Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:45:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kako da izdam roman  (Pročitano 9293 puta)
18. Feb 2009, 16:15:35
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
postovani/a.imam 29 g.nemam univerzitetsku diplomu. a napisao sam jedan roman po svojoi zelji,ali nisam ga autorizovao niti zastitio autorsko pravo ,jer ne znam kako se to radi ? i dali mogu da autorizujem roman da postanem autor romana posto nisam knizevnik ? gde treba za prvo da se obratim ? roman koji sam napisao je ustvari scenario za film ,za americki film jer dogadjai zbiva u nju jorku,zanr je komedija.ja sam se uverio da ne mogu da prodam roman ili scenario nekoi holivudskoi filmskoi kompaniji da snime film po moj scenario.ali ako imam pravo da izdam roman nekoi izdavackoi kuci za knjige.ako se toj kuci dopadne moj roman onda ce da mi kupi roman ili cemo naci neku zajednicku rec sa tom izdavackom kucom.ta izdavacka kuca moze da bude i u srbiji .dakle ako nasa izdavacka kuca uzme moj roman .ona ce nesto da napravi sa moj roman ,na primer moze da otstampa na stotine ili na hiljada primeraka iz mog romana .a moze da se probije moj roman i u svetskim bibliotekama pomocu angaziranja izdavacke kuce i zbog dobrog scenaria romana .i tako se dopadne nekoi filmskoi kompaniji i kupi moj roman za snimanje filma po moj scenario ...e sad mi vi recite kakva je mogucnost da ja izdajem roman nekoi izdavackoi kuci ? a nemam nikakvu univerzitetsku diplomu ? da li mogu da ostvarim da se moja knjiga nalazi u raftovima u bibliotekama ? da li imam sanse da ucinim moju knjigu poznatu koda nas i u svetu .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
Izvini ali ako si ovako pisao roman...jbg brate sanse su ti ravne nuli!
Inace ako imas para oko 1000 ~ 1500 eura i mozes je izdati gde hoces...a ako nemas jbg to ce ici malo teze mada imas i tu laksu varijantu..nadjes lektora i korektora odrade ti knjigu nadjes neku jeftinu stampariju i ajt vidimo se...
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
jbg brate pogodio si da su mi sanse ispod nule za objavu knige mnogo ti hvala ti si brate moi inspirator obradovao si me sto si mi razjasnio problematiku jbg to me mucilo dugo vreme ja stvarno nemam pojima da pisem ne znam ni najosnovnie da pisem znakove kao zapete itd.jbg brate ti si za mene genije hocu da me poducis za znakove kad treba da ih pisem na tekstu jbg brate sto je sramota je
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
da l' sam luda što uopšte ostavljam komentar, nemam pojma  Smile

Izvini ali ako si ovako pisao roman...jbg brate sanse su ti ravne nuli!
Inace ako imas para oko 1000 ~ 1500 eura i mozes je izdati gde hoces...a ako nemas jbg to ce ici malo teze mada imas i tu laksu varijantu..nadjes lektora i korektora odrade ti knjigu nadjes neku jeftinu stampariju i ajt vidimo se...

Dedeci, na ovaj odgovor koji si dobio, ja stvarno ne znam da li je tvoj odgovor bio šala, zafrkancija ili šta? Kao i postavka teme... Dakle, uvek ima ljudi koji su voljni da pomognu koliko je u njihovoj moći, ali, na ovakve tvoje komentare, ja sad, iako dosta mogu da te uputim čak i u nekim drugim stvarima možda da pomognem, nemam ni najmanju želju da bilo šta kažem.... Ako mene ne može nikako da ugrozi, a drugom može da koristi, uvek ću rado da pružim bilo kakvu pomoć, i zato, ako si ozbiljan po pitanju ovoga (u šta zaista ne verujem) ajd' molim te probaj ozbiljno na ovo da odgovoriš... Nisu bitne pravopisne, gramatičke, i ostale greške, samo potrudi se da promeniš stav i da lepo sročiš to što želiš da kažeš - ako nešto želiš da kažeš.... na ovaj način, svi će se nasmejati ili prevrnuti očima, ali niko te neće ozbiljno shvatiti ako treba ozbiljno da se shvati...  Smile 
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 5493
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
HTC trophy
... sta ce mu diploma za knjigu????
... jedino ako je neka zbirka zadataka ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson P990
Kao neko ko je imao iskustva u radu u izdavackoj kuci mogu da kazem sledece:

Ne treba ti apsolutno nikakva diploma da bi objavio roman.
Ako si anoniman autor, a pritom ti je ovo jos i prvi roman, ne da neces dobiti ni dinara od izdavacke kuce, vec ces morati i da platis...
Cena po sistemu 'knjiga u ruke' bi bila negde oko 60 000 - 80 000 din, zavisno od broja stranica i tiraza (u cenu je uracunata priprema za stampu, stampa, koricenje, CIP-ovanje i sl...) Zato ti preporucujem da u pocetku nahvatas neke sponzore.
Mi smo imali ugovore sa bibliotekama, knjizarama, isli na sajmove, ali iskreno, u nekom samom startu neces se 'leba najesti od pisanja...
Dalje, ni jedna iole ozbiljna izdavacka kuca nece da te zavrne. Sve naravno ide preko ugovora. Ako ti roman bude uspesan, nista ne moze spreciti izdavacku kucu da odstampa jos 15 000 primeraka, ali naravno tebi ide tvoj procenat od prodaje...

