Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 01:19:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Običajni bonton u Srba  (Pročitano 205653 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Da li postoji neki obicaj da se daruju kumovi prilikom vencanja od strane mladenaca?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Srbiju moze spasiti samo Pravoslavlje

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 391
Zastava http://forum.burek.co.yu/index.php?action=mm
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Da postoji

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

JUSTIN CELISKI 2.jpg
(48.39 KB, 500x744)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9820
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Z240
Da li postoji neki obicaj da se daruju kumovi prilikom vencanja od strane mladenaca?

moj muž je kumovao u jednim svatovima gde su mlada i mladoženja poreklom iz Travnika i veruj mi bilo mi je pomalo neprijatno kad su pošeli da nas kite u sred svadbe - deci po zlatan lančić + gomila poklončića, nama po košulja, parfem, čarape, kumu viski i prase + torta

Veruj mi da sam bila u šoku jer do tada nisam za ovo čula, osim za ono kićenje materijalom ili košuljom još dok se okupljaju svatovi

Eto ti odgovora na tvoje pitanje  Smile
IP sačuvana
social share
sve je ovo igra,šala,volim te budalo mala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li je post štetan po zdravlje
...
Ateisti koji ne poste reći će - jeste.

Нису атеисти баш толики зликовци. Ово је мало злонамерно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia E72
Da li neko zna u koliko sati uveče se završava post sredom i petkom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Dan posta se racuna Isto kao sto se racuna vremenski 24 dan od Ponoci do Ponoci naravno,

Na nekim mestima i puno severnih zemalja gde zive srpski pravoslavni srbi ima belih noci po pet meseci,
setas oko ponoci a napolju je jos sunce.A posle toga nema dana po sest meseci.
ps.I inueti ili eskimi su pravoslavci.

Takodje kod nas u centralnoj Srbiji za vreme slave od kada je presecen kolac i upaljena sveca domacin ili domacica mora biti na nogama do gasenja svece ali ne smeju obadvoje  sesti u isto vreme sa gostima jer bi to bilo nepostovanje prema slavi i prema gostima.

Sto se tice badnjaka takodje mi imamo tradiciju Sagorevanje Badnjaka u kojoj ucestvuje cela porodica
i u kojoj se moli za zdravlje i sve sto zelis te godine naravno ukljucujuci materjalne stvari.
Lepo je to dzaranje sa badnjakom po vatri bacanje soli i stvaranje sto vise mozes zishki ,
A mozda vecina i nema mogucnost da ima vise pravu vatru ovih dana, mislim ..pored centralnog grejanja.
Verovatno ova praksa nije ukljucena u prethodno navedene obicaje jer se smatra paganskim prezivelim obicajima poput iznosenja hrane i pica na groblje.

Trebalo bi biti na groblju samo Sveca,Vino,Kolac i tamljan po crkvenom obicaju ali narodni je drukciji....
Sve ostalo ukljucujuci "zito"psenicu je paganski obicaj ,U mom kraju kad postave trpezu na grobu to nema sta nema sve prvoklasno i lepse od lepseg ,potreban im je sat vremena samo da iznesu i postave svu hranu.

 
« Poslednja izmena: 04. Sep 2010, 17:53:53 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.53
sve su to slovenski paganski obicaji koje crkva nije uspela da iskoreni
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1
Zastava Paraguay
mob
Sendo 
Inucila <a href="hxxp:|| slkjfdf. net/">Obazizi</a> yqs. rnul. forum. burek. com. xbj. sl hxxp:|| slkjfdf. net/
IP sačuvana
social share
hxxp:|| slkjfdf. net/
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 17. Apr 2024, 01:19:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.229 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.