Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 05:49:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Teslina radna biografija  (Pročitano 5393 puta)
19. Apr 2009, 19:40:19
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Radim za buducnost", govorio je, "i savremenici me nece razumeti, ali jednoga dana prevladace nauchni zakoni prirode cije sam tajne otkrio i sve ce se izmeniti, kao dlanom o dlan, sve ce se promeniti. Nastupice nova era chovechanske mudrosti, chije ce glavne odlike biti razumevanje vremena, otkrice izvora beskrajne energije i oblikovanje materije po volji nauchnika. Ljudska svest pomerice granice zivota i bice moguce razgovarati sa dusama umrlih odvojenim od tela. Ova saznanja dodatno ce pomeriti nashe shvatanje o razlici zzivota i smrti". Jer, kako kazze Tesla, prema saznanju engleskih fizichara Kruksa i Olivera Lodza, dusha je emanacija elektriciteta i u trenutku smrti izrucuje se energija jednaka masi od jedanaest do dvadeset pet grama, koja se gubi na vagi, trenutno. Dusa je elektricna pojava koja se mozze kontrolisati i chije se sve reakcije mogu predvideti. Jer, chovek je automat kosmichkih sila.

Svetlo, vreme, prostor ...

Ajnstajnova poznata formula E=mc2 ( energija cestice koja se krece brzinom svetlosti jednaka je proizvodu mase i kvadrata brzine svetlosti ) bila je spektakularno potvrdjena . Danas je vise ne smatraju sasvim prihvatljivim tumacima kosmosa. Prvi koji je na to skenuo paznju bio je Tesla. Njegovo upozornjeje doslo u nevreme. Ajnstainove teorije su tada predstavjale dobar i korenit zahvat u tkivo nauke i ono novo sto je doneo bilo je nedostupno za bilo kakvu kritiku. Tesla je ipak govorio ono sto je morao i sto su pokazivla njegova istrazivanja. Vec tada je osporio temelj Ajnsajnove teorije - malo "c" - i preduhitiro Firencu i Prinston. Tvrdi se da je Tesla tada merenjem ustanovio da su kosmicki talasi 50 puta brzi od svetlosti, sto naravno, potpuno osporava Teoriju relativiteta. Prema ovom izvoru, Tesla je do otkrica dosao merenjem kretanja pozitrona u cesticama elektromagnetnog polja Sunca, Tada, nije bilo moguce da se Tesline teze provere, a on sam nigde nije ostavio belske o obavljenom eksperimentu.

Postoje indicije da se Tesla i kasnije vise puta vracao ovim istrazivanjima. Americki pisac Ronald Rajt pominje neobicnu vezu izmedju Tesle, Herberta Velsa izvesne Tanje Cerenkove kojoj je Tesla bio neka vrsta mentora. Navodno, Cerenkova je po Teslinoj preopruci pomagala Velsu da razume princip funkcionisanja vremeplova. Eventualno, uspela je da stvori jednu vremensku masinu, da otputuje - po Velsovom testamentu !

Vels je, pise u knjizi , jos 1946. ostavio oporuku, otvorenu 21. decembra 1999. navodeci cudesne dogadjaje kojima je prisustvovao i cudo kome mi treba da budemo svedoci kada se Cerenkova vrati.
Prema Rajtu, tekst, potpisan Velsovom rukom izazvao je izuzetnu paznju jer se odnosi na njegova istazivanja o mogucnostima putovanja kroz vreme, pre nego sto ce objaviti rukopis "Vremeplova" ( Time Machine ), 1895. godine i na neobicne dogadjaje sa Teslinom ucenicom. U to vreme je u vise navrata kontaktirao sa Teslom koji ce ga uputiti da se sa njegovom preporukom obrati mladoj ruskoj naucnici u Londonu, gde je Vels ziveo. Pismo pocinje preporukom:

OTVORITI 21. DECEMBRA 1999.

