Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:25:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uzasno se bojim...  (Pročitano 26817 puta)
07. Maj 2009, 21:15:18
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 569
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
Nokia n70
31 marta sam imao jedan rizican sexualni odnos sa jednom djevojkom ,desio se incident (pukao je kondom) . Za nju se prica da ima HIV vec dugo vremena,ali ona mi se kune i negira to. Od tada je vise nisam zvao... Bojim se da sam se ja zarazio mada me doktor uvjerava da su sanse male. On je preporucio da se testiram 3 mjeseca od tada,znaci krajem juna...

Od tada samo mislim o tome i provodim dosta vremena citajuci simptome.Tako sam naisao i na jedan Engleski sajt za prevenciji Hiva gdje kazu :
1. Hiv je bolest homosehualaca (i prenosi se 100% posle 1 sexualnog odnosa ako je jedan partner zarazen)
2.Da bi sa Hiv 100% prenio sa zene (zarazena ) na muskarca (zdravog) potrebno je oko 5-6 nedelja zajednickog zivota (pod uslovom da vagina nije ostecena) - u procentima,posle 1 sexualnog odnosa samo 10% muskaraca dobije HIV
3.Muskarac je prenositelj HIV-a u 85% slucajeva jer je sperma ta koja direktno prenosi HIV
4.Igle,Narkomane, zaobilazim...


E sad , ja sam na psiholskom planu nikakav, u toku dana ako kinem jedan put,odmah se potresem i mislim to je to... Gledao sam simptome koje se javljaju posle 3-4 nedelje od trenutka zaraze i to su:

1.Glavobolja - NEMAM
2.PROLIV - NEMAM
3.UVECANE ZLIJEZDE - NEMAM
4.POVISENA TEMPERATURA - NEMAM (mjerim je svaki dan ,kad god citam o HIv-u pomislim imam je 39,ono izmjerim,normalna )
5.Osim na kozi - NEMAM

Jedino sto mi je neobicno proteklih nedelja , mrkne mi svijest na milisekundu,kao da se izgubim, cesto sam na ovom najgorem suncu pa se nadam da je do toga, i tezina u nogama  Smile

Kako da se oporavim od ovoga prije testiranja.Stalno mislim o pozitivnom testu, da l da se ubijem,da li da krijem, doce vreme zenidbe ,sta tad da radim, kako da se ubijem... Uzas..
IP sačuvana
social share
<> nisam siguran da li sam to JA<>
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Javi se toj devojci. Reci joj da se strašno bojiš i zamoli je da uradi test na sidu.

« Poslednja izmena: 07. Maj 2009, 21:54:50 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Rekao bih ti 'opušteno' ali i ja bih tako mislio da sam na tvom mestu. Normalno je biti uplašen, razmišljati o tome šta bi bilo kad bi bilo da je tvoja budućnost u pitanju. Isto bih se pogubio, a što se tiče gubitka svesti, to ti verovatno naglo padne pritisak, moguće da je od sunca, a može biti i od stresa, ili kombinacija više faktora. Ja sam se zbog Sunca, nedovoljne fizičke spreme i dehidratacije (znači kombinacija tih faktora) jednom onesvestio kad sam bio na bajsu. Baš sam jako udario glavom o pod, čak sam mislio da sam dobio potres mozga.
I uplašio sam se da mi nije prirodno slab pritisak ili da sam malokrvan  Smile
i otišao sam kod lekara, niti sam imao potres mozga, niti je nešto slomljeno, niti sam malokrvan.
Nemoj se zbog svake sitnice uzrujavati, pogotovo kijanja, to može da bude i alergija  Smile

Moj savet: nemoj da te to košta sna, jer ako ne spavaš još iracionalnije ćeš razmišljati a možda i napraviti neku glupost. Igraj igrice, gledaj TV, Čitaj knjigu, uđi u neki drugi svet da zaboraviš na ovaj, da se malo rasteretiš.
 Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ej,kakav ti je to sajt,majke ti?

