Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Службеници са ССС морају имати ЕУ ''у малом прсту''  (Pročitano 8062 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
i onako se na casovima gradjanskog vaspitanja igra sah... sto ne popuniti vreme necim korisnim Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC One
@Coolruner

duboko gresis. Pre svega deca treba da saznaju nesto o svetu u kojem zive da bi se u njemu snalazili. Ovde se ne radi o nametanju ideologije (koje to ideologije?). Ako studiras FPN, pa bar onda i sam znas da smo mi vec u odredjenoj meri deo sistema EU. Zapravo prikljucenje u EU, podrazumeva potpunu integraciju. Neodgovorna je drzava koja decu ostavlja bez znanja o svetu u kojem zive.

Deca moraju da imaju jedan sirok pogled na svet, a ne da se i na fakultetu pitaju sta je to evropska komisija i zasto je nastala EU.

Ne volim diskusije u kojima nesto temeljno obrazlozim (ili imam utisak da jesam) i neko mi samo kaze "duboko gresis".

Gde gresim?  Prvo, cinjenica je da EU kao takva ima svoju ideologiju, bez ikakvog sporenja.

Drugo, da li je EU drzava ili sistem? Koliko znam jos uvek je sistem, naddrzavna organizacija zasnovana na bi i multilateralnim ugovorima ali svakako nije drzava... kao sto ni UN nije drzava vec sistem/nadnacionalna organizacija... a sto deca ne uce ili nisu ucila tako u vezi sa UN?

Ja ne vidim razliku izmedju Srbije i EU (u teorijskom diskursu), nesto nisam siguran da kroz skolovanje (bilo gde u svetu) ucis o zakonima svoje drzave. Imas pravo npr. u srednjoj jednu godinu ali ucis opste temelje prava kao i vrste prava i to je to... pomenes sistem na kojem pociva drzava (parlaentarizam, prezidencijalizam...) i to je to. O zakonima kao i svetu u kom zivis ucis van skole... saobracajni propisi, trgovinski, privredni i svi ostali nisu obuhvaceni skolskim sistemom i ne treba ni da budu.

I zasto bi neko ucio slicne stvari o EU? A ako se radi o osnovama, ne vidim razlog da se ne provuce kroz redukciju Prava i problem resen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
То је класично наметање идеологије, значи најсуровији облик индоктринације у условима када су већ сви медији под контролом Брисела.

Да се вратимо на државне службенике, шта ће неком референту са ссс познавање Е.У. ?
Зар није паметније да је држава уложила тај новац у неки друг вид едукације, рецимо познавање рада на рачунара, страних језика.

Или зашто Европљани се не отворе па позову те службенике и српску децу да виде како то изгледа у пракси ? И комунизам је у теорији био савршен.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
meni je najstrasnije da klico predaje deci Smiley 1
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
meni je najstrasnije da klico predaje deci Smiley 1

u pravu je taxtex. skola je zlo!
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Или зашто Европљани се не отворе па позову те службенике и српску децу да виде како то изгледа у пракси ? И комунизам је у теорији био савршен.

i tebi je krivo sto bas tebe ne pozovu da ti pokazu kako to izgleda u praksi  Smile pa koliko njih samo ima stipendije od EU da studira bas u EU, raspitaj se malo
Citat
Gde gresim?  Prvo, cinjenica je da EU kao takva ima svoju ideologiju, bez ikakvog sporenja.

Drugo, da li je EU drzava ili sistem? Koliko znam jos uvek je sistem, naddrzavna organizacija zasnovana na bi i multilateralnim ugovorima ali svakako nije drzava... kao sto ni UN nije drzava vec sistem/nadnacionalna organizacija... a sto deca ne uce ili nisu ucila tako u vezi sa UN?

gresis na onom mestu gde sugerises da je to neka ideologija ravna marksizmu, e bas me zanima kako si dosao do tog zakljucka kada ja vidim da unutar EU funkcionisu razlicite ideologije. pa jebemu boga ako si citao bilo kakve radove na temu politike, a da dolaze od evropskih strucnjaka video si na koliko se autora pozivaju, pa kako raspravljaju?

O UN svakako treba nesto da se zna, ja to nikako ne sporim, ali negde je jos vaznije uciti o EU, prosto ne ucenje o EU je ignorisanje stvarnosti, otpor opstoj informisanosti zarad ideologije

Citat
Ja ne vidim razliku izmedju Srbije i EU (u teorijskom diskursu), nesto nisam siguran da kroz skolovanje (bilo gde u svetu) ucis o zakonima svoje drzave. Imas pravo npr. u srednjoj jednu godinu ali ucis opste temelje prava kao i vrste prava i to je to... pomenes sistem na kojem pociva drzava (parlaentarizam, prezidencijalizam...) i to je to. O zakonima kao i svetu u kom zivis ucis van skole... saobracajni propisi, trgovinski, privredni i svi ostali nisu obuhvaceni skolskim sistemom i ne treba ni da budu.

