Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:44:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đelić: Izvoz isti kao u XV veku  (Pročitano 26139 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6230
ma nije toliko, to je mnogo. jesmo zemlja seljaka, al sad seljaci zive i po gradovima  Smile i tamo ih ima vise nego po selima. sela su pusta.
koliko sam razumeo ti se zalazes za zdrav kapitalizam koji je utopija koliko i zdrav komunizam a la zv.staze. jel da?

nije time opsednut nego kako ce od prvog do prvog!  Smile pedere, soroseve babuskere i ostalu gamad niko ne pominje sem kad ih zaustavi neka reporterka na ulici!
Pa drugacije ne mozes da opstanes. Velika vecina ljudi na zapadu zivi tako u tom zdravom kapitalizmu.
Juri posao, menja posao gradi porodicu, drustvo, svoju okolinu, dize decu.
ja sam potencirao seljaka, jer je jedini koji jos ima ljudski kvalitet nekog rada, neke casti a narocito nekog drzanja do porodice.
Samoupravljanje je po definiciji stvorilo teske strvine, neradnike i sada se to prenosi u vidu: jaoooo kako je bilo lepooooo. Pa lepo j* ti mater kad si mi proziveo zivot a ja sada prozivljavam zivot svoje dece.A generacije sve gore i gore.

Btw
Pusti pedere, vidis da hoce da im daju veca prava od nas samih. Schwarci im je u Kaliforniji zabranio brakove, pa su talasali par dana dok im nije receno da ce brzo da ih smiri. Nasli kod naciste da talasaju. A od kada je guverner Kalifornije nijednog skota nije pomilovao. Samo mahne rukom: ubi skota.


Kako se to slobodno izrazavanje tumaci? da ima pravo da mi kaze: ja sam peder a na tebe mi se dize?
Pa ako mu razvalim gubicu, ja idem u zatvor? Nista ne razumem od tog zakona?
« Poslednja izmena: 18. Mar 2009, 10:49:12 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


sha nagba imuru

Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
taj zdrav kapitalizam ne postoji sem u teoriji. jer se uvek izrodi u nesto drugacije sto umesto da donese napredak, proizvede krizu, amerika je pravi primer za to.
a samoupravljanje je naravno katastrofa.

za pesovane sam siguran, da je donet zakon, da bi se uslihtali holandjanima, jer nemamo Mladica al imamo legalizovan poremecaj seksualnosti.
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste.   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Nismo mi imali prilike da toliko zagadimo, iako smo se divljacki odnoslili, Da se to brzo precistiti.

Moja majka je biotehnolog... radila je u prehrani dugi niz godina...
Nije sve tako kao sto pise na kutiji proizvodjaca Wink
Recimo gde je sustina problema. Ljudi gaje chopore gusaka, curki itd. Dalje imas onih koji prave izuzetno dobre mesne preradjevine, recimo dimljeni bataci ili ledja itd. e sada ako bi to dao bilo kom zapadnjaku da jede, on bi pao u nesvest jer tako nesto ukusno kod njih kosta skupo.
Prvo sto ovom proizvodjacu treba je da ima negde registrovanu minilaboratoriju sa ISO certifikatom, da kada je zaklao curke dobije biopsijski certifikat laboratorije. Drugo je da moze da u svojoj opstini ugovori izvoz, on a ne neka treca ruka koja ce doci da mu ponudi bagatelu da bi se neka partizanska svinja oparila. Dakle certifikat, lokalna samouprava sirokih mogucnosti i direktno ugovaranje. U tom slucaju je dovoljan samo jedan sabirni centar da u tom mestu nakupe hladnjacu koja ce to izvesti negde bilo gde. Covek plati porez drzavi i nema tu vise nista Dinkic komesat, kurton ili svinjar da pametuju.
E kod nas se recimo mleko otkupi za 20 dinara a proda za 80, jer izelice treba da zive. Vlada voli da seta ovamo onamo Kardeljeve strvine, jer ima od njih glasova.
Onaj sa mesom moze da preradi 5000 gusaka, ali ne isplati mu se, jer ga kolju propisi i sve ostalo. Dakle neukost, pljacka, igranje na neukost i narocito strvinarstvo kopiladi iz partizanskih jaja koji treba da zhdere koci neke jednostavne stvari. Prozivodjaci mleka, nemaju obicnu laboratoriju sa analizatorom za masnocu, Koliko mu kaze onaj sto otkupljuje toliko mu je.
Proizvodnja minilaboratorija, mini susara i ostalo bi mogla da bude unosna proizvodnja, ako bi ljudi kupovali, a kupovali bi ako bi mogli da na njima zaradjuju. Pri institutima se projektuje minilaboratorija, neko to u Beogardu izvede desetak tridesetak, institut nabavi ceo ISO certifikat i proda je opstini ili kome god. Ko ce to da kupi kada opstina dalje nema zatvoren krug da ima koristi od toga?
Ko sve to koci? pa partizani na vlasti.Politka: tup narod daj da mu prodajemo muda za bubrege. I da mu kazemo da je to patriotizam. Smile Smile Smile

