Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:20:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đelić: Izvoz isti kao u XV veku  (Pročitano 26107 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
@Anea
Bas lepo si ovo postavila. Ima tu istine ali, ali, ali
Neka oni nas ne uce sta je hrana. Navikli celu svoju populaciju u EU da jede plastiku sa aditivom g*na i nazivaju to hrana5.To njihovo lepo meso, prelepe boje, kada ga ostavis na sobnu temperaturu smrdi gore od crkotine.
Iz mleka i mlecnih proizvoda su dusu izvadili a jaje ne znaju sta je.
Kod nas su poceli da im titraju standarde pa sada od ovog hibridnog kukuruza ne mozes jedan posten kacamak napraviti.

Ali zato, znaju da prodaju po 15 funti kilo Velske jagnjetine, sto ti je pandan nasem Pesterskom jagnjetu.
Ne sporim da treba sredinu ocititi, svakako, narocito reke, ali nemamo mi neku beliku industriju da smo to mogli zagaditi u nekoj alarmantnoj meri. Fabrike kraj reka moraju da menjaaju usis na potiss i tako vodu koju usisava, mora da je precisti hoces neces. Takodje tu su i kazne ne novcane, nego zatvaranja fabrike bez ikakvog razmisljanja, kada ce radnicima da isplate markice, regrese i tople obroke.
Nasa sansa jeste poljoprivreda gde trebas iskoristiti u prvom redu energiju, a to je pravljenje etanola, biodizela i metanola, iskljucivo za poljoprivrednu logistiku. Dakle da ne zavise cene od uvoznih energenata.
Probam nesto naivno da uradim, ali posle stanem pa mislim se za koga dodjavola? Samo gubim vreme.
http://futureenergyevolution.com/SEA/ethanol.php
Mi  od poljoprivrednog otpada mozemo resiti svoje energetske probleme na selu, a to je 50% stanovnistva ove zemlje. I vise. Onda bi se sve isplatilo.
Ali partizanska kopilad u gradovima ceka burek, Kurir i pivo.A to su glasovi. Onda je resenje mnogo lakse, MMF pozajmica, Putinova slika pa dokle ide.

Sve tehnologije za takav jedan poduhvat su postojece ovde kod nas.Sve se moze uraditi za dve do tri godina, za pet godina da pevas. ali, ali ali  Smile Smile Smile
Stima sto si napisao, al hebi ga, kupac ima svoje kriterijume i standarde i ako neces da ih ispunis, nista od trgovine.
A ovo zadnje si dobro reko, MMF pozajmica, donacije EU, samo se podmece ruka da kapne nesto, al Putinova slika na zidu, paradoks Srbije. A ko ima neku pametnu ideju, taj je digo ruke i pokusava da ode na zapad.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6230
Citat
Ne sporim da treba sredinu ocititi, svakako, narocito reke, ali nemamo mi neku beliku industriju da smo to mogli zagaditi u nekoj alarmantnoj meri.

O, da imali smo... posebno tesku... nepotrebno je razvijana teska industrija iako nismo imali dovoljno prirodnih resursa...
A tu je i preterana upotreba hemikalija...
Za mene je jako porazavajuci podatak da u nekim seceranama vec godinama nije upaljena visoka pec (ako cemo iskreno, slicno je i u Hrvatskoj), a da je prinos... pazi sad... sljive po hektaru veci u Sloveniji nego u Srbiji...

Srpski domacini koji se bave proizvodnjom voca uglavnom se vode logikom "krknes u zemlju i streses u leto\jesen"... a nije tako... mora da se podrezuje, mora da se neguje... ne samo da se poprska i strese...

