Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je to srpski nacionalizam?  (Pročitano 198662 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 36
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A sta je po tebi ispravno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple Iphone 8+
ma vi u srbiji posebno u srbiji, posebno u beogradu, nemate uopste nacionalne svesti, tako da se ne javljajte uopste!jako malo ih je koji su pravi nacionalisti!
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Direktan potomak Kneza Mihaila

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 25
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A sta je po tebi ispravno?

Sve je pogresno...
Kao prvo kostunica je jedan od prvaka koji zeli zlo ovoj zemlji, kao drugo crkva se poziva na boga jer samo tako moze da zaslepi narod i da ga zavalci u mrznju te da obicnom coveku stvara osecaj lazne posebnosti  Smile
Nacionalizam, nacizam, fasizam su samo termini kojima se koriste oni koji uoblicavaju svest kod naroda u odredjenom vremenu i odredjenom trenutku.
Dovoljno je da upotrebimo samo mali deo naseg uma i da se prisetimo sta nam se desavalo i sta nam se desava dok nam se budi svest u terminu nacionalizma, a kako smo ziveli pre toga, kada nam je to bio stran termin. Budjenjem samosvesti u vidu superiornosti prema drugima, otkrivamo svoje neznaje, glupost i kontra odziv na isti nacin, sto proizvodi nesrecu.  U takvim okolnostima plodove ubiru oni koji stvaraju takvu svest kod naroda. Lepo je imati istoriju i tradiciju, naravno i indetitet nacije, ali oni koje ja nbrajam to pretvaraju u negativnu energiju za rad licnog bogacenja koje ima cenu krvi svog i bilo kog drugog naroda. Takvo izvrtanje terminologije donosi patnju svima.
Prema tome; sve javne licnosti koje se pozivaju na srpstvo i nacionalizam, veruj mi, iskljucivo najmanje misle na svoj narod i na njihove patnje.
Da bi tako bilo, brinu se tajne organizacije u ovoj zemlji, kao sto su sekte "pobratim" i "sloboda" kojima pripadaju I kostunica i Karadjordjevici pa i nazalost srpska pravoslavna crkava sa popom Pavlem i Radovicem na celu. U ovoj zemlji nikada nece biti dobro dokle god narod misli da im ovakvi likovi stvaraju dobro u drzavi.
Obidji moje sajtove, malo se udubi u analizu svega pa dovedi sebe do ispravnih zakljucaka.  Smile
Pocnimo da razmisljamo pozitivno Smile
Koristimo svoju pamet, a ne ono sto nam se sugerise  Smile
IP sačuvana
social share
Direktan potomak Kneza Mihaila
Zoran Dimitrijevic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 36
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zorane 7 ne bi da te vredjam ali takva pamet kao tvoja ne donosi ni srecu ni napredak niti rados. Ogrsiti se o Crkvu i njene velikane iole umnom coveku je sramota. Osudjujuci Crkvu i njene velikane mozes samo da navuces kletvu na sebe. Ja ti zelim mir i radost, a za to ti ne treba puno pameti vec cisto srce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@zoran7

Pre svega Pavle je patrijarh Srpske Pravoslavne Crkve, a Amfilohije mitropolit.

O kakvom zaslepljivanju naroda pricas? Najlepse doba u Srbiji je bilo doba Nemanjica.

Kako mozes osuditi Srpsku Pravoslavnu Crkvu, kada je srpska Crkva telo koje vec 800 godina postoji i koja je bila verni cuvar srpskog nacionalnog identiteta i istorije? Sve su ideologije propale, Crkva jos zivi i zivece do veka. Da je Crkva lagala i mazala narod ocima, kako bi Srbi preziveli 400 godina turske tiranije? Kako bi smo preziveli komunisticki jaram da nije bilo SPC? Da nema losih ljudi u Crkvi to ne kazem, ali ne mozes generalno osuditi Crkvu, a ponajmanje patrijarha Pavla i Amfilohija koji se pored Artemija najvise bori za Srbe, i baca se u zvernjik raznih ljudi koji vladaju nasom politickom scenom, kako bi branio interese Srba.

