Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko su ljudi iz senke koji odlucuju u Srbij????  (Pročitano 7391 puta)
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia E
ovo je vec 4-a tema sa istim naslovom za godinu dana na 3 prethodne sam posatvljao spisak svih tajkuna  i kriminalaca u belim kragnama, mislim da je bezpredmetno vise govoriti o tome, nikakve vajde nema Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 6230
ovo je vec 4-a tema sa istim naslovom za godinu dana na 3 prethodne sam posatvljao spisak svih tajkuna  i kriminalaca u belim kragnama, mislim da je bezpredmetno vise govoriti o tome, nikakve vajde nema Smile
Nije bespredmetno, jer se tice evolucije cele nese nacije (srodna sa nacijama zemalja koje su dozivele boljsvicke revolucije od drugog rata naovamo)
Balvan treba da vidi da lazi od 45-e naovamo su se zavrsile profitom tih istih koji su ih sirili.
Koliko jedan balvan moze da bude svetan.
Ne mislim da se tu da nesto izmeniti, ali mi smo dvostruko pogodjeni. Naime mi kao srpska nacija nismo imali formiranu naciju, vec smo bili u nekom virtuelnom bratstvu.
Sta znaci formirana nacija? Pa recimo da i Hercegovac i Krajisnik i Sumadnac i Vojvodjanin vec imaju formirane jedinstvene ciljeve Srbije kao drzave od kojih ne odstupamo.
Ovako em smo opljackani, em jedan hoce u Karlobag, drugi hoce da se odvoji od Srbije, treci vraca nesto sto je prodao (Kosovo). Zato je tu velicina Srpske jer su stvorili svoje.
To novokomponovani boljsevicki burzuiji obilato koriste pljackaju i suprostavljaju neke srpske dileme jednu protiv druge a da ih dupe zabole za s od srpstva.
Za mene licno je jasno da su Peca, Misko, Beko samo poslovodje koji dobijaju kasicicu meda vise.
Ali nije mi jasno da li deluju iz jedne centrale ili nasumice. Sve mi se cini da mozak postoji, cim sitna boranija koja se otimala je zavrsavala tako lako na Beogradksom asfaltu.
Mi, ovi sa foruma, ne mozemo da primirisemo informaciji, a ne  da se priblizih takvima.
Tako da mozemo nagadjati.
Sve u svemu, neko ko me pozitivno iznenadjuje na politickoj sceni Srbije, je drug Ivica.
Tako se i odmrsi povezano svinjsko crevo pa se posle vidi ceo krvotok.
Uzgleda mi da smo druga Ivicu pogresno procenili.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2009, 08:33:11 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Žena
Poruke 975
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Pomalo pratim sizuaciju, pa moje skromno mišljenje je;
Dakle, to su mladi, sposobni obrazovani ljudi, koji imaju korumpirane kumove na visokim foteljama.
Jedini cilj im nije dobrobit države i njezinih građana, nego opljačkati državu.
Država, koja se još ne može snaći je nepresušni izvor novca.
U sveopćoj konfuziji to je lako.
Ali, Srbija je pravna država, ima Ustav i pravosuđe već djeluje.
Ne treba se bojati, itekako takvima kraj dolazi.
Država je na kraju i uvijek najpravednija...poštenje i čast se isplati.
Tako svugdje, gdje je proces tranzicije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 6230
Pomalo pratim sizuaciju, pa moje skromno mišljenje je;
Dakle, to su mladi, sposobni obrazovani ljudi, koji imaju korumpirane kumove na visokim foteljama.
Jedini cilj im nije dobrobit države i njezinih građana, nego opljačkati državu.
Država, koja se još ne može snaći je nepresušni izvor novca.
U sveopćoj konfuziji to je lako.
Ali, Srbija je pravna država, ima Ustav i pravosuđe već djeluje.
Ne treba se bojati, itekako takvima kraj dolazi.
Država je na kraju i uvijek najpravednija...poštenje i čast se isplati.
Tako svugdje, gdje je proces tranzicije.
Imaju ameri jedan dobar izraz za zakone:
Zakoni su paukova mreza gde se hvataju male muve a velike prolaze.
