Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:10:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ženske siledžije  (Pročitano 1193 puta)
13. Apr 2009, 10:37:55
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Šaputanje koje prestaje kada vi uđete u prostoriju. Prevrtanje očima kada pokušate da se našalite. Mrtva tišina kada pokušate da započnete konverzaciju. Okrutno ponašanje je tako uobičajeno među ženama da čak ima i svoje ime: ženska agresija. Na žalost, ono se ne završava posle srednje škole.



Može se desiti bilo gde - od roditeljskih sastanaka do radnog mesta. Kako i zašto žene malteretiraju drguge žene i kako se odbraniti od toga?
Nove siledžije
Obično se siledžijsko ponašanje vezuje za muškarce, ali i žene znaju da maltretiraju. I te kako. Međutim, one ne koriste fizičku silu, već suptilnije taktike, koje isto tako povređuju. Deniz Grej, menadžer programa "Jednake mogućnosti", koji pomaže studentima i osoblju da se izbore sa diskriminacijom, navodi svoje 3 omiljene metode maltretiranja: zabadanje noža u leđa, hladan tetman, i pasivno-agresivno ponašanje. Prema Grejevoj, tipične ženske siledžije su:

okrutne
osvetoljubive
imaju selektivnu memoriju
imaju potrebu za kontrolom
odlične su u izvrtanju istine.
"Takođe obožavaju ogovaranje iako ga ne smatraju siledžijskim ponašanjem, mada ono jeste takvo", kaže Dr Čeril Delasega, autorka "Ženskih ratova". "Svako ko je bio žrtva malicioznih tračeva zna o čemu pričam."
Matica
Ko postaje matica u kolektivu? Uvek je to žena koja ima najbolju moć manipulacije, kaže Delasega. "Ona je najbolja u tome da natera druge žene da rade ono što ona hoće, koristeći pristup 'ispod žita' da natera svoje prijatelje da je se plaše, a u isto vreme da joj zavide. Ona koristi prijateljstvo sa ženama u sredini kao oružje protiv svoje žrtve, izolujući je i isključujući je iz društva."
Zašto baš ja?
Iako niko ne traži da bude žrtva, neke karakteristike čine da je određena osoba laka meta:

biti različit (npr. jedina neudata u društvu mama i domaćica)
biti žrtveno jagnje (poveriti se nekom, da bi ta osoba prosledila tajnu svima) i
biti isključen (kada matica isključi jednu ženu, ostale je slede i veza u grupi se pojačava na osnovu toga što su izbacile onu koja tu ne pripada).
Delasega kaže da ovakvo ponašanje ima koren u ranom detinjstvu. "Ako devojčica rano nauči da manipuliše drugima, ona možda neće ni primetiti da je siledžija, već će se jednostavno ponašati po navici. Druge žene su siledžije jer imaju nizak nivo samopoštovanja. One crpu moć i kontrolu nad situacijama tako što se udružuju sa drugim ženama protiv jedne žrtve."

Kako pobediti siledžiju?
Bez obzira da li su u pitanju komšinice ili saradnice, ne morate to da trpite. Izborite se za sebe, ali ne morate biti neprijatne. Odvojite glavnog krivca od njene klike i razgovarajte s njom jedan-na-jedan. Nemojte pokazivati emocije i hladnokrvno objasnite da njeno ponašanje utiče na vaš učinak, bez obzira da li radite na kvartalnom izveštaju ili organizujete prodaju kolača. I zapamtite da ako ostanete pribrani i govorite sa samopuzdanjem, nateraćete je da vas poštuje, što se nikako neće desiti ako vaš glas bude cvileći ili moljakajući. Najbolje je da prihvatite da nikada nećete postati najbolje prijateljice sa ovakvim ženama. I nemojte se gurati u grupu koja vas ne prihvata - to će vas samo još više boleti. Pronađite prijatelje sa kojima ćete moći razgovarati i na koje ćete se moći osloniti.


Izvor: ekstravaganca
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Ja imam jednu koleginicu koja je siledzija u malo drugacijem kontekstu.Toliko se namece svima da je to smesno,direktoru se "uvlaci" do bola a isto tako izgleda da hoce svakom da se uvuce u zivot.Nisam to do skoro primecivala al sam primetila kako i drugi reaguju na njeno ponasanje. Ne znam jel to neki kompleks il sta vec...Po meni je i to neki vid "siledzijstva".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
imao sam ja jednu drugaricu,odavno je nisam video...
njena taktika je bila,samo grabi za jaja,ako je neko iznervira...verujem da je 70% mojih prijatelja sterilno danas  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
hahah,moguce da je to od nje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
imao sam ja jednu drugaricu,odavno je nisam video...
njena taktika je bila,samo grabi za jaja,ako je neko iznervira...verujem da je 70% mojih prijatelja sterilno danas Smile


zena znala sta voli od malih nogu  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Po meni je i to neki vid "siledzijstva".
Radoznala devojka... te obicno znaju kada dodju do granice... samo im treba lepo objasniti...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Poznajem neke takve sa foruma  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2107
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
LG 
To su ljudi koji ili zene koje nikada ne bi mogle podneti to sto rade svojoj zrtvi da se dogodi njima.I onda same su 100 posto usmerene da definisu "slabice" da ne bi neko njih tako okarakterisao.To su glumci i jako teske i podmukle osobe.One shvataju koje su drustvene vrednosti koje postuje grupa na koju uticu i onda njih potenciraju.One se pitaju za sve, znaju sve itd...Uzas jako dosadno i smorno ali ih ima i medju muskarcima koliko hoces.Volim opustene ljude koji su nasli sta ih cini srecnim i uzivaju i brane svoje stavove i vrednosti u zivotu.Manipulatora ima mnogo i tesko se uocavaju i zrtvi se ne predstavljaju kao neko ko je mrzi vec kao neko ko je jednostavno bolji od nje.Cisti egomanijaci koji hrane svoju sujetu muceci druge i nanoseci im zlo.Jako vesto biraju zrtve obicno socijalno povucenije i osecajnije ljude.Uzivaju da njihov nemoral i manipulacija uspeva i blati nekoga ko nebi mrava zgazio. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 15:10:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.