Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:17:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto volim NATO?  (Pročitano 37587 puta)
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
I još nam ne daju vize, dal slučajno? Po meni baš kao Makroi.

system_V_r4, ne treba puno pameti da bi se shvatilo da sam naslov ovako formulisao da bih privukao što veću pažnju. Kada to radiš svestan si da će se na temu prilepiti i oni manje inteligentni.

Ja nisam govorio samo o osećanjima, mene i računice interesuju, posebno sada kada će i ova beda u Srbiji da plaća takvu orijentaciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

Вероватно би било тешко да се навикнемо ,ако му приђемо , да вршимо агресију на суверене земље , убијамо цивиле и проглашавамо их колатералном штетом , уништавамо инфраструктуру са 8000м висине ...
Кажем ја има ту ствари које су теже од самог уласка у нато ...

IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy IIs
I još nam ne daju vize, dal slučajno? Po meni baš kao Makroi.

system_V_r4, ne treba puno pameti da bi se shvatilo da sam naslov ovako formulisao da bih privukao što veću pažnju. Kada to radiš svestan si da će se na temu prilepiti i oni manje inteligentni.

Ja nisam govorio samo o osećanjima, mene i računice interesuju, posebno sada kada će i ova beda u Srbiji da plaća takvu orijentaciju.

Kada je u pitanu cela situacija, oni to gledaju ovako:

Raspad Jugoslavije - postoji dogovor velikih sila o podeli po AVNOJ-evskim granicama, to nam je rečeno i mi to nismo ispoštovali, rezultat su batine.

Dejtonski sporazum, potpisan je takav kakv jeste i to je to ima da se ispoštuje, takav kakav je.
Mi ga nismo ispoštovali (vidi stavku o saradnji sa Hagom)
sada će neko da kaže : "aaaaa oni Srpske generale, pravoslavne , katolici" to su gluposti, taj ugovor ne poznaje
tako nešto niti toga u njemu ima.

Kumanovski sporazum: potpisan je takav kakv jeste, dosta loš. Srbija nije ispunila sve tačke prethodnoga
sporazuma (Dejtonski) i prema tome druga strana potpisnica nije obavezna da se pridržava svih tačaka tog
ugovora.

Situacije u kojoj su svi obavezni prema Srbiji, a  Srbija prema drugim državama - po želji, to ne postoji.
Srbija nema , niti ce imati silu i kapital kojom raspolaže SAD, EU ili Japan, sa tim se moraš pomiriti.
Srbija ne može da ispravlja svetske krive drine - suviše je mala i slaba.

Računica ?

Pa jednostavno zemlje okruženja streme ka EU i NATO-u i čine svoje sisteme i način funkcionisanja
kompatibilne sa pomenutima. Srbija postaje nekompatibilna, izolovana i polako prestaje da funkcioniše.
Dokaz ti je sadašnja situacija.






IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
system_V_r4
Kaže problem je u samozvanim Proevropskim političarima, dal misli na one iz ZESa? I dalje kaže nisu oni stvarno proevropski, a ja kažem neko je za njih glasao i oni su naša realnost.

Ovo mi zvuči kao ona Komunistička teza, dobar je komunizam (EU), nije utopija, samo ljudi koji su ga vodili nisu bili dorasli zadatku.

Na osnovu onoga što si sada rekao mi treba da idemo ka EU, Nato jer su oko nas sve siledžije pa da ne dobijemo batina. E ovo je argument, svaka čast, to se u našem narodu kaže Pasja Vera
« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 10:50:54 od luka05 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Kumanovski sporazum: potpisan je takav kakv jeste, dosta loš. Srbija nije ispunila sve tačke prethodnoga
sporazuma (Dejtonski) i prema tome druga strana potpisnica nije obavezna da se pridržava svih tačaka tog
ugovora.

