Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:30:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: OnLive  (Pročitano 5802 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k800i
Vidim da svi odma plujete po ovome pa ajde ja nesto da dodam.Za igranje u normalnoj rezoluciji ce biti potreban link od 1,5 mbit , a za HD rezoluciju ce biti potreban link od 5 mbit.Izlazi na zimu i moci ce u bilo koj zemlji jedini uslov - konekcija od 1,5 mbit.Znaci oni vama salju sliku , a vi komadne i to sve bez kasnjenja.

Prednosti

1) Nema cekanja da se igra skine , klikom misa / joypada mozete da je kupite ili probate demo i vec ste u igri (slicno kao YouTube)
2) Sve igre ce raditi na najjacim detaljima - i ako imate 1,5 mbit konekciju ali u rezoluciji 1024x768 sto nije lose
3) Moze da se "iznajmi" igrica po smesnim cenama (3 dana - 100 - 200 din) sto je dovoljno da zavrsite igru
4) Mozete da snimite 15 sekundi gameplaya i da stavite na community
5) Samo prikljucite konzolu koja je malo veca od Nitendo DS u Monitor , Mac ili Televizor i igra moze da pocne (dobijete uz OnLive i dzojstik , a mozete uz pomoc tastature i misai da igrate)
6) Online igranje ce biti besplatno
7) Mozete da gledate druge igrace kako igraju i da odgledate trailer igrice bez cekanja

Mane

1) Treba brza konekcija za HD ( valjda ce do zime biti jeftinije 5 mbit )
2) Nema pirat (niti ce biti , siguran sam 99 %)

Sada vi procenite da li ovo valja ili ne.Ja mislim da ce cena biti oko 100 - 200 $ + godinu dana da kupujete mesecno bar po jednu igru.Po meni je ovo odlicno - ja cu odmah preci na Mac i kada mi se igra nesto samo upalim OnLive  Smile



EDIT : Za Windows i Mac nece biti potrebna konzola nego samo za TV ! Sto znaci da postoji mogucnost da bude free , samo igrice se naplacuju.Jedva cekam  Smile
Oce sutra 1024x768. Lik kaze Wii rezolucija, a to je 480p, shto opet ispada 640x480(za ne wide prikaz slike).
« Poslednja izmena: 16. Apr 2009, 01:33:15 od Solesoslav »
IP sačuvana
social share
steta sto nema wipeout za pc,obozavam avionske simulacije kao sto rekoh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


ThE WoRlD Is MiNe

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 797
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 5800
E bem' ga.Ja se ponadao.Valjda ce do zime biti ubrzanje neta (ja imam 2 mbit , pa mozda bude 3 mbit , pa cu moci u 1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10596
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Ne znam jeste li culi za Stream My Game, funkcionise jako slicno a besplatan je. Doduse igra se ne strimuje sa njihovog kompa neko vi sa jednog kompjutera saljete stream na drugi komp ili PS3.
http://www.streammygame.com/smg/index.php

BTW OnLive kao ideja je odlican, ali ce bilo kakvo kasnjenje (koga u jednom trenutku mora biti) biti potpuno fatalno. Lag u multiplayeru se cesto ne primecije kada ti je igra tu na kompu ali kada sve to predje na visi nivo (multiplayer + stream same igre) multiplayer najverovatnije nece ni moci ljudski da se igra.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k800i
Sve zavisi od proizvodjacha hardware-a, kao i kvaliteta usluga. Recimo ako Intel i nVidia sklope mega ugovor sa ovima, onda ce AMD morati da krene da proizvodi mnogo povoljan hardware kako bi opstao u biznisu, shto ce pak dovesti do mnogo vece kupovine njihovih komponenti umesto onlive-a(zbog pirata i ostalih stvari) i ovi nece vishe imati profita ili nece moci da isplate Intel-u i nVidia-i.
To je moja vizija, a kako bi videli da li je tachna moracemo chekati.
IP sačuvana
social share
steta sto nema wipeout za pc,obozavam avionske simulacije kao sto rekoh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U can't handle the truth!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2336
Zastava Ormar tvoje cure
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung S4
Zanimljiva ideja ali nece oni samo tako moci i doci i uzeti veliki dio kolaca ostalim proizvodjacima!!!
IP sačuvana
social share
I don't need to get a life. I'm a gamer. I have lots of lifes!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Life is good, but good life is better!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 438
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120
Rekli su zvanicno da ce cena biti niza od nintenda wii. Ako zavrse sve sto su obecali, ovo ce biti prava revolucija u gaming industriji Smiley
IP sačuvana
social share



Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


ThE WoRlD Is MiNe

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 797
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 5800
Nece kostati nista za kompjuter.Imace jedan plugin za Mozilu i to je to.A ta konzola je samo ako hoces da prikljucis na TV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson K800i
Moje razmisljanje.
Naprodavaniji deo hardvera je, kao sto svi znamo, graficka karta.
Zasto kupujemo novu - zato sto nam treba da bi igrali nove igre.
Zasto nove igre traze nove graficke karte - zato sto firme koje proizvode igre finansira hardware industrija.
Sad ce neko da mi kaze da cu ja na "digitronu" da igram najnoviju igru u HD rezoluciji, a Intel i AMD odnosno Ati i Nvidia nek crknu.
Na stranu to sto je net toliko preopterecen i sto svi prognoziraju da ce posle 2010, doci do zagusenja neta ako se do tad ne nadje resenje za ovoliko internet korisnika.
ponavljam, moje misljenje!!!


NEMOZE TO BEZ KABLA!!!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 996
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0
mob
SonyEricsson k800i
Pa kazem ti bice trka izmedju AMD-a, nVidia-e i Intel-a ko ce pre da podpishe ugovor, a oni koji ne uspeju da to urade ce morati da prave Hardware po slichnoj ceni kao onaj njihov OnLive uredjaj ne bi li imali barem mali deo trzishta.
IP sačuvana
social share
steta sto nema wipeout za pc,obozavam avionske simulacije kao sto rekoh
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 102
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson K800i
Pa kazem ti bice trka izmedju AMD-a, nVidia-e i Intel-a ko ce pre da podpishe ugovor, a oni koji ne uspeju da to urade ce morati da prave Hardware po slichnoj ceni kao onaj njihov OnLive uredjaj ne bi li imali barem mali deo trzishta.


Po ovome, Onlive ce drzati monopol nad hardware.
Sto bi AMD, Nvidia ili Intel dozvolili da im neka "firmica" otrgne monopol na globalnom hardware industrijom. Lakse bi im bilo da je uniste (bojkotuju) i da zadze sadasnji status, tj da i dalje drmaju hardware scenom i diktiraju cene.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 10:30:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.