Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:45:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 43
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Treba li Crkva da se mesa u politiku???  (Pročitano 26846 puta)
09. Mar 2009, 13:29:53
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110
Moje misljenje je da treba da daje predloge ali bez mesanja!!!
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Ona treba da se bavi drugim stvarima, a ne politikom. Naravno neka crkva iznese mišljenje po pojedinim pitanjima ali ona nikako ne sme da donosi odluke. Medjutim ako počne da ih donosi to onda znači da pre svega treba menjati političare, a ne crkvu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110
U pravu si delimo isto misljenje!!! Smile
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
U demokratiji svaka organizacija ima pravo da izrazi misljenje o politickim pojavama , stvar politicara je da li ce ih prihvatiti ili ne ( oni u demokratijama obicno to cene na osnovu broja glasova koji ce im do doneti odnosno odneti ) .
Da je raznim kvazi liberalni levicarimanajvaznije neslaganje sa usvojenim stavovima crkve bavili bi se pre svega borbom protiv politicara koji su ih usvojili , ali posto im ideologija nalaze da se borite protiv crkve ( ona crvena ) oni teze da crkvi zabrane da iskazuje svoje stavove i to nazivate progresivnom demokratijom  Smile
« Poslednja izmena: 09. Mar 2009, 14:22:52 od BaraceObamaPoduvajGaNama »
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110
O cemu li ti govoris,koja bre crvena ideologija!!!
kad nema sta da se doda najbolje da lupnes!!! Smile
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
O cemu li ti govoris,koja bre crvena ideologija!!!
kad nema sta da se doda najbolje da lupnes!!! Smile

Koje god da je boje ideologija u pitanju je protivljenje postojanju crkve kao takve drugim se ne moze obrazloziti zabrana jednoj organizaciji da u demokratiji iskaze svoje misljnje o pojavama u drustvu . ( btw. nije li crveno boja ldp ? )
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


zivot je kreator bludnih desavanja!!!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5064
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6110
Niko crkvi i ne moze da zabrani bilo sta,oduvek je politika bila nezavisna u odnosu na crkvu i obrnuto!!!
Sto se mene tice ja vise volim crkvu nego politiku!!!!!
IP sačuvana
social share
ivanbuba
kreator bludnih desavanja!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Citat
oje god da je boje ideologija u pitanju je protivljenje postojanju crkve kao takve drugim se ne moze obrazloziti zabrana jednoj organizaciji da u demokratiji iskaze svoje misljnje o pojavama u drustvu . ( btw. nije li crveno boja ldp ? )

Ma ko se ovde zalaže da se crkva ukine!?!?!?!?
Citat
Da je vama najvaznije neslaganje sa usvojenim stavovima crkve vi biste se pre svega bavili borbom protiv politicara koji su ih usvojili

 Smile Smile Smile
pa šta sam ja gore napisao????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Citat
oje god da je boje ideologija u pitanju je protivljenje postojanju crkve kao takve drugim se ne moze obrazloziti zabrana jednoj organizaciji da u demokratiji iskaze svoje misljnje o pojavama u drustvu . ( btw. nije li crveno boja ldp ? )

Ma ko se ovde zalaže da se crkva ukine!?!?!?!?
Citat
Da je vama najvaznije neslaganje sa usvojenim stavovima crkve vi biste se pre svega bavili borbom protiv politicara koji su ih usvojili

 Smile Smile Smile
pa šta sam ja gore napisao????

Nisam tebe citirao , a ni Ivana , cak se dobrim delom i slazem sa vama po ovom pitanju .
Moj post se odnosi na tu objektivno postojecu skolu misljenja   Smile jesam se doduse pogresno izrazio u drugom licu umesto u trecem .
« Poslednja izmena: 09. Mar 2009, 14:51:38 od BaraceObamaPoduvajGaNama »
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Crkva i uopšte religijske organizacije moraju da imaju svoje mesto u društvu. Ali Crkva ne sme da bude bliska vlasti, iako mora da je poštuje. Kod nas su popovi prilično prolupali i umesto da rade na prosvećivanju naroda, što je njihovo pravo mesto, oni ga zajedno sa političarima još više zaglupljuju. Popovi koji rade za SPC su prihvatili da hrišćanstvo u Srbiji propovedaju  kao običaj, pomodarstvo i puku formu, umesto da ga propovedaju kao određeni pristup životu. Uz put su se popovi i nalopali para, pa kad je došlo vreme da se suprotstave Statutu Vojvodine, umesto da se narod sa pravom zapita o čemu se radi, imamo odjeke i reagovanja na samu Crkvu i skandale koji je drmaju poslednjih 10ak godina. Da ne pričamo o iskorišćavanju srpskog naroda od strane SPCa u slučaju amaneta Svetog Save "Srbi  su Hristovi, a ne Papini", gde je neznan broj Srba katolika, pre svega, izbačen iz nacije i stečen veoma jak neprijatelj sa sedištem u Vatikanu. O Srbima muslimanima i da ne govorimo. SPC ima velike zasluge, ali i propuste koji su silno koštali srpski narod. Klića, sa kojim se u 99 posto slučajeva ne slažem, je negde spomenuo pitanje, zašto je veliki deo srpskog naroda 1941 pošao za komunistima i odabrao ateizam, ako je SPC uvek  bila tako dobra. SPC ima velike zasluge za održanje državotvorne ideje među Srbima tokom robovanja pod Turcima i te kredite niko ne može oduzeti SPC. Ipak imam osećaj da se poslednjih 10ak godina SPC kreće lošim kolosekom, jer je recimo 90ih, mesto Crkve je bilo neupitno i za vlast i za opoziciju .... Danas vidimo da je stvar značajno drugačija, što je možda posledica velike starosti patrijarha i hajdučije nastale kao posledica nedostajanja duhovnog autoriteta tipa Patrijarha Pavla.  U principu, ne mislim da Crkva treba da se meša u politiku, ali da i te kako treba da se meša u društvene probleme, ali pre svega kroz uticaj preko naroda, a ne kroz dekrete, pisma i sl. Znači kad narod krene da rešava neki realan problem, Crkva je ta koja to mora da podrži, ali ne pismom podrške, nego jednostavno da bude sa narodom i uz narod, bez obzira na versku pripadnost građana. Tako se, btw,  i dobijaju novi vernici Smile Kad čovek vidi da je Crkva uz njega kad želi da promeni nešto što je od opšteg interesa, onda počne da veruje i samoj Crkvi. Kad vidi da je Crkva postala samo dobar biznis, zna se šta se dešava ... Tito, partija, omladina, akcija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 43
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:45:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.