Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jura Stublić i "Film" uskoro u Beogradu  (Pročitano 1646 puta)
15. Mar 2009, 19:22:54
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
Jura Stublić i "Film" uskoro u Beogradu


Dom omladine je ponovo u modi. U poslednje vreme gotovo sva dešavanja koja najavljujemo u Beogradu održavaju se upravo u ovoj, nekada glavnoj, muzičkoj kući u gradu. Reklo bi se da ovo zdanje ponovo hodi starim stazama slave. Posle "Kelta" i "Brejkersa", imamo novi rok spektakl. U pitanju je Jura Stublić i njegova legendarna grupa "Film".

Ne bih o prošlosti i silnim prepucavanjima u ono nesretno, ratno vreme. Gledamo u budućnost. Došli su novi dani. A Beograd se, hvala Bogu, uvek pokazivao kao pravi u ovakvim trenucima. Tako će biti i u petak, 27. marta, budite sigurni. Upravo tada dolaze nam pomenuti gosti iz Hrvatske. U pitanju je velika sala, a početak je zakazan za 20.30.

Grupa "Film" i ovoga puta dolazi, kako smo i navikli, u podmlađenom sastavu. Novi članovi su basista Želimir Matić i klavijaturista Igor Rabatić. Kako sam Jura tvrdi, sprema se veliko iznenađenje za Beograđane. Naime, pored proverenih i dobro poznatih hitova, bend će izvesti i neke pesme sa samog početka karijere, koje ovdašnja publika nije imala prilike odavno da čuje. Možda još od 1981. godine i čuvene manifestacije "Pozdrav iz Zagreba", na istom ovom mestu.

"Tada smo se i upoznali. Bilo je zaista puno bendova iz Zagreba, ali nas je beogradska publika primila odlično, već na prvu loptu. To je bila jedna ljubav koja je ostala do dan-danas", rekao je Jura.

Naravno, 27. marta neće izostati ni najveći hitovi ove grupe, kao što su "Pjevajmo do zore", "Zamisli život...", "Srce na cesti", "Sjećam se prvog poljupca", "Boje su u nama", "Zajedno", "Signali u noći" i drugi. Sve u svemu, dobra zabava je zagarantovana. Eto idealne prilike da zajedno proslavimo trideseti (!) rođendan grupe ("Film" je osnovan 1979. godine) i ujedno uživamo u hitovima za sva vremena.

Samo da se na kraju vratim na početak priče i da najavim još jedno iznenađenje koje nam sprema naš Dom omladine. U pitanju su kontroverzni gosti iz inostranstva, nama jako bliski i poznati, koji će nas posetiti u aprilu: "1, 2, 3, 4... izgubljeni, ima nas još!" Ništa više neću reći, ima još vremena do tada.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
jel to onaj sto peva E moj druze beogradski????????
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
jel to onaj sto peva E moj druze beogradski????????

da..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
onaj sto kaze:

Lijepe cure beogradske, kako ste se ljubit znale,
Još se sjećam kose plave Novosadske moje male.

Zbog nje sam se ja vozio kraj Dunava i kraj Save,
Sto sam sela zavolio, o kako sam sretan bio.

E, moj druže beogradski sve smo srpske pjesme znali,
Pjevali smo prije rata: "Zdravo Djevo kraljice Hrvata".

E, moj druže beogradski Slavonijom sela govore,
E, moj druže beogradski ne može se ni na more.

E, moj druže beogradski srest ćemo se pokraj Save,
Ti me nećeš prepoznati pa ćeš na me zapucati.

Pustit ću ti metak prvi, vi budite uvijek prvi,
Drugi ću ti oprostiti, treći će me promašiti.

A ja neću nisaniti i Bogu ću se moliti
Da te mogu promašiti, ali ću te pogoditi.


Ja ću tebe oplakati, oči ću ti zaklopiti.
Joj kako sam tužan bio, ja sam druga izgubio.
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
onaj sto kaze:

Lijepe cure beogradske, kako ste se ljubit znale,
Još se sjećam kose plave Novosadske moje male.

Zbog nje sam se ja vozio kraj Dunava i kraj Save,
Sto sam sela zavolio, o kako sam sretan bio.