cetiri stava o sidi...od kojih su dva totalna glupost,a druga dva poluistine.
zarad opsteg znanja koje treba da imas o ovoj bolesti moj ti je savjet da se na ozbiljniji nacin informises o sidi i na pravom mjestu,a ne na nekakvim sumnjivim sajtovima Smile

sida nije bolest homoseksualaca...sa tim stavom se raskrstilo jos krajem osamdesetih.

drugo,sidu mozes da dobijes i tokom samo jednog odnosa sa osobom koja je ima...nazalost,nije potrebno da sa tom osobom spavas vise puta,pa da bi i bio siguran da ti je bolest i prenijela. Smile
neozbiljno je baviti se procentima kada je ova bolest u pitanju...mislim,da li su sanse 100% da ces je dobiti od nekoga ko je ima,a spavas sa njim bez zastite?
vjerovao ili ne,sanse su velike i cesto se i dobija prilikom jednog rizicnog odnosa....


sperma samo prenosi sidu?prenosioci su uglavnom muskarci? Smile

ja bih sajt tuzila.
ovo su opasne dezinformacije.

da li je moguce da tako malo znas o ovoj bolesti?
ispravi to pod hitno.

slijedece....simptomi o kojima ti govoris javljaju se kada osoba oboli od SIDE,a ti simptomi ne postoje kod osobe koja virus SIDE samo nosi.
razumijes?
to je ono sto je kod ove bolesti i najveca zamka.
osoba fizicki moze biti savrseno zdrava,a da je nosilac i prenosilac virusa.da uopste i ne zna da virus ima.

i za kraj.
tvoj strah je opravdan i naravno da ces se testirati.
sigurna sam da je sve u redu.
ali ne smijes sebi dozvoliti toliku kolicinu neobavjestenosti i nepromisljenosti.
« Poslednja izmena: 07. Maj 2009, 21:36:26 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Taman kad sam se zaletela da napisem kolike su gluposti napisane na tom sajtu, Sesricic me pretece. I hvala joj, ustedela mi je trud. Smile

Drugo, jako ti je ''pametno'' da imas odnos (pa makar i sa kondomom) sa devojkom koja je mozda HIV pozitivna.

Trece, nista neces uciniti misleci o tome. Moras se testirati. Sve drugo je a) glupost, b) opasno.

Cetvrto, poznajuci tvoju reputaciju na forumu (pogotovo na Psihologiji) ne bi me cudilo da se zajebavas. Ako je to u pitanju, onda bih ti, umesto testiranja na HIV, predlozila da posetis psihijatra. Ako si, pak, ozbiljan, moja greska i unapred se izvinjavam.
« Poslednja izmena: 07. Maj 2009, 21:57:10 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 
Ako je istina, a ja uvek polazim od toga da jeste, mnogo je brži način da dođeš do odgovora da moliš tu devojku da se testira makar onim brzim testom (koji ćeš ti platiti) nego da padaš u nesvest od brige.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, moze on test da uradi i sad, ali je preporuka da se ponovi u roku od 3 meseca od kontakta.
Izvini sto moram da pitam, ali zar vi u cg ne obelezavate 1. decembar?
I za kraj, ako nisi razumeo, virus HIV moze da miruje godinama, tako da ti simptome SIDE ne mozes da primetis sad. A i to nije jedna bolest, vec stanje organizma koji postaje neotporan na infekcije sa kojima se svakodnevno susrecemo i uspesno savladavamo zahvaljujuci imuno sistemu koji kod SIDE potpuno strada.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
moje prvo testiranje na ovu bolest je bilo 2004. godine na dan borbe protiv iste.

tada sam volontirala u jednoj organizaciji koja se bavila edukacijom o ovoj bolesti u opstini Niksic gdje sam imala prilike nedelju dana prije prvog decembra da ucestvujem u organizovanju tribina,seminara i slicnih stvari,a u cilju priblizavanja tog problema siroj javnosti i skupljanju podataka o tome koliko njih se zaista testiralo i koliko njih zaista zna kakva je bolest u pitanju.a sve u cilju da se sto vise njih natjera da se tog datuma i testira potpuno besplatno.jer jedino se,sto je i logicno,na taj nacin moze i imati u vidu priblizno tacan broj onih koji bolest i imaju.

