Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:49:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Agresivno dete  (Pročitano 9305 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Razvojni psiholozi (o hvala im, inace bih mislila da sam nekakav djavolji potomak  Smile ) decju agresiju objasnjavaju nedostatkom, to jest nepoznavanjem socijalnih normi i kodeksa.

Naime, malo-malo, pa bismo svi mi (odrasli, je l' te), verovatno vrlo rado reagovali urlanjem i dernjavom kad nam je neko zadovoljenje potrebe uskraceno. Ali, ne reagujemo tako, jer smo od detinjstva uceni da se to tako ne radi, i da postoji prikladniji nacin da se nesto iskaze...

Isto kao sto mala beba ne zna drugacije da kaze da je gladna nego plakanjem, tako i malo dete od recimo 4 godine reaguje instinktivno - kao ovo dete sa reklame za kondome.  Smile On drugacije ne ume, ali ce nauciti vremenom.

Odnosno, on jos uvek ne zna, to jest nije naucio socijalno pozeljno i konvencionalno da se ponasa.
Time ga uce roditelji, ali i posmatranje njihovog ponasanja, pa i ponasanja drugih ljudi.
Oni prosto funkcionisu po principu: ''Hocu to, sad, odmah, nista drugo me ne zanima'', a mi - veliki znamo zasto ne moze to ''sad, odmah i sad''.

Nadam se da sam pojasnila. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
blagodarim Smile

pa da...kod djece se svakako nesto moze uraditi....

tesko je sa matorima kod kojih se taj razvojni period nikako ne zaokruzuje...
Smile

oni sto im ostade goli instinkt.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Eh, pa neko to uspesno savlada jos u detinjstvu... a neko nikada, do kraja zivota, nazalos'.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
sad se sjetih one fantasticne reklame za kondom....

nesretni tata u ogromnom marketu pokusava da obuzda sina koji ima napade histerije i placa kod svake kondole kraj koje su zastali i pred masu ljudi...i to traje,traje...a vriska pogadja mali mozak i to ispred malih ekrana...

dok gledas sve mislis da reklamiraju neki prehrambreni prozivod...(ja se sve nadala da je neka papica koja u sebi ima malu,ali efikasnu dozu apaurina Smile)

kad na crnoj podlozi preporucuju da tokom seksa koristite kondom Smile


To i...



BTW. Ja se zaista divim nekim roditeljima....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Previse energije... nedovoljno nacina da je dete potrosi... da se isprazni...
Kod nekih to izbija kao agresivna i nasilna reakcija... kod nekih to ide u drugu krajnost...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Pored svega navedenog, mislim da važan faktor u ponašanju deteta igraju i zdravstveni problemi. Sad, to se na prvi pogled može učiniti smešno i nemoguće, ali u praksi baš i nije tako. Povećano prisustvo nekih bakterija može dovesti do takvog ponašanja (candida). Drugo, i sama ishrana može biti uzrok tome. Preporučljivo je svakom detetu uraditi test intolerancije na hranu (ne test na alergiju) i videti šta odgovara ili ne detetu.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
O katarzu već niko ne piše tu...kad baš kroz habituaciji postane dete ne senzitivan prema agresija, jer je video dovoljno takvu materijal n.p. u tv. Al zbog toga jer u porodici je bilo nepatologičan način komunikacija, i kroz kojom mogao dete naučiti da empatija je vrednost, i probleme kroz dogovora reše se, agresija ne pojavljuje se.
Bandura ne znam da li je zaboravio i to meriti kad je napravio svoj hit eksperimenta o gledanju agresija u tv sa decama, da da li su bili različitosti izmedju detetima kojima u porodicama bilo nepatologični(ne patrijahalni, ne verski) komunikacija, jer ja imam osećaj da nije merio to.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 408
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
ja sam se kao mala stalno tukla s drugom djecom, gađala ih kamenjem i sl., bavljenje sportom mi je malo pomoglo. s takvim ponašanjem sam prestala negdje u višim razredima osnovne. i pokazalo se kao loša ideja Smile
kod kuće sam se skroz suprotno ponašala. bila sam dijete za primjer, anđeo.
IP sačuvana
social share
O'Neill: They want a what?
Carter: A goat, sir. They want it for a ritual sacrifice.
O'Neill: They can have a piñata. That's always fun.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
 Ne mogu da čitam savete "srtučnjaka",majke mi... Smile
Ludilo...
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
dobra i ta problematika, da da li može dete upoznati pravile, da li je naučio, i koji su te?
To znamo da da u evolucijski vreme dete sa 4-5 godinom imao taj problematiku da morao biti extra sugestibilan prema roditelju staratelju jer dete nije imao za to dovoljno vreme da sam upozna situaciju gde se nalazi al već može da lepo ide gde hoće fizički, jer inače je bio pojeden n.p. od lavu na savanu.To je i danas prisutan kod ljudske dete genetski.
Sa tom sugestibilnostom to je išao zajedno da jako i brzo morao na direktive reagovati. To kaže Dawkins da upravo zato je vreme 4-5 godina za tome da počinju sa detetom u istorijski vreme naučiti i društveni pravile( verski učenje, ili svi volimo Titu u zabavišti ko na to još seća)
To je i mogućnost da dete nauči sve više i iz baratanju sa ljudima, zato idu u zabavišti.A naravno otac potrebno da bude statusan, a mama ne depresivan, jer inače dete počinje da externalizira(viče, tuče, ne sluša, teško može da koncentriše) u boljem slučaju, ili depresivan u gorem. Devoljčice češće su depresivne a dečaci više externaliziraju(loše su Smile )
Ove simptomi po mene baš to opiše da dete hoće da nauče pravile, još jače, samo zbog emocionalni kvar, ima problema sa njihovim pažnjom, koja manifestuje se , kako sam opisao. Zato treba oduzeti teret od detetom pažnju sa još jačem fizički aktivnostom , koja je mora biti dar, i manje draž.
Mi to tako radimo sa mojom sinom, da dokle on uči od mene karate, jeet kun do ili aikido fazone, i bije me i smejemo se i on trči i sve što je moguće, ja sa njim napravim analize pojmove(phronesis), ili naučimo u istom verme engleski reči, obnovimo to( reprezentacijski ponovo pisanje Karmiloff Smith), i svi to u okrugu Marvel comix priče stavimo(mi smo Spiderman, Flash itd) On izmisli kratke priče koje izvedemo zajedno.
no to. Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:49:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.