Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:10:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto volim NATO?  (Pročitano 37572 puta)
27. Mar 2009, 08:28:06
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Imao sam potrebu da sve one koji svoje opredeljenje vide u pravcu severoatlantskih integracija identifikujem i razumem ne samo iz odnosa negacije prema Rusiji, Mraku Srbije, Lažnim Patriotama, Slobodanu Miloševiću, SPC, Radikalima,... Nego i iz ugla svog pozitivnog opredeljenja prema vrednostima Zapada kojem teže.

Želeo sam da mi kažu šta najviše vole i zbog čega žele tamo. Posebno danas, kada se sprema viteški poduhvat Vlade da najsiromašniji građani Srbije plate od svojih skromnih primanja rupu koja je nastala u budžetu zbog Jednostranog ukidanja Carina na robu iz EU.

Znači ipak ćemo korenje da jedemo zbog nečijih ciljeva, mene interesuje zašto? Da mi bude lakše...

Dakle zašto volite Zapad..., tako slepo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Je licno volim samo Srbiju,ali ima jedna bitna stvar u geopolitickoj poziciji Srbije u posljednjih dvadesetak godina!
Nadam se da cemo se svi sloziti da je posljednjih dvadesetak godina bio jedan od najmracnijih perioda u istoriji Srbije kako za zemlju i medjunarodni ugled tako i za Srbe sa prostora bivse SFRJ za cije stradanje je kriva slaba pozicija Srbije!
Ja samo logicki razmisljam,pokusali smo jednom politikom sukobljavanja sa svijetom bez jasnog i jakog saveznika i otisli smo u katastrofu!
Ako bi takvu politiku nastavili onda smo svi a ludnicu jer ako jednom pogrijesis to nije strasno vec ucis na toj gresci,ali ako svjesno ponavljas tu gresku i sam sebe unistavas onda i nisi za zivot!
Ja licno vise volim Rusiju od zapada,to su neki valjda geni,nesto ugradjeno u srcu,ali kada je interes u pitanju ljubavi nema!
Nemam neko dobro misljenje o NATO paktu niti imam neku dobru viziju da kako bi Srbija svrstavanjem u bilo koji blok sebi pomogla samo razmisljam o tome da jednostavno covjek kada jednom napravi gresku mora iz nje da izvuce pouke a ne da je zbog ljubavi ponavlja!
Srbija sebi vise nesmije dozvoliti taj luksuz da sama bez saveznika pokusava da tjera pravdu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
nije pitanje da li neko voli ili ne voli nato vec koji su nasi interesi da se pristupi tom savezu...naravno...ima pojedinaca koji vole nato vise od rodjene majke ali to je njihov problem i njihova tragedija...
sto se mene tice...nato me ne zanima ni sekunde ali ako se gleda drzava i njen interes verovatno ima vise cinilaca koji govore u prilog pristupanju nato-u nego suprotno
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa kada se odlucuje o svrstavanju zemlje u neki blok onda jedino mjerilo treba da budu dobre i lose strane koje to svrstavanje donosi za drzavu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Zašto volim NATO ???  Smile

Jedini mogući logički odgovor(onih koji vole) : Zato što sam budala   Smile Smile Smile Smile

Ne u u NATO ali mu ni ne gurati prst u oko... Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Interesuju me i činjenice vezane za bolju budućnost, ako se vežemo za Zapad i vrednosni sistem (moral, pravda, hrišćanstvo, umetnost..., šta god), tehnologiju, ekonomski sistem...

Šta god ko hoće nek odabere, samo neka kaže bilo šta lepo vezano za Zapad.

Geopolitička situacija je u odnosu na devedesete mnogo promenjena, ne postoji više supremacija jedne sile, a i u Rusiji više nije Jeljcin...

Mislim da opet ne odaberemo pogrešnu spoljnoplitičku orijentaciju... Ako je posle pada berlinskog zida bilo naivno voditi samostalnu ili rusofilsku politiku, da li to važi danas kada je reč o SAD ili EU?

Kako stvari stoje sada mi ćemo da uvozimo robu bez carine iz EU, to ćemo da plaćamo po istoj ceni kao i pre ukidanja carina i još ćemo da dodatno oporezujemo sve građane da bi zbog ovoga popunili budžetski deficit.

Skupo je, a dal vredi? To je pitanje.

Inače, meni se čini da je situacija danas slična onoj kao kada neka država izgubi rat, pa dođe strana vojska i još dodatno opljačka tu zemlju i njene stanovnike. Samo što se to danas radi drugim sredstvima... Recimo, Miškoviću Zapadne finansijske institucije daju milijardu dolara kredita, on podigne trgovinske kuće svuda po Srbiji, Vlada obori carine i Uvoz Zapadne robe može da počne... Mišković vraća pare Zapadu kroz kamatu za uzeti kredit, i tako sve dok možemo još nešto da prodamo ili da se zadužimo.

