Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:45:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li ste za to da se redovno sluzenje vojnog roka u Srbiji ukine?
Da
44%  (114)
Ne
52.1%  (135)
Nemam stav
3.9%  (10)
Ukupno glasova: 259
Idi dole
Stranice:
1 ... 89 90 92 93 94
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ukidanje vojske u Srbiji [anketa]  (Pročitano 66612 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy IIs
Generalno Beograd niko nece napasti osim ako dodje do rata svetskih razmera, a sumnjam da cemo onda moci nesto uraditi tj. mi nikada nismo mogli niti cemo  biti presudan faktor.
Београд је ''нешто'' само у главама својих грађанки и грађана. За западњаке он је сплавови и јефтин-секс.
------------------------------------
Расправе о будућности градова, земаља и народа неизвесне су и незахвалне. Ваљда зато се српски политички оптимисти и опсенари не баве будућношћу јер мисле да мимо њихове податности и кукавичлука и жеља и замисли Великих сила нема места било чему другом. Но они се варају. Ваља наиме памтити њихове самоуверене изјаве пред сам почетак Антисрпских ратова, да се СФРЈ неће распасти, и прогон оних који су то благовремено предвиђали и на то упозоравали. Не треба заборавити ни њихове неодговорне изјаве с пролећа 1995, о РСК и ‘‘светлој будућности’‘ њеног народа. Свака сумња да је преуређење Београда мало вероватно бледи пред питањем: да ли је теже преобразити пространу СФРЈ са више од 20 милиона становника, или град Београд? За обликовање Београда и Србије Империја на располагању има час географске, час верске, политичке, правне, економске и социјалне аргументе. Војни су у резерви.

Да ли ће у томе успети зависи од њене воље, тактичности и снаге, али и од отпора наших политичара и народа. Ако Србија или њени демократизовани региони уђу у НАТО, Вашингтон ће своју непромишљену и бахату политику на Балкану, коју су трасирали Немци а по инерцији прихватили Британци, довести до краја. У том случају Срби би свој геополитички потенцијал свели на нулу. Србија би изгубила политички и морални престиж стечен разноликим, ‘‘вијугавим’‘ отпором освајачком Западу и његовим трабантима, нашим суседима.

Окупација би тада постала потпуна а Срби поробљен народ некадар да се сам поново ослободи.

Отуда је борба за Београд данас важна колико и борба за Србију пре два века.


http://forum.burek.com/borba-za-beli-grad-berlinizacija-beograda-t505098.html

Ako Srbija udje u NATO, nece se desiti nista. Da je Srbija vec u NATO-u odavno, mnogih problema ne bi ni bilo. Neznam da li si primetio, da su SVE drzave u okolini na neki nacin u NATO-u.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ljudi,razumite @stevu,on je jos kivan na Srbe i frustriran jer jos nije preboleo bolan dogadjaj kad mu je taman tata bio skupio pare za  Pentium I i Prince of Persia,a onda dodje rat i pokvari mu planove,i on bese primoran da se zadovolji samo virtuelnim ping-pongom...
« Poslednja izmena: 24. Nov 2010, 11:48:58 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
Pouceni poslednjim ratom, verujem da ce odziv biti za ginisovu knjigu rekorda - po mizerno malom procentu.

A opet, ko ce im ratovati? Sa jedne strane imas modernu pro-evropsku omladinu, sa druge huligane, desnicare i radikale?

Ma profi vojska resava stvari. Smile

Nisam baš siguran da za tako nešto Srbija ima para. Nekada je služenje vojnog roka bila čast, ako to postane samo izvor zarade da li će biti : "Boj ne bije svijetlo oružje........"?

Bilo nekada. Pre si snosio posledice ako izbegavas vojsku, danas ti je napravljen izbor. Mlacenje prazne slame u kasarni ili rad kod privatnika, svaki dan si kuci, spavas u svom krevetu i boli te djoka. Naravno da ce se profi vojska razbezati kad prigusti. Ne smem ni da pitam kolika je plata profi vojnika u Srbiji. (pardon, vojnika po ugovoru, posto ih je drzava preimenovala u profi soldzere)




Да ли ће служење војног рока да буде потпуно укинуто?

- Служење војног рока се не укида потпуно већ се „замрзава“. Проценили смо да у садашњој ситуацији немамо потребу за обавезним служењем војног рока. Нацрт одлуке о обустави обавезе служења војног рока у миру је у скупштинској процедури, али Скупштина може и да промени ту одлуку, уколико се касније укаже потреба за тим. У случају непосредне ратне опасности или ратног стања, та се обавеза може активирати.