Srbi su narod cija se kultura i tradicija konacno oblikovala i poprimila svoj smisao tek u hriscanstvu, prema tome mi smo izuzetno zdrava nacija i nase najvece vrednosti su nasi svetitelji i Crkva, i  Hristos koji nas cuva. Sve drugo moze biti samo neprijatelj Srbima i njihovom opstanku dok traje sveta.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Srpski nacionalizam je Smile......hm onaj gen viska sto ga srbi imaju a koji im po nekom pravilu proradi svako 30 - 50 godina i natera ih da zapocnu rat protiv nekog i zaradi neceg i posle toga izgunbe i ono sto su imali pre toga . Eto to ti je Srpski naconalizam,  genetski poremecaj ne postoji drugo objasnjenje.
Bravo ja  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple Iphone 8+
costa brate svaka cast...samo bi dopunio tvoj komentar na to da smo poprimili oblik tek u hriscanstvu,to jeste donekle tacno,ali srpski narod postojao je jos po izvorima 1000god pre hrista,a naravno da su nam najvece vrednosti crkva i svetitelji... u svakom slucaju svaka cast na razmisljanju, a ove antihriste i ovog kefallo uopste necu da komentarisem...
mi imamo na sta da budemo ponosni i da imamo taj osecaj za svoju nacionalnu pripadnost, ne razumem zasto sve vise ljudi podleze americkom ispiranju mozga,naime oni ubijaju svugde u svetu nacionalnu svest a svoju jacaju,sto bi mi to sebi dozvolili kad smo stariji narod od njih barem 2000god??? a kao sto je ovaj pametnjakovic rekao, razmisljajmo svojom glavom, pa druze razmisli i pre svega procitaj malo o tom narodu kome pripadas,ili se preseli u CG i uclani u DPS i sa Milom fino idi u propast....
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Tako je.

Donekle mi je jasno zasto se tako ljudi ponasaju, izgubili su svoj nacionalni identitet, ili bar misle da ga imaju. Zato nam i sve rade ovo, najpre nam naturaju komnuizam, pa sad evropski liberalizam, potpaljuju nam ratove, pa nas onda okrivljuju i sramote, pa nas onda ucenjuju da mogu da kupe nasu sramotu ako im se prodamo...Znam to po sebi jer dok se nisam pokajao isto sam tako govorio. Srbi su ludi, Srbi su glupi, ma kakva nacija, Evropa je prava, americki nacin zivota je obecavajuci trla baba lan...jer je nas nacionalni identitet u veri pravoslavnoj. U Francuskoj neces nigde u javnosti cuti da neko govori engleskim, niti se od nekoga trazi da zna engleski zbog zaposlenja, osim ako posao nije specijalno vezan za jezil. Ovde kod nas ako ces se zaposliti kao pekar traze znanje enlgeskog jezika. To su te male sitnice koje u stvari popunjavaju prazninu koja nastaje rastakanjem srpskog nacionalnog bica od strane zapadnih mocnika, koji nam natiraju svoej model sekularnih i liberlanih drzava, gde je recpet da bi "dobro" ziveo taj, da prodas sve svoje sveto i sebe za saku dolara. Nije vazno ko si ni sta si, vazno je da imas sta popiti, i pojesti i obuci, hoce li pri tome ostati zdrava i normalna osoba nije vazno. Vazno je da trosis.

Srbi su svetlost svetu, i zato mnogo stradaju. Ako zelis unistit Srbe, unisti im Crkvu i unisti ces i njih. Takve preostale Srbe je lako pretvoriti u jedan matrix. Jer ne mrzi svet Srbe, nego Hrista koji je tu medju nama. Razapinjanje Srbije, je razapinjanje Hrista. To nam rade zadnjih 100 godina non-stop. A Hristos je vaskrsao na krstu, i Srbija ce vaskrsnuti, tj nece je niko unistiti do kraja sveta.
Zato je pravi srpski nacionalizam svetosavlje. Jesu Srbi postojali i pre pokrstavanja, ali stvarno to nije toliko vazno da bi nam moglo promenuti zivote.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Der Babo

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36416
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple Iphone 8+

Jesu Srbi postojali i pre pokrstavanja, ali stvarno to nije toliko vazno da bi nam moglo promenuti zivote.

nije toliko vazno ali ipak je lepo znati da smo davno pre svih imali svoju kulturu i jezik svoj. a slazem se u potpunosti s ovim sto pricas. a  predlazem ti da procitas ovu knjigu sto sam predlagao u par navrata ''od indije do srbije- 3000god srpske istorije''
da je bogdom vise takvih kao ti, ne bi bilo ovoliko da prosto kazem sranja... i ne bi srbija otisla u honduras,a i ostale zemlje de srbi zive, poput ove moje male republike srpske....
IP sačuvana
social share
Ako sam ja ja, zato sto sam ja ja i ako si ti ti zato sto si ti ti, onda sam ja ja a ti si ti. Ako sam naprotiv ja ja zato sto si ti ti, a ti ti zato sto sam ja ja onda ja nisam ja a ti nisi ti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Da lepo je to znati ako je to istina. Meni se ne svidja samo sto oni koji veruju u starost Srba, cak i vecu od 3000 godina smaraju da bi se pozivanjem na tu istoriju trebalo rehabilitovati nekakvo svetsko carstvo gde bi Srbi bili vladari sveta, te da gotovo cela Evroazija vuce korene od Srba. Za tako nesto necu ni da cujem. Ali ako je ta knjiga zdravorazumska, ako pise stvarno o plemenima koja su zivela na obalama Inda u vreme arijevskih osvajanja Indije i danasnjeg Pakistana negde oko 1500-1000 p.n.e, a imali su slicnu kulturu i jezik kao srbi pred pokrstavanje, svakako da cu je proctati kad naidjem na nju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.