Situacije u kojoj su svi obavezni prema Srbiji, a  Srbija prema drugim državama - po želji, to ne postoji.
Srbija nema , niti ce imati silu i kapital kojom raspolaže SAD, EU ili Japan, sa tim se moraš pomiriti.
Srbija ne može da ispravlja svetske krive drine - suviše je mala i slaba.


аха значи нато се није придржавао кумановског споразума зато што се ,,Србија није придржавала дејтонског" а ту се према теби сигурно уклапа и проглашење независности? - Ево доказа да такви европејци као ти само треже неки разлог који не да не држи воду него нико не може да поверује у тако неку глупост.

А то да смо ,,мали и слаби" је то што нам се подмеће у фазону како да сломимо њихов дух и да им набацимо комплекс ниже вредности , то никако није случајно . Па колики су то народ хрвати ,муслимани,албанци? али нису их сигурно ,,тровали" таквим слоганима ,,мали и слаби"
IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
@luka05 naslov teme si postavio jako loše. Ne postoji niko ko "voli" EU ili NATO po tvojim radikalskim shvatanjima.
Većina ljudi koja Srbiju želi da vidi ili u EU ili NATO-u to želi isključivo što zbog ličnih interesa što zbog
interesa Srbije. Tu nema osećanja, to ti je nešto kao odnos poslodavac-zaposleni, ili kao odnos dve stranke
međusobno vezane nekakvim ugovorom.

Ti ljudi koje ti zoveš "izdajnici" ili neznam euro-unijati ili euro-Srbi ili kakvu već blesavu kovanicu korisitite,
jednostavno nemaju osećanja prema tim organizacijama, već posmatraju hladno, kao analitičari.
1+1=2 i to je to ne postoji matematičar koji "voli" jedinicu, dvojku ili znak jednakosti.
Osećaj pripadnosti nekoj veri/naciji ili šta već je na jednoj strani, dok je interes usmeren ka sticanju
materijalnih dobara i ka samoodržanju na drugoj (lepa vam je ideja da svaka porodica treba da ima
četvoro dece - samo za tako nešto je potrebno puno živornog prostora/stana/kuće, koji koštaju i
to mnogo)

Da li si ikada video da neko ko želi da vidi Srbiju u EU nosi sliku nekog službenika te organizacije ?
Nisi, niti ćeš to ikada videti.

Samo vi radikalni ili  radikalno kompatibilni možete da volite Putina, nosite njegovu sliku ili nešto slično.


Mene interesuju i kalkulacija... Ako je to dobro, koliko je dobro?
Ja nešto nisam video da se put u EU nekom u Srbiji isplatio sem političarima koji se ponašaju kao Makroi u posredovanju između građana Srbije i Zapada. Pa, Makro zadrži najveći deo novca, a sića ili ništa ide Srbiji...

Ako neko zna neku drugu kalkulaciju, neka to podeli sa nama.

Problem je baš u političarima, reklamiraju se kao pro-Evorpski, ali oni to u stvari nisu, ili uglavnom
nisu

Ma pusti Putina, al baćula da znaš, ko ne simpatiše Rusiju, nije više Srbin. Džabe priče "osećanju pripadnosti" i sl. Izgubio si srpski mentalitet  čim ti je Nemac, Amerikanac ili Francuz draži od Rusa. Tako stoje stvari, a Putina ovde cene iz raznih razloga. Imaš one, koje takođe računam u odrođene Srbe, koji Putina cene jer je ojačao Rusiju, gde oni kalkulišu da bi takva Rusija sad mogla da ratuje za nas. Izeš ti ljubav u kojoj se od Rusije očekuje da gine i strada za srpske grehe tipa stvaranja Jugoslavije,komunizma i Josipa Broza. Ja  Putina iskreno cenim samo zato što je popravio situaciju za život običnih Rusa, što sam video svojim očima. Svoju sudbinu treba da krojimo sami, ne računajući ni na čiju pomoć.Znači rad i pamet u glavu. Jaka Srbija ne može biti štetna za Rusiju, pa makar bila i članica Nato-a. Samo je za mene pitanje da li smo mi Srbi još uvek Srbi, kad više ne verujemo u svoje mitove, junake i pesnike. Uđemo li takvi u EU i Nato, imam osećaj da ćemo se rastopiti u toj masi ljudi i naroda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy IIs
Вероватно би било тешко да се навикнемо ,ако му приђемо , да вршимо агресију на суверене земље , убијамо цивиле и проглашавамо их колатералном штетом , уништавамо инфраструктуру са 8000м висине ...
Кажем ја има ту ствари које су теже од самог уласка у нато ...