E, moj druže beogradski sve smo srpske pjesme znali,
Pjevali smo prije rata: "Zdravo Djevo kraljice Hrvata".

E, moj druže beogradski Slavonijom sela govore,
E, moj druže beogradski ne može se ni na more.

E, moj druže beogradski srest ćemo se pokraj Save,
Ti me nećeš prepoznati pa ćeš na me zapucati.

Pustit ću ti metak prvi, vi budite uvijek prvi,
Drugi ću ti oprostiti, treći će me promašiti.

A ja neću nisaniti i Bogu ću se moliti
Da te mogu promašiti, ali ću te pogoditi.


Ja ću tebe oplakati, oči ću ti zaklopiti.
Joj kako sam tužan bio, ja sam druga izgubio.

upravo taj.. koji je napravio super koncert na Beer festu letos i pre dve godine u KSTu


Jura Stublić: Grade Beograde, volim te

Popularni hrvatski pjevač odradio ‘Srbi-volim-vas-sve’ koncert

BEOGRAD - “Vidno pijani pjevač hrvatske grupe Film na odličnom koncertu u KST klubu na sva usta hvalio je Srbe, a još više Srpkinje”, rečenica je kojom srpski tabloid Kurir počinje izvještaj s koncerta Jure Stublića u beogradskom Klubu studenata tehnike u noći s petka na subotu.
Ako je suditi prema njihovu pisanju, a i prema izvorima Jutarnjeg lista, bila je to večer u kojoj su odlična atmosfera i prepuno dvorište kluba potaknuli Stublića da malo više “zaviri u čašicu”, izjavi ljubav “komšijama” i odradi sjajan nastup, koji su tamošnji mediji nazvali “Srbi-volim-vas-sve” koncertom.
Pjesmu 'E, moj druže beogradski', ističu, nije htio pjevati unatoč inzistiranju iz publike
“Grade, grade, noćas sakrij me, ulice, zavedi me, moju ljubav dajem za tebe, grade Beograde, volim te”, navodno su samo neki od stihova koje je Stublić otpjevao glavnom gradu susjedne nam Srbije. Pjesmu “E, moj druže beogradski”, ističu, nije htio pjevati unatoč inzistiranju iz publike.
Na sve napisano Jura Stublić nema komentara i samo je kratko naveo kako je odrađen jedan fantastičan koncert.
- Koncert je bio ‘mrak’, a publika nevjerojatna. Počelo je u petak, a završilo u jutarnjim satima subote. Na pisanje Kurira nemam komentara - to je jedan nacionalno žut list i svašta pišu, pa su i ovaj put pretjerali. Ali, tako se prodaju - smatra slavni “novovalac”, kojeg je nasmijao naslov članka u kojem stoji: “Juro, Srbine”.
U podrobnom izvještaju s koncerta Kurir zaključuje kako je hrvatski pjevač nekoliko puta zamalo pao s pozornice, a pjevanje Srpkinjama tumače njegovom željom “da mu nova djevojka bude baš iz Srbije”. (Kurir, T. Pe.)


Nisam ni ja neki fan, volim neke pesme doticnoga.. Ali koga ne zanima koncert, ne mora ni da pise.. sve poruke koje imaju nepotrebnu politicku konotaciju ce biti brisane. Wink
« Poslednja izmena: 15. Mar 2009, 22:26:53 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Red je postaviti i odgovor  Smile

Dobre mačke zagrebačke,
bile su nam ko igračke,
e moj druže zagrebački,
sve je bilo skroz jebački.

E moj druže zagrebački,
ko pjevat èeš ti njemački,
vidi fanje prave sranje,
nekad veće nekad manje.
Vidi fanje prave sranje,
nekad veće nekad manje.

Sola

1, 2, 3

Uvijek kada ti zatreba,
skočit ti èu do Zagreba,
sve će poći naopačke,
za drugove zagrebačke.
Sve će poći naopačke,
za drugove zagrebačke.

E moj druže zagrebački,
eto nas kod vas u pljački,
mi ćemo vas upljačkati,
a vi ćete svi plakati.
Mi ćemo vas upljačkati,
a vi ćete svi plakati.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 138
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Jedva cekam Smiley Bice ljepo neopisivo Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.