Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:46:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Santana na Ušću  (Pročitano 12864 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Santana tražio votku i tekilu
Autor: A. N. | Foto:AFP | 08.07.2009. - 05:00

Slavni meksički gitarista Karlos Santana koji će u subotu, 11. jula nastupiti u Donjem gradu na Kalemegdanu, od organizatora koncerta je tražio pojačano obezbeđenje, a Santana koji će u Beogradu svirati sa desetočlanim pratećim bendom u svom rajderu (lista zahteva) tražio je i votku, viski i, naravno, tekilu.
 
Čuveni gitarista, koji će drugi put nastupiti u Srbiji (prvi koncert je održao 1975. u hali „Pionir”), u Beograd stiže na dan koncerta, a već narednog dana putuje za Varaždin gde svira u nedelju uveče. Santani i članovima njegovog benda u bekstejdžu će na raspolaganju biti zasebne komforno uređene svlačionice.
Osim votke, viskija i tekile, Santana i njegovi muzičari su tražili pivo (uvozno), šest flaša kvalitetnog crnog vina, mineralnu vodu (ohlađenu i na sobnoj temperaturi), ceđeni sok od pomorandže, sok od jabuke, „red bul”... Takođe, Santana i ekipa su tražili i nekoliko vrsta čipsa, jogurt, čokoladice, ćuretinu, šunku, salamu, sir, puter od kikirikija, kečap, senf, majonez...
Karte za koncert koštaju 3.900 (parter) i 5.900 dinara (fan pit) i mogu se kupiti u „Tiketlajnu”, „Eventimu”, „Bilet servisu” i na blagajni „Beogradske arene”. Producentska kuća „Skaj mjuzik”, organizator Santaninog nastupa, još jednom je apelovala na sve ljude koji su ranije kupili karte, a na kojima se ne nalazi logo „Skaj mjuzika”, da iste vrate na mesto gde su ih kupili, i na licu mesta ih zamene za karte na kojima stoji logo „Skaj mjuzika”. Na koncert će moći da uđu isključivo posetioci sa ulaznicama na kojima stoji logo „Skaj mjuzika”.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Santana za „Blic” uoči nastupa u Beogradu 11. jula
Usrećiću sve žene na koncertu
Autor: M. Mijatović | Foto:Beta-AP | 09.07.2009. - 05:00

Karlos Santana, proslavljeni gitarista i kompozitor, nastupiće u Beogradu 11. jula na Kalemegdanu u okviru svetske turneje „Supernatural Santana a Trip Through the Hits”. U razgovoru za „Blic” ovaj vremešni majstor na gitari pričao je o svojoj muzici, ženama, zašto podržava legalizaciju marihuane i prisetio se svog prvog koncerta u Beogradu, 1975. godine.

 
Vest o vašem koncertu u Beogradu izazvala je pravo oduševljenje među vašim fanovima u Srbiji. Šta mogu očekivati od tog koncerta?
- Sviraćemo sigurno dva-tri sata, a naša muzika će usrećiti sve ljude i sve generacije, a naročito žene.

Prošle su četiri godine od vašeg poslednjeg albuma. Kada publika može da očekuje nešto novo i da li postoji mogućnost da i u Beogradu odsvirate neku novu pesmu?
- Imamo neke nove pesme, tako da će na koncertu sigurno biti dve-tri nove stvari. Sviraćemo i jednu pesmu Majkla Džeksona kako bismo mu na taj način odali počast. Moj sin Salvador takođe nastupa sa mnom i sa njim izvodim pesmu „Get Out Of My Life”. Što se tiče novog albuma, u avgustu ulazimo u studio i počinjemo sa snimanjem, tako da će uskoro biti nešto novo.

Muzika koju svirate je veoma senzualna, zavodljiva i romantična. Da li su vam žene često bile inspiracija za takvu muziku i da li ste nekada koristili muziku kako biste zaveli neku ženu?
- Pa, ne baš. Znate, ja sviram muziku kao da žednom dajem vode. Moja muzika je senzualna i duhovna, jer je za mene Bog nešto stvarno i opipljivo, a ne samo pojam. Volim da sviram muziku koja će žene otvoriti kao pustinjski cvet, jer muzika je voda, tako je čista. Strah je ono od čega se žene zatvore, a radost je ono što ih otvara i žena je jedino srećna kada sa muškarcem deli ono što im je Bog namenio i kada se nadopunjuju.