"... Kada sam poceo da razmisljam o vremeplovu malo su me zanimali naucni detalji za ostvarnje takvog uredjaja, za mene je to bila samo jedna celicna armatura nosena vetrom ljudskih zelja. Medjutim, mislio sam da je ipak dobro da pricu opremim i nekim naucnim dostignucima i tako na svoj nacin u nekoliko pomognem i usponu opsteg znanja.

Pisao sam gospodinu Nikoli Tesli u Americi, vrlo poznatom zbog svog otkrica rotacionog magnetnog polja, naizmenicne struje i drugih pronalazaka u oblasti elektriciteta i radijacije. Tesla je bio genije i vizionar i nista mu nije bilo nemoguce. Pretpostavljao sam da ce ga moja ideja zainteresovati. Tesla mi je odgovorio uputivsi me za dalja istrazivanja na svoju sticenicu, mladu zenu, Tatjanu Cerenkovu, za koju me je uvreavao da je briljantan um, predodredjena da jednog dana prevazidje i njega samog. "Vec sada", pisao mi je Tesla "zasla je u teritorije u koje ni ja jos nisam stupio, vec vidim kako njena svetlost baca senku na moj nejaki um. Predvidjam da ce ova mlada zena zapanjiti civilizaciju svojim otkricima."
Kada je Tesla doputovao u London, 1897. dve godine posto je "Vremeplov" objavljen, sa sobom je doveo i Tatjanu. Sa Tatjanom sam se dogovorio da se nadjemo. Opsednuta mojim fantasticnim predstavama o putovanju kroz vreme, sve dublje je zalazila u teorijske i prakticne pretpostavke takvog poduhvata. Pretpostavljam da je cesto konsultovala Teslu ali mislim da mu nije objasnila sta zaista smera. Jednog dana me je obavestila da je uverena da je ideja o vremenskoj masini ostvariva. Govorila je da je to mnogo jednostavnije nego sto se moze zamisliti.
Tesla joj je omogucio podrsku lorda Rejleja i drugih u Kraljevskom drustvu, pricajuci o njoj kao o novoj Mariji Kiri, sto je, uistinu, i izgledalo da jeste. Dali su joj laboratoriju i omogucili usluge masinista i tehnicara.
... Tog cudnog popodneva rekla mi je da polazak planira 31. decembra 1900. Ako uspe, vratila bi se za trenutak za poslednji pozdrav, a onda bi otputovala u 31. decembar 1897. njenu prvu zimu u Londonu. Zatim je nameravala da unisti vremeplov i time okonca projekat. Kasnije bi sa Teslom, u Njujorku, pokusala da sve detaljno naucno analizira. Podsetio sam je da je sama govorila da je nemoguca regresija u vremenu. Nasmesila se, kao neko ko zna veliku tajnu.
"Vise ne verujem u to. Vreme nije konstanta kao sto sam nekada verovala. Njegovo kretanje nije linearno. Putovanje prostorom utice na zakrivljenost vremena. Vreme zavisi od brzine i putanje. Moguce je, cak da stignes negde i pre nego sto si zavrsio odlazak."

Tek sada vidim da je ona predvidela neke od zakljucaka koje ce Ajnstajn objaviti tek 1905. Ali u to doba tako nesto se smatralo budalastim. Mislio sam da joj je potreban odmor, ali ona nije htela ni da cuje. Ipak i dalje su mi kroz glavu prolazile svakojake ideje kako da je sprecim da otputuje. Na kraju, shvatio sam da ne mogu nista da ucinim.
Masina je radila ili da tako kazem uspela je da nestane, ali se nije vratila iako sam cekao do ranog jutra. Ni posle godinu dana nista se nije dogodilo. Pisao sam i gospodinu Tesli i obavestio ga da je Cerenkova nestala bez traga. Zamolio sam ga da mi javi ako stupi u vezu sa njim, ali to se nikada nije dogodilo ..."

