Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šiptar hteo da otme ružicu!  (Pročitano 1276 puta)
13. Mar 2009, 02:51:54
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Pripadnici "zemunskog klana" planirali su u jesen 2001. godine da otmu Ružicu Đinđić da bi naterali vlast da iz zatvora pusti Dušana Spasojevića Šiptara i Mileta Lukovića Kuma! Ovo je policajcima 2005. godine ispričao zaštićeni svedok Dejan Milenković Bagzi, ali ova njegova tvrdnja nikada nije istražena, niti ju je on ponovio tokom suđenja za ubistvo Đinđića?!

Sagovornik Pressa, visoki oficir srpske policije, tvrdi da je njemu lično Bagzi rekao da su "zemunci" spremali otmicu Ružice Đinđić! Prema njegovim rečima, Bagzi je govorio da bi "zemunci" sasvim sigurno oteli Ružicu da Šiptar i Kum preko svojih političkih veza nisu uspeli da novembra 2001. izađu iz Centralnog zatvora, u kome su bili od maja iste godine, posle hapšenja u Francuskoj.

Hteli da je poštede

- Bagzi je posle izručenja iz Grčke u razgovoru sa policijom i tužilaštvom rekao mnogo zanimljivih stvari... Najveći deo toga je ponovio i tokom svog svedočenja u Specijalnom sudu, ali ovu priču o planiranoj otmici Ružice Đinđić nikada zvanično nije pomenuo. Stvarno ne znam zašto... - priča sagovornik Pressa, koji insistira na anonimnosti. Na naše pitanje da li je možda neko sugerisao Bagziju da prećuti ovaj detalj, on kaže da je sve moguće.

- Ne znam zašto je to ostalo po strani... Moguće je da je neko hteo da Ružicu poštedi te priče, moguće je i da je Bagzi kasnije, tokom dogovora o dobijanju statusa svedoka saradnika, povukao tu izjavu. To ne znam, ali sigurno znam da je Bagzi to rekao i meni i drugim kolegama, kao i ljudima iz Tužilaštva. O tome u policiji postoji i beleška... - napominje sagovornik našeg lista. Prema njegovim rečima, Dejan Milenković je njemu i njegovim kolegama čak ispričao i da su "zemunci" jedno vreme i pratili Ružicu Đinđić!

- Milenković je govorio da su se "zemunci", u saradnji sa Miloradom Ulemekom Legijom, najozbiljnije spremali za tu otmicu. Pratili su Ružicu Đinđić, nadgledali mesta u koja je ona odlazila, imali su podatke ko je vozi, kako odlazi na Aerodrom... To je za "zemunce" u to vreme bilo sasvim normalno. Pa, kad su mogli da otmu vlasnika "Delte" Miškovića, zašto ne bi oteli Ružicu?! - naglašava naš sagovornik.

Zvanično, juče niko nije hteo da komentariše naša saznanja. U policiji, ali i Tužilaštvu kažu da prvi put čuju da su "zemunci" planirali otmicu Ružice Đinđić. Ipak, dvojica sagovornika iz policije potvrdila su nam da su čula za ovu informaciju.

Nema odgovora

Inače, Dejan Milenković Bagzi je tokom suđenja u Specijalnom sudu potvrdio navode optužnice prema kojima su "zemunci" oteli i naplatili milionski otkup za Miliju Babovića, Suada Musića i Vuka Bajruševića. Takođe, Bagzi je svedočio i na suđenju za otmicu vlasnika "Delte" Miroslava Miškovića. On je rekao i da su "zemunci" planirali otmice Dragana Džajića i njegove supruge Branke, Filipa Ceptera, članova porodice Karić, Predraga Rankovića Peconija, Miodraga Kostića, Željka Mitrovića... On, međutim, nikada tokom svojih svedočenja nije pomenuo plan "zemunaca" da otmu Ružicu Đinđić.

Zašto je ova Bagzijeva tvrdnja ostala skrivena od javnosti? Odgovora na to pitanje, bar zasad, nema.

Kako su oslobođeni Šiptar i Kum

Francuska je 4. maja 2001. godine izručila Srbiji Dušana Spasojevića Šiptara, Mileta Lukovića Kuma, Vladimira Milisavljevića Budalu i braću Miloša i Aleksandra Simovića. Oni su u Francuskoj zvanično uhapšeni zbog falsifikovanja dokumenata, ali je 24. maja 2001. podignuta optužnica protiv njih za brojne zločine počinjene u Srbiji.

Tokom celog leta 2001. vršeni su žestoki pritisci na vrh vlasti i pravosuđe da vođe "zemunaca" budu oslobođene. Šiptara i Kuma u CZ-u, prema svedočenju stražara, posećuju ljudi iz vrha tadašnje vlasti.

