Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:43:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: interrail i vize  (Pročitano 2344 puta)
14. Maj 2009, 15:28:43
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
pozdrav,

planiram da na leto sa devojkom odem na jednu interrail turu po evropi.
onu kratku, 10 dana putovanja.
planiramo da ostnemo po dva dana u pragu, berlinu, amsterdamu, parizu i na kraju u povratku odemo do venecije pa odatle trajektom do krfa(koji je takodje besplatan) i onda kada nam istekne interrail, ostanemo na krfu nekih 6-7 dana.
poncemo vrece za spavanje i sator tako da cemo mahom kampovati(sem u npr parizu i berlinu gde cemo uzeti hostel)

na kraju, od krfa idemo do soluna i od soluna voz za BG. to cemo morati da platimo jer ce nam isteci desetodnevni interrail.

e, sada, glavno pitanje je,
sta mi preporucujete sto se tice sengen vize.
planiram da ostanem znaci bar 15 dana u sengen zoni, da obidjem dosta drzava, prva u koju ulazim je madjarska a u grckoj najduze ostajem.
koju vizu da uzmem? da li je ovo sto sam napisao uopste moguce a da ne uzimam 5 viza od 5 razlicitih drzava i sl, posto onda sve pada u vodu.
molim vas za bilo kakav savet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 139
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Pa treba vam samo 1 sengen viza  Smile
lepo si to zamislio, za Prag isto imate jeftine hostele, razmislite o tome... Pariz vam je skup nacisto  Smile

sto se tice vize, najlakse je tj najmanje je guzve za Madjarsku ambasadu, tj pretpostavljam da je tako, ali kako od madjara dobiti sengen to je pitanje,

francuzi ce vas sahraniti, probaj cesku vizu sengen sa vaucerom iz hostela da dobijete

PS: Nije bas dovoljno 2 dana za Pariz po mom misljenju...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 6610
Za Madjarsku vizu ti traze pozivno pismo kao i da navedes adresu u Madjarskoj gde ces boraviti , mada moze se proci i bez toga ako imas stalan posao, za nezaposlene je mnogo komplikovanije dobiti vizu . Meni su pre mesec dana dali Sengen vizu ali samo sa 10 dana boravka i vazenjem od 2 meseca i to mi je drugi put da mi daju vizu i nisam bio jedini koji je dobio vizu na 10 dana . Probaj sa nekim vaucerom od hotela mozda bolje prodjes od mene .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Jel' mogu ja... Jel' mogu ja? Smiley

Elem.. ovako...
Odes na neki sajt koji nudi online booking (booking, venerus) i rezervises sobu...

Iskreno, najpovoljniji su Budimpesta i Prag, a ja bih iskreno izbegavala hostele jer za iste pare mozes da uzmes sobu u hotelu sa tri zvezdice (i zaista tri zvezdice +wifi u sobi i tako to)  koji nije u samom centru, ali moram da priznam da im je gradski prevoz savrsen, tako da si u bilo kom delu grada za 10-20 minuta (viva la metro)

Lepo sobu pratis karticom ili preko SWIFTa i podneses zahtev... Inace, ono sto oni zovu vaucer je invoice, tj. profaktura... Lepo odstampas profakturu, prilozis potvrdu da si uplatio ceo iznos i potvrdu o rezervaciji...

Ja sam uzela cesku i bez obzira sta ljudi po sajtovima govorili, dobila sam je bez problema (cak i ako nisam imala placen hotel, vec sam donosila posle)...
Madjari su malo... kako da kazem.. zaguljeni, a u grckom konzulatu je ogromna guzva...
Tako da... ja bih isla na cesku ili grcku vizu...

