Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:01:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Karl Marks i Satana  (Pročitano 31454 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Poređenje između Isusa i Marksa
Carstvo Hristovo nije od ovoga sveta. To je Carstvo ljubavi, pravde i istine

Primio sam pisma od Sataninih pristalica koji brane svoju religiju. U jednom od njih piše: - "Da bi odbranio svoje pozicije, satanizam se može zadovoljiti Biblijom kao očevidnim dokumentom. Pomislite na one hiljade ljudi na svetu koji su stvoreni prema obličju Božjemu i koji su uništeni, setite se toga, vatrom i sumornom kišom - Sodoma i Gomora; na niz groznih rana i, kao vrhunac svega, na onaj potop svog stanovništva na zemlji, s izuzetkom porodice Nojeve. Nije li sva ta pustošenja izazvao bio "milostivi" Bog - Gospod Jehova? A šta bi tek bilo da je On postupio kao Bog bez milosti?"

U korist Satane

"S druge strane, u čitavoj Bibliji, nigde se ne može naći ma i jedna smrt koju je prouzročio Satana! Dakle, zapamtimo to u korist Satane!" Ovaj takmac Satanin najverovatnije nije pobliže proučio Bibliju. Smrt je, zapravo, došla u svet kao posledica Satanine obmane, koji je Evu naveo na greh. Ovaj takmac Satanin verovatno brzo izvodi svoje zaključke,jer Bog još nije rekao svoju poslednju reč o svom stvorenom delu!

Kad se tako započne, čitava slika liči na groznu zbrku tačaka i linija najrazličitijih boja koja nikakvoga smisla nema. Leonardu da Vinčiju je bilo potrebno dvadeset godina da stvori ono iz čega će zablistati njegovo remek-delo -Đokonda. I Bogu je takođe potrebno vreme za stvaranje. U željenom momentu on stvara bića, u drugom pak momentu, kada mu se prohte, on ih uništava kako bi im dao drugi oblik.

Zrno koje nema ni lepote ni mirisa mora najpre da umre u tom svom stanju kako bi postalo čudesan i mirisan cvet. Larve moraju da nestanu da bi se iz njih pojavile čahure onih leptira najzanosnijih boja. Tako i Bog postupa - ljudi prolaze kroz vatru patnje i smrti koja pročišćava. Novo nebo i nova zemlja gde će pravda trijumfovati biće apoteozma stvaranja.

Prema tome, oni koji budu sledili Satanu podneće muke i patnje u večnosti. Teško se vara onaj koji bira Satanu!

Ne razumeti, a primiti

Isus je podneo bičevanje i raspeće. Ali oni koji žele da spoznaju Boga moraju videti preko groba Isusovog njegovo uskrsnuće i vaznesenje. U protivnom, neprijatelji Isusovi, koji su mu o glavi radili i smrt prouzrokovali, doneće svom narodu samo uništenje, svom hramu razorenje - oni će izgubiti dušu svoju.

Naš protivnik je želeo da shvati Boga svojim razumom, ali to nije dobar način kojim se biće ima koristiti. Bog se ne može razumeti, on se samo može primiti srcem i u veri.

Jedan žitelj sa s Jamajke me pita nije li Amerika, dok sada eksploatiše njegovu zemlju, sledbenik Satanin u istom smislu u kojem je to i Marks! Ne, ona to nije. Amerikanci su grešnici kao i svi ostali smrtnici, to je istina, ali ime sledbenika Sataninih može biti dato samo onima koji, svesno, obožavaju đavola. Jer, iako u Americi postoji izvesna mala grupa Sataninih sledbenika, čitava nacija je daleko od toga da izabere Satanu umesto Boga!

Dobio sam osim toga i pisma od marksista. Najznačajnije je jedno iz pera jednog Nigerijca, koji je već dvadeset godina vođa laburističkog saveza. Moj spis mu je pomogao da vidi kako ga je Satana prevario. On je postao hrišćanin.

Nudio raj nastao pakao

Objavljujem treće izdanje ove svoje knjižice - francusko izdanje - s nadom da će ona moći da objasni mnogo toga pristalicama Sataninim i marksistima prilikom njihovog traganja za Isusom.

Očevidno, nemoguće je uspostaviti poređenje između Isusa i Marksa. Isus nije veći ni bolji. On pripada jednoj savršeno drugačijoj kategoriji. Marks je bio čovek i, verovatno, obožavalac Zla. Što se Isusa tiče, On je bio Bog koji je sebe sveo na čoveka kako bi spasao čovečanstvo.