Koji saljivdzija, haha. Sta? Bude nekog sranja za 20 godina i koga zovu? Klince ili ove od 40-50 godina? A obuka i te fore?
Ko je sve danas na visokim pozicijama u Srbiji, jos smo mi i srecni. Treba da pevamo...

O kakvom ratu ti pricas?

Pa srecom, poznajem u razumnoj meri istoriju. Nije postojalo veka, do sada, a da nije bilo 2 ili 10 ratova na ovim prostorima. Naravno da ne zagovaram ratove i ratovanja ali je u buducnosti moguce nekakvo sranje. Mozda ne danas, mozda za 10-20-30 godina, nemam pojma.

Ne znam, ja sam glup ali pametni ljudi kazu da ako hoces da unistis drzavu, sjebi joj seljaka i vojsku. Koliko vidim, Srbiji sjebavanje ide od ruke.

Generalno Beograd niko nece napasti osim ako dodje do rata svetskih razmera, a sumnjam da cemo onda moci nesto uraditi tj. mi nikada nismo mogli niti cemo  biti presudan faktor.

A sto se tice lokalnih ratova, njih ne treba da se plasimo jer niko u okruzenju nema dovoljno jaku vojsku da moze da porazi bilo kog suseda.

Generalno, Beograd je siguran, a za sve ostale gradove u Srbiji, to nije tvoj problem, zar ne? Smiley
Verujem da nisi cuo za KZB i za svakodnevne provokacije siptara u Presevu itd.? Ali sto da se opterecujemo sa tim, pa nasa zandarmerija je tamo.

Pa jel' vi to planirate opet da "pobedite" NATO. Tripujete da mala Srbija, moze da porazi savez (ej savez, a ne jednu drzavu) tehnoloski i finansijski najacih drzava sveta.

Suvise si ti pametan da bi se sa tobom diskutovalo o vojsci...

Zasto Izrael ne ukine obavezno sluzenje vojnog roka u trajanju od nekoliko godina? Zato sto postoje realne pretnje od arapskog sveta u okolini. U zadnje vreme se sve to opravdava zbog novog fenomena, zvanog terorizam.

A mi? Pa mi zivimo u oblasti gde cveta mir, gde nema terorizma, nema siptara, nema vehabija iz sandzaka. U takvoj sredini vojska uopste nije ni potrebna. Potrebno je par 'iljada profi vojnika i garda za docek stranih drzavnika.

Stanko, osobe kao ti se vidjaju najcesce na fashion TV-u gde propagiraju svetski mir. Ja sam isto za svetski mir ali za razliku od manekekni i modnih kreatora, imam zdrav razum i znam da je to nemoguce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 3510
Ове године је потребно организовати хајку на вукове који су се поприлично намножили. Са овим бројним стањем у ВС тешко је то изводљиво Smile
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Stanko, osobe kao ti se vidjaju najcesce na fashion TV-u gde propagiraju svetski mir. Ja sam isto za svetski mir ali za razliku od manekekni i modnih kreatora, imam zdrav razum i znam da je to nemoguce.

 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy IIs
Pouceni poslednjim ratom, verujem da ce odziv biti za ginisovu knjigu rekorda - po mizerno malom procentu.

A opet, ko ce im ratovati? Sa jedne strane imas modernu pro-evropsku omladinu, sa druge huligane, desnicare i radikale?

Ma profi vojska resava stvari. Smile

Nisam baš siguran da za tako nešto Srbija ima para. Nekada je služenje vojnog roka bila čast, ako to postane samo izvor zarade da li će biti : "Boj ne bije svijetlo oružje........"?

Bilo nekada. Pre si snosio posledice ako izbegavas vojsku, danas ti je napravljen izbor. Mlacenje prazne slame u kasarni ili rad kod privatnika, svaki dan si kuci, spavas u svom krevetu i boli te djoka. Naravno da ce se profi vojska razbezati kad prigusti. Ne smem ni da pitam kolika je plata profi vojnika u Srbiji. (pardon, vojnika po ugovoru, posto ih je drzava preimenovala u profi soldzere)




Да ли ће служење војног рока да буде потпуно укинуто?

- Служење војног рока се не укида потпуно већ се „замрзава“. Проценили смо да у садашњој ситуацији немамо потребу за обавезним служењем војног рока. Нацрт одлуке о обустави обавезе служења војног рока у миру је у скупштинској процедури, али Скупштина може и да промени ту одлуку, уколико се касније укаже потреба за тим. У случају непосредне ратне опасности или ратног стања, та се обавеза може активирати.