Na zalost, da su mladi ljudi pa da se ne sekiras jer bilo ko da su, oni obicno donose napredak.
Nego su to stare ljigave vucibatine, koje su 'istorisko pravo naroda' preokrenuli u svoje licno pravo.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2009, 13:39:00 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Sta znaci formirana nacija? Pa recimo da i Hercegovac i Krajisnik i Sumadnac i Vojvodjanin vec imaju formirane jedinstvene ciljeve Srbije kao drzave od kojih ne odstupamo.

Zato je tu velicina Srpske jer su stvorili svoje.

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
ovo je vec 4-a tema sa istim naslovom za godinu dana na 3 prethodne sam posatvljao spisak svih tajkuna  i kriminalaca u belim kragnama, mislim da je bezpredmetno vise govoriti o tome, nikakve vajde nema Smile
Nije bespredmetno, jer se tice evolucije cele nese nacije (srodna sa nacijama zemalja koje su dozivele boljsvicke revolucije od drugog rata naovamo)
Balvan treba da vidi da lazi od 45-e naovamo su se zavrsile profitom tih istih koji su ih sirili.
Koliko jedan balvan moze da bude svetan.
Ne mislim da se tu da nesto izmeniti, ali mi smo dvostruko pogodjeni. Naime mi kao srpska nacija nismo imali formiranu naciju, vec smo bili u nekom virtuelnom bratstvu.
Sta znaci formirana nacija? Pa recimo da i Hercegovac i Krajisnik i Sumadnac i Vojvodjanin vec imaju formirane jedinstvene ciljeve Srbije kao drzave od kojih ne odstupamo.
Ovako em smo opljackani, em jedan hoce u Karlobag, drugi hoce da se odvoji od Srbije, treci vraca nesto sto je prodao (Kosovo). Zato je tu velicina Srpske jer su stvorili svoje.
To novokomponovani boljsevicki burzuiji obilato koriste pljackaju i suprostavljaju neke srpske dileme jednu protiv druge a da ih dupe zabole za s od srpstva.
Za mene licno je jasno da su Peca, Misko, Beko samo poslovodje koji dobijaju kasicicu meda vise.
Ali nije mi jasno da li deluju iz jedne centrale ili nasumice. Sve mi se cini da mozak postoji, cim sitna boranija koja se otimala je zavrsavala tako lako na Beogradksom asfaltu.
Mi, ovi sa foruma, ne mozemo da primirisemo informaciji, a ne  da se priblizih takvima.
Tako da mozemo nagadjati.
Sve u svemu, neko ko me pozitivno iznenadjuje na politickoj sceni Srbije, je drug Ivica.
Tako se i odmrsi povezano svinjsko crevo pa se posle vidi ceo krvotok.
Uzgleda mi da smo druga Ivicu pogresno procenili.
Pa dobro, nije to tako jednostavno ... Pre svega, komunista je 45. pomlatio buržoaziju, i udario više u tradiciju,  nego u samu naciju. A tradicija je koren za koji se drži jedna nacija. Koren koji održava naciju kod se nađe pod udarom vitalnijih kultura koji u nekom periodu dominiraju svetom ili delom sveta u koji živiš. Zato ti danas imaš urbanu elitu koja se gadi narodnjaka, a sluša Majkl Stajpa koji je pola svoje muzike napisao inspirisan kaubojskim krmećacima ništa boljim od Baje Malog Knindže, Seke, Stoje i sl. Oduvala ih bato američka kultura, jer nema tog korena koji bi  zadržao te ljude.I sad naravno simpatiše više Ameriku nego sopstvenu zemlju.  E onda ti dođu Sloba, Koštunica, Šešelj, Toma i kažu ti, država je tu da čuva tradiciju, što opet ne stoji, jer to znači da imaš državu koja stoji u vremenu. Tradiciju treba učiti od babe i dede sa sela, a ne na televiziji, od Crkve, od Koštinice i sl. Država je tu da postigne duštveni kompromis i da tebe i mene natera da živimo u miru poštujući se. A to ne može, ako ti imaš kiflu, a ja nemam, da citiram tebe. Smile