Marks je nudio raj na zemlji, ali kada su Sovjeti pokušali da ga ostvare, rezultat je bio pravi pakao. Carstvo Hristovo nije od ovoga sveta. To je Carstvo ljubavi, pravde i istine. On poziva sve ljude i bez izuzetka, ubrajajući u krajnjem slučaju tu i marksiste i pristalice Satanine: - "Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni,i ja ću vas odmoriti". Verujte u Njega i imaćete život večni u Raju neba njegovoga.

Nemoguć je nikakav kompromis, u krajnjem slučaju, između hrišćanstva i marksizma, kao što je nemoguć između Boga i đavola. Isus je došao da uništi dela Zloga. Svrstavajući se uz Njega i sledeći za Njim hrišćani prema tome pokušavaju da unište marksizam, čuvajući pritom sasvim ljubav prema marksistima lično, nastojeći da ih pridobiju za Hrista.
Piše: Ričard Vurmbrant
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kako je bogoslov
postao revolucionar
Marksov cilj bio je đavolski plan uništenja čovečanstva

Neki smatraju sebe hrišćanskim marksistima. Oni greše ili jednostavno žele da prevare druge. Ne može se više biti hrišćanski marksista, ni hrišćanin dakle, koji obožava đavola.
Između hrišćanstva i komunizma stoji provalija. Most između njih može biti sagrađen samo pod uslovom da marksisti napuste svoje učitelje koje je nadahnuo Satana, samo ako se pokazuju zbog svojih grehova i ako pođu za Isusom.

Ovo delo ima za cilj da ih tim putem povede.
Marksisti su ograničeni u svom zanimanju za društvene i političke probleme. Bilo bi potrebno da potraže rešenja izvan marksističkih principa. Uostalom, Marksu je socijalizam bio samo izgovor. NJegov pravi cilj je bio đavolski plan uništenja čovečanstva i to zauvek. Ali Hristos želi našu večnu sreću.

Ova studija nije iscrpna, ona zahteva da bude dorađena i produbljena. Govorio sam već o odnosima između Marksa i Darvina. Po svemu što se spolja videti može, darvinizam je jedna naučna teorija, istinita ili lažna, ali bez ikakve ekonomske, političke ili religijske implikacije. Mnogobrojni su oni, zaista, koji bi bili raspoloženi da prihvate da je Bog stvorio svet koji mi poznajemo kroz jedan lagani proces evolucije.

Odluka Staljina

Kako je onda bilo moguće da Staljin postane revolucionar pošto je pre toga bio pročitao Darvina?
On je tada bio učenik bogoslovije.Čitajući to delo on je stekao utisak da čovek nije stvorenje Božje već plod evolucije u kojoj vlada nemilosrdno rivalstvo. Uspeva da nadživi samo najsnažniji i najokrutniji. Religiozni ili moralni kriterijumi tu ne igraju nikakvu ulogu, ne igraju ulogu u prirodi čiji je čovek deo, isto onako kako je to slučaj s ribom ili šimpanzom. Tako je oslobođen put, u krajnjem slučaju, okrutnosti i borbi bez milosti.

Darvin je napisao knjigu - naučno delo - čije su sasvim nedavne posledice bile uništenje desetine miliona nevinih ljudi - on je postao duhovni otac najvećega istrebljivača koga je na zemlji bilo.

Marksova epoha je spoznala satansku raspojasanost u brojnim sferama života. To je bilo vreme kada je francuski pesnik Bodler objavio svoje Cveće zla proglašavajući otvoreno samog sebe za pristalicu nemoralnosti. Dok je ruski pesnik Sologub pisao - "Otac moj je đavo" - a jedan drugi, Brjusov - "Ja slavim Satanu jednako kao i Gospoda".

Pobeda marksizma u Rusiji je bila pripremana od strane satanskih sila. Slavni pisac Aleksej Tolstoj ovako opisuje stanje duša u Rusiji pre Revolucije - "Bilo je to vreme kada su ljubav, plemenita osećanja i dobrota bili smatrani za nešto odvratno i nazadno... Devojke su krile svoju nevinost a muževi svoju vernost. Uništenje je propovedano kao stvar dobrog ukusa a neurastenija kao znak duha koji je prefinjen od strane nekih pisaca koji su u najnovije vreme izašli iz senke. Marks je bio još dete u vreme Ničeovo - to je omiljeni filozof Musolinija i Hitlera - u vreme Maha Stirnera, ekstremnog anarhiste i Oskara Vajlda, prvog teoretičara slobode homoseksualizma, tog greha koji je zahvatio u naše vreme čak i sveštenstvo.