Sarađivali ste sa puno različitih muzičara koji pripadaju različitim žanrovima. Koji je kriterijum po kome birate muzičare sa kojima želite da sarađujete?
- To je na prvom mestu iskrenost ili bilo koja vibracija koja dolazi iz srca ili prija mom srcu. Moram da verujem da taj neko sa kim ću sarađivati peva iz srca i da njegove pesme nemaju neki uvredljiv, rasistički ili ponižavajući tekst.

Postigli ste svetski uspeh, što je prilično retko za umetnike koji dolaze iz Južne Amerike. Zašto je tako teško probiti se u svetu ako niste rođeni u SAD ili Evropi?
- Mislim da ako svirate samo polku, šansa da te znaju ljudi u Nemačkoj je velika, ali te neće poznavati oni u Africi ili nekoj drugoj zemlji. Ali, ako tvoja muzika nema boju, ako je kao voda, onda će te znati ceo svet.

Podržavate legalizaciju marihuane. Zašto mislite da je to važno i kakav je vaš lični stav prema korišćenju ove droge?
- Ja sam prestao da konzumiram marihuanu jer moje telo to više ne može da podnese, jer se onesvestim, a onda ne mogu da sviram. Ali, ljudi je svakako koriste i ako već to rade, onda se ja zalažem da sav novac od prodaje treba dati za obrazovanje.

Prema mnogim anketama svrstani ste među najbolje gitariste na svetu. Šta kažete na to i ko su po vama najbolji svetski gitaristi svih vremena?
- Po meni su dobri gitaristi svi oni koji sviraju od srca. Moji favoriti se stalno menjaju, ali mogu da kažem da su za mene najbolji Hendriks, Segovija, Ves Montgomeri, Badi Gaj...

Nastupali ste u Beogradu 1975. godine. Da li se sećate tog koncerta i šta biste poručili publici pred subotnji koncert?
- Sećam se tog koncerta veoma jasno, jer sam nastupao sa „Earth, Wind and Fire” i to je bio njihov prvi koncert u Evropi. Moja poruka publici je: ostanite verni svom srcu i bićete večno mladi, jaki, moći ćete da sagledate širu sliku života, a ne samo ego, jer je ego taj koji povlači strah. Svi televizijski kanali prodaju strah, a jedino je ljubav besplatna.

Nemam omiljenu gitaru
Da li znate koliko gitara imate i da li imate neku omiljenu koju svuda nosite?
- Imam oko 50 gitara, ali to su klasične „vintidž” gitare i njih ne sviram jer one imaju veliku vrednost. Inače, nemam neku gitaru za koju sam posebno vezan, jer nisam nesiguran s tim u vezi i mogu da sviram na bilo kojoj gitari. Lojalan sam svom srcu i prstima, a ne parčetu drveta.

Ne planiram penziju
Jednom prilikom ste izjavili da ćete otići na Maui i postati sveštenik kada se penzionišete. Da li taj plan i dalje postoji?
- Ne planiram da se penzionišem, već ću kada budem imao 67 godina, a sada mi je 61, imati posebne koncerte samo nekoliko puta godišnje. Volim ono što radi dalaj-lama, a to je ujediniti ljude i biti u harmoniji, pomagati ljudima, investirati u Afriku i pomoći onim ljudima koji su zaboravljeni. Nisam jedini koji želi da radi takve stvari, tu su i Sting i Stivi Vonder, jer ma koliko da ja volim muziku, ona ne vredi ako ne činiš druge ljude srećnim. Ono što te čini bogatim jeste radost na licima drugih.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 62
OS
Windows Vista
Browser
Safari 2.0.172.33
mob
Nokia 6300
jel zna neko u koliko sati je najavljen pocetak? i ima li informacija sta ce biti ogradjeno, odakle najblize moze da se slusha... Smile

stvarno mi se nije davalo 4k za kartu... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zasto lako, kada moze tesko

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 162
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia n73
Koncert je bio fenomenalan. Jedino mi se nije svidjalo sto je publika bila mrtva prvu polovinu koncerta, inace sve ostalo je bilo perfektno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 13. Jul 2009, 04:30:31 od originalfire »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
nikad necu preboleti sto sam propustio ovaj koncert,koji se pritom odvijao na svega nekoliko metara od moje kuce...
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
(bio sam na putu...)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:46:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.