Koliko puta vama radikalnima treba da se kaže da u takve okršaje sa strane nato-pakta idu plaćenici tj.
profesionalni vojnici, koji su sami birali taj poziv. Što nisu prešli u obućare, pravnike ili lekare ?

Na forumu ovde, imaš takvih iz Srbije, pa ih pitaj o tome.

system_V_r4
Kaže problem je u samozvanim Proevropskim političarima, dal misli na one iz ZESa? I dalje kaže nisu oni stvarno proevropski, a ja kažem neko je za njih glasao i oni su naša realnost.

Ovo mi zvuči kao ona Komunistička teza, dobar je komunizam (EU), nije utopija, samo ljudi koji su ga vodili nisu bili dorasli zadatku.

Na osnovu onoga što si sada rekao mi treba da idemo ka EU, Nato jer su oko nas sve siledžije pa da ne dobijemo batina. E ovo je argument, svaka čast, to se u našem narodu kaže Pasja Vera

Dobar deo dog žes-a su lažnjaci,oko 49%

A ti ako ne veruješ u tu moju priču, sledeći put zajedno sa radikalnim sruštvom  dovedite na vlast nekakvog
ludaka spremnog da odmeri snage sa EU ili SAD pokušavajući silom da vrati kosovo ili da stvori mega-giga veliku
Srbiju. Pa sačekaj rezultat...

EU ti je savez ekonomskog tipa. Nema tu nikakve "ideologije"


Citat
ko ne simpatiše Rusiju, nije više Srbin

To je samo tvoje neko razmišljanje. Ne postoji institucija koja meri nacionalnost ili je po potrebi
ukida/menja osobama koje žive u Srbiji.

Citat
Izgubio si srpski mentalitet  čim ti je Nemac, Amerikanac ili Francuz draži od Rusa

Šta sam napisao ? Čitaj

Ugovor - poslodavac - zaposleni - nema osećanja
« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 10:59:16 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

Kumanovski sporazum: potpisan je takav kakv jeste, dosta loš. Srbija nije ispunila sve tačke prethodnoga
sporazuma (Dejtonski) i prema tome druga strana potpisnica nije obavezna da se pridržava svih tačaka tog
ugovora.

Situacije u kojoj su svi obavezni prema Srbiji, a  Srbija prema drugim državama - po želji, to ne postoji.
Srbija nema , niti ce imati silu i kapital kojom raspolaže SAD, EU ili Japan, sa tim se moraš pomiriti.
Srbija ne može da ispravlja svetske krive drine - suviše je mala i slaba.

аха значи нато се није придржавао кумановског споразума зато што се ,,Србија није придржавала дејтонског" а ту се према теби сигурно уклапа и проглашење независности? - Ево доказа да такви европејци као ти само треже неки разлог који не да не држи воду него нико не може да поверује у тако неку глупост.

А то да смо ,,мали и слаби" је то што нам се подмеће у фазону како да сломимо њихов дух и да им набацимо комплекс ниже вредности , то никако није случајно . Па колики су то народ хрвати ,муслимани,албанци? али нису их сигурно ,,тровали" таквим слоганима ,,мали и слаби"

У св.сл. то што причаш кипи од несигурности и страха да не нестане нека замишљена слика коју си ти и такви испројетовали у глави

« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 10:59:30 od CrvenaBeretka »
IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy IIs

Kumanovski sporazum: potpisan je takav kakv jeste, dosta loš. Srbija nije ispunila sve tačke prethodnoga
sporazuma (Dejtonski) i prema tome druga strana potpisnica nije obavezna da se pridržava svih tačaka tog
ugovora.