Citat
Za Madjarsku vizu ti traze pozivno pismo kao i da navedes adresu u Madjarskoj gde ces boraviti ,

Izvini, ali to traze u svakom obrascu za sengen, bez obzira na zemlju kojoj podnosis zahtev...
Mora da se upise adresa osobe\hotela\firme kod koje ides... Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
hvala vam puno na odgovorima.
juce sam se ceo dan motao po netu i trazio resenje i najoptimalniju varijantu i mislim da sam je nasao.
doduse, malo je izmenjena ruta i sl.
napisacu sve sto sam saznao i isplanirao, mozda nekome pomogne...

na sajtu zeleznica sam nasao koje sve interrail karte mozete kupiti.
http://www.zeleznicesrbije.com/active/sr-latin/home/glavna_navigacija/putnicki_saobracaj/medjunarodni_saobracaj/cene_prevoza_v01.html
kao sto vidite, moze da se kupi karta za putovanje po celoj evropi, 5 dana putovanja u okviru 10 dana.
to sam planirao da uzmem.
ali onda sam video neke karte u okviru odredjenih zona.
imate neku jadnu zonu Smiley
tu su siromasne drzave, poput makedonije, srbije, ceske, bugarske i sl.
e, sada, trik je da u toj zoni imate 3 dana putovanja ali u okviru mesec dana!
ta najjeftinija zona je 32 eura.

sada, ja se pitam kako da odem do ceske a da en prodjem kroz madjarsku i austriju.
*madjarska ej u drugoj po redu zoni, skuplja od ove nase, a austrija u jos skupljoj.
i onda mi se javilo Smile
uzmes sve 3 zone.
najjeftinija je 32 sledeca 45, a ona skoro najskuplja je 71 euro.
time dobijas 9 dana putovanja u okviru mesec dana za manje od 150 evrica!
e sada, kratki opis zona:
najjeftiniju sam opisao, tu su te jeftine drzave.
sledeca je primenljiva u državama: Hrvatska, Danska, Grčka, Mađarska, Poljska, Portugalija, Rumunija i Rusija.
a ona skoro najskuplja je primenljiva u državama:
Austrija,Beneluks(Belgija, Holandija, Luksemburg) Finska,"Greece Plus"(uklj.prevoz brodom Grčka-Italija),Republika Irska, Italija, Španija i Švajcarska.

e sada, ima jos jedna zona koja je 125 eura 3 dana puta a ona je u najskupljim drzavama u kojoj je i francuska.(i britanija, norveška i svedska)
najbolje bi bilo da tu zonu zaobidjem(znaci i te drzave)

e sada, to ne iskljucuje posecivanje amesterdama i brisela, ali tu ima nesto nejasno.
naime, na sajtu zeleznice nema Nemacke ni u jednoj od zona!
sada jebem mu, verujem da ne mogu da prodjem iz ceske do amsterdama a da ne platim nesto u nemackoj ukoliko je ona u najskupljoj zoni...(ili mogu??????)
to moram da resim i danas cu da odem do neke turisticke agencije koja radi sa zeleznicama(ili je u njihovom vlasnistvu) ovde u NS-u u ulici svetozara miletica pa cu da ih pitam i javljam ovde kako stvari stoje.

ovo je extra varijanta jer na kraju kada se budem vracao iz grcke dobijam free kartu od soluna do bg-a i sl jer mi sve to traje ne 10 nego 30 dana!
 Smile jeee

ako sve ovo prodje idem turu:
bech, prag, drezden,(sad zavisi da li mogu po nemackoj, al recimo da ne mogu)  amsterdam, brisel, pa sada da li rim ili firenca ne znam, i na kraju zavrsavam u veneciji u kojoj je dovoljno i jedno popodne da sve sto treba vidis i zavrsavam na brodu za krf Smiley


u pravu ste, pariz je prevlik za dva dana. bio sam tamo 8 dana i stvarno ima previse toga da se vidi..samo luvr ceo dan uzme.
al kontam da je tako sa vecinom tih metropola.
zato sada imamo nekako flexibilniju turu pa cemo mozda duze mozda krace da ostajemo po mestima.


e, da, ako odem po cesku vizu, da li mislite da je moguce dati rezervaciju u kampu kao garanciju?
nasao sam jako jeftin kamp u pragu:
http://www.volny.cz/campfremunt/

eto, sve sugestije su dobrodosle. Wink
poz!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:43:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.