Koji saljivdzija, haha. Sta? Bude nekog sranja za 20 godina i koga zovu? Klince ili ove od 40-50 godina? A obuka i te fore?
Ko je sve danas na visokim pozicijama u Srbiji, jos smo mi i srecni. Treba da pevamo...

O kakvom ratu ti pricas?

Pa srecom, poznajem u razumnoj meri istoriju. Nije postojalo veka, do sada, a da nije bilo 2 ili 10 ratova na ovim prostorima. Naravno da ne zagovaram ratove i ratovanja ali je u buducnosti moguce nekakvo sranje. Mozda ne danas, mozda za 10-20-30 godina, nemam pojma.

Ne znam, ja sam glup ali pametni ljudi kazu da ako hoces da unistis drzavu, sjebi joj seljaka i vojsku. Koliko vidim, Srbiji sjebavanje ide od ruke.

Generalno Beograd niko nece napasti osim ako dodje do rata svetskih razmera, a sumnjam da cemo onda moci nesto uraditi tj. mi nikada nismo mogli niti cemo  biti presudan faktor.

A sto se tice lokalnih ratova, njih ne treba da se plasimo jer niko u okruzenju nema dovoljno jaku vojsku da moze da porazi bilo kog suseda.

Generalno, Beograd je siguran, a za sve ostale gradove u Srbiji, to nije tvoj problem, zar ne? Smiley
Verujem da nisi cuo za KZB i za svakodnevne provokacije siptara u Presevu itd.? Ali sto da se opterecujemo sa tim, pa nasa zandarmerija je tamo.

Pa jel' vi to planirate opet da "pobedite" NATO. Tripujete da mala Srbija, moze da porazi savez (ej savez, a ne jednu drzavu) tehnoloski i finansijski najacih drzava sveta.

Suvise si ti pametan da bi se sa tobom diskutovalo o vojsci...

Zasto Izrael ne ukine obavezno sluzenje vojnog roka u trajanju od nekoliko godina? Zato sto postoje realne pretnje od arapskog sveta u okolini. U zadnje vreme se sve to opravdava zbog novog fenomena, zvanog terorizam.

A mi? Pa mi zivimo u oblasti gde cveta mir, gde nema terorizma, nema siptara, nema vehabija iz sandzaka. U takvoj sredini vojska uopste nije ni potrebna. Potrebno je par 'iljada profi vojnika i garda za docek stranih drzavnika.

Stanko, osobe kao ti se vidjaju najcesce na fashion TV-u gde propagiraju svetski mir. Ja sam isto za svetski mir ali za razliku od manekekni i modnih kreatora, imam zdrav razum i znam da je to nemoguce.

Pa onda je najlogicnije da udjemo u NATO. Imacemo manje "neprijatelja" u okruzenju. Sto se tice HR ili BiH sumnjam da ce napasti Srbiju, ni oni nemaju neku super-megasnaznu vojsku. Bugarska i Rumunija nemaju vise ni motiv, clanice su EU i NATO.

Sto se Kosova tice... pa znas i sam - zavrseno 1999-te. Time je zavrsen raspad SFRJ.

Citat
Naravno da ne zagovaram ratove i ratovanja

Sumnjam u ovo.

Sto se tice ratova 1942 - 1945, pa onda 1991-1995, pa zatim 1998-1999. Nekako su zadnja dva blizu, a onaj svetski sada vec daleko.
« Poslednja izmena: 24. Nov 2010, 14:30:01 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46768
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sto se Kosova tice... pa znas i sam - zavrseno 1999-te. Time je zavrsen raspad SFRJ.


To nije raspad SFRJ. Vec raspad Srbije.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Bilo koja vojska pomognuta NATO-om moze da zgazi BG  Smile.
...sto bi tebe ne sumnjivo radovalo?
  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
......Sto se tice ratova 1942 - 1945, pa onda 1991-1995, pa zatim 1998-1999. Nekako su zadnja dva blizu, a onaj svetski sada vec daleko.
...1942?-1945,stvarno mislis da nesto znas?  Smile
ta zadnja dva,kako ih ti brojis su ratovi niskog inteziteta i nazivaju se lokalni ratovi.
a sto se tice svetskog,samo ime mu govori,kakvog je inteziteta i razmera,kao i onaj pre njega sto je bio,a zvali smo ga prvi.
decace,kako si mlad i glup.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2754
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Radovalo ili ne , vidim JA da cemo  morati ,,Iskandere ,, nekako instalirati - makar nepoznati donator morao  Dacicu dati 2 koferceta .  Smile .. ovako ne ide ..  Smile
IP sačuvana
social share
“The quick brown fox jumps over the lazy dog.”

Najsladje se smeje onaj koji prvi puca .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 89 90 92 93 94
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:45:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.