Konačno, 15. novembra 2001. republički tužilac Rade Terzić izdaje obavezujući nalog za puštanje Spasojevića i Lukovića. Terzić je 21. jula 2007. uhapšen pod optužbom da je član "zemunskog klana". Mesec i po dana kasnije, 7. septembra, Terzić je pušten, a istraga o tome ko je i po čijem nalogu pustio na slobodu Đinđićeve ubice nikada nije nastavljena.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
... i nek mi sad neko kaže da Zoran Đinđić nije imao posla sa mafijom
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
HTC Tattoo
... i nek mi sad neko kaže da Zoran Đinđić nije imao posla sa mafijom
I gde su ti ovde počitao da je sarađivao sa mafijom,da mi je znati,čitaj pre nego što počneš da siluješ tastaturu. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 385
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Ma hteo je da je otme 100%.
Samo sada ne moze da prizna.
To mu je olaksavajuca okolnost.

Dosta vise sa ovim glupim clancima koji reklamiraju Djindjica?
Da oslobodi te ljude iz zatvora dovoljno bi mu bilo da okrene Djikija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
... i nek mi sad neko kaže da Zoran Đinđić nije imao posla sa mafijom
I gde su ti ovde počitao da je sarađivao sa mafijom,da mi je znati,čitaj pre nego što počneš da siluješ tastaturu. Smile

pa chitaj izmedju redova , kakvu bi korist mafija imala da otme zenu poshtenog premijera koji zivi samo od plate i nema para za milionski otkup ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
... i nek mi sad neko kaže da Zoran Đinđić nije imao posla sa mafijom
I gde su ti ovde počitao da je sarađivao sa mafijom,da mi je znati,čitaj pre nego što počneš da siluješ tastaturu. Smile

pa chitaj izmedju redova , kakvu bi korist mafija imala da otme zenu poshtenog premijera koji zivi samo od plate i nema para za milionski otkup ...  Smile Smile

Upravo tako .. zar ti misliš da je Đinđić bio ' cvećka '  Smile ... ne bih baš rekao  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
HTC Tattoo
... i nek mi sad neko kaže da Zoran Đinđić nije imao posla sa mafijom
I gde su ti ovde počitao da je sarađivao sa mafijom,da mi je znati,čitaj pre nego što počneš da siluješ tastaturu. Smile

pa chitaj izmedju redova , kakvu bi korist mafija imala da otme zenu poshtenog premijera koji zivi samo od plate i nema para za milionski otkup ...  Smile Smile
Pa Press ne treba čitati ni redove ni između redova,pa ošišani jež ima objektivnije vesti.

Samo papak može da veruje u pisanija kurira i presa,to su novine obaveštajnih službi.Isto kao i SRS,stranka državne bezbednosti. Smile

A za 20-ak godina će se saznati ko je stvarno bio izdajnik,nemojte da se začudite kad vidite imena raznih "patriota" na spiskovima saradnika stranih obaveštajnih službi. Smile

... i nek mi sad neko kaže da Zoran Đinđić nije imao posla sa mafijom
I gde su ti ovde počitao da je sarađivao sa mafijom,da mi je znati,čitaj pre nego što počneš da siluješ tastaturu. Smile

pa chitaj izmedju redova , kakvu bi korist mafija imala da otme zenu poshtenog premijera koji zivi samo od plate i nema para za milionski otkup ...  Smile Smile

Upravo tako .. zar ti misliš da je Đinđić bio ' cvećka '  Smile ... ne bih baš rekao  Smile
Burateru,ti su još uvek otrovan pričama tkz. "patriota".Za tebe je verovatno Legija junak koji je branio interese Srbije na raznim frontovima,i gde god je ratovao,tamo Srpska noga ne može više da kroči,hvala im na odbrani,ali nemoj više da nas brane,izginusmo svi. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
... i nek mi sad neko kaže da Zoran Đinđić nije imao posla sa mafijom
I gde su ti ovde počitao da je sarađivao sa mafijom,da mi je znati,čitaj pre nego što počneš da siluješ tastaturu. Smile

pa chitaj izmedju redova , kakvu bi korist mafija imala da otme zenu poshtenog premijera koji zivi samo od plate i nema para za milionski otkup ...  Smile Smile
Pa Press ne treba čitati ni redove ni između redova,pa ošišani jež ima objektivnije vesti.

Samo papak može da veruje u pisanija kurira i presa,to su novine obaveštajnih službi.Isto kao i SRS,stranka državne bezbednosti. Smile

A za 20-ak godina će se saznati ko je stvarno bio izdajnik,nemojte da se začudite kad vidite imena raznih "patriota" na spiskovima saradnika stranih obaveštajnih službi. Smile


da li ti stvarno verujesh - ali stvarno   Smile , da je zoran djindjic "sluchajno" poznavao i legiju i chumeta i ostale "kontroverzne biznismene"  Smile i da je bogatstvo koje je ostavio recenoj ruzici djindjic stekao "predavanjima iz filosofije"  Smile .....

 i ostavi se krupnih izdaja , ovde je rech o uobichajenom kriminalu ....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy IIs
Izvor Press/Kurir/wc papir (ups)   Smile
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.133 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.