Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Polna infekcija uz stalnog partnera  (Pročitano 9805 puta)
03. Apr 2009, 08:32:48
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Najnovija studija koja je obuhvatila univerzitetske studente pokazala je da je jedna trećina žena koje su imale samo jednog seksualnog partnera bila inficirana humanim papiloma virusom (HPV) tokom godinu dana od početka njihove veze sa tom osobom. U toku tri godine njihove veze sa istom osobom, 50% žena je bilo inficirano bar jedanput, uprkos tome što su imale samo jednog seksualnog partnera.

Dr Rejčel Viner sa Univerziteta u Vašingtonu (Rachel Winer, University of Washington), koja je vodila ovu studiju, rekla je da, prema rezultatima studije, postoji veliki rizik od infekcije ovim virusom, čak i kada osoba ima samo jednog seksualnog partnera. Ova pojava nije karakteristična za ostale polne bolesti. Karakteristika HPV je da je on veoma čest kod osoba koje su seksualno aktivne i zbog toga su veoma prijemčive za ovu infekciju, čak i ako imaju samo jednog seksualnog partnera.

Zbog toga se smatra da je vrlo mudro vakcinisati devojčice pre nego što postanu seksualno aktivne.

Ukoliko je muški partner prethodno imao više seksualnih partnerki, veće su šanse da će zaraziti HPV virusom svoju novu seksualnu partnerku - kaže dr En Barčel sa Mekgil univerziteta.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
... i šta sad ovo treba da znači .. da čovek treba da ima seks sa nekom drugom ženom pre nego što nađe neku ' srodnu njemu ' ?

.. isto tako što se tiče žena .. gde je ono ' nevina pre braka '  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
ma ne... shvati ovo kao apel i muskoj i zenskoj populaciji da se dozovu pameti i koriste zastitu prilikom svojih seksualnih akvitnosti Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
ma ne... shvati ovo kao apel i muskoj i zenskoj populaciji da se dozovu pameti i koriste zastitu prilikom svojih seksualnih akvitnosti Smile

Bogami koliko sam ja uspeo da shvatim .. ovde se ne priča o kondomima i tim stvarima nego ..

Citat
Najnovija studija koja je obuhvatila univerzitetske studente pokazala je da je jedna trećina žena koje su imale samo jednog seksualnog partnera bila inficirana humanim papiloma virusom (HPV) tokom godinu dana od početka njihove veze sa tom osobom. U toku tri godine njihove veze sa istom osobom, 50% žena je bilo inficirano bar jedanput, uprkos tome što su imale samo jednog seksualnog partnera.

.. o nečemu sasvim drugom .. ili sam ja možda nešto .. predvideo .. ili Bog zna šta
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
a mozda da ide ovim redom  Smile



Ukoliko je muški partner prethodno imao više seksualnih partnerki, veće su šanse da će zaraziti HPV virusom svoju novu seksualnu partnerku - kaže dr En Barčel sa Mekgil univerziteta.



a onda


Najnovija studija koja je obuhvatila univerzitetske studente pokazala je da je jedna trećina žena koje su imale samo jednog seksualnog partnera bila inficirana humanim papiloma virusom (HPV) tokom godinu dana od početka njihove veze sa tom osobom. U toku tri godine njihove veze sa istom osobom, 50% žena je bilo inficirano bar jedanput, uprkos tome što su imale samo jednog seksualnog partnera.

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ma sve ja to razumem .. samo nigde ovde ne vidim poentu što se tiče zaštite .. ovo mi više miriše na ' vernost u partnerstvu ' .. doduše .. jeste da je gotov 3 ujutru kod mene sada ali .. nešto mi ovo ne miriše na korišćenje kondoma  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ja procitah izmedju redova i mislim da je upravo poenta "zastita, zastita i samo zastita", a mozda cak i "nadjite stalnog partnera, ne menjajte ga previse cesto, ali svakako koristite zastitu" Smile mada... s obzirom da sam pospana, mozda i gresim...  Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Nema ništa od nas dvoje moj oblačak .. čim nas dvoje spavamo na pola ..  Smile Smile

Elem .. šta reći osim .. lepo je to .. ali se onda postavlja pitanje .. ' a šta ako je ta osoba prava .. i želim da budem s njom do kraja života ' .. zar treba da je napustim samo radi toga što će ona dobiti infekciju nekim glupim virusom  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
xexexe  Smile a i tema je bas za ove jutarnje sate  Smile Smile

Naravno da ne... ukoliko je vec takva situacija, odnosno ukoliko je utvrdjena neka infekcija, normalno je da ce "zarazena" osoba otpoceti sa lecenjem, a onda pamet u glavu. Zdravlje je na prvom mestu.

Mada... ima i onih krelaca (i zenskih i muskih) koji su svesni svojih polnih bolesti, cak i onih koje se tesko, ili nikako lece, pa namerno "prosledjuju dalje" = bolesni umovi.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Citat
Mada... ima i onih krelaca (i zenskih i muskih) koji su svesni svojih polnih bolesti, cak i onih koje se tesko, ili nikako lece, pa namerno "prosledjuju dalje" = bolesni umovi.

E tu onda postoji ono ' Šta bi bilo kad bi bilo ? '

Ne može se nikad verovati osobi ' na tebi ' ili ' pored tebe ' ... Pa jedan Medžik Džonson, legenda košarke, je imao ( ne znam da li se izlečio ) sidu a što ne bi recimo jedan Pera iz Zagrubinovaca koji možda nikad nije ni video doktorsku ordinaciju a kamoli doktore.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.