Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:13:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Slavni ponavljaci  (Pročitano 8784 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Citat
ili mozes to da shvatis ovako:

skolski sistem je takav da sve tretira isto, bez obzira na njihove sposobnosti, sklonosti i interesovanja, sto cesto dovodi do toga da mnogi od nas ne ostvare svoj puni potencijal ili u gorim slucajevima navuku traume za citav zivot
Просто је неопходно и једино могуће да образовни систем све ђаке третира исто и подједнако и неке ствари се морају знати и са тим нема компромиса!Али поред тог елементарног знања,било у основној или средњој школи,постоје и посебне секције,па у крајњој лини постоје и толике библиотеке,али данас и интернет са ненормано-много података,који даје могућност и за лично подизање знања.

IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
i onda cemo u ime ravnopravnosti tjerati disleksicnu djecu da rade pisane tekstove, a onu koja mucaju da odgovaraju po citav cas usmeno

ako imas srecu da si talenat za muziku, sport ili slikanje, mozda ces i naci nekog da te podrzis

ali ako si talentovan za sve po malo i nista konkretno, a jos nemas srecu da te neko usmjeri, da ti da dobar savjet, da te natjera da izaberes neko polje i da se na njega skoncentrises - ode ti u propast
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Citat
Isak Njutn – Čovek koji se danas smatra jednim od najvećih umova svih vremena u mladosti je malo obećavao. Bio je lenština i voleo je da se petlja sa tehnikom. Dozvolili su mu da nastavi školovanje samo zato što se pokazao beznadežan u upravljanju porodičnim imanjem. Po povratku u školu vratili su ga ponovo u najniži razred, ali se on tada naglo prenuo iz letargije zahvaljujući tuči s nekim školskim siledžijom koja mu je podigla ugled među drugovima. Mnogo godina kasnije njegovi radovi iz matematike i fizike revolucionisali su naučnu misao.

Vidite da ima neke i koristi od skolskog siledzije  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Lex III:
Actioni contrariam semper et æqualem esse reactionem: sive corporum duorum actiones in se mutuo semper esse æquales et in partes contrarias dirigi.
Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
i sigurno ponajbolji poklon klincima oko 9-10-11 godina Wink

Naprotiv, ovo je totalno los poklon tom uzrastu jer bi klinci za svaki neuspeh koristili poredjenje sa najvecim umovima koji su bili losi u skoli Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Али поред тог елементарног знања,било у основној или средњој школи,постоје и посебне секције
Za dvanaest godina skolovanja, za koje sam dobio preko 30 diploma i priznanja, medju kojima i veoma vredne nagrade, imao sam prilike da prisustvujem samo 4 puta na casovima dodatne nastave za posebno talentovane ucenike... pritom smatram da sam isao u jednu od retko dobrih skola sto se osnovne tice, a ni za srednju nemam vecih primedbi.
Takva deca, ako zaista zele da se usavrse, to moraju u sopstvenoj reziji, a to nije ni lako ni jeftino Wink

Inace... neki moj utisak...

Sistem ne funkcionise...

Ne funkcionise jer nije fer ni prema kome.
Profesorski posao je pristojno placen (plate su od 38 000 - 55 000). To nije mnogo, ali sve kad se uzme u obzir, korektno je...
Problem je sto istu platu primaju i najbolji i najgori profesor...
Sto u profesuru odlazi onaj koji ne moze da se zaposli u struci, sto su to ljudi bez pedagoskog znanja i vestina, cesto klasican sljam koji niko drugi nece...
Problem je i to sto je taj posao jedan od najstabilnijih, i necete ga izgubiti osim ako ne napravite neko bas veliko sranje...
Cinjenica je da je stresan, da nije jednostavan, ali kako ga vecina obavlja - zaista nije tezak.

U osnovnoj skoli, u 8. razredu, nase celo odeljenje je u proseku bilo odlicno... Dakle, prosek odeljenja je bio preko 4.5. Imali smo 8 vukovaca, jos 9 odlicnih od 25-26 dece. I svi su zasluzeno to bili, bez mnogo stresa i mucenja jer su nam nastavnici zaista bili dobri... uz par sitnih primedbi, ali kad se podvuce zaista dobri...
Dosao sam u srednju skolu, u odeljenje u kome su sve bili odlikasi i video da masa njih ne poseduje ni ona najelementarnija znanja... Skola je bila teska, profesori strogi i u prvoj godini je bio pravi masakr...
Ponavljam... pricamo o odlikasima...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pojedini ovdje naslucuju o cemu se radi,drugi jednostavno ne mogu da shvate,sto je i logicno.

dovoljno bi bilo da prisustvujete jednoj sjednici odjeljenskih vijeca i vidjeli bi ste koliko prosveta ima problema koje,realno,ne bi bilo tesko rijesiti kada bi ministarstvo prosvete moglo i htijelo uloziti i pare i kadar i vrijeme.

sistem po kome se skolujemo mi ovdje nije prosao kroz nikakve bitnije promjene zadnjih pedeset i kusur godina Smile
to ne moze nikako biti dobro.
mi pratimo staru i tradicionalnu struju pedagogije koja se,pola u zbilji a pola u sali,objasnjava kao " Bog za katedrom"...profesori su,vrlo cesto,svedeni na deklamatore stiva iz zastarjelih udzbenika,ocijenjivace i vrlo rijetko vaspitace(koliko ko sebi po nahodjenju misli da treba za to i da odvoji vremena)...realno,planove i programe pisu birokrate,koji cesto zanemaruju praksu...tako da u nasim planovima i programima imate jako puno nerealnih stvari.ogromno stivo,a malo prostora za praksu i individualni rad sa ucenicima...