A voce i povrce iz bio vrta je vise puta skuplje od ovog hemijski tretiranog... Smiley
Na srecu... mi imamo dosta potencijala i zagadjenja je mnogo lakse ukloniti nego npr. u Engleskoj ili Nemackoj...
Nismo mi imali prilike da toliko zagadimo, iako smo se divljacki odnoslili, Da se to brzo precistiti.
Ali ti imas jedan poremecen paritet skroz. Neradnike placas zbog nekog radnog odnosa. Socijalu dajes a da pustis da radi sta hoce. U Engleskoj prima socijalu i ujutro je na birou salje ga na treninge, osposobljava ili gubi socijalu.Oni to zovu: u Engleskoj nema spavanja.
Imas na 7 miliona milion i dvesta hiljada penzionera, a recimo Rumunija ima toliko na 22 miliona stanovnika.
Ti u sustini imas dva osnovna problema: jedan je nerad koji si stvarao 65 godina a drugi je odliv kapitala u dzepove onih koji su sistemski urusili bivsu nam i sada diriguju preko energenata dalju propast zemlje.
Zato se ja i kacim najvise na energetsku nezavisnost. kada je Obama to poceo sa amerima, sto mi to pitanje ne postavljamo? Groteska je placati gorivo koje dopremas guracima na Dunavu ili preko jedne cevi iz Madjarske a napravio si citavu politicku ujdurmu dovodis onog Alexejava, pa ti na tv obecava da ces biti diiiiiiler gasom. Plivas po nekoj virtuelnoj juznoj jaruzi a u sustini cilj je da sve zajmove i prodaje koje realizujes placas marzhu izvesnoj grupi ljudi koji te drze u saci.I to u nedogled.
Gde to vodi? Isto tamo gde ja kazem, ka energetskoj nezavisnosti, ali u rukama drugih, kada ne budes imao vise nista da investiras za soptvene gace.


@Maradic
ispunjavas ti sve standarde, ali nisi uveo certifikate o tome se radi.
I vise ne go sto treba. Jako malo imas da prepravis. Ali 90% njih ne zna sta je ISO. E pa jebi ga.
« Poslednja izmena: 17. Mar 2009, 15:34:28 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Nismo mi imali prilike da toliko zagadimo, iako smo se divljacki odnoslili, Da se to brzo precistiti.

Moja majka je biotehnolog... radila je u prehrani dugi niz godina...
Nije sve tako kao sto pise na kutiji proizvodjaca Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6230
Citat
Nismo mi imali prilike da toliko zagadimo, iako smo se divljacki odnoslili, Da se to brzo precistiti.

Moja majka je biotehnolog... radila je u prehrani dugi niz godina...
Nije sve tako kao sto pise na kutiji proizvodjaca Wink
Recimo gde je sustina problema. Ljudi gaje chopore gusaka, curki itd. Dalje imas onih koji prave izuzetno dobre mesne preradjevine, recimo dimljeni bataci ili ledja itd. e sada ako bi to dao bilo kom zapadnjaku da jede, on bi pao u nesvest jer tako nesto ukusno kod njih kosta skupo.
Prvo sto ovom proizvodjacu treba je da ima negde registrovanu minilaboratoriju sa ISO certifikatom, da kada je zaklao curke dobije biopsijski certifikat laboratorije. Drugo je da moze da u svojoj opstini ugovori izvoz, on a ne neka treca ruka koja ce doci da mu ponudi bagatelu da bi se neka partizanska svinja oparila. Dakle certifikat, lokalna samouprava sirokih mogucnosti i direktno ugovaranje. U tom slucaju je dovoljan samo jedan sabirni centar da u tom mestu nakupe hladnjacu koja ce to izvesti negde bilo gde. Covek plati porez drzavi i nema tu vise nista Dinkic komesat, kurton ili svinjar da pametuju.
E kod nas se recimo mleko otkupi za 20 dinara a proda za 80, jer izelice treba da zive. Vlada voli da seta ovamo onamo Kardeljeve strvine, jer ima od njih glasova.
Onaj sa mesom moze da preradi 5000 gusaka, ali ne isplati mu se, jer ga kolju propisi i sve ostalo. Dakle neukost, pljacka, igranje na neukost i narocito strvinarstvo kopiladi iz partizanskih jaja koji treba da zhdere koci neke jednostavne stvari. Prozivodjaci mleka, nemaju obicnu laboratoriju sa analizatorom za masnocu, Koliko mu kaze onaj sto otkupljuje toliko mu je.
Proizvodnja minilaboratorija, mini susara i ostalo bi mogla da bude unosna proizvodnja, ako bi ljudi kupovali, a kupovali bi ako bi mogli da na njima zaradjuju. Pri institutima se projektuje minilaboratorija, neko to u Beogardu izvede desetak tridesetak, institut nabavi ceo ISO certifikat i proda je opstini ili kome god. Ko ce to da kupi kada opstina dalje nema zatvoren krug da ima koristi od toga?
Ko sve to koci? pa partizani na vlasti.Politka: tup narod daj da mu prodajemo muda za bubrege. I da mu kazemo da je to patriotizam. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 17. Mar 2009, 17:52:47 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Обожавам да читам твоје постове...  Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Ma dzaba sve to kad je narod opsednut gej paradama, zenama u crnom, nvo-ima i stranim neprijateljem i unutrasnjim izdajncima  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy IIs
Ma dzaba sve to kad je narod opsednut gej paradama, zenama u crnom, nvo-ima i stranim neprijateljem i unutrasnjim izdajncima  Smile