I zasto bi neko ucio slicne stvari o EU? A ako se radi o osnovama, ne vidim razlog da se ne provuce kroz redukciju Prava i problem resen.

pa ja ne vidim zasto ne bi bilo provuceno i kroz geografiju i kroz istoriju i kroz druge predmete?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
Citat
i tebi je krivo sto bas tebe ne pozovu da ti pokazu kako to izgleda u praksi  Smile pa koliko njih samo ima stipendije od EU da studira bas u EU, raspitaj se malo
Ја нисам спомињао студенте, већ децу коју трују глупостима, а тема је посвећена пре свега службеницима са ссс.
Одвлаче студенте како би сутра радили тамо за њих, а зашто то практично знање не поклоне радницима и тој деци у основним и средњим школама.
« Poslednja izmena: 09. Maj 2009, 22:56:16 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Ја нисам спомињао студенте, већ децу коју трују глупостима, а тема је посвећена пре свега службеницима са ссс.
Одвлаче студенте како би сутра радили тамо за њих, а зашто то практично знање не поклоне радницима и тој деци у основним и средњим школама.

pa zato sto je malo komplikovano da dete od 10 godina ide na skolovanje u francusku na primer. ali mi imamo u sustini dva nova predmeta to su veronauka i gradjansko vaspitanje, ja ne vidim da je ucenje u skoli o EU novi predmet, prosto treba da ucis iz istorije kako se razvijala EU kao sto na primer isto to ucis o srednjovokovnoj francuskoj ili starom egiptu. ili recimo kao sto iz prava gradjana naucis da postoji neki vrhovni sud tako naucis i da postoji evropski sud za lj.p. prosto ucis o svetu u kome zivis

e sada oko drzavnih sluzbenika - mene bi vise zanimalo da se uvedu evropski standardi za drzavne sluzbenike nego da ih uce o EU mada je i to vazno. valjalo i prethodno videti sta ce podrazumevati to ucenje o EU i zbog cega je potrebno, za koje sluzbe itd
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung XYZ1004
Citat
gresis na onom mestu gde sugerises da je to neka ideologija ravna marksizmu, e bas me zanima kako si dosao do tog zakljucka kada ja vidim da unutar EU funkcionisu razlicite ideologije. pa jebemu boga ako si citao bilo kakve radove na temu politike, a da dolaze od evropskih strucnjaka video si na koliko se autora pozivaju, pa kako raspravljaju?

Nije bitno da li je ona ravna markiszmu ili ne..bitno je da je ideologija! I da i u okviru same EU postoje sasvim legitimne, legalne i potpuno demokratske struje i ideologije koje se protive EU i sire evroskepticizam!
Dakle, ispirete mozak deci nekom ideologijom i politickom pricom, kojoj je suprotstavljena druga isto tako demokratksa i legalna ideologija, prica (kako god) i time ih od malih nogu oblikujete da imaju politicki pogled na svet kakav vi zelite!....a to se od marksizma razlikuje po cemu?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Nije bitno da li je ona ravna markiszmu ili ne..bitno je da je ideologija! I da i u okviru same EU postoje sasvim legitimne, legalne i potpuno demokratske struje i ideologije koje se protive EU i sire evroskepticizam!
Dakle, ispirete mozak deci nekom ideologijom i politickom pricom, kojoj je suprotstavljena druga isto tako demokratksa i legalna ideologija, prica (kako god) i time ih od malih nogu oblikujete da imaju politicki pogled na svet kakav vi zelite!....a to se od marksizma razlikuje po cemu?

dobro ja ovde shvatam da se ne misli na marksizam kao takav, vec na vreme kada je marksizam bio gotovo jedini pogled na svet. e ovo se razlikuje od toga sto ne postoji jedan jedini pogled na svet nego se kaze imas marksizam ali imas i ovo i ono.

e sada u EU postoje neki standardi i tu se ne misli na standarde oko nivoa alkohola u pivu pa sada mi namecemo jedan procenat a drugi smatraju da eto moze da ima i vise, nego se radi o usvajanju odredjenih vrednosti koje su zajednicke za drustvo a koje treba da budu zastupljene u EU. na primer to je tolerancija, ja mislim da niko danas ne dovodi to u pitanje, dakle ucis djaka da nije u redu da tuce svog drugara zato sto je rom ili albanac - a to se nazalost dogadja. e kada govorimo o evropskim standardima onda je to opet u funkciji zastite prava manjina i to je sustina price
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.121 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.