U zaglavlju Velsovog pisma, u formi testamenta, stoji logotip advokatske kancelarije Riddle and Barclay, Solicitors and Commissioners for Oaths, St John's Wood. Pismo nosi potpis Herberta Dzordza Velsa i datum: maj, 2, 1946. Njegova autenticnost do danas nije potvrdjena .

Teslin stit i zraci smrti

Tridesetih dodina Tesla je objavio otkrice jednog strasnog oruzja: zraka smrti i tzv. Teslinog stita. Tesla nikada nije obelodanio tajnu ovih velikih pronalazaka. Amerikanci danas tvrde da su Sovjeti odavno otkrili i da koriste Tesline skalarne talase. Jedno od tih oruzja je kazu, i Teslin bacac, dovrsen i testiran u fabrici oruzja u Sarisaganu, za koji se tvrdi ili da je neka vrsta energetskog lasera ili akcelerator cestica. Taj bacac mogao bi da bude Teslin skalarni aparat s cetiri oblika delovanja. Prvi oblik je Teslin stit, sfericna enetgetska opna, razvijena preko velikog podrucja, kroz koju nista ne moze da prodje, a u dodiru sa njom svaki delic materije nestaje kao para. Kada bi se nekoliko ovih stitova postavili jedan iznad drugog, kroz njih vise ne bi mogli da prodju ni gama zraci. Drugi oblik je pulsar - jedna vrsta oruzja, cije probe je kazu registrovao satelit Vela, u jugozapadnim delovima Afrike 1979. i 1980. godine. Naucnici u Arecibo jonosferskoj laboratoriji u to vreme su registrovali poremecaje gravitacionih talasa iz pravca eksplozije.

Sam Tesla je ostavio beleske o radu na ovim projektima. Pisuci svom sestricu Nikoli Kosanovicu u Beograd, Tesla objasnjava: " Proizveo sam nedavno novo nacelo prenosa neogranicene sile za potpunu odbranu nase predrage domovine. Ta sila koju sam prakticno dokazao dace Jugoslaviji uzasnu moc, jer ce joj biti moguce unistiti svaku spravu, upaliti barut i tako dalje. Sve cu vam rastumaciti preko naseg poslanika. Presretan sam u mislima da pomazem domovini."

U novom telegramu pise: "Novo nacelo je veoma jednostavno jer dejstvuje mehanickom snagom izvan ogranicenja poznatih sredstava promena u elektricnu silu. Izvrsava se bez iskri. Vidi se samo tanka neskodljiva magla. I sistemu nema elektrona. Energija ide u istom pravcu bez ikakvog rasirenja i jednaka je na sve daljine. Sastoji se iz neutrona. Zrak je u promeru jednak precniku atoma vodonika. Prodire kroz oklop najvecih ratnih brodova, dakle sto je u njima - moze se upaliti na neogranicenu daljinu. Isto tako aeroplani.
Trebace devet stanica : cetiri za Srbiju, tri za Hrvatsku i dve za Sloveniju, koje ce osigurati neminovno nasu milu otadzbinu protiv svih vrsta napada. Sadrzaj jedne bombe moze se u vazduhu upaliti. Dodajem da u stanici treba samo jedan majsuni generator ili baterija od 30 volti za dejstvovanje. Moj stit je savrsena odbarna od najsnaznije artiljerije , ali u pogresnom rukama takodje moze da ima ogromno razorno dejstvo."

Doktor Kenet Korum iz Sad kaze sledece: "Nikola Tesla je govorio istinu, najavljujuci tajno cesticno oruzje. Primenjujuci vise patenata, Tesla nije sve opisao na jednom mestu bojeci se neodgovornih sledbenika. Moze se izraditi naprava sa snopvima cestica visoke energije koji putuju velikom brzinom, a to je tzv. cesticno oruzje koje se pominje."

