Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:53:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bog je samo rec  (Pročitano 17802 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Rec koja u pravim trenucima ima ogromnu snagu.
IP sačuvana
social share
Please explain why your silence makes more noise than a thunder.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Jovan 1:1-4
1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2 Ona beše u početku u Boga.
3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.


Da li neko ovde moze da shvati da bez reci (koja se pojavila pre 7000 godina) nista nije postojalo ?


Otkuda ti to da se Rec pojavila pre 7000 hiljada godina, kako kazes. U citatu stoji u pocetku bese... A kada je bio taj pocetak ne moze se reci. Okuda to da se uopste pojavila ? Zar nije oduvjek informacija cinila srz materijalne kreacije, i prije nastanka covjeka... za koga opet ne mozemo sa sigurnoscu reci da je nastao prije 7000 godina jer je to samo predpostavka...



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Veoma smela pretpostavka koju je nemoguće dokazati. 7000 godina je previše malo. Kako bi na primer sve otkrivene fosile smestili u tako kratkom vremenu.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ne razumem repliku na moj post....
Pre nego sto je rec dosla na ovu Planetu, covek je imao samo dobar ili los osecaj, osecaj zadovoljstva i osecaj bola.
Nijedan drugi koncept nije imao, posto je za sve drugo potrebna rec.
Kao i svaki drugi oblik zivota, covek je bio opremljen sposobnoscu da izvesno vreme ostane u zivotu i da produzi vrstu.
Rec je u potpunosti promenila covekovu svest u odnosu na druge forme zivota, tako da je uz pomoc reci nastalo
sve ono za cega postoji rec. Rec je odredila postojanje svega, bez reci nista ne bi postojalo.
Ovo sto si ti napisao je nagadjanje.
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Uh, ja sam reč poistoveti sa stvaranjem svega. Oprostite. Ne bi bilo loše da definišeš reč. Šta smatraš tačno pod tim pojmom: svest, znanje ili nešto drugo?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: RavenDark
Naravno mozemo imati 500 shvatanja, tako da...
Sta je realnost? Sta je bog, sta je rec bog?
Istina je postojanje, svi imaju isto shvatanje postojanja necega. U Bibliji je sve sto ti znas da postoji, ali je to skriveno u metaforama i parabolama. Recimo termin "vaskrsenje mrtvih" predstavlja prelazak zivog coveka cija je svest bila zatrpana verovanjima/lazima u svest koja prepoznaje i sadrzi samo istinu. "Mrtav covek" je onaj koji je
ziv, a 'mrtav u istini'. "Bog" je svaka rec koju ti ili bilo koji drugi covek koristi.
Citat: onodys
zato je bilo u početku Reč...jer kroz jezika je moguće izvesti najlakše takav vlast koja organizuje podelovanje dobara i danas i u evolucijskim vreme...tako da to je bitnija da postoji Ličnost koja razume reč i kroz koju moguće izvesti moć podelovanje(Reč) naravno kad u evolucijskim vreme nije bilo dovoljno Reč kad n.p. trebalo je podeliti plen odmah je počela nasilja...
Taj biblijski Reč moguće i kroz loša volja razumeti, al nije isključivo to, može to biti i Ljubav kad nije Napisano nego Uradjeno, odnosno kad nije u Knjigama( Bibliju)
"Pocetak" se odnosi na pocetak koristenja reci od strane coveka, "stvaranje" Adama, je pocetak prvog coveka
koji je imao rec, "6000 godina" kreacije ili "6 dana" kreacije se odnosi na ono sto je kreirano kroz coveka koji je
imao rec (posto covek pre toga nije nista kreirao).
Drugi 'Pocetak' ne postoji, nema pocetka u dimenziji u kojoj ne postoji vreme. Energija/materija i zivot
su oduvek postojali, nemaju ni pocetak ni kraj.
Biblijsku rec je moguce razumeti ako za to postoji mogucnost, ako covek za to nema mogucnost, nikakva volja
nema nikakav efekat. Sve mora da se slaze, nemoze biti kontradiktujucih 'razumevanja', ako pise da je Bog
samo Bog zivih, onda oni koji vise nisu zivi nemaju nikakve veze sa Bogom.
"Hriscanstvo" je nihilisticka religija za koju ovaj jedan jedini zivot koji imamo - nema apsolutno nikakav znacaj.
"Hriscanstvo" kao i svaka druga vera, religija, verovanje nema nikakve veze sa istinom.
Nasilje u coveku postoji bez obzira na rec, covek je takva zivotna forma.
Citat: Mighty Luke
Rec koja u pravim trenucima ima ogromnu snagu.
Ne, svaka rec je Bog, i istina i laz. Covecanstvo je zasnovano na lazima, verovanjima, teorijama, jedina istina je
da covecanstvo postoji, sve vrednosti koje je covek stvorio kroz rec su laz.
Bog je i dobro i zlo, Isaija 45:7 " Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to. "
Citat: Magic Master
Otkuda ti to da se Rec pojavila pre 7000 hiljada godina, kako kazes. U citatu stoji u pocetku bese... A kada je bio taj pocetak ne moze se reci. Okuda to da se uopste pojavila ? Zar nije oduvjek informacija cinila srz materijalne kreacije, i prije nastanka covjeka... za koga opet ne mozemo sa sigurnoscu reci da je nastao prije 7000 godina jer je to samo predpostavka...
Rec je frekvencija i 'ball park'/gruba procena njene prve pojave je Vinca (Srbija). Citat 'u pocetku bese rec'
se odnosi na pocetak upotrebe reci na Zemlji, posto nigde drugde ne postoji.
Ne radi se o nastanku coveka, nego o nastanku coveka koji ima rec.
Citat: Makros_Crni
Veoma smela pretpostavka koju je nemoguće dokazati. 7000 godina je previše malo. Kako bi na primer sve otkrivene fosile smestili u tako kratkom vremenu.
7000 godina od postanka coveka koji je imao u sebi rec kao sredstvo komunikacije, a ne coveka koji postoji
3.5 miliona godina.
Citat: thug_life
Ovo sto si ti napisao je nagadjanje.
Kako nagadjanje kakav drugi osecaj je mogao da ima covek koji nije imao rec, jel znao sta je "mama", "tata"...
"zivot"..."smrt".
Zasto ti ne pokusas da nam das tvoje vidjenje svesti coveka koji nije imao rec ?
Citat: Makros_Crni
Uh, ja sam reč poistoveti sa stvaranjem svega. Oprostite. Ne bi bilo loše da definišeš reč. Šta smatraš tačno pod tim pojmom: svest, znanje ili nešto drugo?
Pa pre dolaska reci u covekov um, nista nije postojalo u smislu da nista nije bilo definisano, a ne da nije fizicki postojalo. Razumes ? Nije postojalo "drvo" "mesec" "sunce", posto nije postojala zivotna forma koja je imala
shvatanje postojanja. Kao sto za kamen nista ne postoji, tako ni za coveka nista nije postojalo.
Da, svest i znanje nije postojalo, postojao je samo dobar i los osecaj.
Sada kada se coveku nagomilalo znanje, ako mu oduzmes rec, on ce i dalje imati znanje i svest.
Sada covek zna sta je svest, zato sto zna sta svest znaci, zahvaljujuci recima koje su mu pomogle da shvati
sta je 'svest' 'zivot' 'smrt'.....'mama' 'tata'...