Sve sto kazes stoji, ali mislim da partizani vise nisu popularni... Smiley
Sada su aktuelni potomci ravnogoraca koji su u pauzama izmedju dva ovala prasetine bili partizani... Smiley

Ne znam da li se secas one Copiceve genijalne price o dva brata koji su otisli u partizane, odnosno cetnike kako bi sacuvali porodicnu kravu... pa kako krava postaje neprijatelj na kraju... Smiley
E, sad... umesto krave stavi naramak para i prica i danas moze da se primeni... Smiley
« Poslednja izmena: 18. Mar 2009, 21:28:29 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6230
Sve sto kazes stoji, ali mislim da partizani vise nisu popularni... Smiley
Sada su aktuelni potomci ravnogoraca koji su u pauzama izmedju dva ovala prasetine bili partizani... Smiley

Ne znam da li se secas one Copiceve genijalne price o dva brata koji su otisli u partizane, odnosno cetnike kako bi sacuvali porodicnu kravu... pa kako krava postaje neprijatelj na kraju... Smiley
E, sad... umesto krave stavi naramak para i prica i danas moze da se primeni... Smiley
Ja koristim u prenosnom smislu tu rec.Isto kao i komuniste. Oni traju. To su zivi ljudi.Rusenje jednog socijalnog sistema, terorom ubistvima, a sve to prikazano kao borba naroda, u ime naroda itd da bi istorijska distansa pokazala da neuki teroristi ne mogu svojom ideologijom da stvore napredno drustvo.
Ja licno sam iz seljackih korena , sa vise komunjara u porodici nego ona druga strana.
Ali ipak srpski koreni, neki nivo pismenoti te stavlja u situaciji da analiziras zasto smo tako nesretni?
Sta je razlog takvih gubitaka, po cenu gubitka identiteta cele nacije? Pa ako uzmes i citas i navedes se na zdravo razmiljanje vidis da smo sve svojom rukom ucinili. na pocetku sam citao one spise iz dijaspore i momentalno negirao kao reakcionarstvo. Onda sam poceo da upoznajem ljude, koji su spasavali zivu glavu a posle 40 godina postajali ponovo imucni gradjani u sredinama gde su ziveli, onda sam upoznavao njihove otudjene potomke i video da veoma drze do svojih korena, a da su veoma vredni ljudi.
Pa sam ponovo poceo da citam i da sklapam kockice, pa sam uporedio sa tragikom naseg pristupa radu u preduzecima, nase filozofije nerada i cekanja da partija nesto resi, udeli, vodi.(ista partija je i ona i ova koja simulira neki pluralizam ali se dovija evoluciji drustva).
Onda sam poceo da trazim istinu nob-a. Stigao sam do shokantnih saznanja. Kada sam trazio dokumenta o tome sto mi ucimo, receno je: nije se moglo u toku nob-a voditi evidencija pa se islo na svedocenje.
Savle ispuzo posle rata ispod kamena i kaze: ja sma se borio. Evo tebi Savle spomenica. Posle njega ispuza Pavle, pa kaze: daj Zemo i meni. Svakako, delicemo slavu zajedno. Pa dodje i Pera i Paja i Panta i tako pisali. Pa se ko svinjsko crevo nasvedocili jedan za drugoga.
Jadni Copic kada je video ko je sve postao heroj, nije mu ostalo nista drugo nego da se baci s mosta.
I gde smo sada? Posle 65 godina? U sredini jednog kupleraja iz partizanskih jaja, niti ima veze sa tradicionalnim srpstvom, niti ima neko znanje, to ti je gomila hibrida koji balave.
Ono sto se opismeni ili nadje neki posao ovde ili ide zauvek negde da zivi nekim redovnim zivotom.
Na zemlji koja bi mogla da hrani i pomaze druge, ti zivis 65 godina od zajmova. Da hibridi puno ne galame.
Glavni uzese pare i sada ucenjuju. A i sisaju preko svojih poslovodja (Miska, Pece i ostalih).
Da ne bi bilo tragicno bilo bi smesno. Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
kako ce nesto da se izvozi kad se vestacki obara evro,znaci ovaj sto uvozi je pametan a izvoznici su budale Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:44:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.