Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Etnonacionalizam- problem Bosne i Hercegovine?  (Pročitano 15791 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Znaci po tebi podjela na cisto nacionalne "torove" jedino je odrziva u svijetu?

Balkanci trebaju da budu primjer svima u svijetu a ne svijet Balkancima?

Amerika treba da se ugleda na nas a ne mi na Ameriku i njihovo Americko drustvo i demokratiju?

Nase napredno drustvo treba da bude primjer svima u Svijetu u kojem pravcu treba da se izgradjuju?





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Znaci po tebi podjela na cisto nacionalne "torove" jedino je odrziva u svijetu?
Не бих ја то тако погрдно назвао, али ДА! Шта нама у Србији фали? Србија држава српског народа и националних мањина које живе у њој. Мислим да би сваки народ требало да има своју државу, али нисам против да у тој држави има и мањина. То је једноставно природно да у свакој земљи има и мањина.

Balkanci trebaju da budu primjer svima u svijetu a ne svijet Balkancima?
Amerika treba da se ugleda na nas a ne mi na Ameriku i njihovo Americko drustvo i demokratiju?
Nase napredno drustvo treba da bude primjer svima u Svijetu u kojem pravcu treba da se izgradjuju?
Нисам ово рекао. А Америку пусти, она је јединствен случај у свету! И наравно да нећу да се угледам на Америку и на америчку квазидемократију! И не мислим да неко некоме треба да буде пример по defаult-у. Сваки народ има свој карактер и идентитет, па некоме нешто одговара а некоме не. Тако нама Србима не одговара амерички модел, а сада се испоставља да ни Французима не одговара. Пробали су да се угледају на Америку и сад имају проблема.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.00
уз оволике зле крви између народа на овом нашем поднебљу ''национални торови'' су најбоље решење ...

грађанске државе ... можда за цирка 100 година ако издржимо без још којег рата  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 
Tek kad se ustanove granice koje su garant bezbednosti nacija moguće je sa sigurnošću pristupiti integracijama na bazi slobodne volje građana. Zato ja ne smatram da je glupa ili naivna ideja da se nacrtaju nacionalne granice.

Uostalom imali smo Jugoslaviju, beskrajnu ravnopravnost, sigurnost i slobodu kretanja. I nije mogla da preživi dubinu nepoverenja i podlih sebičnih planova.

Kako da recimo Srbi u Srpskoj veruju u multietničku državu kad se u FBiH zagovara zelena transverzala, daje državljanstvo teroristima, prikrivaju podatci o mučenju, ubijanju i zlostavljanju Srba i Srpkinja. I to ne neki od pre 400 godina nego ovi u 20. veku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Veština pretvaranja je na vreme uočena.
Sa jedne strane priča o zajedništvu, a sa druge nešto otprilike ovako


Citat
Mi se inace vodimo po onoj "sto ne zelis sebi, nemoj pozeljeti ni drugome" , ali kad su Srbi u pitanju ne znam sto da se desi, za nas nije dovoljno lose! Recimo da se otcjepi Sandzak i Vojvodina, mi bi bili nezadovoljni sto je Sumadija ostala u sastavu Srbije!

...sa jednog vašeg foruma...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6

Znaci Hitler je po vama bio upravu sto se zalagao za svoj "njemacki identitet" i borio se za njega.

Postujem vase misljenje ali malo usporedite  ideje etnonacionalizma  i cine li vam se mozda bar malo slicne ideji Hitlera i njegovom trecem Rajhu?

"Nacisti su podržavali ideju Velike Nemačke, sa integracijom svih ljudi s navodnim čistim germanskim poreklom. Ova politika manifestovala se u uništavanju oko 11 miliona pripadnika raznih manjina (Jevreji, Romi, Sloveni), političkih protivnika (liberali, komunisti) i društvenih izopštenika (invalidi, homoseksualci), kao i suprotstavljenih stanovnika i desetaka miliona drugih kao direktan ili indirektan rezultat vojnih operacija."

Izvor: wikipedia

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Problem Bosne i Hercegovine nije nacionalizam nego cinjenica da postoji jedna nacija unutar te zajebancije od drzave koja tu drzavu nikad nece priznati i dace bog prvom prilikom ce se otcepiti,a druga strane "poturice" 'TM pokusava da ujedini i asimilira drugu stranu sto se nece nikad dogoditi.
Bolje da se takvih gluposti ostavimo jer ce pre ili kasnije poturice nesto pokusati na tom planu a onde cemo mi  Srbi kakvi smo fini da ih istrebimo u samoodbrani Smile
Sva ova frka u Bosni koja sad traje je posledica cinjenice da su muslimani u Bosni Srbi i manjim delom Hrvati,i jedina ideja koja ih je spajala je Islam ali cak i Islam koji ih je spajao je podeljen na nekoliko tabora.Ukratko u uprosceno oni su dete koje nema roditelje.

Ono sto treba uraditi da bi se napravio mir u Bosni je da se Islam dezintegrise i da se polako prepreke izmedju Srba pravoslavaca i Srba muslimana sistematski uniste,ali oni koji su stvorili BIH to nikad nece dozvoliti,muslimani nemogu sami da se odrze i uvek ce morati da slusa ju sto ih cini savrsenim vazalima,kao sto su to znali Turci nekih 600-700 godina pre tako to sad znaju i Ameri
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 01:00:10 od eizo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia 
I vi pobiste 750 000 Srba 41-44 pa sebe ne vidite kao monstrume. Kad kažem vi mislim da su muslimani bili lojalni i naklonjeni NDH i da su učestvovali u zločinima protiv Srba prvo u okvitu ustaških jedinica a posle i organizacijom sopstvene divizije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Jednom ustaša, uvek ustaša.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Da sad opet treba da pocnemo pricu o tome ko je poceo rat... spominjanje pojmova  islam,poturice,cetnici,srebrenica,logori itd...

Vratimo se temi..kad kazem etnonacionalizam tad mislim i na muslimane,srbe i hrvate!


Etnonacionalizam na Balkanu je podijelio ljude na torove..kako se boriti protiv njega i uciniti da Bosnom i Hercegovinom vlada demokratija u kojem su svakom gradjaninu zagarantovana osnovna ljudska prava covjeka..covjeka a ne pripadnika ovog ili onog naroda?


Prelazak iz jednopartijskog u visepartijski sistem pocetkom 90-tih je pogodovao razvitku etnonacionalizma kojeg su politicki mocnici  iskoristili kako bi vladali ovim prostorima...rezultat unistenje mnogih materijalnih stvari,ljudskih zivota,ideala,prijateljstava itd...

Da li je ideja etnonacionalizma ideja vodilja uz koje sve buduce generacije treba da odrastaju?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.