Korum, po obrazovanju fizicar, sa bratom Dzejmsom, doktorom matematike, pokusava da ponovi pojedine eksperimente i dokaze da Tesla nije samo mastao. Dvojica istrazivaca su uspeli jedini do sada u svetu da stvore loptaste munje istina znatno manje od onih koje je u svojoj laboratoriju u Kolorado Springsu pustao Nikola Tesla.

"Moj brat, dr Dzejms i ja ponovili smo mnoge Tesline oglede. Matematika koja danas vazi nije postojala u njegovo vreme, zato nas zaprepascuje kako je mogao tako mnogo da uradi. Jos vise cudi kako je
u Kolorado Springsu uspeo da stvori kuglaste munje. Najveci deo objasnjenja o strasnom oruzju nalazi se u raznim patentima. Tek kad sve spojite u jedno, dobijete napravu koja predstavlja opasno oruzje. Snop cestica visoke energije putuje velikom brzinom i probija sve na putu. Nas je dostizao brzinu a Teslin 11 kilometara u sekundi. Jos je nepoznato sta je Tesla podrazumevao pod antimagnetskim stitom. Ovakve oglede nismo jos izveli. Mi smo se upustili u proucavanje da bi smo proverili da li su Tesline pretpostavke tacni li nisu. Zakljucili smo da je govorio istinu!"

Manipulacija ljudskim mocima ...

Projekat "Harfa"

Projekat Harfa na prvi podgled deluje kao potpuno bezopasno "aktivno" naucno istrazivanje visokih frekvencija aurore. Kad se sagleda sire dolazi se do zaljucka da pripada istoj vrsti tajnih istrazivanja kakav je bio i cuveni "Menhetn projekat" iz koga je rodjena prva atomska bomba.
To je oruzje rata zvezda smesteno na Zemlji. Moze da izazove poremecaje mentalnih procesa, da ometa telekomunikacione sisteme, utice na promene vremena iznad vecih podrucja, na migracione procese kod zivotinja , da izazove najrazlicitija oboljenja ili krupne promene u jonosferi i drugim visim slojevima atmosfere. Cilj pojekta je stvarnje elektromlaza - citave reke elektriciteta koja bi se iz jonosfere dovela na polarnu kapu. Ovaj mlaz bi postao vibrirajuca vestacka antena za odasiljanje elektromagnetskih zracenja u bilo koji kraj sveta.

O "Harfi" je vremenom ipak sklopljen precizan mozaik, zahvaljujuci jednom broju nezavisnih naucnika iz citavog sveta, koji vec decenijama prate i upozoravaju na neke od najopasnijih tokova razvoja nauke. Njihovi podaci govore da je "Harfa" najveca opsanost koja preti ljudskom rodu. Ovaj projekat objedinjava tehnologije koje mogu da dovedu do razvoja nove klase oruzja, vojnog sredstva za sve namene a istovremeno sposobnog da izazove sudbinske promene na citavoj planeti. Ako se zloupotrebi moze dovesti do potpunog meteoroloskog haosa. Delovanjem na ljude moze da uspostavi kontrolu nad ljudskim ponasanjem, misljenjem, verovanjima, osecanjima. U rukama "vojnog orkestra" melodija "Harfe" mogla bi da izazove globalne i lokalne klimatkse promene, poremecaje u eko sistemu , blokadu elektronskih komunikacija i promene naseg ponasanja i mentalnog stanja.

Da li se neko ipak domogao Teslinog super oruzja? I ono sto je najvaznije, da li naucnici iz projekta znaju sta rade? Mnogo je razloga za ovakva pitanja a jedno od kljucnih je moral i odgovornost naucnika u poslednjem slicnom poduhvatu: projektu Menhetn ili projektu za razvoj atomske bombe. I danas je malo ljudi koji znaju sa koliko je nemorala i neznanja ovaj naucni rad doveden do razornih rezultata.

