Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:57:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Indian Air Force  (Pročitano 7845 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Nije to Su-30 sa delta krilima, to je prototip Indijskog projekta pod nazivom LCA (Light Combat Aircraft ) a koji danas nosi ime HAL Tejas.
Evo link ka wikipediji:
http://en.wikipedia.org/wiki/HAL_Tejas
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pa vidim ja da je tu nesto cudno. Pogresno je napisano ime fajla. Lepo pise Sukhoi 30 - koji li je to majstor napisao. Ujkaalbert nije sigurno, a nije verovatno primetio. Nema veze, vazno je da ja ipak nisam toliki dunster kao sto sam mislio. Smile
Ramon23 hvala na razjasnjenju. Smile Smile
« Poslednja izmena: 17. Maj 2009, 00:41:11 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Pa vidim ja da je tu nesto cudno. Pogresno je napisano ime fajla. Lepo pise Sukhoi 30 - koji li je to majstor napisao. Ujkaalbert nije sigurno, a nije verovatno primetio. Nema veze, vazno je da ja ipak nisam toliki dunster kao sto sam mislio. Smile
Ramon23 hvala na rayjasnjenju. Smile Smile


Nisam ni obratio paznju na naziv. Smile Smile
Vazno je da si ti na vreme otkrio ovu prevaru. Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Ovo bi bila prava stvar,za nase RV. Smile

Specifications Table
Description
Role    Prototype multi-role tactical fighter
Crew    one, pilot
First Flight    4 January 2001
Manufacturer    Hindustan Aeronautics Limited ( HAL )
Dimensions
Length    13.20 m 43 ft 4 in
Wingspan    8.20 m 26 ft 11 in
Height    4.40 m 14 ft 5 in
Wing area    38.40 m

History

In 1983, India commenced a programme to develop an aircraft to replace its aging Mikoyan-Gurevich MiG-21s as the Air Force's primary multi-role tactical fighter. Initially simply dubbed the Light Combat Aircraft, the design was finalised in 1990 as a small, delta-winged machine. The sophisticated avionics specified caused some concern almost immediately, as a government commission expressed doubt that India possessed sufficient technological infrastructure to support such an ambitious project. Two technology demonstrators were ordered as proof of concept before full support was given to the design.

These two aircraft were completed by 1995, but were kept grounded due to structural concerns, and trouble with the development of the flight control system. Eventually, US firm Lockheed Martin was brought in to consult on the latter of these difficulties, but their involvement was terminated in 1998 as part of a US response to India's continued nuclear testing programme. The same US ban led General Electric to suspend delivery of the F404 engines that were to power the aircraft.

Eventually, the flight control issues were resolved, and a programme was launched to develop an indigenous powerplant (the GTRE GTX-35VS, christened 'Kaveri'-the development under progress) to replace the F404 once the aircraft entered mass production. The first technology demonstrator flew with its American engine on 4 January 2001. The aircraft was first publicly displayed on 24 June 2004, at which time Prime Minister Atal Bihari Vajpayee bestowed the aircraft's name.

The aircraft is expected to enter full production by 2006 and service in 2010. India hopes to develop an export market for the fighter.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

010xp1.jpg
(36.38 KB, 492x369)
014nv.jpg
(100.26 KB, 450x348)
014ye.jpg
(13.82 KB, 800x571)
020ri.jpg
(22.42 KB, 512x384)
022mf1.jpg
(28.31 KB, 512x384)
082fb.png
(441.3 KB, 904x723)
lcagr1.jpg
(23.23 KB, 357x337)
xinsrc_340401131139327379212.jpg
(61.14 KB, 450x296)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Kada smo mi pocinjali sa projektom NA bilo je govora o tome da zajednicki radimo na projektu sa indijcima ali se odustalo od toga zbog neslaganja oko nekih koncepcijskih stvari.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Kada smo mi pocinjali sa projektom NA bilo je govora o tome da zajednicki radimo na projektu sa indijcima ali se odustalo od toga zbog neslaganja oko nekih koncepcijskih stvari.


Prvi put cujem za ovo. Smile
Imas li malo vise informacija o zajednickoj saradnji sa Indijcima. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Kada smo mi pocinjali sa projektom NA bilo je govora o tome da zajednicki radimo na projektu sa indijcima ali se odustalo od toga zbog neslaganja oko nekih koncepcijskih stvari.
pa ne cudi me.i Novi Avion i ovaj HAL lice..i po izgledu,a i po nekim karakteristikama...
no,nisam znao to.ako imas neke informacije,slobodno reci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
ja sam uvrlo skeptichan u pogledu uspeha ovog  lovca. vec nekoliko puta je dolazilo do odlaganja njegovog uvodjenja u indijsko vazduhoplovstvo , zbog neuspeshnih testova razne opreme (motor , avionika , naoruzanje  ...) . uz to , izgleda da cena mashine raste - od projektovanih 15-20 mil $ ,sad se pominje 35 . indijska industrija josh uvek nije u stanju da postigne zadovoljavajucu kontrolu kvaliteta .

za razliku od njih ,kineski JF-17 koji je slichnih performansi vec se nalazi u pakistanskom vazduhoplovstvu,a potpisan je ugovor o nabavci josh 42 aviona : http://www.thenews.com.pk/updates.asp?id=70814
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Pa nije lako doci do uspesnog aviona, ali valja se truditi. Ako bas ne bude uspeh, bar ce biti jedan stepenik dalje u razvoju indijske avioindustrije - iskustva moraju da se sticu, a to se postize radom na projektima. Steta za nas NA, da smo imali sanse da krenemo tim putem, i da ne uletimo u sranje od raspada i ratova, mozda bismo imali sada sasvim drugaciju situaciju i mozda pravili avione nove generacije. Ko zna.
Al' pustimo to, radi se o Indijcima.
Meni se ovo avionce svidja. Ujkaalberte hvala na brzometnom prikazu, Smile svaka cast Smile Smile Smile
Ako uspeju da ga doteraju do kraja, posluzice on svoj svrsi.

A ona fotka gde akro grupa pravi mapu Indije u bojama zastave - ljudi, pa to je vec nesto izuzetno Smile Trebalo je skontati manevre koji ce dozvoliti da se dimni tragovi bas tako uklope da se jasno vidi mapa indije. Posebno je interesantna desna strana mape, jer tu se Indija suzava i posle siri u malu provinciju Sikim. Fenomenalno, odlicni su Smile Smile Smile Smile Smile Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Moje neko licno misljenje ide u pravcu da ce Indija ici do kraja sa ovim projektom.I pored velikih problema u razvoju i cene citavog projekta,smatram da bi za njih bila velika blamaza da sad odustanu od svega. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:57:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.27 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.