Babefove reči

Ali što se tiče nas lično, nas običnih ljudi, koji čvrsto verujemo rečima iz Molitve Gospodu - I oslobodi nas zla, mi odatle možemo zaključiti da je potrebno, nama i onima oko nas, da se naoružamo protiv lažnih učenja, protiv izopačene umetnosti koja nas privikava zlu pod maskom lepog, protiv nemoralnosti u životu. Tada nećemo biti u strahu od zamki đavolovih.

Francuski revolucionar Babef je izjavljivao - "Ljubav prema revoluciji je uspela u meni da uništi svaku drugu ljubav, i da me učini surovim kao što je đavo". Marks je bio veliki obožavalac Babefa. NJegov program je smerao propagandi ljubavi prema revoluciji i to takvoj koja bi bila sposobna da od ljudi načini čudovišta mržnje. Ali nasuprot tome Isus je kazao - "Uzmite jaram moj na sebe, i naučite se od mene; jer ja sam krotak i smjeran u srcu, i naći ćete pokoj dušama svojijem."

Slobodni ste da birate - da li želite da postanete svirepi kao đavo ili da imate srce puno ljubavi i vedrine po ugledanju na Hrista?
I na kraju još jedna reč. Zapravo, ja sam ostavio za kraj ono što mi je izgledalo najvažnije. U Otkrovenju Isus upućuje jednu tajanstvenu poruku Crkvi i Pergamu, u gradu u maloj Aziji - "Znam djela tvoja, i gdje živiš, gdje je prijesto Sotonin..." U starini je Program bio centar kulta Sataninog.

Jer u Bedekeru, čuvenom vodiču za turiste, u izdanju u kojem se pominje Berlin, preciziralo se do 1944. da Museumsinsel ima oltar iz Pergama koji su otkrili nemački arheolozi. Taj se oltar nalazio potom u srcu nacističke prestonice za sve vreme satanske vladavine Hitlerove - u Muzeju Pergama koji se nalazio u istočnom Berlinu.

Ali, saga o prestolu Sataninom se tu ne završava. List Svenska Dagbladet od 27. januara 1948. nas obaveštava o sledećem:
- Sovjetska armija je, nakon osvajanja Berlina prenela iz Nemačke u Moskvu Satanin presto. Međutim, iznenađujuće je da taj oltar nije bio izložen ni u jednom sovjetskom muzeju. S kojim ciljem je onda prenet u Moskvu. Gore smo već istakli da i ljudi koji pripadaju visokoj sovjetskoj hijerarhiji takođe praktikuju njegov kult.

Nisu li oni rezervisali oltar iz Pergama za svoju ličnu upotrebu? Mnoga pitanja tu ostaju otvorena. Arheološki eksponati ovako velike vrednosti obično ne nestaju iz opticaja već su, na protiv, ponos muzeja koji ih poseduju.
- Arhitekta Stjušev koji je gradio Lenjinov mauzolej uzeo je oltar iz Pergama kao model prilikom izgradnje pomenutog mauzoleja. To se događalo 1924. godine.

Hiljade ruskih građana svakoga dana stoji u redu da bi posetili svetilište Satanino u kojem počiva Lenjinovo balsamirano telo. Predsednici stranih vlada i verski dostojanstvenici iz celoga sveta dolaze tu, da pred tim spomenikom odaju poštu Lenjinu. Nema dana da se tu ne polažu venci cveća dok su hrišćanske crkve na tom istom Crvenom trgu odavno već oskrnavljene i pretvorene u muzeje.
Vladavina Satanina je vidljiva u Sovjetskom Savezu.

U borbi koja se vodi između hrišćanstva i komunizma oni koji veruju moraju znati - "Jer naš rat nije s krvlju i s tijelom, nego s poglavarima i vlastima, i s upraviteljima tame ovoga svijeta, s duhovima pakosti ispod neba".

Mi ne biramo apstraktno između Dobra i Zla, već konkretno, između Boga i Satane. Marks je verovao u Boga pa ipak on Ga je mrzeo. On je jednako verovao i u Satanu kojem je služio kult, čak i kada je bio zašao u godine, kako smo to videli u ovoj knjizi. Umereni marksista i marksista i marksistički simpatizer ne treba da slede za Marksom u takvoj nastranosti. Ostanimo uz Isusa, proletera, Svetlost sveta, protiv Marksa buržuja, glasnika tame.
Piše: Ričard Vurmbrant
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Uporedjenje Marksa i djavola: Marks, kakvog ga svi znamo, nije verovao ni u andjele ni u djavole. Marks, kao i svi mi, menjao se tokom vremena. Ljudi iz religije ce ga uvek mrzeti, jer je najpoznatiji ateista naseg vremena.