Nils Bor je dugo vremena radio na proizvodnji teske vode u jednoj nacistickoj fabrici. Bor je shvatio o cemu se radi tek kada ga je Ajnstajn jednom ceduljicom, doturenom preko saveznickih spijuna, obavestio da je njegov proizvod deo projekta za Hitlerovu atomsku bombu. Sve do tada Bor je bio uveren da radi za dobrobit mirnodopskog razvoja.

U projektu "Harfa" koji se sastoji od niza podprojekata, moguce su naucne zloupotrebe daleko vecih razmera .

Izgubljeni radovi

Tesla nikada nije bio clan neke naucne grupe ili institucije. Zbog toga nije imao prilike da o svojim radovima raspravlja sa kolegama ili da pravi beleske i izvestaje kako bi zadovoljio neke formalne zahteve. Tako su mnogi njegovi pronalasci , koje nije prijavio ili javno izneo, ostali nepoznati. Posto sva njegova dokumentacija jos uvek nije pronadjena, Teslina naucna ostvarenja su delimicno i dalje nepoznata.

Tesla je za sobom ostavio niz zagonetki. Tri spadaju medju glavne: Da li je njegov neostvarnei koncept o bezicnom prenosu energije naucno osnovan? Kakve su prirode bili njegovi eksperimenti sa zracima smrti? I, sta je bilo sa njegovim neprijavljenim radovima i drugim osetljivim dokumentima neposredno posle njegove smrti.

Razvojem svemirskih istrazivanja ponovo je naraslo interesovanje za Teslino delo, posebno za podrucje mikrotalasa i talasa smrti. U Kanadi, SAD, Sovjetskom Savezu i dr. zemljama sveta pocela su istrazivanja oslonjena na Tesline pionirske radove, od kontrole vremenskih prilika do nuklearne fuzije. Neka istrazivanja obavljaju usamljeni pojedinci ali druga su oznacena kao strogo poverljiva i nalaze se pod kontrolom drzavnih institucija.

Najveci izvor inspiracije za nastanak Teslinog dela su njegovi tajni eksperimenti obavljeni u Kolorado Springsu, 1899. godine. Kada je 1978. godine objavljena knjiga "Beleske iz Kolorado Springsa", nastala na osnovu Teslinih dokumenata koji se cuvaju u Muzeju Nikola Tesla u Beogradu, zbog velikog zanimanja naucnika englesko izdanje je veoma brzo razgrbljeno. Ali i posle ove knjige mnoga pitanja su i dalje ostala nerazjasnjena.

Tesla je za sobom ostavio tone papira, ali nikakvu oporuku o tome kome ce ih predati na cuvanje. Kao prvi potencijalni naslednici mogli su biti njegovih pet necakinja i necaka, od kojih je dvoje tada zivelo u Americi.
Neobicno je , da je FBI dozvolio da njegovu ostavstinu zapecati i primi na cuvanje Biro za imovinu stranca. S obzirom da je Tesla imao americko drzavljanstvo, takav potez se tesko mogao objasniti.

FBI je tada raspolagao informacijama da je Tesla zavrsio sve eksperimente sa bezicnim prenosom elektricne energije i jednom "revolucionarno novom vrstom torpeda" koji imaju veze sa zracima smrti ili bezicnim prenosom elektricne energije.

Kada je saznao za Teslinu smrt, njegov rodjak Sava Kosanovic je sa nekoliko ljudi otisao do Tesline sobe da potrazi opruku . Otvorio je sef, pregledao sadrzaj, i uzeo samo tri Tesline fotografije. Sef je zatim zatvoren a Kosanovic je postavio novu kombinaciju za koju je samo on znao.

Nakon toga, sva Teslina imovina je zapecacena i sa dva kamiona prevezena u kladiste na Menhetnu, gde se vec nalazilo trideset paketa sa Teslinim stvarima. I oni su tada zapecaceni po naredjenju OAP-a.

