Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trgedija na povratku iz Guce  (Pročitano 2542 puta)
07. Avg 2005, 20:36:39
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
 U tragičnoj saobraćajnoj nesreći juče u pet ujutru na zaobilaznici Ibarske magistrale kod Gornjeg Milanovca stradalo je sedmoro mladih Beograđana. Na licu mesta su poginuli Đorđe Đukanović (20) iz Beograda, koji je bio za volanom „pežoa 206“, Žiža Milivojević (21) iz Zemuna, Jelena Kostadinović (19) iz Borče i Milan Jokanović (20) iz Beograda. U gornjomilanovačku bolnicu su smešteni Tijana Bogosavljević (20) iz Padinske Skele, Jelena Ćirović (17) i Adis Beljaj (17), oboje Beograđani. Svi su bili u „pežou“ beogradske registracije, a vraćali su se sa Dragačevskog sabora trubača u Guči.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Uf cula sam... uzas.. bilo ih je dvoje napred, cetvoro nazad i devojka koja je spavala u gepeku Smile
I sve neispavano i pijano... uzas...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Tragedija četvoro mladih Beograđana na Ibarskoj magistrali

Iz Guče u smrt

GORNJI MILANOVAC, BEOGRAD - U tragičnoj saobraćajnoj nesreći juče u pet ujutru na zaobilaznici Ibarske magistrale kod Gornjeg Milanovca stradalo je sedmoro mladih Beograđana. Na licu mesta su poginuli Đorđe Đukanović (20) iz Beograda, koji je bio za volanom „pežoa 206“, Žiža Milivojević (21) iz Zemuna, Jelena Kostadinović (19) iz Borče i Milan Jokanović (20) iz Beograda. U gornjomilanovačku bolnicu su smešteni Tijana Bogosavljević (20) iz Padinske Skele, Jelena Ćirović (17) i Adis Beljaj (17), oboje Beograđani. Svi su bili u „pežou“ beogradske registracije, a vraćali su se sa Dragačevskog sabora trubača u Guči.

- Nesreća se dogodila oko pet sati ujutro na delu Ibarske magistrale koji predstavlja zaobilaznicu oko Milanovca. „Pežo“ je iz još neutvrđenih razloga prešao na levu stranu i sudario se s hladnjačom leskovačke registracije za čijim volanom je bio Borko Đorđević iz Belog Potoka kod Leskovca. Radi utvrđivanja uzroka nesreće, izvršiće se obdukcija Đorđa Đukanovića koji je bio za volanom putničkog automobila - kaže za „Blic“ Branko Milovanović, sudija Opštinskog suda koji je obavio uviđaj.

Povređena Tijana Bogosavljević, koja je iz Guče za Beograd putovala u gepeku jer nije bilo mesta, ispričala je sudiji da je grupa mladih iz Beograda otputovala u Guču u dva automobila u subotu uveče. Neki su želeli da ostanu i u nedelju, a sedmoro ih je odlučilo da se, oko dva sata po ponoći, vrate kući, pa su bili prinuđeni da se „spakuju“ u jedna kola.

Ortoped dr Slobodan Stanić rekao je da su povređeni zbrinuti na odeljenju hirurgije i nalaze se van životne opasnosti.

Svih sedmoro bili su članovi kulturno-umetničkog društva „Đoka Pavlović“ iz Beograda. Reporter „Blica“ posetio je juče porodice smrtno stradalih. Šok, neizmerna tuga i neverica zavladali su njihovim domovima.

U stanu porodice Milana Jokanovića okupljeni su bili porodica i prijatelji. Majka, u šoku od gubitka sina jedinca, samo je jecala. Da tragedija bude veća, Milan je pre samo nekoliko meseci ostao bez oca.

- Jutros, kad je došla policija da nam saopšti da je nastradao, srušila sam se od bola... Nisam mogla da prihvatim takvu vest - kaže Milanova sestra od ujaka. Milan je bio harmonikaš u KUD „Đoka Pavlović“, i radio je u Telekomu, kao operater u kol centru.

Tuga i muk i u domu Milivojevića. Žižina porodica i prijatelji jedva govore:

- Žiža je igrala, pevala i svirala harmoniku, a njen momak Đorđe, koji je takođe nastradao, igrao je u KUD-u. Mnogo su se voleli, bili su tako lepi i srećni zajedno... Skoro im je bila prva godišnjica zabavljanja... - kažu najbliži nesrećne devojke. - Majka joj je, neposredno pre polaska, savetovala da ne idu automobilom, nego autobusom. Ipak, otišli su „pežoom“... - kažu njeni prijatelji i odmahuju glavom.

I ona je nedavno ostala bez oca.

