Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trazim da kupim natrijum acetat u srbiji  (Pročitano 10566 puta)
18. Apr 2009, 00:18:55
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Potreban mi je natrijum acetat ali nema nigde na internet neki shop gde bih mogao da porucim ovaj hemijski sastav C2H3NaO2 ... da li neko zna  neki sajt gde prodaju ili ako ima vec neko da prodaje neka javi hvala..


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Belgrade (Vreme: 18. Apr 2009, 00:33:51)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone 12, S21
zasto ne probas da napravis?
treba ti 750g 8% sirceta i 84g sode bikarbone da bi se izdvojilo 82g acetata...
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung Galaxy II
probaj da narucis  ovde, a ako hoces sam da petljas neke sitne stvarcice,poslusaj celavog  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson 
Pomesam Sirce i Sodu, i cekam dok sirce ne ispari, je l' te?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Potreban mi je natrijum acetat ali nema nigde na internet neki shop gde bih mogao da porucim ovaj hemijski sastav C2H3NaO2 ... da li neko zna  neki sajt gde prodaju ili ako ima vec neko da prodaje neka javi hvala..

<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Belgrade (Vreme: 18. Apr 2009, 00:33:51)


Prvo, to ti uopste nije formula Na-acetata. Formula je CH3-CH2COONa.
Za vise informacija prati http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82

Mogu se naruciti od bilo koje firme koja se bavi prodajom laboratorijskih hemikalija.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson 
Je l' sam ja glup, ili ne nema ni jedne u Srbiji?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
mob
Samsung Galaxy II
Potreban mi je natrijum acetat ali nema nigde na internet neki shop gde bih mogao da porucim ovaj hemijski sastav C2H3NaO2 ... da li neko zna  neki sajt gde prodaju ili ako ima vec neko da prodaje neka javi hvala..

<hr />
Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Belgrade (Vreme: 18. Apr 2009, 00:33:51)


Prvo, to ti uopste nije formula Na-acetata. Formula je CH3-CH2COONa.
Za vise informacija prati http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82

Mogu se naruciti od bilo koje firme koja se bavi prodajom laboratorijskih hemikalija.

C2H3NaO2 je molekularna formula natrijjum acetata  tako da nije pogrešio.hemijska je C2H9NaO5

http://wapedia.mobi/bs/Natrijum_acetat i http://www.chemindustry.com/chemicals/968893.html

formula koju si ti stavio je natrijum  propionat ili poznatiji kao E281 je u molekrularnoj formuli,dok joj je hemijska C3H5NaO2   Smile
http://www.fao.org/docrep/W6355E/w6355e0z.htm


osim toga nema potrebe se mnogo truditi,on to može uraditi po receptu jer mu treba sigurmo‚‚ topli led‚‚ da impresionira neku devojčicu  Smile





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Da, pogresio sam formulu u brzini, ali i ti si.  Smile
Sircetna kiselina je CH3COOH, a natrijum acetat je CH3COONa.
Ono sto sam ja stavio jeste propionska ili etanska kis.
E281 nije hemijska formula, nego trgovacka sifra.
Hemijska formula moze biti molekulska, strukturna ili empirijska i prema tome ne sme biti razlike u ukupnom broju atoma u njima.
Citat
C2H3NaO2 je molekularna formula natrijjum acetata  tako da nije pogrešio.hemijska je C2H9NaO5
Ovo su tzv. zbirne hemijske formule. Prva je natrijum acetat, a ovo drugoa njegov hidratisani oblik u zbirnoj formuli cija je molekulska formula CH3COONa x 3 H2O.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
mob
Samsung Galaxy II
stavio sam samo E281 jer ga imamo stalno kao aditiv u hrani. ok,objasnili smo zavrzlamu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson 
Jos uvek niko nije odg,
750ml 8% sirceta, + 84 sode bikarbone, a 82g natrijum acetata dobijem tako sto skuvam to, tako?
Nasao sam da je rastvorljivost Na acetat 612 g/l pri 20 °C, sto znaci da za dobijenu kolicinu Acetata rastvorimo u 0.133986928104575163398692810457 52 l vode kako bi smo dobili savrsen materijal za "topli led".
« Poslednja izmena: 23. Apr 2009, 01:52:07 od Chronoleon »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.