Tu je Teslina imovina stajala do 1952. kada je bila otpremljena za Jugoslaviju. Sava Kosanovic je snosio troskove nadoknade za cuvanje. Kosanovic je cesto pominjao da je cuo od vlasnika skladista da su ljudi iz americke vlade dolazili da naprave mikrofilmove nekih dokumenata. Kaze i to da kada je otvorio sef u sadasnjoj zgradi muzeja u Beogradu, svezanj kljuceva koji je ostavio u sefu, da se nalazio u sasvim drugom sanduku i da je nedostajala Edisonova medalja .

Teslini originalni zapisi i preostali modeli pronalazaka - odasiljac, brod- robot, indukcioni motor, turbina, eksponati prikazani na svetskoj izlozbi u Cikagu 1893. kao sto je "Kolombovo jaje " - prbaceni su iz Amerike u Jugosaviju. Urna sa njegovim pepelom urucena je kasnije . Artefakti su izlozeni u Teslinom muzeju u Beogradu.
Kad je Tesla umro, mislilo se da hiljade dokumenata koje je ostavio obuhvataju sve njegove pronalaske. Cesto su iznosene pretpostavke da je Tesla napisao mnogo vise nego sto se verovalo i da sve njegove beleske nisu prispele u muzej u Beogradu. Da li su neke od njih koristile i dve, tada najvece sile sveta?

U oktobru 1976. godine, radio i radarski sistemi sirom sveta bili su "zagluseni" neobicnom vrstom smetnji. Utvrdjeno je da se njihov izvor nalazi u Rigi, zbog cega su zapadne zemlje uputile ozbiljan protest Sovjetskom Savezu. Sovjeti su tada kratko odgovorili da zaista jesu vrsili neke eksperimente, ali da su ih upravo zavrsili i da se incident vise nece ponoviti. Medjutim , dva meseca kasnije smetnje su se ponovile, ovaj put mnogo jace. Dzinovski "stojeci talasi" duzine 1600 km koji su pulsirali od 4 do 26 puta u sekundi detektovani su sirom sveta.

Pocetkom 1977. godine metorolozi su javljali o cudnoj radio "blokadi" koja se prostirala duz zapadne i istocne obale Amerike, kao i duz sovjetsko - poljske granice, sve do Finske. Ove "blokade" su ometale cak i prirodne meteoroloske procese. Naucnici su se uzbunili kad je otkriveno da je svaka od ovih "blokada" bila povezana sa veoma dugim elektromatnetskim "Stojecim talasima". Dok su ove pojave trajale, vreme kao da je poludelo: sneg je padao u Floridi, a poplave su harale Evropom. Medjutim, nije samo vreme postalo cudno. Americki sistem za pracenje podmornica sa satelita odjednom je otkazao. Sjedinjene Drzave su najpre objavile da je to posledica "prirodnih pojava" a zatim nagovestile da su dva americka satelita ostecena "tehnologijom elektronskog snopa". Sve je to navodilo na zakljucak da se u mnogim zemljama, javno ili tajno, radi na otrkrvanju Tesline "izgubljene tajne". Ukoliko neka od ovih zemalja otkrije tu tajnu, malo je verovatno da ce je koristiti na nacin na koji bi Tesla to zeleo. Veliki naucnik je u svojim pronalascima video samo korist za ljudski rod. U vezi sa svojim pojacivackim predajnikom Tesla je pisao: "Covecanstvo ce biti ujedninjeno. Ratovi ce biti nemoguci i mir ce zavladati", na zalost , danas se u to niko ne bi kladio.


Izvor: Terra.Net
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Filip93 lepo Smile Smile Smile
Eh, Tesla je bio genije ali i sustinski dobar covek. A ovo sada, to sve go pacov do pacova. Valjda ce se i to promeniti pa da bude bolje - nadajmo se. Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Ima još jedna davno zaboravljena a jako dobra tema

http://forum.burek.com/nikola-tesla-pod-prismotrom-fbi-t42943.html
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Veoma zanimljivo sve. Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 05:49:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.