Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HDD problem  (Pročitano 14007 puta)
20. Jul 2002, 18:17:34

Zodijak
Pol
Poruke 3
Zdravo. Imam jedan problem koi mi sada ne smeta toliko, ali me zanima sta bi to moglo da bude i da nije mozda fizicko ostecenje diska. Naime imao sam problema sa Windowsom tako da sam morao da ga reinstaliram. Naravno nisam pre toga formatirao disk vec sam ga samo nabudzio preko starog. Hteo sam skroz da obrisem direktorijum C:\Windows ali nisam uspeo jer delu C:\Windows\System nikako nije moglo da se pristupi tako da sam samo reimenovao direktorijum Windows u Prozor i nastavio instalaciju . Sada sve "radi", mozda nesto sporije, ali i dalje delu C:\Prozor\System se ne moze pristupiti. Search i ScanDisk zablokiraju komp dok ScanDisk iz dosa uspe da zavrsi posao posle nekog vremena i ne prijavljuje nikakve greske. Eto ako je neko ovo procitao do kraja i zna sta je u pitanju mogao bi da proba da mi pomogne. Zanima me da li bi sada i formatiranje uspelo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
System je read only forum i u Windowsu je zasticeno tako da ne mozes da ga brises... Probaj iz Dosa obrisace ga glatko ili iz Windows Commandera isto tako!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 3
Ma nije u tome fora. U Windows Commander-u ne moze ni da prikaze sadrzaj direktorijuma kao sto i u dosu nece da izvrsi DIR. Da je zaista to sto kazes, zasto bi onda ScanDisk ili bilo koji Search program zaglavljivali ceo sistem?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Najbezbolnije je format c:  jer moguce da je to napravilo neke bad sektore koji ce se siriti Smile
Ali mi donekle i nije jasna situacija. Kad bi video live znao bi sta i kako, ovako , nisam se sretao, pa na znam.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 97
Ako hoces da obrises samo taj direktorijum sa svim sub diretkorijumima i ostalim fajlovima, najlakse je pomocu komande deltree i ona se pise ovako

-deltree prozor

deltree - komanda za brisanje dira

prozor - direktorijum koji se brise
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 3
Za formatiranje se slazem dok deltree naravno ne funkcionise u ovom slucaju. Jos me samo zanima ako su u pitanju bad sector-i da li formatiranje zaista moze da to sredi, ali bas da sredi a ne da zamaskira ili slicno?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1827
Zastava Čas vamo,čas tamo, sve u svemu mnogo vozikanja
mob
Nokia E52
Posto sam ja uradio nesto slicno.Tj ja sam reinstalirao win. samo sto sam pore toga obrosaio Windows direktorijum.Sada mi se desava (sto bi moj drug rekao) da "zakuca" iliti da blokira (mada samo kada sam na net-u) Npr. kada hocu da se skinem sa net-a on blokira ili kada u IE-u otvaram nov prozor sa ctrl+n isto tako da li neko ima predstavu o cemu s radi??
IP sačuvana
social share
Ipak mozda niste tako dobri vozaci: Youtube link
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 97
Pa to je zato sto pri skidanju sa neta se najvise korsiti procesor, mozda si primetio kada slusas muziku da kada se uspostavlja veza ili se sas nje skidas dolazi do slabog kocenja muzike !!!

Sigurno imas slabiju masinu, pa ti se pri tim postupcima komp zablokira.

Mozda imas i malo rama, pa probaj da malo min. u virtualnoj memoriji povecas za 3 puta od tvoje stvarne vrednosti Rama, mada ovo nece mnogo pomoci ali osetice se mala razlika to je sigurno !!

Do toga dolazi i ako imas Softverski modem pri cemu on jos vise crpi resurse racunara, pa dolazi do blokade i slicno !!!!

Kazi koju konfiguraciju imas pa cemo videti u cemu je problem !!???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1827
Zastava Čas vamo,čas tamo, sve u svemu mnogo vozikanja
mob
Nokia E52
Citat: DejanR
Sigurno imas slabiju masinu, pa ti se pri tim postupcima komp zablokira.


Ovde si potpuno u pravu!!

Citat: DejanR
Kazi koju konfiguraciju imas pa cemo videti u cemu je problem !!


 Smile  Imam PII na 233 sa 32 ram-a i HDD od !,5 (tuga)

Ono o ram memoriji te bas nisam razumeo da li mozes da pojasnis??

Hvala
IP sačuvana
social share
Ipak mozda niste tako dobri vozaci: Youtube link
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 97
Jedino poboljsanje koje mozes da uradis bez ikakve nadogradnje, da bi se osetila neka promena jeste da overklokujes procesor i povecas virtualnu memoriju !!!

Overklokovanje procesora je komplikovano za tvoju plocu jer moras to da uradis na njoj direktno a ne iz biosa kao kod mene, moj drug Nenad je uspeo da isti takav procesor podigne na 255 Mhz i radi super !!!

A sto se tice virtualne memorije idi ovde :

control panel -->> System -->> Preformance -->> Virtual Memory

i izaberi na kom ce disku da ti se nalazi SWAP fajl, i onda unesi minimalnu vrednst ove memorije ( neka za pocetak bude 128 ) !!!

Ja se nadam da sam sada bio jasan !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.