Onda se ja ljutim i počnem da pravim sranje, i onda dobiješ podele i Srbiju danas. Bolje je da država kaže, deco nema kifli, niste zaradili i aj zdravo. Ne, "država" tebi da kiflu, a onom drugom ne da, pa on ode kod Šešelja, a on mu kaže, daću ti ja kiflu, al moram prvo da dođem na vlast, Mnogo je problema koje smo kao narod zasrali u prošlosti i to ne može da se reši na brzaka. U svakom slučaju, država nema šta da radi na čuvanju tradicije, nego isključivo mora da razvija društvo i društveni kompromis, iliti naciju. Tradicija je porodična stvar i tu se i traži i čuva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 6230

Pa dobro, nije to tako jednostavno ... Pre svega, komunista je 45. pomlatio buržoaziju, i udario više u tradiciju,  nego u samu naciju. A tradicija je koren za koji se drži jedna nacija. Koren koji održava naciju kod se nađe pod udarom vitalnijih kultura koji u nekom periodu dominiraju svetom ili delom sveta u koji živiš. Zato ti danas imaš urbanu elitu koja se gadi narodnjaka, a sluša Majkl Stajpa koji je pola svoje muzike napisao inspirisan kaubojskim krmećacima ništa boljim od Baje Malog Knindže, Seke, Stoje i sl. Oduvala ih bato američka kultura, jer nema tog korena koji bi  zadržao te ljude.I sad naravno simpatiše više Ameriku nego sopstvenu zemlju.  E onda ti dođu Sloba, Koštunica, Šešelj, Toma i kažu ti, država je tu da čuva tradiciju, što opet ne stoji, jer to znači da imaš državu koja stoji u vremenu. Tradiciju treba učiti od babe i dede sa sela, a ne na televiziji, od Crkve, od Koštinice i sl. Država je tu da postigne duštveni kompromis i da tebe i mene natera da živimo u miru poštujući se. A to ne može, ako ti imaš kiflu, a ja nemam, da citiram tebe. Smile
Onda se ja ljutim i počnem da pravim sranje, i onda dobiješ podele i Srbiju danas. Bolje je da država kaže, deco nema kifli, niste zaradili i aj zdravo. Ne, "država" tebi da kiflu, a onom drugom ne da, pa on ode kod Šešelja, a on mu kaže, daću ti ja kiflu, al moram prvo da dođem na vlast, Mnogo je problema koje smo kao narod zasrali u prošlosti i to ne može da se reši na brzaka. U svakom slučaju, država nema šta da radi na čuvanju tradicije, nego isključivo mora da razvija društvo i društveni kompromis, iliti naciju. Tradicija je porodična stvar i tu se i traži i čuva.
Moj je ded, nazivao menzu kazanom, a otudjivanje od familije kuplerajem.
Neuk paor, sa sestoro dece, za krsnu slavu su morali svi da budu kod njega bez izuzetka sa citavom bulumentom. Kada je umro, familija se nikada vise nije sastala u kompletnom izdanju. Toliko o tradiciji.
Mislim da svi imaju to iskustvo.
Drugo je totalna drustvena nejednakost. neko dobije sve a neko nista a ista kategorija.
Dakle kuplerajska svojina, pa onaj dobije stan a ti se pusi, onaj ide napolju da radi a ti ga malo pusi itd itd.
Kriterijum: radnicki savet. U radnickom savetu, tehnicki krese onu refrentkinju, spremaciva hoce i ona da bude jednaka a covek koji ima neko dostojanstvo treba da lize bulju referentkinji, da bi stigao do dise. Tako se covek skupi sa sve diplomom pali za inostrantvo, postaje peta kolona a sada svalerka brise picu cokanjima i pita se sta je to snaslo ovo drustvo.
To sto ti pises je u sklopu kao psiha: evo ti malo chokolade, al da me biras.
I tako svi cekaju mesiju koji ce da vrati stara vremena kada se pozajmljivalo i delilo a sada treba da se vrati.
Dakle srozavanje kvaliteta ljudi do dna. Ima spasa? Pa ima, kada mesije budu prodale sve strancima, pa kada ce ti gazda reci kakav da budes u soptvenoj kuci.