Situacije u kojoj su svi obavezni prema Srbiji, a  Srbija prema drugim državama - po želji, to ne postoji.
Srbija nema , niti ce imati silu i kapital kojom raspolaže SAD, EU ili Japan, sa tim se moraš pomiriti.
Srbija ne može da ispravlja svetske krive drine - suviše je mala i slaba.

аха значи нато се није придржавао кумановског споразума зато што се ,,Србија није придржавала дејтонског" а ту се према теби сигурно уклапа и проглашење независности? - Ево доказа да такви европејци као ти само треже неки разлог који не да не држи воду него нико не може да поверује у тако неку глупост.

А то да смо ,,мали и слаби" је то што нам се подмеће у фазону како да сломимо њихов дух и да им набацимо комплекс ниже вредности , то никако није случајно . Па колики су то народ хрвати ,муслимани,албанци? али нису их сигурно ,,тровали" таквим слоганима ,,мали и слаби"

У св.сл. то што причаш кипи од несигурности и страха да не нестане нека замишљена слика коју си ти и такви испројетовали у глави



Ugovor je ugovor, kada ga jednom prkršiš ili pokušaš razne šeme više ti ne veruju. To tako funkcioniše.
Pokušaj da shvatiš to, tj. shvatićeš hteo ili ne.

Za ono mali ili slabi sam već odogvorio, treba nam dovoljno blesav diktator da uđe u  novu tuču
sa NATO-om, pa ćemo saznati.




« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 11:06:42 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja ovde nisam hteo da otvaram raspravu o Kumanovskom sporazumu... A system_V_r4, pošto ne ume da navede ni jedan ljudskog dostojanstva vredan argument u prilog EU, Zapada, NATOa, ili bilo čega što ovo simbolizuje odvlači temu u drugom pravcu. To govori da system_V_r4 nije baš tako ne inteligentan, ali je sasvim sigurno veoma pokvaren.

Ponavljam pitanje.

Interesuju me i činjenice vezane za bolju budućnost, ako se vežemo za Zapad i vrednosni sistem (moral, pravda, hrišćanstvo, umetnost..., šta god), tehnologiju, ekonomski sistem...

Šta god ko hoće nek odabere, samo neka kaže bilo šta lepo vezano za Zapad.

Geopolitička situacija je u odnosu na devedesete mnogo promenjena, ne postoji više supremacija jedne sile, a i u Rusiji više nije Jeljcin...

Mislim da opet ne odaberemo pogrešnu spoljnoplitičku orijentaciju... Ako je posle pada berlinskog zida bilo naivno voditi samostalnu ili rusofilsku politiku, da li to važi danas kada je reč o SAD ili EU?

Kako stvari stoje sada mi ćemo da uvozimo robu bez carine iz EU, to ćemo da plaćamo po istoj ceni kao i pre ukidanja carina i još ćemo da dodatno oporezujemo sve građane da bi zbog ovoga popunili budžetski deficit.

Skupo je, a dal vredi? To je pitanje.

Inače, meni se čini da je situacija danas slična onoj kao kada neka država izgubi rat, pa dođe strana vojska i još dodatno opljačka tu zemlju i njene stanovnike. Samo što se to danas radi drugim sredstvima... Recimo, Miškoviću Zapadne finansijske institucije daju milijardu dolara kredita, on podigne trgovinske kuće svuda po Srbiji, Vlada obori carine i Uvoz Zapadne robe može da počne... Mišković vraća pare Zapadu kroz kamatu za uzeti kredit, i tako sve dok možemo još nešto da prodamo ili da se zadužimo.

Dakle, molim činjenicu, vrednosni sud, umetnički dojam, slepu zaljubljenost..., bilo šta što vredi svega ovoga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:17:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.