2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 13:02:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Doping u sportu  (Pročitano 31669 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
veliki gospodine jel možeš da mi pošalješ na mail tekstove vezane za doping...unaprijed zahvalannnn....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


uvek pomalo tu negde

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 777
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iphone 4s 16gb
totalno bez veze.....treba biti laf i pobediti protivnika na dostojanstven nacin
doping=shit
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


zapamtićete vi mene..´oćete!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 213
Zastava albukerki
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
čini mi se da su dopingovani svi domaći igrači velikih takmičenja(EP,SP) u fudbalu.Setite se samo kako je Koreja igrala,a gde su ti silni fudbaleri,setite se Holandije,što ih sada nije zvao Van Basten?Portugal igra finale!Nemci su samleli Švedsku,kako?Taj Klose izgleda dobije inspiraciju svake 4 godine?Čini mi se da cilj opravdava sredstvo kada je ekonomija u pitanju. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
mob
Motorola 
Biciklisti su najjači! Ljudi su pokretne apoteke!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

realno

Zodijak
Pol
Poruke 1153
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.5
Biciklisti su najjači!

u redu. sada za kaznu po 10 000 puta napishi imena mark mcgwire, rafael palmeiro i barry bonds. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung 
Uvek mi se činilo da se oni bodi-bilderi  dopinguju  Smile
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung i5700 + D880
Ko,ovi momci? Ne verujem,ja mislim da su otekli od mleka,pirinca,jaja i tunjevine Smile Ili su im sipali drogu u heroin...  Smile

Krljaju se svi,ali ako izuzmemo bodibildere,po meni se mrtva trka vodi izmedju biciklista i atleticara..Dovoljno je pogledati Morisa Grina iz najboljih dana,toliko se krljao da sam samo cekao kad ce da zvekne nekog koliko je bio nervozan Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

bb.jpeg
(53.21 KB, 600x398)
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
[b][/b]Koriscenje zabranjenih supstanci u sportu je poslednjih deset-petnaest godina vrela tema u medijima. Svaka Olimpijada je po nekom nepisanom pravilu pracena brojnim doping aferama i oduzimanjima medalja. Doping je toliko prisutan da u atletici i biciklizmu nikad nismo sigurni ko je zapravo krajnji pobednik sve dok finalni rezultati testova ne postanu dostupacni. Steta za sport i za sportski duh, ali izgleda da je to realnost i nezeljeni efekat napretka medicine.

Veci deo liste zabranjenih supstanci koju svake godine objavi WADA-a (World Anti Doping Agency), sacinjavaju zapravo lekovi cija je osnovna namera lecenje bolesnih ljudi. Naravno sportisti i njihovi "doktori" su vrlo lukavo uvideli da recimo beta agonisti (lekovi za astmu) imaju odlican efekat na sportiste i da im znatno olaksavaju disanje, ili da eritropoetin moze biti koristan za povecanje koncentracije kiseonika u krvi (osnovna namena je za pacijente sa anemijama, losim bubrezima..itd). Takodje, godinama su aktuelne i transfuzije krvi. Naime sportisti (mahom biciklisti) pri visinskim pripremama, kada je njihova krv najbogatija kiseonikom, zamrznu odredjenu kolicinu svoje "visoko-oktanske" krvi i sacuvaju je za sam dan trke. Ovaj postupak dopinga im omugucava da uvek budu u njihovoj najboljoj formi. Naravno, tu su i razni steroidi. Kada smo vec kod steroida moram da napomenem i par kotraverznih cinjenica. Naime kod steroida vrlo je tesko odrediti donju dozvoljenu granicu jer i normalno ljudske telo proizvodi odredjenu kolicinu steroida. Po nekim strucnjacima donja granica zavisi od gustine mokrace, zatim doba dana kada je uzet uzorak mokrace..itd. Naime, po nekim istrazivanjima nivo steroida je znatno povisen nakon treninga. Za sada testovi koji se koriste su najbolje sto imamo, ali to nikako ne znaci i da su oni 100% tacni.

Borba protiv dopinga je vrlo vazni aspekt u nameri da se promovise i ocuva duh fer-pleja. S napretkom medicine i nauke vrlo je tesko postici najbolje moguce rezultate u detekciji ilegalnih supstanci. Prvi slucajevi dopinga su se pojavili jos pocetkom 20-og veka. Tada su aktuelni bili kokain, amfetamini i efedrin. Medjutim, javnost je tek sa slucajem smrti danskog bicikliste na olimpijskim igrama 1960. godine uvidela o kakvom se zapravo problemu radi. Kasnije sledi smrt britanskog bicikliste na Tur de Fransu, i mnostvo drugih slicnih slucajeva. Ovo je navelo Council of Europe (COE) da 1963. godine objavi zvanicno saopstenje i definiciju dopinga. Po toj originalnoj definiciji doping je bilo kakvo koriscenje supstanci koje mogu da poboljsaju perfomanse tela i samim tim daju prednost tom takmicaru u odnosu na ostale. Naravno, od 1960. pa do danas medicina je znatno napredovala sto samim tim znaci da bilo kakva lista zabranjenih supstanci nije konacna, sto je i razlog za zavrsnu frazu na svakoj listi: "..i ostale slicne supstance." Trenutno WADA ulaze 5 miliona dolara godisnje na istrazivanja u polju detekcije ilegalnih supstanci, tako da se nadamo da ce se ova trka koju WADA svakodnevno vodi sa nesavesnim sportistima ipak zavrsiti u korist WADA-e.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Siemens 
Odlicna stvar mada mi nemamo para za to.Onda bi tada potplacivali i medicinsko osolje.Ustvari dobro je sto nema toga mozda ne bi gledali dobar fudbal u nasoj liga koja znamo da malo vise odskace od jermenskog fudbala.
IP sačuvana
social share
conetheone
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

The_Punisher

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4179
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Šta bi sa Flojd Lendisom?Bilo je pre nekoliko dana da se žalio i da postoje šanse da dobije spor,ali dalje više ništa nisam čitao.jer zna neko šta se kasnije dešavalo i koja je konačna odluka.Pošto su rekli da će posle sedam dana objaviti konačnu odluku,a prošlo je 20 dana,a ništa ne znam.
IP sačuvana
social share
I don't try to be someone I'm not - I've always followed my heart and trance has always been my main sound.


Armin van Buuren
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 13:02:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.14 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.