Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:02:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Savremeni PA topovi  (Pročitano 7634 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
sumnjam u uspeh ovog ozivljavanja starih kalibara PVO iz prostog razloga :

- da bi se ostvarila potrebna preciznost sistem mora da bude spregnut sa radarom ,pa je onda izlozen anti-radarskim raketama isto kao i raketni sistemi PVO.

- danashnji avioni lete dosta brze i sa nepravilnijim putanjama nego npr b-24,29 ili 17  Smile . takodje dejstvuju sa vecih daljina . dakle chak i da radar moze da zahvati precizno  cilj , granata treba da predje dugachak put do njega ,a za to vreme avion moze da ubrza ,promeni kurs i.t.d. ...

Slazem se sa tobom da je vreme kada su 88-ce sekle na pola B 17,24 i ostale davno proslo. Smile
Medjutim nije iskljuceno da bi dalji razvoj PA topova dao lepe rezultate.Pre svega mislim kad bi se koristili projektili sa savremenom elektronikom.Znam da su Svedjani uspeli da koriste GPS za vodjenje projektila haubice cime je to oruzije postalo veoma precizno i ubojno sredstvo.Problem bi bio jedino sto je takva elektronika veoma osetljiva,zbog velikog ubrzanja topovske granate.Kod ovog PA topa ubrzanje je jos dosta vece nego kod spomenute haubice.Medjutim verujem da sve ovo moze da se resi i da se napravi veoma opasna sprava za unistenje savremenih letelica.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
planovi za navodjene artiljerijske projektile su stvarno uspeshno ostvareni ali imaju 2 mane :

1. takav projektil je prilichno skup .

2. takav projektil se ne moze koristiti u PVO svrhe jer on vrshi korekciju kursa prema jednom fixiranom mestu ,a ne prema meti koja je u pokretu .

da ne govorim da mnogo toga zavisi i od onih koji su vlasnici GPS  Smile ,a i od toga ima li protivnik mogucnost da ometa signal  Smile .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Obe te poteskoce nisu nepremostive obzirom na ocekivani razvoj racunara, mikrotehnologije, nanotejnologije i sto mu vragova tehnologije. Sve ce to da pojeftini samo nek neko zarati sa nekime. U krajnjoj liniji bice to pucacina sa daljinski upravljanim robotima, visestrukim ometanjima i kontaraometanjima. Sve mi se cini da cemo da odlepimo od nabujalog elektromagnetizma.
Bice PVO artiljerije uvek i sve savremenije, bice je (ako ljudi ostanu ludi i dalje, a to je zagarantovano prvo rezolucijom Gospoda Boga koji nas je vake napravio, valjda nije bio dobro raspolozen tog dana od svih onih sedam koliko se namucio). Mozda na kraju nece biti ni projektila vec neki laserski pulsevi, koj' ce ga znati. Niko ne zan sta reka donosi. Smile , ali sigurno je da se  sve manje i manje klasicno nisani, sve preuzimaju masine i programi.
Eh, gde su ona stara vremena kada su iz katapulta izbacivali kamencuge i gadjali se strelama Smile
« Poslednja izmena: 08. Apr 2009, 03:06:22 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Obe te poteskoce nisu nepremostive obzirom na ocekivani razvoj racunara, mikrotehnologije, nanotejnologije i sto mu vragova tehnologije. Sve ce to da pojeftini samo nek neko zarati sa nekime. U krajnjoj liniji bice to pucacina sa daljinski upravljanim robotima, visestrukim ometanjima i kontaraometanjima. Sve mi se cini da cemo da odlepimo od nabujalog elektromagnetizma.
Bice PVO artiljerije uvek i sve savremenije, bice je (ako ljudi ostanu ludi i dalje, a to je zagarantovano prvo rezolucijom Gospoda Boga koji nas je vake napravio, valjda nije bio dobro raspolozen tog dana od svih onih sedam koliko se namucio). Mozda na kraju nece biti ni projektila vec neki laserski pulsevi, koj' ce ga znati. Niko ne zan sta reka donosi. Smile , ali sigurno je da se  sve manje i manje klasicno nisani, sve preuzimaju masine i programi.
Eh, gde su ona stara vremena kada su iz katapulta izbacivali kamencuge i gadjali se strelama Smile

Odlicno izlaganje. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
bojim se da ne shvatate problem  Smile :

- avion je daleko i brzo menja kurs .

- da bi ga presreo projektil mora da takodje vrshi brze promene kursa

- da bi brzo menjao kurs projektil mora da ima pogonske motore - koji su danas uglavnom raketni  Smile

zakljuchak : projektil nije granata nego raketa  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Bosch pumpa
PA može da koristi pasivni radar, pa avion i ne zna šta ga čeka. Osim toga veoma je efikasan protiv helikoptera. Smile

« Poslednja izmena: 08. Apr 2009, 23:42:35 od tvzec »
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
bojim se da ne shvatate problem  Smile :

- avion je daleko i brzo menja kurs .

- da bi ga presreo projektil mora da takodje vrshi brze promene kursa

- da bi brzo menjao kurs projektil mora da ima pogonske motore - koji su danas uglavnom raketni  Smile

zakljuchak : projektil nije granata nego raketa  Smile Smile

Trudimo se da shvatimo. Smile
Sve to stoji sto si naveo,ali ipak mislim da postoje mogucnosti za dalje usavrsavanje PA topova. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
PA može da koristi pasivni radar , pa avion i ne zna šta ga čeka.


tvoj izum ?  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Kosmet je Srbija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3631
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Bosch pumpa
PA može da koristi pasivni radar , pa avion i ne zna šta ga čeka.


tvoj izum ?  Smile Smile

http://www.ausairpower.net/Vera-E_01_CMiroslavGyurosi-01S.jpg
Sada su oni popularni, mislim da ih rusi prave. Jel ti vređaš? Smile
« Poslednja izmena: 09. Apr 2009, 22:07:44 od tvzec »
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
to nije radar u pravom smislu te reci - to su uredjaji bez predajne antene koji koriste EM talase iz drugih izvora da bi priblizno odredili poziciju letelice . mana im je shto nikad nije 100% sigurno da ce raditi (jer se te tudje emisije ne mogu kontrolisati) i shto imaju malu rezoluciju - odnosno njima je nemoguce precizno odrediti polozaj letelice da bi se koristili kao nisanski radari ,pogotovo ne za PA topove. zapravo ,ovakvi uredjaji se uglavnom koriste kao osmatrachki radari na vecim daljinama tako da se ne upozori protivnik.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:02:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.