Dakle, molim činjenicu, vrednosni sud, umetnički dojam, slepu zaljubljenost..., bilo šta što vredi svega ovoga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Hehe ... pa kako može neko da voli Nato? Samo Rusija može da se voli, a sve ostalo je kalkulacija. Ja sam bio za ulazak u Nato na samom početku 90ih. Sad ne vidim neku veliku vajdu od toga, jedino da progutamo žabu što bi reko nekada davno Đinđić i da glumimo ljubav, ne bi li imali neke olakšice za vojni razvoj. Ne znam samo da li je njih moguće prevariti i da li je ova naša današnja vlast u tom fazonu. Kad bi znao da jeste, vrlo bi ih rado podržao na tom putu. I dalje mislim da naši neprijatelji nisu Amerikanci, nego Hrvati i Albanci. Amerikanac neće da dođe  da živi u Kruševac, Šiptar bi, i ne samo u Kruševac, nego bi uzeo kad bi mogao sve do Mađarske. Hrvatsko-albanska osovina je naš problem trenutno i to treba lomiti i sa tim se boriti. Oni su, ili će biti u Nato-u. Što opet povlači da bi svaki sukob sa njima značio konfrontaciju sa celom alijansom. Rusi tu, ne da ne žele, nego ne mogu da pomognu. U ovom trenutku, možda i nije loše glumiti velikog "natofila", al se meni ne sviđa što mi naši natofili ne izgledaju kao glumci, nego kao neko ko je izgubio nacionalni identitet. Čim njemu smeta Kosovski Mit, tu meni nešto smrdi. Zato neću podržati tu opciju sve dok je podržavaju baje koji u duhovnom smislu ne pripadaju više ovom narodu, a to ti je srž nacionalnog pripadanja. Činjanica jeste da ne valja situacija da Nato bude "stariji" brat" Šiptara i Hrvata. Slabe su nam šanse da preživimo na Balkanu u toj situaciji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
nato me ne zanima ni sekunde ali ako se gleda drzava i njen interes verovatno ima vise cinilaca koji govore u prilog pristupanju nato-u nego suprotno

Ajd sada ozbiljno...

Hajde navedi po tebi makar jedan ozbiljan "činilac" zbog kojeg bi jedna normalna zemlja ( zanemari sada Srbiju, zamisljaj neku tamo Afričku ili Azijsku zemlju, nebitno...) koja bi trebala zarad nekog svog navodnog  interesa da pistupi nekom vojnom savezu ( u ovom slučaju reč je o NATO) a da pritom taj savez ne prizanaje i ne uvažava njen teritorijalni integritet i suverenitet...
Koji je to veći i značajniji interes jedne zemlje od očuvanja teritorijalne celovitosti ? Savremena politička praksa i teorija ne poznaju veći interes, možda ti znaš, možda si u mogućnosti da nam ukažeš na njega... ?

Baš me interesuje......a možda kada bolje razmisliš i shvatiš da si u zabludi  Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 10:18:09 od fabio_kanavaro »
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 268
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Mene interesuju i kalkulacija... Ako je to dobro, koliko je dobro?
Ja nešto nisam video da se put u EU nekom u Srbiji isplatio sem političarima koji se ponašaju kao Makroi u posredovanju između građana Srbije i Zapada. Pa, Makro zadrži najveći deo novca, a sića ili ništa ide Srbiji...

Ako neko zna neku drugu kalkulaciju, neka to podeli sa nama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy IIs
@luka05 naslov teme si postavio jako loše. Ne postoji niko ko "voli" EU ili NATO po tvojim radikalskim shvatanjima.
Većina ljudi koja Srbiju želi da vidi ili u EU ili NATO-u to želi isključivo što zbog ličnih interesa što zbog
interesa Srbije. Tu nema osećanja, to ti je nešto kao odnos poslodavac-zaposleni, ili kao odnos dve stranke
međusobno vezane nekakvim ugovorom.

Ti ljudi koje ti zoveš "izdajnici" ili neznam euro-unijati ili euro-Srbi ili kakvu već blesavu kovanicu korisitite,
jednostavno nemaju osećanja prema tim organizacijama, već posmatraju hladno, kao analitičari.
1+1=2 i to je to ne postoji matematičar koji "voli" jedinicu, dvojku ili znak jednakosti.
Osećaj pripadnosti nekoj veri/naciji ili šta već je na jednoj strani, dok je interes usmeren ka sticanju
materijalnih dobara i ka samoodržanju na drugoj (lepa vam je ideja da svaka porodica treba da ima
četvoro dece - samo za tako nešto je potrebno puno živornog prostora/stana/kuće, koji koštaju i
to mnogo)

Da li si ikada video da neko ko želi da vidi Srbiju u EU nosi sliku nekog službenika te organizacije ?
Nisi, niti ćeš to ikada videti.

Samo vi radikalni ili  radikalno kompatibilni možete da volite Putina, nosite njegovu sliku ili nešto slično.


Mene interesuju i kalkulacija... Ako je to dobro, koliko je dobro?
Ja nešto nisam video da se put u EU nekom u Srbiji isplatio sem političarima koji se ponašaju kao Makroi u posredovanju između građana Srbije i Zapada. Pa, Makro zadrži najveći deo novca, a sića ili ništa ide Srbiji...

Ako neko zna neku drugu kalkulaciju, neka to podeli sa nama.

Problem je baš u političarima, reklamiraju se kao pro-Evorpski, ali oni to u stvari nisu, ili uglavnom
nisu
« Poslednja izmena: 27. Mar 2009, 10:25:37 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 40
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:10:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.