- Tata joj je umro pre nepunih godinu dana, a baš danas je godišnjica braka njenih roditelja... - dodaju prijatelji.

Bila je student druge godine muzičke akademije, smer klavir, i, kao i Milan, jedinica. I njen Đorđe je bio umetnička duša.

- Voleo je da crta, baš je upisao Višu dizajnersku... Radio je u zlatari... Svi su bili dobra deca, stalno su se družili i negde išli zajedno - kroz suze pričaju majka Jelena i sestra Milena.

U domu Jelene Konstantinović, četvrte žrtve tragedije, brat Nikola, slomljen bolom.

- Ove godine je upisala Pravni fakultet. A baš me je sinoć zvala iz Guče i preko mobilnog mi puštala trubače... - skrhan, tiho je pričao Nikola.
D. Milošević - M. Prelić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle nesreće kod Milanovca

Jovana ne zna da je ostala bez prijatelja

BEOGRAD - Čula sam da su Adis i Tijana povređeni, ali ništa ne znam o ostalima. Kako su? Recite mi! - obratila se je juče novinara „Blica“ Jovana Ćirović (17) iz Beograda.

Jovana, Tijana Bogosavljević (20) i Adis Beljaj (17) preživali su prekjučerašnju saobraćajnu nesreću na Ibarskoj magistrali kod Gornjeg Milanovca, u kojoj su poginuli njihovi drugovi Jelena Kostadinović (19) iz Borče, Milan Jokanović (20) iz Beograda, Đorđe Đukanović (20) takođe iz Beograda i njegova devojka Žiža Milivojević (21) iz Zemuna. Svi su bili u „pežou 206“, vlasništvo pokojne Žiže, i vraćali su se sa Dragačevskog sabora trubača u Guči.

Jovana Ćirović se ne seća trenutka sudara s hladnjačom. Zbog teškog zdravstvenog stanja, roditelji i lekari još joj nisu rekli da Žiže i Jelene, njenih najboljih drugarica, više nema.

- U sredu je trebalo da putujemo za Češku s KUD „Đoka Pavlović“. Krenuli smo za Beograd oko dva sata, a u kolima nas je bilo sedmoro. Jedva smo se potrpali, a Žiža se šalila da ćemo nagrabusiti ako nas uhvati policija. Vozila je Žiža, a na mestu suvozača bio je njen dečko Đorđe. Jelena, Milan i Adis sedeli su na zadnjem sedištu, a ja sam im legla u krila. Pošto nije bilo više mesta u kolima, Tijana se smestila u gepek - priča Jovana.

Ona kaže da je Žiža vozila dok nisu izašli iz Guče, i prošli one krivine. Tada je volan preuzeo Đorđe.

- Ne znam šta se kasnije dogodilo, pošto smo zaspali - kaže Jovana, koja se na Odeljenju ortopedije oporavlja od povrede pubične kosti, koju je zadobila u ovoj nesreći.

Na pitanje da li su bili pijani, Jovana tvrdi da Žiža nije pila „jer je odgovorna“.

Osim Jovane, u beogradskom Urgentnom centru smeštena je i Tijana Bogosavljević (20) iz Padinske Skele. Tijana je putovala u gepeku „pežoa“ i zadobila je teške povrede - prelom dva grudna pršljena, lopatice i ključne kosti, ima unutrašnje krvarenje i povrede slezine. Smeštena je na Odeljenju hirurgije i lekari kažu da je njeno stanje stabilno.

Adis Beljaj (17), koji je takođe povređen u saobraćajnoj nesreći, juče ujutro pušten je na kućno lečenje. Adis nije želeo da priča s novinarima a, kako nam je rekao njegov otac Mejdin, on je u trenutku tragedije spavao na zadnjem sedištu „pežoa“. Probudio se u gornjomilanovačkoj bolnici i ne seća se nesreće.

I dok se troje preživelih oporavlja, porodice poginulih iz gornjomilanovačke kapele preuzele su tela svojih najmilijih da bi ih ispratili na poslednji put. Po telo Milana Jovanovića došli su stric i brat iz familije, na čijim licima su tuga i neverica.

- Bio je jedinac. Majka ga je posle punih 12 godina lečenja od steriliteta donela na svet. Lepo je pevao, svirao, imao osmeh najlepši na svetu - kaže stric dodajući da će Milana sahraniti u Banatskom Karlovcu, pored oca.

- Ne znam samo kako će mučenica preživeti kad budemo dovezli telo u Beograd. Umesto da mu donesemo odelo za ženidbu, ja mu kupujem za sahranu. Tuge naše - kaže stric.

