Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:11:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Las Vegas: prestonica zabave i greha  (Pročitano 1879 puta)
05. Mar 2009, 17:13:21
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Las Vegas je grad u kojem od 0 do 24 časa rade kockarnice, restorani, trgovački centri i prostitutke. Grad greha, svetska metropola zabave, prestonica drugih šansi, tvrđava bleštavila, sve su to odavno izlizane metafore koje se koriste kada se govori o Las Vegasu, smeštenom u središtu peščane pustinje Mohava (Mojave Desert) u državi Nevada. S nešto manje od dva miliona stanovnika Las Vegas je za američke pojmove relativno mali grad, ali posle Njujorka i Los Anđelesa, to je najposećenija destinacija u SAD. Ogromne kockarnice, nastupi slavnih izvođača, ekspresne ceremonije venčanja, fantastično organizovan šoping i velika ponuda seksualne razbibrige pet su osnovnih svetski razvikanih obeležja koja su taj ni sto godina star grad učinila svetskom atrakcijom. Svako ko poseti Las Vegas, kažu njegovi stalni stanovnici, od kojih oko 90 odsto živi od uslužnih delatnosti, oprobaće će se u barem tri, a oni koji osete svih pet u tom će gradu ili ostati da žive ili će ga napustiti sa željom da se u njega više nikad ne vrate.

Oni koji u Las Vegas stižu noćnim letom zaprepaste se. Bezbrojna svetla kojima se privlači pažnja turista, hiljade ogromnih ekrana na kojima se prikazuju reklame za večernje šou-programe i snažno osvetljene fasade desetina megahotela blešte tolikom snagom da se, uz kontrast koji čine s kilometrima nenaseljene pustinje Mohave, čini kao da je u tom gradu stalno dan. Za Las Vegas je potrebno "imati želudac", to jest toleranciju na prekomerne doze kiča, veštačke stvarnosti i skoro nepodnošljivo usiljene ljubaznosti domaćina. Megahoteli dominiraju glavnom ulicom, popularnim Stripom (Strip), a dobar deo njih napravljen je kao replika neke evropske turističke atrakcije.

U šetnji šest kilometara dugim Stripom tako se može proći kroz veštački Pariz, Rim, Monte Karlo i Veneciju, razdvojene drvoredima pravih, a ponekad i plastičnih palmi, kao i veštačku tropsku divljinu u azijskom stilu, gde je smešten jedan od najvećih hotela u gradu - Mandalay Bay, sa skoro 4.000 soba i veštačkom plažom. Uz nju je i akvarijum s ajkulama, ali one nisu veštačke. Sve je podređeno tome da se gost motiviše da iskuša svoju sreću. Restorani nude besplatno piće onima koji se kockaju, uz porudžbinu hrane moguće je dobiti kupon koji udvostručuje ulog na automatima, slične beneficije za igrače mogu se osvojiti i kupovinom u suvenirnicama i nešto finijim hotelskim prodavnicama, a nije neobično to da, ako igrate čak i za vrlo sitan novac, dobijete neki bonus, kupon ili čak koktel ili žestoko piće potpuno besplatno ukoliko je osoblje kockarnice, restorana ili hotela iz nekog samo sebi znanog razloga procenilo da gost to zaslužuje.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(21.7 KB, 550x412)
2.jpg
(42.91 KB, 550x412)
3.jpg
(58.86 KB, 550x412)
4.jpg
(52.81 KB, 550x343)
5.jpg
(72.63 KB, 550x368)
6.jpg
(58.21 KB, 550x412)
7.jpg
(38.96 KB, 550x409)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
Sta ti radi nafta...
od te pustare...

skoro pa ko dubai
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
Za nekih 200 dolara možete pet dana u nedelji da gledate mađioničarski šou Dejvida Koperfilda (David Copperfield) ili nastup Džerija Sajnfelda (Jerry Seinfeld), cirkuske predstave u produkciji Cirque du Soleil, popularne mjuzikle, mečeve borilačkih veština ili koncerte najvećih pop ikona današnjice. A za one koji žele da učine nešto neponovljivo ovde su brojne crkvice u kojima je moguće venčati se na brzinu.

U njima se nudi instant usluga: na prvom šalteru izdaju se dozvole države Nevade za venčanje, na drugom se prijavljuju svedoci i dogovara tok ceremonije, a na trećem šalteru se uplaćuje oko 200 dolara. Posle ceremonije papirologija će biti poslata u domicilnu državu mladenaca i oni će, ako im je i kod kuće to zakonom dozvoljeno, stupiti u brak - biće stvarno venčani, bez obzira na to što je taj čin obavio imitator Elvisa, kralj Artur, sveštenik u kupaćim gaćama ili transvestit. Slično ovom, na istom mestu je moguće i da se na brzinu i jeftino razvedete.

Malo luksuzniji paket za razvod uključuje i svečanu večeru na kojoj će se bivši par razići uz očuvano prijateljstvo. Nijedna posetiteljka Las Vegasa sigurno neće propustiti priliku za jedinstveni doživljaj šopinga u replici Velikog kanala u Venetian-u, desetak godina starom megahotelu koji izgleda kao Venecija. Od Gučijeve do Pradine prodavnice, u kojima su najnoviji modeli i dvostruko jeftiniji nego u Evropi, najprijatnije je odvesti se gondolom preko kanala, ispod predivnog veštačkog neba. Izvanredan šoping nudi se u rimskom Forumu u hotelu Caesars Palace, u čijim kockarnicama su konobari obučeni u odeću Cezara i Kleopatre i gde se posle obavljene kupovine možete osvežiti uz "jedan na jedan" repliku čuvene Fontane di Trevi.

Za najjeftiniji mogući šoping na svetu morate sesti u taksi, što će vas koštati dvadesetak dolara, i otići do Outlet-a, gde se po fabričkim cenama kupuju modeli poznatih marki koji će tek stići na tržište. Tomi Hilfiger (Tommy Hilfiger) i Levis (Levi's) nude najbolje farmerke za 30 dolara ili dva para za 50, Ralf Loren (Ralph Lauren) košulje za 20 dolara i jakne za 40, a po takođe veoma povoljnoj ceni prodaju se modeli i u prodavnicama Gap-a, Kelvina Klajna (Calvin Klein), Najka (Nike), Armanija (Armani), Fosila (Fossil) i Pume (Puma). Samo Abercrombie & Fitch odoleva otvaranju prodavnica u Outlet-u, jer je ta marka u Americi trenutno toliko popularna da se fantastično prodaje i po pravoj tržišnoj ceni.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6120
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(60.67 KB, 550x412)
2.jpg
(61.3 KB, 550x412)
3.jpg
(34.67 KB, 550x412)
4.jpg
(51.86 KB, 550x341)
5.jpg
(23.81 KB, 337x450)
6.jpg
(56.28 KB, 550x368)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
      
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Samsung Galaxy S10
Godinama imam želju da posetim Vegas, nadam se da ću uspeti da je ostvarim. Ovo je pravi diznilend za odrasle  Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:11:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.443 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.