Bez uvrede, ali sanse da roman kao scenario uvaljas nekoj fensi holivudskoj kuci su ravne nuli. Bolje preradi malo scenario, opet nadji neke sponzore, snimi neki amaterski film, konkurisi za neke amaterske festivale, gurni ga na net i tu vec postoji bar tracak nade...
IP sačuvana
social share
-Kyle: Wow! That's a lot of seamen, Cartman.
-Cartman: Yeah, I bought all that I could at this bank, and then I got the rest from this guy Ralph in an alley.
-Stan: That's cool.
-Cartman: Yeah, and the sweet thing is, the stupid asshole didn't even charge me money for it. He just made me close my eyes and suck on a hose.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S Advance
Hm  Smile

@CakumPakumVakum
Posto si covek sa iskustvom, bi li bio ljubazan da ostavis par imena izdavackih kuca iz Srbije?  Smile

I ovaj, kako konkretno ide ta preporuka i sklapanje ugovora? Jel to preko nekih konkursa, ili jednostavno odneses radove kod njih da ti ih oni procene? (Koknretan slucaj - u pitanju je zbirka pesama  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
Sa zbirkom pesama, i još ako je prva, moj ti je savet da kreneš sa izdavačkom kućom 'Poeta'... Radi su da pogledaju, ljubazni, brzi, i prihvataju ta 'prva dela' za razliku od nekih drugih  Smile  S tim što se na žalost još nisu proširili dovoljno, pa po sistemu 'knjiga u ruke' kako reče CPV, sve dalje je na tebi.... oni ti rade reklamu na sajtu njihove kuće, sajmovi, promocije, dok celokupno finansiranje i probijanje u prodaju je tvoje...  Smile
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ok... @suuuzi hvala na informacijama  Smile

Jeste u pitanju zbirka "prvenac" tako da cu da vidim prvo na "domacoj" teritoriji (posto sam iz Nisa) sto u vezi izdavackih kuca, a sto u vezi sponzora...

Samo, ne kapiram bas najbolje za "Poetu" (bio malopre na njihovom sajtu). U baneru im pise da vrse obradu za stampu i stampu, a u cenovniku samo reklamu  Smile I da... nisam nasao nista o zastiti autorskih prava a to bi mu doslo ono najvaznije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
Ja ti to mogu onako kako su meni objasnili : ) dakle, uopšteno sa nestručnim objajšnjenjem... a u svakom trenutku možeš kontaktirati Veselina iz 'poete' koji je uvek voljan da odgovori na pitanja izdavao ili ne kod njih.... Dakle, ako je autorsko delo izdato u izdavačkoj kući, tom, kako već zovu, katalogizacijom, ti si autor i jedini vlasnik s čim zadržavaš sva prava... Dalje, uzmimo za primer da nemaš 'leđa' i nekog ko bi te gurao - od svih primeraka čije izdavanje sam finansiraš (osim ako nemaš sponzora) za Narodnu biblioteku se obavezno daje 10 besplatnih primeraka (a oni ih šalju u 9 biblioteka, uključujući Banjaluku i Cetinje), izdavačkoj kući za arhivu i za izlaganje na sajmovima knjiga ostaju 2 ili 3 primerka... S ostalim primercima ti raspolažeš po svojoj volji. S knjižarama je, uglavnom, problem što ne plaćaju za prodate primerke. A čak i ako to rade uzimaju doooobar procenat... Ukoliko zeliš ipak možeš da "žrtvuješ" nekoliko primeraka i odneseš ih u nekoliko knjižara, čisto da cirkulišu... Mada, bolje knjižare će prihvatiti prodaju knjige samo ukoliko imaš reklamu (tv, novine itd...) Sve u svemu, nije to nešto Bog zna koliko isplativo, i sam si svedok da danas prolaze bolje 'imena' nego kvalitet... na žalost...  eto, ukratko.... a kao što rekoh, slobodno kontaktiraj 'poetu' dobićeš odgovore na sva pitanja....

A da, 'poeta' , u dogovoru, može sve da ti uradi.... Od pripreme, korekture, štampe, dizajna, izdavaštva, reklame do promocije o tvom trošku : ) ...
« Poslednja izmena: 02. Mar 2009, 12:07:51 od suuuzi »
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 12:45:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.