podaci su bili sokantni.
znanje o toj bolesti je svedeno na povrsno poznavanje ili nikakvo,pa do blage ravnodusnosti u stilu "to se desava na nekom tamo zapadu Smile....i pederima,naravno....a gdje ste vi culi da u Crnoj Gori njih ima?cus...medju 'vake delije...

elem,
Niksic je drugi grad u Crnoj Gori po broju stanovnika,a taj dan se testiralo 38 osoba od kojih je 29 njih studenata,mahom volontera koji su ucestvovali u obiljezavannju sedam dana borbe protiv side...

nije prijatan osjecaj Smile
tacnije,uzasan je.
oni koji se bave prevencijom borbe protiv ove bolesti,a dosli su iz bijeloga svijeta, sa potpunim pravom smatraju da ste rizicna grupa ukoliko ste imali i jednog partnera,a da niste koristili zastitu.
dakle,doslo je vrijeme da su svi mahom rizicna grupa.
jer,po logici ove podmukle bolesti,spavajuci sa jednim partnerom bez zastite...vi spavate sa svim njegovim partnerima i partnerima njegovih partnera...i tako u nedogled...zvuci sjajno? Smile
(koliko li je tu orgazama Smile)...

tri mjeseca je potrebno od rizicnog odnosa da bi se i virus mogao registrovati preko testa krvi.
tri dana se ceka na rezultate.
dobajate ih u bijelim kovertama i pod sifrom.tim psihologa i psihijatara je iza vrata cekaonice.
prozivaju vas po sifri (broj).
ako vas prozovu u desnu prostoriju,prezivjeli ste Smile
u lijevu prostoriju....uglavnom je histerija i plac.ceka vas tim psihologa.

ta tri dana i tih pola sata u cekaonici su jedan od najduzih i najstresnijih trenutaka u mom zivotu.
to je igra nerava.
cetvoro je odustalo jos u cekaonici i otislo da kovertu i ne primi.nisu izdrzali.nisu mogli ni da uzmu kovertu.
jedna djevojka je prozvana,a zatim smo je vidjeli kako ulazi u lijevu prostoriju.
a vi cekate da prozovu vas broj...
ekstremno iskustvo.
« Poslednja izmena: 08. Maj 2009, 21:07:49 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Kad smo kod hiva i testiranja, interesuje me, jel se kod dobrovoljnih davanja krvi ( ili nedobrovoljnih svejedno ), provjerava ta krv?  Smile

Znam da su nas, u srednjoj skoli, stalno vucarali po zavodu za transfuziologiju i uzimali krv, a poslije nam za nagradu, javili kao koja smo grupa (zacudjujuce veliki broj ljudi, zena sto je jos gore, ne zna koja su krvna grupa).

Onda sam cula nekad negdje da se rijetko kad provjeravaju te dobrotvorne doze (?!) pa ono .. jel moguce?  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
koliko ja znam test za sidu je poseban proces...tacnije,kada se krv testira na bilo sta drugo...tipa...da bi saznali koja smo krvna grupa ili bilo sta drugo,a vezano za krv...usput se ne saznaje i da li je prisutan virus...za to je
potrebna druga vrsta analize i procesa,a koja otkriva taj virus i usput viruse hepatitisa.

po svjetskoj zdravstvenoj organizaciji...prilikom dobrovoljnog davanja krvi,taj test mora da se radi.
naravno da se u mnogim zemljama,onim nerazvijenima,to ne radi,pa se i zbog toga ta bolest nevjerovatnom brzinom i siri.

zasto?

on je skup.analiza kosta zdravstvo.

uzasan je podatak da je u Crnoj Gori taj test unazad nekoliko godina...kostao citavih pedeset eura.nisam sigurna da li je,mozda,nekada bio i vise.
to je mnogo.
naravno,samo za prvi decembar test je bio besplatan.
medjutim,
dok sam volontirala,ili koju godinu poslije,nisam sigurna-zaboravila sam kada se to desilo tacno, cijenu testiranja spustili su na devet eura...sto je prihvatljivo.
ne znam kako sada stoje stvari.
« Poslednja izmena: 08. Maj 2009, 22:37:55 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 16:25:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.