Religija je ta koja unistava coveka, a ne Marks kao ateista "djavo". Sto vise dajemo religiji to manje dajemo sebi.

Zanimljivo je da religijiskim poglavarima i ideolozima najvise smeta Marks ateista, koji je bio i komunista, a ne smetaju im drugi ateisti koji su za kapitalizam? Da li postoji veza burzoazija - religija. Da li kada ode burzoazija u istoriju odlazi i religija? Poslednji igra religije...
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 208
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zanimljivo !!!
I Nice je poceo studirajuci teologiju, pa je posle toga bio najveci protivnik
boga i katolicanstva.Mozda je i sam Gete prodao dusu djavolu pa je napisao Fausta.
Marks i Nice su ostavili osetnog traga u Istoriji covecanstva, sada je red na mene.
Iako nisam imao nikakve veze religijom, sa svojim omiljenim bogovima (zevsom i boginjom afroditom)
raskrstio sam nesto pred odlazak u skolu, mogao bih izdvojiti jedan zanimljiv slucaj iz licne istorije.

Ranih 80-tih nesto posle smrti Tita, bio sam 4-ti razred, isli smo na ekskurziju u neko mesto u Vojvodini.
I trebali smo da udjemo u nekakav manastir (crkvu sta ti ja znam sta je) gde se odigravao nekakav verski
obred. Roditelji me nisu krstili, odlucili su da kada postanem punoletan sam odlucim (i hvala im na tome!!!).
Koliko se secam ja i jos par dece nismo zeleli da udjemo, nikada pre nisam bio u crkvi, jer cini mi se placao
ulaz (nisam siguran). Sve u svemu uciteljica nas natera sve da udjemo. Tada sam prvi put
usao u boziju kucu. Secam se bilo je jezivo, mracno, puno ljudi, zagusljivo.Uciteljica nam je rekla da nesmemo
da pricamo i da stojimo mirno. Nekoliko popova je zapevalo i klatilo nekakvu skalameriju iz
koje je izlazio nekekav neugodni miris (tamjan). Bilo mi je jako lose i ubrzo mi je pao mrak na oci.
Sledece cega se secam je da lezim ispred crkve (manastiar ili cega god) i da me polivaju vodom.
To je bio prvi i jedini put da sam bio u crkvi i prvi i jedini put u zivotu da sam pao u nesvest. (da li sam tada sklopio pakt sa djavolom???)

Moje delo i delo koje sam radio zajedno sa dvojicom kolega (drugova) trebalo bi da izadje
(nadam se) krajem ove ili pocetkom sledece godine. Takodje tu je i jedan eksperimentalni projekat, pa videcemo.
E sad, neznam da li sve naveden stvari imaju nekakve veze ali upozorio sam vas, Moje vreme dolazi !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Ericsson T65
Placao se ulaz jer su jugoslovenski komunisti napravaili od manastira kulturne spomenike. Cisto djavolski naum, cista pakost.

Ako tamjan smrdi, onda ne znam sta ti mirisi. No dobro to je tvoj izbor.

Cije vreme dolazi? Kakvo je to vreme?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1717
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
....
Ranih 80-tih nesto posle smrti Tita, bio sam 4-ti razred, isli smo na ekskurziju u neko mesto u Vojvodini.
I trebali smo da udjemo u nekakav manastir (crkvu sta ti ja znam sta je) gde se odigravao nekakav verski
obred. Roditelji me nisu krstili, odlucili su da kada postanem punoletan sam odlucim (i hvala im na tome!!!).
Koliko se secam ja i jos par dece nismo zeleli da udjemo, nikada pre nisam bio u crkvi, jer cini mi se placao
ulaz (nisam siguran). Sve u svemu uciteljica nas natera sve da udjemo. Tada sam prvi put
usao u boziju kucu. Secam se bilo je jezivo, mracno, puno ljudi, zagusljivo.Uciteljica nam je rekla da nesmemo
da pricamo i da stojimo mirno. Nekoliko popova je zapevalo i klatilo nekakvu skalameriju iz
koje je izlazio nekekav neugodni miris (tamjan). Bilo mi je jako lose i ubrzo mi je pao mrak na oci.
Sledece cega se secam je da lezim ispred crkve (manastiar ili cega god) i da me polivaju vodom.
To je bio prvi i jedini put da sam bio u crkvi i prvi i jedini put u zivotu da sam pao u nesvest. (da li sam tada sklopio pakt sa djavolom???)

