Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:34:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Monaski Zivot  (Pročitano 24564 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Hvala Silvanusu na opseznom odgovoru, vidim da ste se raspisali ovde ali bojim se da se ne drzite teme... U svakom slucaju znam da sam svakim danom sve blizi odlasku u manastir, jedino sto me eventualno sprecava je fakultet koji bi da zavrsim ako ni zbog cega drugog a to da bi dokazao sebi da ne bezim od ovog sveta...


I ja sam cesto razmisljao o monastvu.

 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 
Narkomanije unistava porodicu, kao i sve bolesti zavisnosti. Wink
Reci da narkoman unistava samo sebe je neozbiljno...
Bolesti zavisnosti unistavaju zavisnike, vec sam napomenuo da porodica koja ne prihvati svoje clanove onakvim kakvi su, sama sebi stvara problem. Sta je sa porodicama koje nisu zelele da svoje clanove izgube zbog Manastira ?
Ponavljam, narkoman koji ni na koji nacin ne ugrozava druge ne unistava nista drugo, sem sebe.
Citat: pravednii
Ljudi koji se ne razumeju u ovu temu ili nisu duhovni ljudi nego ih samo privlaci materijalno i svetovno ne moraju ovde ni pistati.Tema je i zahtev korisnika da se uputi u ovu tematiku i njegov izbor i slobodna volja ce ga odvesti onde gde on zeli.

Poredis narkomana i monaha to je dovoljno da se vidi tvoje duhovno siromastvo i uska svest.Strasno je kad svako moze da prica i preko reda i kad hoce...

Ima mnogo filozofskih knjiga i radova pa se obrazuj koliko to zelis ali nemoj ovde da grebes po povrsini teme koristeci idiotski sofizam ubijas temu i ponizavas ljude koji zive u miru sa ljudima i bogom.
"Duhovni ljudi" su sta ? Jel' postoje ljudi koji nemaju duh ?
Duh je sve sto covek vidi kaze i uradi. Postoji "Boziji Duh" ili covek koji vidi i govori samo istinu, a suprotno od toga je covek koji vidi i govori neistinu. Treci duh ne postoji.
Korisnik koji je pokrenuo ovu temu i ja smo se savrseno razumeli, ne shvatam ko si ti da o tome uopste komentarises ?
Nigde nisam poredio narkomana i monaha, nego sam rekao da za one koji su ziveli svoj zivot, i zavrsili ga,
nema apsolutno nikakve razlike. Govorio sam o identicnosti grobova, grob je grob, i sa Gospodom nikakve veze nema, posto je Gospod samo Bog zivih. I Gospod ne ubija pravedne, posto bi on u tom slucaju bio nepravedan.

Apsolutno nikoga ne ponizavam, sve sto sam rekao u vezi je sa temom i sve sto radim je u skaldu covekovim ili
Bozijim zakonom.
Ti u drugu ruku mene vredjas, nazivajuci ono sto sam ja rekao "idiotskim", govoris kako ja nemam pravo da ovde govorim, i time krsis i zakon ovog foruma, i Boziji zakon.
" A ja vam kažem da će svaki koji se gnevi na brata svog nizašta, biti kriv sudu; a ako li ko reče bratu svom: Raka! Biće kriv skupštini; a ko reče: Budalo! Biće kriv paklu ognjenom. "

Ne zvucis kao neko ko ima bilo kakvo znanje Starog ili Novog zaveta, tako da izgleda nema puno svrhe da obrazlazem svoja objasnjenja stihovima iz Pisma.

Vidim da je negacija drugog nacin da se tudje misljenje ospori.Sve sto sam napisao je na mestu i ako procitas videces da je tacno.Sustina je biti cistog srca i tu je razlika izmedju monaha i narkomana.Nisam imao nameru da te uvredim to je sustina vec da napisem da je to poredjenje lose.Istinsko pokajanje ti cisti dusu i to je sustina.Narkoman ne zivi ni po crkvenom a ni po drustvenom moralnom zakonu tako da je to bila moja sustina zbog cega on ne moze biti jednak.

