Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Švajcarsko istraživanje: Svi smo mi pomalo Iliri  (Pročitano 36774 puta)
24. Maj 2009, 09:08:37
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Švajcarski institut za genealoška istraživanja „Igenea" izračunao je da na prostoru bivše Jugoslavije samo Srbi imaju dominantni slovenski gen. Genetska struktura Evrope tek je donela velika iznenađenja

Srbi u proseku imaju 30 odsto slovenskog gena, 21 odsto ilirskog, 18 odsto tevtonskog (starogermanskog), a naši preci su i Kelti, Feničani, Stari Grci i Vikinzi, pokazuju rezultati švajcarskog instituta za genealoška istraživanja „Igenea".

Ovaj švajcarski institut, koji tvrdi da koristi najsavremenije metode istraživanja DNK genealogije, izračunao je genetsku strukturu svih evropskih naroda, koji pokazuju da više ne postoji narod koji je „genetski čist". Srbi su, prema ovom istraživanju, jedini narod na prostoru bivše Jugoslavije koji ima dominantno slovenski gen, a Mađari su najslovenskiji narod u našem okruženju.

Rumuni se jedini razlikuju

leksandar Krstić, genetičar iz Novog Sada i stalni član Akademije medicinskih nauka, kaže za Press da se podaci koje je izneo švajcarski institut još ne mogu smatrati pouzdanim.

- Rezultati su veoma interesantni i vidi se da su koristili savremene metode istraživanja. Najznačajnije što se može izvući je činjenica da su narodi, svaki za sebe, genetski veoma raznovrsni - kaže Krstić.

On sumnju u preciznost švajcarskih rezultata ilustruje svojim istraživanjem genetskog porekla naroda u Vojvodini, koje je pokazalo kako su svi narodi veoma raznovrsni. Samo se  genetski profil Rumuna i Roma malo razlikuje, objašnjava Krstić, napominjući da je zato nejasno kako su podaci izračunavani na nivou država, a ne na nivou naroda. Tako, recimo, „Bosanci" imaju samo 15 odsto slovenskog gena.

Srboljub Živanović, jedan od najpoznatijih srpskih antropologa i član Kraljevskog antropološkog instituta u Londonu, veruje u nove metode.

On rezultate švajcarskih istraživača tumači time da je srpsko stanovništvo na Balkanu u stvari paleoevropsko, odnosno staroevropsko stanovništvo, i da nije došlo u velikim seobama u šestom veku, kako tvrdi zvanična istorija. Živanović ističe da ne postoji velika razlika između Ilira i starih Slovena, koji zajedno imaju „većinski" uticaj na strukturu Srba

A šta je to ilirski gen?

- Stvarno ne znam šta je ilirski gen. Znam da stari Rimljani nisu znali ko je živeo u njihovom carstvu, pa su onda rekli da su svi koji žive u njihovoj provinciji Iliriji u stvari Iliri. Isto tako, svi oni koji žive u Trakiji nazivani su Tračanima - kaže Živanović.

On ističe da je napravljena greška u domaćoj istoriografiji, pošto je naša istorijska škola bila germanskog tipa, i što je prihvaćen Porfirogenita, koji je u devetom i 10. veku pisao da su Sloveni došli na Balkan „navodno sredinom šestog veka".

- Niti su Sloveni mogli da dođu u roku od sedamdeset  godina, niti su mogli sa Karpata da pređu ogromna rastojanja. Seobe jesu postojale, ali nisu bile tako masovne - tvrdi on.

On podseća na rad profesora Ranka Šljivića, koji je pre Drugog svetskog rata ispitivao skeletne ostatke starih Ilira. Kako kaže Živanović, profesor je 1933. utvrdio da u tzv. ilirskim grobovima leže „naši ljudi".
- On je objavio svoj rad u Nemačkoj, ali pošto je ubrzo izbio Drugi svetski rat, njegova saznanja nisu zaživela. Lično sam vršio istraživanja u okolini Požarevca, prema Dunavu, gde postoji groblje sa skeletnim ostacima od kromanjonaca do današnjih dana. Proučavajući epigenetske karakteristike tih ostataka, utvrdio sam da se one nisu menjale. Ako je bilo ko dolazio na Balkan, to je bilo u manjem broju, što nije moglo da izvrši ozbiljniji genetski uticaj - tvrdi Živanović.

Makedonci potomci Aleksandra Velikog

Makedonci imaju dominantan gen antičkih Makedonaca, pokazuje istraživanje „Igenee". Srboljub Živanović to objašnjava činjenicom da su se antički Makedonci doselili sa Rodopa, iz današnje Bugarske.

On, takođe, iznosi kao zanimljivost da je grčki antropolog Pulijanos išao u Crnu Goru da ispituje poreklo stanovništva Crne Gore, jer je našao jako mnogo identičnih karakteristika između crnogorskog i stanovništva sadašnje Grčke.

Hogar Srbin i Albanac

Istraživanje „Igenee" je pokazalo da Albanci i Srbi imaju u svojoj genetskoj strukturi i Vikinge.

- Često kažem: ako Albanci ne valjaju, to je zato što su srpske krvi. Mi imamo mnogo toga zajedničkog sa Albancima, i to potiče još od paleolita i neolita. Svi smo mi naslednici tog najstarijeg stanovništva. A što se tiče Vikinga, postoje neke teorije prema kojima Vikinzi nisu dolazili sa severa na jug, već da su sa juga išli na sever - ističe Srboljub Živanović.




Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.1
mob
Nokia N95
Da, to je prvi objavio NIN pre neki dan...

da dodam da smo 14% kelti! Pitam se kako ce sada da reaguju Hrvati koji su uvek hteli da budu severnjaci, al izgleda mi smo veci arijevci od njih  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Jebes zemlju koja Bosne nema

Zodijak
Pol
Poruke 171
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

Malo da ispravim ove podatke o Bosni, takodjer sam ih dobio od igenea.com

50% Iliri
4% Tracani
20% Germani
6% Huni
10% Sloveni
10% Kelti

evo ko ne zna njemacki nek se javi pa cu ukratko prevesti.

Bosnien und Herzegowina gelten als der wahre Ursprung der Illyrer. Kelten waren auch hier
ansässig, aber die Illyrer dominierten zahlenmässig. In den Bergen befanden sich auch
andere Stämme wie der der Liburner oder der Delmaten. Im 9 Jh. kam das Volk der
Skordisker aus Serbien an, dieser Stamm hatte illyrische, keltische und dakische Vorfahren.
Durch die Völkerwanderung erreichten auch die Germanen, vor allem die Westgoten, dieses
Gebiet. Bosnien wurde von sehr vielen Völkern bedroht, neben den Germanen waren die
Hunnen, die Wandalen, die Alanen, die Gepiden und die Awaren ein ständiges
Unsicherheitsfaktor. Im 7.Jh. kamen die Slawen ein, die sich in grosser Zahl vermehrten.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2009, 13:07:13 od pc-destroyer »
IP sačuvana
social share
Ko da cujem zveket sablje,starih ratnika,opet jeci sa planine vrisak sokola,nikad ovo biti nece zemlja dusmanska,odgojila majka Bosna prsa junacka.....Dizite se Husein Kapetane i Ban Kulineeeeeeeeee da vidite kakve Bosnaaa ima sinoveeeeee...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Impossible is nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 880
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.1
mob
Nokia N95
Za Bosnu: Prvo su tu bili Kelti, pa su dosli Iliri koji su ih nadmashili po brojnosti. Slovensko stanovnistvo koje je doslo bilo je srpsko, dok germane su cinili najvise zapadni goti pa onda ta ostala plemena...
IP sačuvana
social share
С вером у Бога, за Краља и Отаџбину! Живела Краљевина Србија!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Jebes zemlju koja Bosne nema

Zodijak
Pol
Poruke 171
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Za Bosnu: Prvo su tu bili Kelti, pa su dosli Iliri koji su ih nadmashili po brojnosti. Slovensko stanovnistvo koje je doslo bilo je srpsko, dok germane su cinili najvise zapadni goti pa onda ta ostala plemena...

Ako si prevodio, malo si fulio.

BiH se smatra istinskim porijeklom Ilira. Kelti su takodjer ovdje bili stanovnici, ali Iliri
dominirase brojcano. U planinama su bili i drugi narodi kao Liburner i Delmati. U 9 vjeku dodjose Skordiski
iz Srbije, ovo pleme je imalo ilirsko, keltsko i tracansko porijeklo.
Kroz migracije dodjose zatim Germani, ponajprije Zapadni goti, na ova podrucja. Bosna je bila napadana od mnogih naroda, pored Germana su bili Huni, Vandali, Alani, Gepidi i Avari stalni nesigurnosni faktor. u 7.vijeku su dosli Slaveni, koji su se u velikom broju razmnozili.
IP sačuvana
social share
Ko da cujem zveket sablje,starih ratnika,opet jeci sa planine vrisak sokola,nikad ovo biti nece zemlja dusmanska,odgojila majka Bosna prsa junacka.....Dizite se Husein Kapetane i Ban Kulineeeeeeeeee da vidite kakve Bosnaaa ima sinoveeeeee...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ipak treba reć da su Slaveni bili Srbi,nek celi svet zna.Kako dokazati nije važno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
 Smile Smile Smile

Ako , ako neka nasi arijevski susedi vide ko je ko 

« Poslednja izmena: 24. Maj 2009, 15:53:20 od BaraceObamaPoduvajGaNama »
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ne znam kako su sproveli to istrazivanje, odakle im uzorci DNK-a dovoljnog broja ljudi da bi to bio reprezentativni uzorak? Takodje se ne pominje kako se doslo do ciste strukture DNK pojedinih naroda, sa cime bi uporedjivali sakupljene podatke.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Jebes zemlju koja Bosne nema

Zodijak
Pol
Poruke 171
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ja sam se licno dobisivao s  jednom gospodjom  koja radi u igena.com Dr. I. Pazos mislim da joj je ime, i pitao bas o uzorcima i koliki je broj, oni kazu da njihova baza uzoraka najveca na svijetu s preko 200 000 uzoraka iz cijele evrope, sad kolika iz svake zemlje posebno ne znam, al oni tvrde da su njihovi testovi veoma pouzdani, i da se procenti nece mjenjati.

Nego dragi Srbi sta cemo sad, kad u Bosni sada ima samo ca 10% Slavena, kako to da Bosnjaci postadose od vas, sad ne znam dal da se vracam ""veri pradedovskoj ili ne" Smile
IP sačuvana
social share
Ko da cujem zveket sablje,starih ratnika,opet jeci sa planine vrisak sokola,nikad ovo biti nece zemlja dusmanska,odgojila majka Bosna prsa junacka.....Dizite se Husein Kapetane i Ban Kulineeeeeeeeee da vidite kakve Bosnaaa ima sinoveeeeee...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm... a koliki je uzorak u pitanju?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.