Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako ugoditi previše osetljivim ljudima  (Pročitano 10083 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
pa bre, zar treba to da objasnjavam  Smile ko da se nikad niste sa nekim posvadjali bas bas .. retko psujem, ali umem da podbodem bas nisko, ako se taj neko koristio time takodje itd

poenta je da ne postoje previse osetljivi ljudi ako niste prijatelji ili jako dobri poznanici sa njima .. sa svim ljudima treba biti odmeren, vrlo paziti sta vam izlazi iz usta, a i to je karakteristika mudrih osoba.

Nije istina da su takvi ljudi po pravilu sebicni i razmazeni, svaki covek ima preavo na reakciju ukoliko ih neko provocira, ili na bilo koji nacin vredja, njih ili neki njihov stav. Nisu svi na prst u dupe pa da znamo da se sali ili da se napio pa ne zna sta prica .. uostalom "osecati se kao zlotvor koga grize savest" je osecanje koje uglavnom i nije daleko od istine ako je u pitanju neko ko vam ni po cemu nije blizak.

Grizla me je savest sto puta, u 90% slucajeva bila sam kriva ja, ako se neko na neki moj postupak/izjavu uvredio. U prvi mah pomislim da su preterano osetljivi i onda sto duze o tome razmisljam jasno mi je da sam verovatno ja ta koja je prenaglila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Ja sam poprilicno neosetljiv. Mozes da mi kazes sta oces. Verovatno cu da mislim: Pazi budale! Moram da priznam da mi se svidja to... Smile Cak i volim kad neko napravi dobru salu na moj racun (naravno ne neku neukusnu); racunam da je taj neko ima kefalo te stoga zasluzuje moju pozornost. Sve dok se ljudi dobro zezaju u cemu je problem?! Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia 

Nije istina da su takvi ljudi po pravilu sebicni i razmazeni, svaki covek ima preavo na reakciju ukoliko ih neko provocira, ili na bilo koji nacin vredja, njih ili neki njihov stav. Nisu svi na prst u dupe pa da znamo da se sali ili da se napio pa ne zna sta prica .. uostalom "osecati se kao zlotvor koga grize savest" je osecanje koje uglavnom i nije daleko od istine ako je u pitanju neko ko vam ni po cemu nije blizak.


Ovo je skroz lepo receno i nekako najblize isitni, cini mi se... Uostalom, ko smo mi da merimo ko je preosetljiv a ko ne? I kad bi merili, to sigurno ne bi bilo po nekim univerzalnim ''proporacijama'' jer toga nema, merili bi sigurno iskljucivo po nasem nahodjenju i iz nase perspektive bi sudili o tome a to nikako nije validno jer...Ono sto meni nije realno neki razlog za pizdenje ili ljutnju nekom drugom jeste i obrnuto...Nikad ne mozemo znati sta se potpuno desava u tudjoj glavi, pogotovo ako je to neko koga i ne poznajemo puno.

Nije tu stvar ''ugadjanja'' vec nekog normalnog ponasanja i upravo toga da pazis sta pricas i odmeravas sta bi bilo kulturno a sta ne reci...Nebitno da li nekoga znamo, cak i osobe koje mislimo da poznajemo u srz i za koje znamo sta mozemo da im kazemo znaju da nas iznenade i da se uvrede ili naljute nekom nasom recenicom ili postupkom.

Smatram da cak i kada smo na ''prst u dupe''  Smile sa nekim to nije realan razlog da se opustimo i sebi dopustimo svakakve izjave i misli...
Neke stvari se prosto ne govore cak ni onim najblizima..Ili se ne govore direktno i onako kako ih mi sirovo u glavi, oblikujemo...

Ne volim kada mi izleti nesto sto ne treba prema nekim totalno nebitnim ljudima a kamoli meni nekim blizim osobama...

Uostalom..I treba da nas grize savest u vecini slucajeva jer stvarno mi sami u vecini sluchajeva zajebemo stvar..Ako nista drugo, zbog nas samih, da bi mi napredovali i sami se unapredjivali..
« Poslednja izmena: 30. Okt 2009, 12:53:18 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Mislim da se ta citava seansa svodi na to da osoba A vrsiti: "Sta ti vise hoces od mene?!", a osoba B odgovara sa: "Pa, ne znam!"

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia 
Citat
ako je nesto ozbiljno u stanju sam da napravim skandal  Smile

Takodje .
Ukoliko se neko nebitan i bezvezan  drzne da u mom prisustvu negativno komentarise mene i nesto moje ,znam biti jako neprijatna i nezgodna .Tada me uopste nije sramota javnosti i toga sto svi bleje - bitno mi je samo da drznika vratim na njegovo mesto gde i pripada .
« Poslednja izmena: 30. Okt 2009, 14:53:19 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
Jesam po naravi divljak, i mogu da napravim scenu za čas, ali se kontrolišem sve više i sve uspešnije, izbegavam da ja budem ta koja će nekoga postaviti na mesto.

Na uvrede ne odgovaram uvredama, odnosno - barem se trudim.

To je reakcija koju je taj neko i hteo da isprovocira, moje pižđenje bi mu samo dalo satisfakciju.
A to ne mere, nikako.

Pored toga, ne može me iz takta izbaciti niko nebitan (možda kad sam u PMS-u), već samo meni bliski ljudi, koji me poznaju, pa se i trude da me ne nerviraju, kao i ja njih.

Budem ponekad neprijatna možda ovde na forumu, jer nemam ponekad osećaj da je i sa druge strane ekrana živ, realan čovek.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
LG Frizider
А зашто рецимо блиским људима мање трпимо од незнанаца? Зар није логичније да према ономе ко ти значи и кога волиш или поштујеш или шта већ мора да имаш већи степен толеранције? А то се често дешава да се јако теже речи употребљавају у свађама или расправама код блиских људи..........

Не мислим за шалу и комику која оде предалеко већ на озбиљније свађе и афектно вређање......због гомилања ствари које сметају?

« Poslednja izmena: 30. Okt 2009, 20:38:37 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia 
Citat
А то се често дешава да се јако теже речи употребљавају у свађама или расправама код блиских људи..........

Nikome nikad nisam rekla gadosti kao svojoj sestri ,naravno i obrnuto je . Smile
Verovatno zato sto niko ne moze da od tebe napravi monstruma kao tvoj rodjeni .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
Nokia 
Verovatno zato sto su ti bliski, o njima najvise znas, prema njima imas najintenzivnije emocije koje mogu da idu u oba smera...Pa niko nikad ne moze da te iznervira koliko neko blizak...
Kada me iznervira neka x osoba prodje me brzo, ali kada se tako nesto desi sa neki bliskim - znam da se tresem satima i da jos o tome razmisljam danima i da se jedem svaki put kada pomislim na to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
LG Frizider
Проблем је што људи не знају кад да стану. Када да заћуте. И то је двосмерна улица. Ако некоме треба прећутати или попустити онда су то вама блиски људи, и треба тежити ка томе ма колико већини од нас можда деловало тешко или немогуће.

Најцрње је пуко искаљивање неког нерасположења или жуте минуте и започињања свађе због "пражњења" и тренутног незадовољства које можда везе с мозгом нема са истом том темом због које сте се покачили. Мора постојати ментална кочница, и смањити сујету и его на најмању меру (е сад докле год не прелази апсолутне границе вашег личног интегритета, што је опет релативан појам и варира од личности до личности).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.