Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izmene u civilnom služenju vojnog roka  (Pročitano 20437 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung XYZ1004
Citat
Inace, za razliku od IPMJ, ja cisto sumnjam da cemo mi u narednih 10 godina imati profi vojsku.
Nemamo mi para za to. Smiley

Da nemamo para za pravu profesionalnu vojsku - nemamo. Ali zato mi i necemo to praviti nego cemo imati profesionalno vatrogasno drustvo koje cemo zvati vojska i sami sebe lagati kako imamo profesionalnu vojsku koja je neki faktor u regionu  Smile   Smile

Citat
Meni je najsimpaticniji sistem u Svajcarskoj. Smiley

Jaaaako rizicno  Smile
Posle zavrsene obuke i vojnog roka, svaki Svajcarac dobije uniformu i kompletnu opremu, zajedno sa puskom i dovoljnom kolicinom municije  Smile da pod, eventualnom, borobom moze da se probije do zbornog mesta - verovatno su bili u tripu da ce kao Cesi se jednog dana probuditi a u dvoristu im biti ruski tenkovi, pa ce morati da se probijaju.....mada mislim da su to pre godinu dve ukinuli
I sad...zamisli prosecnog Srbina (zajedno sa njegovim temperamentom  Smile ) sa puskom i dovoljnom kolicinom municije na dohvat ruke  Smiley 1  Smiley 1  Smiley 1

Citat
mada stvarno ono ustaj vojsko treba izbaciti,stresnu se ljudi od toga od rane zore,pa nisu ni za ...

Nema toga....  Smile
Budi te dezurni voda, koji je iz tvoje jedinice i nema potrebe da vristi, jer kao prvo - time nervira ljude pa moze da dodbije po nosu  Smile kao drugo - on je dezurni danas, pa sutra nije, tako da ce njemu sutra neko da vristi i dernja se, a to mu ne treba u zivotu  Smile
Tako da, bas naprotiv, vrlo cesto se ide od vojnika do vojnika i bude se normalno...ili se samo, normalno, kaze ustajanje pa onda oni koji se probude, izbude one koji imaju tvrd san i nisu se probudili.

Nije vojska tako strasna kao sto su ti pricali  Smile a posebno to nije sada.
Od vojske se pravi bauk, tako sto se pricaju lovacke price i preuvelicavaju se "muke i patnje" onih koji su u njoj bili,.... da bi oni koji su je zavrsili ispali veliki mangupi koji su to sve preziveli ili da bi je oni koji je nisu zavrsili, mogli da je predstave kao "muciliste i inkviziciju" iz koje bi svaki normalan covek pobego.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, prosecan Srbin ima bar neki pistolj kod kuce... ili zna nekoga ko ima... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


moje zastave, nikad na pola koplja.....

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2684
Zastava Bajina Basta
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Nexus 4
Sala na stranu, sto se tice tog civilnog sluzenja stvarno je haos u toj oblasti. I treba to da postoji, naravno, samo treba i da postoje neka pravila kojih bi se svi pridrzavali. Sto, nista ne fali i sto se radi ovo kao u "javnom interesu". Samo kada bi se stvarno radilo. Ali pored toga bi bilo bitno uvesti i neku ozbiljniju obuku i onda ako vec ne sluzis sa puskom ( ni ja nisam, lai ovo gde saom ja bio je budalastina. Sramota me da kazem ljudima), onda lepo da postoji pravilo da se civilni vojnici koji su odsluzili pozivaju kad su oni sumski pozari, kad su poplave, kada crveni krst organizuje akcije od "opsteg znacaja"... I da recimo postoji obaveza da u uslovima kad nema nista od toga, bar 10ak dana volontiras negde pri nekoj bolnici ili u domu za stare,skoli ili sta slicno. Kao sto ljudi koji su odsluzili redovnu vojsku imaju one kao vojne vezbe,  e takoda i mi imamo nesto. Tada bi sve to imalo smisla. I tada bih se i ja apitao da li da sluzim redovno ili civilno. A ovako, sta cu. KAo svi smo mi posteni toliko da necemo da idemo tamo gde nam je milion puta lakse i necemo da iskoristimo tu sansu. Nije nego. Ko god je mogao da ode u civilnu, da ga nista nije sprecavalo (tu racunam i to sto je duze 3 meseca pa mu kvari neke planove) taj je i otisao. I zato nemoj sad svi da su posteni i kao oni to ne bi nikad uradili. Sto? Ne volite da prodjete lakse u zivotu ako vam se to normlano i legalno omogucava???
Naravno , kako sam vec gore napisao, iako sam i ja jedan od njih, kad pogledam sa strane i neprisrasno, i ja tvrdim da to ovako i uovom obliku kao do sada ne bi smelo da postoji jer je izvrtanje podrugu svega na cemu vojska pociva. Al da sam iskoristio ukazanu priliku, iskoristio sam.
IP sačuvana
social share
"...zasto se sve to desava,
    dal' covek ista resava
    il smo samo tu zbog ravnoteze
    medju zvezdama.... "
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Citat
Ko god je mogao da ode u civilnu, da ga nista nije sprecavalo (tu racunam i to sto je duze 3 meseca pa mu kvari neke planove) taj je i otisao.

