Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Службеници са ССС морају имати ЕУ ''у малом прсту''  (Pročitano 8056 puta)
06. Maj 2009, 19:06:36
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
Поставио сам хрватски чланак из 2006. који се односи на ову тематику.
Ове године и наши државни службеници са високом и средњом стручном спремом морају поред предмета из своје струке да детаљно познају целокупни систем фунционисања Е.У.
Страшно !!!  Smile Smile Smile Smile Smile
Презир диктатури, доле са окупаторима и четвртим рајхом.
Живела Србија



**************************************
Службеници морају имати ЕУ »у малом прсту«

ОД ПРОШЛОГ ПЕТКА ВРИЈЕДЕ НОВА ПРАВИЛА ПРИ ПОЛАГАЊУ ДРЖАВНОГ ИСПИТА

Они који су завршили факултет и раде у државној управи, а желе задржати то мјесто, морају стећи и знања о петом кругу проширења, те структури преговора с ЕУ-ом

ЗАГРЕБ - Државни службеници убудуће ће морати познавати сустав Еуропске уније, те већину детаља о придруживању Хрватске Унији, ако желе положити државни испит и сачувати своје радно мјесто у државној управи. Они који раде на мјесту за које се тражи висока стручна спрема морат ће научити све о петом проширењу, односно придруживању десет посљедњих чланица ЕУ-а, но још више ће се морати потрудити око сваког поглавља хрватских преговора, те носитеља преговора по појединим поглављима. Тако је одлучила Влада која очито већ сада ствара нове, еуропске службенике, ако је судити према недавно донесеној Уредби о поступку и начину полагања државног стручног испита. Нова правила за полагање државног испита вриједе од петка, па се односе на службенике који се тек спремају на држави испит. Тако ће Опћи дио државног испита, којег полажу сви службеници без обзира на струку, осим познавања уставног уређења, сустава државне управе, уредског пословања, службеничких односа, локалне самоуправе и управних поступака убудуће садржавати и дио о Еуропској унији.
Онима са средњом или вишом стручном спремом нешто је лакше. Њима Влада сугерира да прочитају брошуру Пасцала Фонтаине »Еуропа у 12 лекција«, те треће допуњено издање МВП-а »Хрватска на путу у ЕУ - Од кандидатуре до чланства«. Они који су завршили факултет и раде у државној управи, а желе задржати то мјесто, морају стећи и знања о петом кругу проширења, те структури за преговоре о приступању Хрватске Унији. Тако ће они морати научити примјерице то да »водитељ Државног изасланства представља Републику Хрватску на двостраној међувладиној конференцији између Републике Хрватске и држава чланица
 

Пут у ЕУ мора бити јасно освијетљен 
Еуропске уније, те надзире и усмјерава преговоре по свим поглављима преговора - правне стечевине Еуропске уније«. Но, државни ће службеници морати познавати свих 35 поглавља преговора, те које је министарство носитељ, а које суноситељ преговора. Било би занимљиво видјети могу ли та поглавља и носитеље преговора већ сада набројати саборски заступници који су изгласали структуру, или чланови Владе који су дигли руку за уредбу по којој то морају знати државни службеници. Када положе опћи дио испита државне службенике тек чека полагање стручног дијела овисно о занимању. Судећи по попису који је наведен у уредби, они који за пролаз на испиту морају научити тридесетак закона, уредби или правилника прави су сретници. Док ће се порезници, примјерице, провући с тридесетак закона и правилника, царинике, оне с виском спремом, чека попис од чак 109 закона и прописа. Ј. МАРИЋ
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
Ове године и наши државни службеници са високом и средњом стручном спремом морају поред предмета из своје струке да детаљно познају целокупни систем фунционисања Е.У.

ne znam odakle ti ovo ali je netacno...ne kazem da to u blizoj buducnosti nece biti obavezno za polaganje drzavnog ispita ali za sada je sve kao sto je bilo pre...dakle,ko radi u drzavnoj ili lokalnoj samoupravi mora da polozi sledece stavke:

zakon o radu
kancelarijsko poslovanje
ustav
zakon o opstem upravnom postupku iliti popularnije:ZUP Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
Citat
Ове године и наши државни службеници са високом и средњом стручном спремом морају поред предмета из своје струке да детаљно познају целокупни систем фунционисања Е.У.

ne znam odakle ti ovo ali je netacno...ne kazem da to u blizoj buducnosti nece biti obavezno za polaganje drzavnog ispita ali za sada je sve kao sto je bilo pre...dakle,ko radi u drzavnoj ili lokalnoj samoupravi mora da polozi sledece stavke:

zakon o radu
kancelarijsko poslovanje
ustav
zakon o opstem upravnom postupku iliti popularnije:ZUP Smile
Мргец, зар мислиш да бих покренуо тему, а да нисам својим очима се уверио да постоји 5. предмет који говори о систему Е.У. ?
Жао ми је што нисам фотографисао то поглавље, пошто већ постоји званична литература која се додељује радницима који ће полагати овог и наредних месеци.
Ево чим будем опет у прилици да дођем до те књиге од 300 страна, окачићу слике за све неверне Томе.
 Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
Ускоро и у окупираној Србији, кренули су званично са државним службеницима са ссс, а могли би да очекујемо и ово ..