To je nama nasa borba dala. Smile Smile Smile

Kad sam pomenuo dedu, hteo sam da kazem, da je svaka familija imala obera, koji se morao slusati a on je itekako drzao do casti porodice. Pa je sam temelj drustva familija bila solidno jezgro drustva.
na kraju krajeva svi su to imali, pa ne kazem nista novo.
« Poslednja izmena: 11. Apr 2009, 20:32:00 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 6230

Pa dobro, nije to tako jednostavno ... Pre svega, komunista je 45. pomlatio buržoaziju, i udario više u tradiciju,  nego u samu naciju. A tradicija je koren za koji se drži jedna nacija. Koren koji održava naciju kod se nađe pod udarom vitalnijih kultura koji u nekom periodu dominiraju svetom ili delom sveta u koji živiš. Zato ti danas imaš urbanu elitu koja se gadi narodnjaka, a sluša Majkl Stajpa koji je pola svoje muzike napisao inspirisan kaubojskim krmećacima ništa boljim od Baje Malog Knindže, Seke, Stoje i sl. Oduvala ih bato američka kultura, jer nema tog korena koji bi  zadržao te ljude.I sad naravno simpatiše više Ameriku nego sopstvenu zemlju.  E onda ti dođu Sloba, Koštunica, Šešelj, Toma i kažu ti, država je tu da čuva tradiciju, što opet ne stoji, jer to znači da imaš državu koja stoji u vremenu. Tradiciju treba učiti od babe i dede sa sela, a ne na televiziji, od Crkve, od Koštinice i sl. Država je tu da postigne duštveni kompromis i da tebe i mene natera da živimo u miru poštujući se. A to ne može, ako ti imaš kiflu, a ja nemam, da citiram tebe. Smile
Onda se ja ljutim i počnem da pravim sranje, i onda dobiješ podele i Srbiju danas. Bolje je da država kaže, deco nema kifli, niste zaradili i aj zdravo. Ne, "država" tebi da kiflu, a onom drugom ne da, pa on ode kod Šešelja, a on mu kaže, daću ti ja kiflu, al moram prvo da dođem na vlast, Mnogo je problema koje smo kao narod zasrali u prošlosti i to ne može da se reši na brzaka. U svakom slučaju, država nema šta da radi na čuvanju tradicije, nego isključivo mora da razvija društvo i društveni kompromis, iliti naciju. Tradicija je porodična stvar i tu se i traži i čuva.
Naci sve one koji su se obogatili je prosto nemoguce.
Cinjenica je da oni pripadaju crvenima. I tu nema nikakve dileme.Niko na ovom svetu ne moze da stekne 'prvi milion' a da ne bude kontrolisan.
Dokazi su bili nemali broj ubistava onih koji su hteli, mislili, osilili se da se otmu i da pripisu neki pisljivi milioncic sebi.
Srbija je jedina zemlja koja je institucionalizovala preko JUL-a tranziciju.
Ali to se moze naslutiti. Nisu cak ni direktorcici koji su morali po sluzbenoj duznosti clanovi jul-a ti koji su se obogatili.
Moglo bi se samo pogledati koji su tokovi para, tu mislim na velike pare.
Uvoz energenata, jeftinih krpa i hrana.
Drugi ogroman deo, je ime i poslovi, koja je bivsa Jugoslavija imala.
Dakle Energoprojekt, Energoinvest, Rad, Trudbenik, Ivan MIlutinovic, Hidromontaze (srpska, slovenacka) i narocito vojska.
Svi su ti poslovi prelazili u privatne ruke, neki su prodavani a neki su preuzimani.
Mislim da se to ne moze propratiti, jer nije pozeljno. Sve se zavrsava sa parama koje Dinkic, ne moze da nadje. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 11:37:49 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Па бре наши највише слушају оно говно зликовачко Солану и утркују се ко ће први у дупе да му се завуче... а чика Хавијер вероватно свира како му они "одозго" свирају...
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 12:04:49 od lordvejder »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ju, juuuuu kako ovde pojedinci imaju kopleks od "bogataša"... Smiley 1

Elem, najmoćniji ljudi iz senke u Srbiji: Wordsworth, Munter, Konuzin, Mas...tim redosledom, sve ostalo je namerno bacanje prašine u oči  Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.