jewpiter
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Hvala na pojašnjenju.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Summoning sensation

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 894
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson k810i
   Vokabular je izvor zivota!

   Nem pojma sta od ovoga da prokomentarisem. Na pocetku Svetog Pisma stoji kako Bog stvara sve: "I bi svetlost" "I bi tama" "I bi ...", sve pomocu Reci, znaci:

1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2 Ona beše u početku u Boga.
3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.

se podudara sa ovim, ali kako onda moze da postoji bice koje nema rec? (ovo je pitanje)

   Vec je zakljuceno da je Rec informacija, a nije samo covek taj koji ima sposobnost deljenja informacije. Da li je onda bice koje razume ama bas svaku Rec savrseno zivo bice? (i ovo je pitanje)

   Ne znam, malo ste me izgubili, ljudi...   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Istina je postojanje, svi imaju isto shvatanje postojanja necega. U Bibliji je sve sto ti znas da postoji, ali je to skriveno u metaforama i parabolama. Recimo termin "vaskrsenje mrtvih" predstavlja prelazak zivog coveka cija je svest bila zatrpana verovanjima/lazima u svest koja prepoznaje i sadrzi samo istinu. "Mrtav covek" je onaj koji je
ziv, a 'mrtav u istini'. "Bog" je svaka rec koju ti ili bilo koji drugi covek koristi.

Da li je tako?  Za mene rec bog ne predstavlja nista drugo do rec bog.  bog je nekada predstavljao moc i pravdu, sada predstavlja nepostojanje.  Sto se tice prelaska iz jedne svesti u druge, onda mi svi zivimo u lazi. Onda sve ovo u sta verujemo je iluzija, i kao takva ne moze da bude ispravna. Zar nije tako?
« Poslednja izmena: 16. Apr 2009, 00:10:37 od RavenDark »
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC One
Mislim da je mislio sledece (iako se nece sloziti sto ga ja tumacim  Smile).

Zivot kakav mi znamo jesu iskustva nasih predaka. Iskustva nasih predaka ne postoje bez postojanja reci. Rec omogucava prenosenje iskustva pa samim tim i pamcenje iskustva/predaka. To isto cini i pisana rec. Tako da ja razumem da covekov zivot/razvoj kao i njegova svest o zivotu nastaje sa postankom postojanog i jasnog sredstva komuniciranja - recju. Zivotinja nema rec, ne moze da oznaci "drvo" i sl. Samim tim ne moze prenosti informaciju dalje od direktnog potomstva.

Samo sto ja onda pre tumacim da je rec kao takva bog i da je ona stvorila svet kakav danas znamo. Prica o Bogu je prica o znanju, nema onozemaljskog.

P.S. Obzirom da je Jewpiter promenio nacin izlaganja (ja sam apsolutna istina) diskusija iskreno postoja zanimljiva a manje neprijatna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:53:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.