Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:40:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruska mornarica greskom granatirala farmu  (Pročitano 4807 puta)
29. Maj 2009, 16:36:37
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Russian Navy accidentally hits farm during live-firing exercises
29/05/200914:01

MOSCOW/ST. PETERSBURG, May 29 (RIA Novosti) - A Russian Baltic Fleet anti-submarine vessel accidentally shot at a farm in the northwest of the country during live-firing exercises.

No one was hurt or killed in the incident.

A military source said that the Russian vessel was in the Gulf of Finland on Thursday evening when it mistakenly opened fire on a farm in the Vyborg region.

"A large farm was fired upon," Vasily Kozlov, the head of the Polyansk village administration told RIA Novosti. He said the farmers reported that a car window had been damaged, but that there was no other damage.

Tatyana Kostaryova, a spokeswoman for the Vyborg administration, said nine to 15 automatic cannon shots were fired

"This is, of course, a disgrace, people could have died. This is the height of the planting season and there are a lot of people at the farm," Kostaryova added.

"Was it frightening? That's not the word for it. It was a metal hail. People took cover in basements. One farmer, who was walking with his grandson, threw himself onto the child to shield him," Yury Mikhailov, the head of the farm, said.

He also said that most of the shrapnel, the largest of which was 11 centimeters in length, fell on rooftops and greenhouses.

The Leningrad Navy Base has also confirmed the report and said the vessel fired 30-mm AK-630 cannon shells.

Military authorities have opened an investigation into the incident.


 Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
shit happens.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

U poslednje vreme se stalno otvaraju teme u kojima se Rusi ismevaju. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

U poslednje vreme se stalno otvaraju teme u kojima se Rusi ismevaju. Smile
i ja sam primetio...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ovo nije ismevanje rusa, niti mi je to bila namera. Nisam ja kriv sto je vest losa, dosla je iz ruskog izvora, kao uostalom i sve druge vesti koje se ticu ruske vojske, sve ih skidam sa RIA Novosti.
« Poslednja izmena: 29. Maj 2009, 17:59:09 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Smirte se ljudi, stvari se desavaju i ne pitaju kome, kada i kakve. Zato samo cool.
Mozda je Rusima sada malo vise fora da javljaju sve takve vesti, obzirom da su podosta godina morali da cute ko zaliveni. Sad mu ga malo daju, a to sigurno na zapadu koriste da ih oblate, dok u isto vreme na zapadu se desavaju mnogo teza sranja. Setite se onog amerskog aviona sto je pokidao zicaru u Italiji, pobio ne znam koliko ljudi itd i nikom nista. Kao, lisen je cina, izbacen iz sluzbe, trte-mrte! Otkud ja znam da je to sve istina. Boli ih dupe.
Ali kada bi Rusi malo pritegli te izvestaje svi bi opet graknuli kako se narusavaju ljudska prava i slobode, pa bi im svi seli za vrat. Neka idu vesti, sve i treba da bude transparentno, osim onog pravog sto vojska radi, a to je uvek pod velom tajne (u bilo kojoj vojsci), da se razumemo. Jebes vojsku kad svi znaju  o njoj sve, jel tako? Tako je !

Pozdrav svima. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ja upravo iz tog razloga i hvatam vesti sa RIA Novosti, poprilicno su objektivni, iako su drzavni medij i pisu o svojoj vojsci i drzavi. Takvog objektivnog pisanja je malo i na zapadu.

Sto se tice same vesti, evo jos malo detalja:

Citat
Navy ship shells village near St Petersburg

A ship of the Russian Baltic Fleet gave one hell of a scare to residents of a coastal village when it unexpectedly shelled them with an autocannon.
A corvette-class antisubmarine vessel was on exercise in the Gulf of Finland on Thursday. For reasons yet to be determined it shot several shells from its autocannon into the air over the local village Pesochnoe. According to Interfax news agency, the incident happened when the vessel was returning to its base in Kronshtadt seaport.

Thankfully no-one was hurt, and the damage reported by one resident was a little crack in a car windshield caused by a shell fragment which fell on it. Nonetheless, local residents were shaken.

Read more

“It was like metal hail! People ran to take cover in basements. One guy was in the orchard with his grandson. He fell on the kid and covered him with his body till the shelling was over,” told the community head to RIA Novosti agency.

The shell fragments were collected by police and delivered to the military prosecutors’ office.

A total of 14 shells from the ship’s AK-630 air defense cannon exploded over the village. The autocannon is a 30mm caliber six-barrel model with a rate of fire of up to 5,000 rpm and a maximum range of 4,000 meters. It usually operates in volleys of 400 shells and is used against aerial and sometimes surface targets. Each high-explosive shell weighs 400 grams and contains about 50 grams of explosives.

None of the victims of the attack voiced their intention to file a lawsuit against the Navy for the moment.

Military prosecutors are now investigating what made the crew target the civilian settlement. They have said no criminal charges will be pressed against sailors and officers involved.

Izvor: Russia Today

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

rus1.jpg
(33.88 KB, 588x430)
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Dobro je sve proslo, bez zrtava Smile
DObra ova fotka Ramone Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ovo na slici je ruska korveta klase Grisha, a na slici se vidi lansiranje protivpodmornickih projektila RBU-6000 :
http://warfare.ru/?linkid=2093&catid=271
http://warfare.ru/?lang=&linkid=2335&catid=267

Ima na wikipediji jedna veca fotka:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Project1124M-1990-Vladivostok-2.jpg
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Hvala na iscrpnim informacijama i linkovima Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:40:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.126 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.