Moje delo i delo koje sam radio zajedno sa dvojicom kolega (drugova) trebalo bi da izadje
(nadam se) krajem ove ili pocetkom sledece godine. Takodje tu je i jedan eksperimentalni projekat, pa videcemo.
E sad, neznam da li sve naveden stvari imaju nekakve veze ali upozorio sam vas, Moje vreme dolazi !!!


Žao mi je zbog toga šta ti se desilo.

Ja nekako ne verujem da si tada sklopio bilo šta sa bilo kime,
osim što si na žalost u nesvestici sklopio oči. Smile

Interesuje me na kakvom delu i kakvom projektu radite.
Da li imate naslov i/ili radni naziv?
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Ovaj tekst me je svakako sokirao, cenim Marksa kao filozofa ali sam istovremeno i antikomunista, nikada nisam citao Marksove pesme ali je ovo bilo dovoljno da me zaintrigira, naucen da ne verujem u sve sto procitam na internetu i da stvari i te kako mogu da budu izvucene iz konteksta, o raznim motivima i da ne govorim,  potrazio sam prve dve pesme ali nisam nigde nasao cele verzije na Srpskom ali zato jesam na Engleskom

Deo pesme Svirac je preveden ovako:

"Isparenja paklena do mozga mi stižu
Pune ga, skoro ću poludeti sasvim
A srce se moje sasvim promenilo.
Pogledaj mač ovaj:
Knez tame mi ga prodade".

Originalna verzija na Engleskom:

The Fiddler

The Fiddler saws the strings,
His light brown hair he tosses and flings.
    He carries a sabre at his side,
    He wears a pleated habit wide.

"Fiddler, why that frantic sound?
Why do you gaze so wildly round?
    Why leaps your blood, like the surging sea?
    What drives your bow so desperately?"

"Why do I fiddle? Or the wild waves roar?
That they might pound the rocky shore,
    That eye be blinded, that bosom swell,
    That Soul's cry carry down to Hell. "

"Fiddler, with scorn you rend your heart.
A radiant God lent you your art,
    To dazzle with waves of melody,
    To soar to the star-dance in the sky. "

"How so! I plunge, plunge wihout fail
My blood-black sabre into your soul.
    That art God neither wants nor wists,
    It leaps to the brain from Hell's black mists.  

"Till heart's bewitched, till senses reel:
With Satan I have struck my deal.
    He chalks the signs, beats time for me,
    I play the death march fast and free.

"I must play dark, I must play light,
Till bowstrings break my heart outright. "

The Fiddler saws the strings,
His light brown hair he tosses and flings.
    He carries a sabre at his side,
    He wears a pleated habit wide.

A ovo je moj prevod, (vise sam gledao da reci prevedem literalno a ne da ih pesnicki uskladjujem)

Svirac (Violinista)

Svirac vide zice,
Zabaci svoju svetlu braon kosu.
Nosi sablju kraj sebe,
Nosi naboran sirok oklop.

Sviracu, zasto taj ocajni zvuk?
Zasto zuris naokolo?
Zasto ti krv skace, kao burno more?
Sta tera tvoje gudalo tako ocajno?

Zasto sviram? Ili divlji talasi ricu?
Da bi mogli udariti stenovitu obalu,
Da bi oko oslepelo, da bi grudi otekle,
Krik duse nosi do pakla.

Sviracu sa prezirom razdires svoje srce.
Blistav Bog ti je dao tvoje umece.
Da se zaneses talasima melodije,
Da se vines do plesa zvezda na nebu.

Kako to! Ja ponirem, zabijam bez greske,
Moju krvljom crnu sablju u tvoju dusu,
To umece Bog niti zeli niti zna,
Ono dolazi do mozga iz crne magle Pakla.

Dok srce ne bude zacarano, dok cula ne posrnu,
Sa Satanom sam zaglavio svoj dogovor.
On crta znake, otkucava vreme za mene,
Sviram mars smrti brzo i slobodno.

Moram da sviram mracno, moram da sviram svetlo,
Dok strune ne slome moje srce potpuno.