Nastavni predmeti o EU
8. maj 2009. | 15:50 | Izvor: Beta
Podgorica -- Učenici završnih razreda osnovne škole u Crnoj Gori dobiće poseban predmet o Evropskoj uniji, a đaci trećeg i četvrtog razreda gimnazije evropske integracije.

U Zavodu za unapređivanje školstva navode da bi novi nastavni predmeti mogli bi biti uvedeni od septembra ove godine, ali u početku više eksperimentalno.

Do tada će biti obučeni nastavnici za te predmete, a predlog je usklađen sa procesom integracije Crne Gore u EU.

Najavljeno je da će uvođenje novih školskih predmeta u obrazovni sistem Crne Gore pomoći Evropska komisija.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
i kod nas treba uvesti predmet o EU, ne treba da se svede sve na nas koji povremeno idemo u skole i predajemo, pa klinci onda imaju milion pitanja!
« Poslednja izmena: 09. Maj 2009, 00:43:32 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung XYZ1004
Klico..nemoj mi samo reci da ti nesto predajes deci?   Smiley 1  Smiley 1  Smiley 1  ...ako je tako, ne smem ni da pitam - sta?  Smile
« Poslednja izmena: 09. Maj 2009, 01:07:34 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC One
i kod nas treba uvesti predmet o EU, ne treba da se svede sve na nas koji povremeno idemo u skole i predajemo, pa klinci onda imaju milion pitanja!

Za ovo se uopste ne slazem. Ovo je klasicno nametanje... ranije si imao nametnuti marksizam, sad ti namecu EU.

Ja studiram FPN, imam dosta predmeta sto o samoj EU sto u sklopu drugih predmeta, ali to je moj izbor i ja sam znao sta cu uciti. Sto se tice osnovnog i srednjeg obrazovanja, tome nije mesto tamo... opet, to je stvar licnog interesovanja.

Jel kurs Prve pomoci (kao i takmicenja prvi Crvenom krstu) obavezan u skoli? Nije, a meni je mnogo vazniji za decu tog uzrasta od EU.

Jel seksualno obrazovanje u srednjoj obavezno (gde ga uopste i ima)? Nije, a meni je za njihov uzrast to mnogo vaznije od pitanja poznavanja EU (pogotovo u danasnje vreme).

I za kraj, pitanje EU je pitanje vrednosnog sistema a mehanizni i institucije jesu stvar licnog interesa i tako treba i da ostane.

P.S. Sve vise koristim kovanicu nazi-demokratija... pod time podrazumevam iskrene zagovornike demokratije (bez ironije) ali koji na mene ostavljaju takav utisak da bi poslali u zatvor sve one koji nisu apriori demokrate ili dovoljno demokrate za njihov ukus.

P.S.S. Pored pojedinaca, klasican primer nazi-demokratije je CeSid. Oni istinski jesu za demokratiju, ali njihovo delovanje uvek ide u pravcu preterivanja... samo jos da se napravi demokratski sud casti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
@Coolruner

duboko gresis. Pre svega deca treba da saznaju nesto o svetu u kojem zive da bi se u njemu snalazili. Ovde se ne radi o nametanju ideologije (koje to ideologije?). Ako studiras FPN, pa bar onda i sam znas da smo mi vec u odredjenoj meri deo sistema EU. Zapravo prikljucenje u EU, podrazumeva potpunu integraciju. Neodgovorna je drzava koja decu ostavlja bez znanja o svetu u kojem zive.

Deca moraju da imaju jedan sirok pogled na svet, a ne da se i na fakultetu pitaju sta je to evropska komisija i zasto je nastala EU.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
dodatni casovi, da... ali poseban predmet... prf... glupost...
imaju mf gradjansko vaspitanje u tu svrhu...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
dodatni casovi, da... ali poseban predmet... prf... glupost...
imaju mf gradjansko vaspitanje u tu svrhu...  Smile

gradjansko vaspitanje je nesto drugo, to je isto potrebno, ali koliko ja znam iz tog predmeta tesko da se mogu dobiti neke informacije o EU
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.