Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Od septembra trajni izvodi iz matičnih knjiga  (Pročitano 5463 puta)
05. Maj 2009, 16:27:12
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković izjavio je da će građani Srbije od septembra ove godine dobijati izvode iz matičnih knjiga rođenih koji će neograničeno važiti, a ne kao što je do sada bilo da taj dokument vade na šest meseci.

Ministar je na konferenciji za novinare u Kragujevcu saopštio i da je postignut dogovor sa gradonačelnikom Veroljubom Stevanovićem da i Kragujevac zajedno sa Beogradom i Leskovcem bude deo pilot projekta na izradi jedistvenog matičnog sistema Srbije.

Jedinstveni matični sistem bi u roku od pet godina obuhvatio sve matične službe u Srbiji, naveo je on.

"To znači da od septembra ove godine Kragujevčanin, ukoliko se zadesi u Beogradu ili Leskovcu može u matičnim službama tih gradova izvaditi izvod iz matičnih knjiga rođenih, ili pak građanin Beogradu u Kragujevcu ili Leskovcu", objasnio je ministar Marković.

Ministar je istovremeno matičnoj službi gradske uprave uručio i saglasnost, po kojoj, nezavisno od matičnog područja građani Kragujevca mogu da vade izvod iz matičnih knjiga rođenih gde im je najbliže, odnosno na četiri punkta u gradu.

Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu predstavio je danas u Kragujevcu predstavnicima 16 opština Šumadije i Pomoravlja Nacrt zakona o izboru odbornika, naglašavajući da su njegove osnovne karakteristike da će građani ubuduće znati imenom i prezimenom za koga će glasati na izborima.

"Neophodno je da stranka kao posrednik između građana i kandidata na izborima nestane, i da građani moraju direktno da biraju svoje predstavnika, koji će morati da odgovaraju građanima", rekao je Marković.

Podsetivši da politički sistem i izbori procesi koje ima naša zemlja su procesi koje ne poznaje savremeni izborni svet, ministar Marković je ukazao na set zakona koji predstavljaju najveću reformu političkog sistema Srbije od 1990. godine.

"Naša reforma nije samo izmena zakona o izboru odbornika, već i izmena zakona o narodnim poslanicima, o izboru predsednika Republike, o jedinstvenom biračkom spisku, o državnoj izbornoj komisiji, o finansiranju političkih stranaka i o političkim strankama", naveo je Marković.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 1234
O hvala gospodu, da vise ne moram da se setam svakih pola godine da obnavljam taj papir i da se trzam pred put da li je vazeci :-)
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
e fala qrcu. ako je nesto smor, onda je to birokratija.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Tattoo
Nije to  birokratija,to je idiotizam kad ti traže krštenicu koja nije starija od 6 meseci,budalaština. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Odlicno.. Pre nedelju i po dana podnosio zahtev za pasos.. jebenih 600 dinara su dva papira.. Da ne pricam o nadrkanim sluzbenicama.. Ovo je jako dobar potez..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Коначно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Nije to  birokratija,to je idiotizam kad ti traže krštenicu koja nije starija od 6 meseci,budalaština. Smile Smile Smile

btw... krstenicu dobijas u crkvi a izvode u maticnoj sluzbi Smile

nije to nikakva glupost vec klepanje love od strane drzave...sta mislis,koliki si prihodi drzave od izdavanja izvoda iz maticne knjige rodjenih,vencanih,umrlih ili uverenja o drzavljanstvu?
blago receno-ogromni Smile

tako,dok ne vidim u sluzbenom listu da je izasao zakon ili uredba koja propisuje ova nova pravila verovacu ovome onoliko koliko im verujem za besplatne akcije ili bilo sta drugo Smile

Citat
Da ne pricam o nadrkanim sluzbenicama


e moj kokota...ne znas ti sta je nadrkan sluzbenik Smile
« Poslednja izmena: 06. Maj 2009, 06:23:51 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Sony xperia
Citat
e moj kokota...ne znas ti sta je nadrkan sluzbenik  Smile
Dodji kod Mrgita na salter.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
e moj kokota...ne znas ti sta je nadrkan sluzbenik  Smile
Dodji kod Mrgita na salter.  Smile
Smile Smile Smile

jbg...ne radim na salteru Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Tattoo
Nije to  birokratija,to je idiotizam kad ti traže krštenicu koja nije starija od 6 meseci,budalaština. Smile Smile Smile

btw... krstenicu dobijas u crkvi a izvode u maticnoj sluzbi Smile

nije to nikakva glupost vec klepanje love od strane drzave...sta mislis,koliki si prihodi drzave od izdavanja izvoda iz maticne knjige rodjenih,vencanih,umrlih ili uverenja o drzavljanstvu?
blago receno-ogromni Smile

tako,dok ne vidim u sluzbenom listu da je izasao zakon ili uredba koja propisuje ova nova pravila verovacu ovome onoliko koliko im verujem za besplatne akcije ili bilo sta drugo Smile


Da,izvod iz matične knjige rođenih. Smile

Znam ja da oni uzimaju tu lovu,i na raznim taksama,nego govorim koliko je glupo kad ti neko traži izvod iz matične knjige rođenih koji nije stariji od 6 meseci,kao da može da bude neke razlike između izvoda starijeg od 6 meseci.. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.