Drugi Milanov rođak priča da kad se čuo sa Milanom, mladić je razmišljao da li da krene sa Đorđem za Beograd ili još da ostane i vrati se drugim kolima.

Dvadesetogodišnjoj Jeleni, koja je takođe jedinica, doneli su venčanicu za poslednji put. U toku dana biće završen i obdukcioni nalaz Đorđa Đukanovića, vozača „pežoa“, i tada će biti jasnije zašto je skrenuo u levu traku i udario u hladnjaču.

Blic \ Milan Prelić - Dragana Milošević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nikad ja ne bih bez bar dana odmora isao kolima nazad iz Guce.. sanse nema...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Tragedija mladih Beogradana

Zajedno poginuli, zajedno sahranjeni

BEOGRAD - Humka do humke, juce na groblju Zbeg u Borci kraj Beograda. Jedno do drugog, juce je sahranjeno dvoje prijatelja - Jelena Konstadinovic (20) i Ðorde Ðukanovic (19), koji su u nedelju ujutro nastradali u saobracajnoj nesreci na Ibarskoj magistrali. U nesreci su poginuli i njihovi prijatelji Milan Jokanovic (19) i Žiža Milivojevic(21) koja ce biti sahranjena danas.

Uz zvuke pesme „Tiho noci, moje zlato spava“, više od 1.000 prijatelja i clanova porodica ispratilo je Jelenu i Ðorda na poslednji put.

Clanovi porodice, clanovi Kulturno - umetnickog društva „Ðoka Pavlovic“ u srpskim narodnim nošnjama i brojni prijatelji u tihoj povorci ispratili su dvoje mladih ljudi. Suze, jecaji i krici bola cepali su tišinu.

- Moramo da prihvatimo cinjenicu da te više nema. Proveo si godine pevajuci od srca i igrajuci. Otišao si u Gucu ne znajuci da ce ti to biti poslednja pesma i igra - tiho je govorio nad Ðordevim kovcegom predstavnik KUD „Ðoka Pavlovic“.

Njegova majka Jelena, izmucena bolom od tuge, oprostila se od sina:

- Jagnje moje, nisi docekao 5. septembar kada je trebalo da napuniš dvadesetu.

Isti tuga i bol ispratili su i Jelenu. Vriska, jecaji i suze nisu prestajali, ni pošto je njen beli kovceg položen u grob.

Milan Jokanovic (20), treca žrtva ove tragedije, sahranjen je juce na groblju u Banatskim Karlovcima. Milan je sahranjen pored oca koji je preminuo pre osam meseci.
M. Prelic
Ðorde zaspao za volanom, nije bio pijan

- Kada su policajci izvlacili iz kola našeg Ðorda, iako je bio mrtav, oci su mu bile širom otvorene. Lekari su nam rekli da je najverovatnije spavao i kada se dogodila nesreca u delicu sekunde, pre smrti, otvorio oci - jecajuci od bola rekao je jedan od Ðordevih rodaka.

Obdukcioni nalaz bice danas dostavljen istražnom sudiji Okružnog suda u Cacku. Nezvanicno smo saznali da je Ðorde u krvi imao 0,11 promila alkohola što znaci da nije bio pijan.
Dvogodišnji test za mlade vozace

BEOGRAD - Merama Nacrta novog zakona o bezbednosti saobracaja, koji treba da ude u proceduru pred usvajanje, trebalo bi da se u narednih pet do sedam godina broj saobracajnih nesreca prepolovi, bez obzira na povecanje broja vozila - kaže za „Blic“ Milan Vujanic, profesor na beogradskom Saobracajnom fakultetu i clan komisije koje je pisala Nacrt zakona.

- Predvideno je da mladi ljudi, posle položenog vozackog ispita, dve godine imaju tzv. probnu dozvolu. Za to vreme kažnjivo je ako imaju i trunku alkohola u krvi dok voze, a zabranjeno je i da upravljaju vozilom ukoliko nisu pod kontrolom iskusnog vozaca - objašnjava profesor Vujanic.

Mladi vozaci koji ne ispoštuju sve propise, pola godine posle gubitka probne dozvole iznova ce sve polagati, a uz to ce i lekar morati da im izda uverenje da su sposobni za vožnju. Ukoliko tri puta padnu na poštovanju propisa s probnom dozvolom, izgubice zauvek pravo da budu vozaci.

Blic \ A. Ž. A.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
 Smile Smile evo i ja da napisem neku rec, jel sam ih znala prove la sam snjima 3 super dana po parizu, velika ja nesreca i bol za mene ne mogo da verujem ni da pomislim da vise nisu tu. bili su tako radisni tako dobro kad su bili u parizu...... ZASTO DA IZGUBE NJIHOV ZIVOT
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.