Svirac vide zice,
zabaci svoju svetlu braon kosu.
Nosi sablju kraj sebe,
Nosi naboran sirok oklop.

Deo druge pesme zov jednog ocajnika je preveden ovako:

"I tako mi bog neki iščupa "moje sve"
U kletvama i udarcima sudbine.
I svi svetovi ti iščezoše
Bez nade da će se vratiti,
I odsada meni ostaje osveta samo".
Želim da uzdignem tron svoj na visinama,
Vrh njegov biće leden i ogroman,
Zid će mu biti teror užasni,
A čuvar vojnik borba najgroznija".
Onaj ko tronu tom ustremi pogled svoj sigurni,
Okrenuće ga, nem i bled kao smrt,
Pašće on međ kandže smrtnosti slepe i zadrhtaće
Svom srećom će sebi grob iskopati!"

Originalna Engleska verzija:

Invocation of One in Despair

So a god has snatched from me my all
In the curse and rack of Destiny.
All his worlds are gone beyond recall!
Nothing but revenge is left to me!

On myself revenge I'll proudly wreak,
On that being, that enthroned Lord,
Make my strength a patchwork of what's weak,
Leave my better self without reward!

I shall build my throne high overhead,
Cold, tremendous shall its summit be.
For its bulwark-- superstitious dread,
For its Marshall--blackest agony.

Who looks on it with a healthy eye,
Shall turn back, struck deathly pale and dumb;
Clutched by blind and chill Mortality
May his happiness prepare its tomb.  

And the Almighty's lightning shall rebound
From that massive iron giant.
If he bring my walls and towers down,
Eternity shall raise them up, defiant.

Moj prevod:

Zov Jednog Ocajnika

Znaci Bog je pograbio od mene moje sve,
U kletvi i lestvi sudbine,
Svi svetovi su nestali izvan secanja,
Nista osim osvete meni nije ostalo!

Na meni cu osvetu ponosno iskaliti,
Na to bice, tog ustolicenog Gospodara,
Nacini moju snagu sasivenu od onoga sto je slabo,
Ostavi moje bolje ja bez nagrade!

Izgradicu moj tron visoko,
Hladan, ogroman njegov vrh ce biti,
Za njegov bedem - sujeveran strah,
Za njegovog Marsala - najcrnja patnja.

Ko pogleda na njega zdravim okom
Vratice se, ukocen smrtno bled i nem.
Ukocen slepom i jezivom smrtnoscu,
Neka njegova sreca pripremi njen grob.

I svemocna munja ce se odbiti
Od tog ogromnog gvozdenog dzina,
Ako srusi moje zidove i kule
Vecnost ce ih podici, prkosno.

Vidite da se prevodi po prilicno razlikuju, ostavljam svakome da sam vrsi intrepretaciju pesama, po meni bar ova pesma predstavlja kritiku postojece religije a ne Marksovu zelju da se on sam uzdigne do visine Boga ili satane, takodje treba imati na umu da je zbirka sa ovim pesmama "Book Of Verse" posvecena njegovom ocu i da je stampana 1837god.  kada je Marks (1818-1883) imao samo 19 godina i siguran sam da nije u to vreme predskazivao buducnost marksizma, jer u to vreme njegove politicke, ekonomske, filozofske i socioloske ideje jos nisu bile oformljene.  (takodje satanistiku crkvu je osnovao Anton Szandor LaVey tek 1966 god. ) Kada budem imao vremena pogledacu i ostale pesme koje se pominju u tekstu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Takodje to sto Marks napada religiju nije nista cudno, i ljudi koji su najzesce napadali komumunizam posle pada Sovjetskog saveza upravo su i bili bivsi komunisti, pod Turcima najgori prema Srbima nisu bili sami Turci vec poturice, (cuo sam i jednu pricu da su u Jasenovcu najvise ubijali Srbe ne Hrvati vec sami Srbi koji su primili katolicanstvo, mada mi je i to sumnjivo i uzimam ga sa rezervom) tako da i ne cudi da su najveci protivnici religije - Ateisti upravo i ljudi koji su i sami nekada bili religiozni, moze se reci i fanatici.
« Poslednja izmena: 14. Apr 2010, 07:46:47 od lilke10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Interesantno,negde sam video da je Karl jevrejskog porekla .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Interesantno,negde sam video da je Karl jevrejskog porekla .

Da , da u pravu si , nisi pogrešio ......

 Naš uvaženi akademik dr. Vladeta Jerotić kaže za marxizam da je to Hrišćanstvo ali okrenuto naopačke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:01:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.