Izvini ako sam te uvredio to mi nije bila namera jako mi je zao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Narkoman unistava tijelo kako bi lijecio dusu. Ako je sve sto se desava Bozja volja onda je to tako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Uništavajući telo, nikako ne lečimo dušu. Manastiri su mesta gde čovek može naći mir. Kako mislim da hrišćansko učenje ograničava, sumljam da monaški život u potpunosti može duhovno razviti čoveka. Ako je čovek dobro razmislio i odlučio, na nama je da mu poželimo sve najbolje i da nađe ono što traži.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
SonyEricsson w200
Hvala Silvanusu na opseznom odgovoru, vidim da ste se raspisali ovde ali bojim se da se ne drzite teme... U svakom slucaju znam da sam svakim danom sve blizi odlasku u manastir, jedino sto me eventualno sprecava je fakultet koji bi da zavrsim ako ni zbog cega drugog a to da bi dokazao sebi da ne bezim od ovog sveta...

Svo vreme se govori o temi, jedino što je dodato upoređivanje jedne sub-kulture sa drugom.
Narkomani, u nemogućstvu da izdrže izazove koji se postavljaju pred svakog čoveka, uzimaju drogu. Beže od ovog sveta. Kako bi ti drugačije nazvao to što ti planiraš da uradiš, nego begstvom?
Vidim da je odmah pala ljutnja kod nekih zbog poređenja sa narkomanima, koje nije baš toliko besmisleno - obe stvari su jako ekstremne.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 
Citat
Vidim da je odmah pala ljutnja kod nekih zbog poređenja sa narkomanima, koje nije baš toliko besmisleno - obe stvari su jako ekstremne.

Nije to ljutnja vec zdrava logika.Ako je religija za tebe subkultura onda imamo suvise razlicite stavove da bi uopste i razmenjivali misljenja.

No svako ima pravo na svoje misljenje ali to ne znaci i da je uvek u pravu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Expand your mind beyond the box..

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 6233
Hvala Silvanusu na opseznom odgovoru, vidim da ste se raspisali ovde ali bojim se da se ne drzite teme... U svakom slucaju znam da sam svakim danom sve blizi odlasku u manastir, jedino sto me eventualno sprecava je fakultet koji bi da zavrsim ako ni zbog cega drugog a to da bi dokazao sebi da ne bezim od ovog sveta...

Svo vreme se govori o temi, jedino što je dodato upoređivanje jedne sub-kulture sa drugom.
Narkomani, u nemogućstvu da izdrže izazove koji se postavljaju pred svakog čoveka, uzimaju drogu. Beže od ovog sveta. Kako bi ti drugačije nazvao to što ti planiraš da uradiš, nego begstvom?
Vidim da je odmah pala ljutnja kod nekih zbog poređenja sa narkomanima, koje nije baš toliko besmisleno - obe stvari su jako ekstremne.

Hmm, ti insinuiras da je ovakav svet savrsen i da je svaki alternativni put pogresan - blaza zamena za ono sto 'hrabri' prolaze... Ne slazem se sa tim i mislim da ovom svetu, a zaslugom jedne odredjene skupine ljudi, fali mnogo toga da bi ga iko smatrao takvim odnosno nekakvim merilom.. Ocigledno nisi vernik i to objasnjava mnoge stvari... Ja sam rekao da zelim da se ucvrstim u svojoj odluci. Ako onda kada mi se otvore mnoga vrata uspeha i dalje budem zeleo da se zamonasim znacu da je to put za mene (jer to nije za svakoga)...
    Ja znam da se mnogi ljudi prestrave na pomisao na monaski zivot i onda napadanjem onih koji ga postuju i njemu teze zele da odgurnu od sebe misao da je to mozda pravi put i da oni nisu u pravu... Stoga ovolika polemika na ovoj temi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
SonyEricsson w200
Ma, daleko je ovaj svet od savršenog, i to zaslugom svih ljudi po malo. (dobro, nekih malo više) Ali je jedini moguć. Možeš biti pravi vernik i ostati u ovom svetu - koliko sam ja razumeo, te stvari se ne isključuju?
A u pravu si da nisam vernik, doduše, nije baš da to krijem. Smile
Nadam se da nisi shvatio moj poziv da razmisliš kao napad na sebe ili nekakvo vređanje?
Mada, i sam si napisao da si "došao ovde da se učvrstiš u svojoj odluci", tako da će svaki protiv post samo još više da te uverava da si u pravu.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Citat
Ja znam da se mnogi ljudi prestrave na pomisao na monaski zivot i onda napadanjem onih koji ga postuju i njemu teze zele da odgurnu od sebe misao da je to mozda pravi put i da oni nisu u pravu... Stoga ovolika polemika na ovoj temi...

