Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žena-kobra, podrška iz senke elitne jedinice srpske vojske  (Pročitano 4801 puta)
24. Mar 2009, 04:24:33
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Kobre su elitna jedinica naše vojske o kojoj se najmanje zna. Reč je o pripadnicima najužeg vidljivog obezbeđenja veoma važnih osoba (VIP). Ništa manje značajnu ulogu u obezbeđenju VIP, ima deo Kobri koji radi u senci, a među njima je i stariji vodnik Mirjana Joksimović (35) jedna od nekoliko pripadnica lepšeg pola ove jedinice.



Radni dan Mirjane Joksimović počinje na strelištu Bubanj potok. U kratkoj pauzi između gađanja iz „Heklera” i pištolja „CZ-99”, ona za „24 sata” objašnjava da je to posao koji zahteva celog čoveka „non-stop”, zbog čega skoro i da ne postoji privatan život.
Mirjana napominje da je obezbeđivanje ličnosti opasan i izuzetno stresan posao, ali se zahvaljujući treningu i temeljnim pripremama, rizik svodi na najmanju moguću meru.
- Nema opuštanja. Ponekad sebe uhvatim da na ulici ili u prevozu nesvesno „skeniram” ljude i tražim nešto sumnjivo, kao da sam na zadatku - kaže Joksimovićeva, koja je profesionalni vojnik već 15 godina.
Mirjana kaže da uprkos tome što je sada u povlašćenijem položaju jer je majka Nikole (3) i mlađe Aleksandre, kada zatreba radi i obezbeđenje, posebno kada su za neke zadatke nephodne žene.
- Kratak mi je dan, nedostaje mi par sati da ih posvetim sebi, da posle posla, kada namirim decu i sredim kuću, pročitam knjigu, odgledam film ili izađem. Možda bih nešto od toga i stigla, ali i suprug Dejan ima sličan posao u policiji - priča Mirjana.
Ona kaže da je teško s takvim radnim obavezama naći stalno društvo, a kamoli srodnu dušu i životnog saputnika. Dešavalo se, kaže ona, da je zbog hitnog poziva napuštala i slavlja i druženja i sastanke s momkom.
- Ipak, nikad nisam zažalila što sam se opredelila za ovaj posao. Radiću u Kobrama dokle god budem ispunjavala norme. Dva puta godišnje testiramo svoje fizičke sposobnosti. Na poslednjem testu uradila sam 23 skleka za dva minuta, kao i 50 trbušnjaka za isto vreme - zaključuje Joksimovićeva.

Dug put do amblema „krilatih kobri”
Uprava Vojne policije VS raspisala je redovan konkurs za prijem podoficira u Kobre. Da bi poneli amblem ove jedinice, kandidati prolaze rigorozne zdravstvene preglede, fizičku proveru i psihološko testiranje, a zatim se upućuju na obuku. Po prijemu u jedinicu nastavlja se obuka u upotrebi hladnog i vatrenog naoružanja, specijalna fizička obuka u koju je uključeno ovladavanje borilačkim veštinama, alpinistika, padobranstvo, ronjenje, doobuka u upravljanju motornim vozilima. Od privilegija Kobre imaju 70 odsto veću platu kada rade obezbeđenje, beneficirani radni staž od 18 meseci za godinu, godišnji odmor od 35 radnih dana i 10 dana za oporavak. Dva puta godišnje imaju pravo na nadoknadu za nabavku civilne odeće.


Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.06 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.