Ne generalizuj... mogao sam civilno i to da lepo sedim na faksu i zezam se sa kolegama i mogao sam da razvlacim do kraja, ali sam bas sam odlucio da odem regularno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
mada stvarno ono ustaj vojsko treba izbaciti,stresnu se ljudi od toga od rane zore,pa nisu ni za ...
nego sta treba? "ajde sine ustani vreme je ljubi te majka".

to je šala prijatelju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
@Gale10

Koja si klasa?

ja sam novembar 84te
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ne volite da prodjete lakse u zivotu ako vam se to normlano i legalno omogucava???


mi sad imamo cele generacije ljudi koji su gledali da kroz zivot prodju "lakshe" ( u shkoli , u vojsci ,na poslu ... ) i cele generacije lenjih , glupih ,mlitavih ... jednom rechi nesposobnih ljudi . i zato nam je sada kolektivno teshko ,jer smo formirali takav nachin mishljenja da smatramo da je zabushavanje neshto vrlo pametno i domishljato - pa sad imamo celu drzavu vajnih  "mangupa " i zabushanata  ,a nigde nekog ko ume da odradi neki posao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ne volite da prodjete lakse u zivotu ako vam se to normlano i legalno omogucava???


mi sad imamo cele generacije ljudi koji su gledali da kroz zivot prodju "lakshe" ( u shkoli , u vojsci ,na poslu ... ) i cele generacije lenjih , glupih ,mlitavih ... jednom rechi nesposobnih ljudi . i zato nam je sada kolektivno teshko ,jer smo formirali takav nachin mishljenja da smatramo da je zabushavanje neshto vrlo pametno i domishljato - pa sad imamo celu drzavu vajnih  "mangupa " i zabushanata  ,a nigde nekog ko ume da odradi neki posao.

Treba dodati da je to zabušavanje takođe krajnje neaktivno, "blejanje" kako danas kažu.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


moje zastave, nikad na pola koplja.....

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2684
Zastava Bajina Basta
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Nexus 4
Ne volite da prodjete lakse u zivotu ako vam se to normlano i legalno omogucava???


mi sad imamo cele generacije ljudi koji su gledali da kroz zivot prodju "lakshe" ( u shkoli , u vojsci ,na poslu ... ) i cele generacije lenjih , glupih ,mlitavih ... jednom rechi nesposobnih ljudi . i zato nam je sada kolektivno teshko ,jer smo formirali takav nachin mishljenja da smatramo da je zabushavanje neshto vrlo pametno i domishljato - pa sad imamo celu drzavu vajnih  "mangupa " i zabushanata  ,a nigde nekog ko ume da odradi neki posao.

Treba dodati da je to zabušavanje takođe krajnje neaktivno, "blejanje" kako danas kažu.
O tome ja i pricam. Ne mislim ja da opravdavam sve ovo, bar toliko mozga imam, samo kazem da treba biti iskren i zapitati se koji su stvarni motivi kad nesto uradimo. Nije razlog pljuvati po necemu sto sami nismo uradili, ako smo tako postupili zbog nekog trenutnog moratorijuma, a ne iz ubedjenja.

@coolrunner
Ako si zaista tako postupio iz principa, onda kapa dole. NIsam mislio da generalizujem u smislu da to svako tako uradi. Naravno da uvek ima i izuzetaka. I da je srece ovi drugi bi bili izuzeci, ali ja sam samo mislio da istaknem kako velika vecina ljudi razmislja. Bar od onih koje ja poznajem.
IP sačuvana
social share
"...zasto se sve to desava,
    dal' covek ista resava
    il smo samo tu zbog ravnoteze
    medju zvezdama.... "
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Citat
I da je srece ovi drugi bi bili izuzeci, ali ja sam samo mislio da istaknem kako velika vecina ljudi razmislja. Bar od onih koje ja poznajem.

Veruj mi, oko mene je ista ta masa. Jos ja ljude ubedjujem da odu regularno, brze zavrse, bar malo barataju puskom, bacaju bombu, nista posebno ali opet drugacije i zanimljivo... umesto sto negde skupljaju prasinu zajedno sa inventarom... i naravno, gledaju me kao da sam lud. Dzaba je prica, ko god pomisli da treba da rani u 6h i da mu mama i tata nisu na dohvat ruke kad nesto zatreba, ni ne razmisli o tome.  Smile
« Poslednja izmena: 03. Jun 2009, 01:33:35 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.