Ovo zvuci ovako - vernici su u pravu, ateisti ne veruju iz inata i straha... i kad se pomene zamonasenje oni zamisle sebe i onda od slinoga straha krenu da ljude odvracaju od toga posto im se tada uverenja naruse i plasi ih to sto necija zelja za zamonasenjem u njima izaziva nemir jel tog trenutka shvataju postojanje vise sile.

Bez uvrede, ali ovo je isto kao i teorija da ko ne podnosi homoseksualce prepoznaje sebe i zato ispoljava homofobiju. Banalan primer, ali poredjenje apsolutno u redu sa psiholoskog stanovista.

A pritom vidimo i podsvesno pridavanje znacaja veri vise nego sto ga ljudi kojima je post upucen imaju.

Ukratko i potpuno iskreno - obzirom da ateisti ne veruju u boga i celu religijsku pricu, sasvim je prirodno da ce za jos veci stepen posvecivanja onome y sta ne veruju, monastvu, reci "sta ce ti to"? To i ja mislim, i ok je da to iznesem, ali smatram da niti time tebe vredjam niti to prgovara strah iz mene.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: pravednii

Vidim da je negacija drugog nacin da se tudje misljenje ospori.Sve sto sam napisao je na mestu i ako procitas videces da je tacno.Sustina je biti cistog srca i tu je razlika izmedju monaha i narkomana.Nisam imao nameru da te uvredim to je sustina vec da napisem da je to poredjenje lose.Istinsko pokajanje ti cisti dusu i to je sustina.Narkoman ne zivi ni po crkvenom a ni po drustvenom moralnom zakonu tako da je to bila moja sustina zbog cega on ne moze biti jednak.

Izvini ako sam te uvredio to mi nije bila namera jako mi je zao  Smile
Smrt je jedina negacija nekoga, a tvoje misljenje je neistina, i neistina se istinom negira.
Sve sto si o meni napisao je apsolutna neistina, da li je iznosenje neistine "na mestu" ?
Sustina je da je svaki covek isti, nema kontrolu nad svojim zivotom, posto je sve Bozija Volja.
Isaija 45:5-7
Nisi ti mene uvredio, posto ja emotivnog razmisljanja nemam, ti si mene uvredio po pravilniku foruma, posto si moje izlaganje nazvao "idiotskim".
Tvoje verovanje u farisejsku teoriju "pokajanja" mene ne zanima.
Svako zivi onako kako mu je odredjeno da zivi, niko svoj zivot ne bira, nego ga prihvata ili ne.
Lepo sam objasnio da govorim o narkomanu koji ne krsi nikakav zakon, bas kao sto ga ni monah ne krsi.
Narkoman je bolestan covek kao i svaki drugi bolesnik, kada narkoman prekrsi zakon, on je kriminalac, a ne
narkoman.
I opet ponavljam najvazniji deo onoga sto sam rekao, a to je da nema razlike izmedju groba narkomana i groba
monaha, ili groba najsiromasnijeg i najbogatijeg na svetu. Gospod ubija samo gresnike, koji su svedicili protiv
Bozije Volje (Svetog Duha) i taj greh se prenosi do cetvrtog kolena, sto znaci da ako Gospod ubije novorodjence, ono je ubijeno zbog greha njegovih roditelja.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 02:34:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.