Pa sve je interesantnije od posla i privrede... a zašto ?

Mnogo je sumorno, ne zvuči ništa bombastično i megalomanski,
nema velikih ideologija, merenja granica, srednjevekovnih kraljeva
i ostale zabave za masu.
A najgore: mora da se radi nešto.
« Poslednja izmena: 17. Mar 2009, 21:14:11 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


sha nagba imuru

Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
da 50% stanovnika zivi na selu nema sanse  Smile
A koliko mislis da zivi? Srbija je ruralna zemlja. Nemam statistiku ali ja mislim da ima taj odnos.
A i nasa dichna radnicka klasa, kada ponestane love od prodaje gaca od cega ce da zivi? Vec odavno radnicka klasa ide u obliznjim selima pa pokrade seljaku sve sto je posejao. Kada bude usvojen adekvatan zakon o zastiti svojine i kada ce puska da pocne da radi, naterace ga nevolja da savije grbacu.
Od cega ce da placa struju kada bude privatizovano? Mislis da ce neko da mu kupuje markicu kada bude gsp privatizovan? Ili mislis da kada budes bankrot neces privatizovati? Prodaces za bud zasta kao i sve ostalo, da jos malo papas za djabaka. Sta je 2 milijarde? Dva meseca zhdranja. Gradovi imaju 30% nepotrebnog sljama, kupi kilo srptva na kalenicu i trazi gde da se izivljava, a kurtoni i svinjari ga podrzavaju jer im treba glas.
Sto pre ocistis taj sljam to bolje po drzavu. Ako ga ne ocistis ti, ocistice ga drugi. Smile Smile Smile
ma nije toliko, to je mnogo. jesmo zemlja seljaka, al sad seljaci zive i po gradovima  Smile i tamo ih ima vise nego po selima. sela su pusta.
koliko sam razumeo ti se zalazes za zdrav kapitalizam koji je utopija koliko i zdrav komunizam a la zv.staze. jel da?

nije time opsednut nego kako ce od prvog do prvog!  Smile pedere, soroseve babuskere i ostalu gamad niko ne pominje sem kad ih zaustavi neka reporterka na ulici!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste.   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Е Станкосава добар си пришиваш осталима страну медаље а ти си на другој страни исте. Ти пљујеш радикале и Слобу а остали пљују ове твоје и то ти је то. Исто срање друго паковање.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Uf, jeste, rad a na rad vlada neka epidemija alergije u Srbiji  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:20:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.