sekcije? Smile

u skolama u koji sam ja radila 90% sekcija se otaljava da bi se skupila norma,jer skola zbog inspekcije mora da ima evidenciju o njima.
a skole u kojima sam radila su mahom bile gimnazije,dakle,vrlo ozbiljne reputacije.
prosjecan profesor vecinu svoga vremena,umijesto da se bavi svojim poslom,provodi vrijeme korigujuci planove i programe,silnu dokumentaciju zbog inspekcije(to je mrtva straza kada oni dolaze- ostaci komunizma...a sve u cilju da zadovoljimo formu,a sustina nam ocigledno izmice)...vise licimo,na momente,na cate u opstini nego li na predavace Smile...

sistem po kome se radi odgovara starijim kolegama,uz svo duzno postovanje,jer u sebi ima nesto od komunisticke ucmalosti i zadaha sveopste letargije.
poslije trideset godina u prosveti...sasvim je normno da ste umorni od pogleda i na praznu ucionicu.
ja to mogu da razumijem.
zato i postoji beneficirani radni staz.

ukoliko zelite da unesete ikakve inovacije u nacinu predavanje i odnosa sa ucenicima to radite na svoju ruku,na ustrb svoga vremena i strogo vodeci racuna da se to ne kosi sa statutima skole koji su sturi i strogo birokratski...i da se,ne daj Boze ne zamjerite direktoru koji,kao po nepisanom pravilu,imaju strah od svega sto mirise na promjenu jednostavnog i monotonog bitisanja skole.da ikako mogu...uveli bi kecelje i profesorima!

forma,forma,forma...

i nije tacna tvrdnja da skola mora i treba da isto tretira ucenike Smile
postoje nacini i sistemi,a to sve kosta ministarstvo ogromnog ulaganja,da se obrazovni sistem podigne na jedan visi nivo.
ali mi,kao zemlja u tranziciji,logicno da nismo u mogucnosti za tako nesto.
na kraju krajeva,to je ogroman visegodisnji posao.
pedagogija je kao nauka u zadnjih pedeset godina toliko napredovala,da su neke stvari kod nas besmislene.

pa isto kao i medicina...zamislite da lijecite neke bolesti po saznanjima od prije pedest godina!?! Smile
« Poslednja izmena: 06. Mar 2009, 21:47:26 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
i sigurno ponajbolji poklon klincima oko 9-10-11 godina Wink

Naprotiv, ovo je totalno los poklon tom uzrastu jer bi klinci za svaki neuspeh koristili poredjenje sa najvecim umovima koji su bili losi u skoli Smile
Gresis, posto nisi video knjigu...
Ovo ovde je kratak izvod, knjiga je pak napisana potpuno genijalno, sa gomilom ilustracija i ni na koji nacin te ne stimulise da ne ucis...
Slucajno sam je video kod drugara na rodjendanu njegovog klinca i odusevio se...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
knjigu nisam imala prilike da vidim,ali nemoguce da je "kreativna radionica" mogla da stampa nesto sto bi ucenike moglo da stimulise na nerad.

poznavajuci materijale koji su oni do sada stampali, vjerujem da su i sada uradili sjajan posao.

vrhunski pedagoski tim stoji iza ovog izdavastva.

vrlo su ozbiljni i temeljni...kad malo zagrebete po povrsini.

njihove poruke su jasne i precizne...ne treba dozvoliti da nas,mozda kontradiktoran naslov,navede na pogresne zakljucke.

knjigu treba vidjeti.
« Poslednja izmena: 06. Mar 2009, 22:24:31 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Da se nadovezem na sesiric, i opet neke svoje utiske iznesem...

Imao sam "nestandardne" profesore... i za vecinu mogu da kazem da je to bio veliki plus...

Moj nastavnik srpskog, pored cinjenice da je izuzetno zanimljiv za slusanje, neverovatno je kreativan kada je objasnjavanje u pitanju... covek je godinama trazio nacin da deci objasni neke stvari koje su teske za razumevanje i razvio kompletan sistem, nekoliko malih prirucnika gde je ilustracijama i kratkim pesmicama celokupnu gramatiku i pravopis uoblicio... svi smo ih znali savrseno jer je ono sto je radio bilo prosto genijalno...
Kasnije je pokusao u sopstvenoj reziji da izda te knjizice bez ikakve zarade, cisto da ih podeli sa drugima, i koliko znam nema uspeha u tome, ali znam da sam ja i nekoliko drugih bivsih ucenika kupovali na desetine i davali ih deci nasih najdrazih jer je to zaista jedan brilijantan poklon za svako dete koje treba da se spremi za prijemni ispit ili kako to sad vec ide, zavrsni... Ne znam da li se do toga moze doci.. ali ako negde vidite "Reci su kao ptice", zastanite Wink



Inace...

Uvek je problem bio velika kolicina gluposti...
Danas vise nego ikad, jer je prosto ima sa svih strana...

Malo dece umeju na pravi nacin, u realnom vremenu, to da filtriraju...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:13:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.