Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:03:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta je Ateizam???  (Pročitano 142224 puta)
16. Feb 2009, 23:10:32
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Sta je Ateizam?

Ateisti najcesce definisu jednostavnim recima: "Ateizam je neverovanje u bilo kakvog boga". Pri tome nema potrebe za dokazivanjem ili poricanjem, tzv. cinjenica – jednostavno se moze reci da je ateist osoba koja nije teist. Ponekad se ovo siroko razumevanje, odnosno tumacenje nazia "slab" ili "implicitan" ateizam. Nasuprot tome uze definianje ateizma se ponege nazivaju "jak" ili "eksplicitan" ateizam. U ovom drugom slucaju ateisti eksplicitno poricu postojanje bilo kakvog boga – sto zahteva, u nekim tackama, argumentovanu podrsku.

Ko su Ateisti i u sta veruju?

Mnogo je nerazumevanja iskazano oko toga ko su ateisti, u sta veruju, a u sta ne veruju? Ljudi postaju ateisti s razlogom. Biti ateist nije izbor ili cin volje kao sto je slucaj sa teistima, odnosno cinom (samo)volje roditelja (i klera) koji svoje tek rodjeno dete opredeljuju za teizm. Opredeljenje za ateizam je rezultat, odnosno posledica onog sto pojedinac zna, kao i logicnog rezonovanja. Ateist nije ljut kao teist, nije “borbeneo” angazovan u poricanju postojanja boga. Ateista se ne plasi pakla, niti se nada raju, tj vecnom zagrobnom zivotu. I to je njegova prednost.

Postavlja se pitanje da li ateisti preuzimaju primat u odnosu na hriscane? Da li znate da u svetu ima izmedju 850 i 900 miliona ateisa?


Ateisti o Isusu
Na postavljena pitanja o Isusu, ateisti često kažu: On je bio samo veoma pametan čovjek.
Kada uzmemo u obzir da hrišćani propovjedaju njegovu nauku - nauku čovjeka koji je tvrdio da je Bog i tvrdio stvari koje bi većina ateista smatrala produktom ludog čovjeka, koji je stradao zbog svojih tvrdnji... zašto smatrate da je on bio pametan čovjek?
Prema vašim mjerilima, on bi u najmanju mjeru bio ludak i fanatik, te zašto onda tvrdite da je bio izuzetno pametan čovjek?




Edit by Lightsoft: Nastavak, u zagradi, u naslovu obrisan. Ukoliko je namera temu razvijati u tom pravcu, kao sto je to u zagradi bilo, bolje ne zapocinji.
« Poslednja izmena: 16. Feb 2009, 23:35:17 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ako neko ne veruje u Isusa ne znaci da je ateista...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Samo ću reći:

"Kada poštovanje nekog božanstva dozvoljava bestijalnost u sredu a iskupljenje u nedelju, ne računajte na mene" - Frenk  Sinatra  Smile

i

"Organizovana religija je prevara i štaka za ljude slabog uma kojima je potrebna snaga u brojnosti." - Jesse Ventura

Nego... ko je napisao ovu glupost od teksta?  Smile Postoji li izvor?  Smile
Nešto ne verujem da je Igor mogao napisati nešto iole smisleno a kamoli ovo.  Smile
Doduše dao je svoj mali doprinos u vidu naslova teme ali nažalost... nije bilo smisleno...  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ignorance is blessing

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 38
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia N73
Najpre, ateista sam. Nisam toliko ni sam upucen u te vode da bih objasnjavao, ali dacu sve od sebe. Ako tema zazivi, pojavice se i ljudi koji znaju mnogo vise  Smile Igore, najpre moras razgraniciti dva pojma: religija i vera! Onaj koji nema ili je neopredeljen po pitanju religije je agnostik. Jednostavno, veruje u nesto, ali nije siguran sta je to nesto...kad kad i sumnja ali jos uvek traga, proucava razne religije ne bi li pronasao sebe. Ukoliko osoba nema veru, to je ateista. Medjutim, ne mozemo posmatrati to kao veru u Boga. Previse je bozanstava da bismo sva pakosno sveli na tog "naseg" pravoslavnog Boga. Postoji i katolicizam, budizam, islam, protestanti... da ne nabrajam i sve ostale monoteisticke i politeisticke religije i bozanstva. Zato ne povezuj ateizam i hriscanstvo, jer je ateizam nasuprot svega sto je nematerijalno, nepotkrepljeno logikom. Naravno, i ateizam ima svoje nijanse, te slede i podele (izguglaj).

Sto se tice Isusa...subjektivno, mislim o njemu kao i prema svim ostalim "mesijama". Jako pametni ljudi, koji bi da zive u danasnjici bili izvanredni politicari. Uostalom, religije i jesu nastajale radi kontrolisanja masa i ostvarivanja interesa. Fanatik, ludak, pametan covek... mozemo staviti i znak jednakosti izmedju navedenih reci. Jer, prosto, nisu u suprotnosti. Pametan covek naravno moze biti i psihicki poremecen. Isto tako posmatram i Hitlera. Covek je imao svoju viziju, ziveo u svom svetu (svo je i odlika psihoze) ali je bio enormno inteligentan covek! Smile
IP sačuvana
social share
Isto i skoro isto nije isto. To je skoro isto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
WhiteGoa  ne tekst sam prekopirao,misliš da bi se zamarao da još pišem o ateistima
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Bosch ima centrifugu
Shone je to lepo rekao - sustina hriscanstva je verovanje u Hristovu bozansku prirodu. Ima strasno mnogo ljudi koji veruju u Boga li ne i u bukvalisticku tezu da Hrist=Bog. CAk i mnogi hriscani je ne prihvataju na taj nacin. Problem ustrojstva svetog trojstva je sustina zbog koje je doslo do mnogih raskola medju hriscanskim crkvama koje i danas ostaju nepomirljive u svojim debilnim shvatanjima sveta.

Ateizam podruzumeva antropocentricni pogled na svet koji nije upravljan od strane bilo kakvog superiornog bica koje ne podleze zakonima materijalnog sveta. Drugim recima - ne postoji intervenicionisticki Bog kakvog ga pretstavljaju judeo-semitske religije.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Šta je sa bogovima iz drugih verovanja? Da li ateizam podrazumeva strogo materijalni pogled na univrzum?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
pa bogovi su ovozemaljski. kao sto su bili tito, staljin, lenjin, ...
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ateizam podruzumeva antropocentricni pogled na svet koji nije upravljan od strane bilo kakvog superiornog bica koje ne podleze zakonima materijalnog sveta. Drugim recima - ne postoji intervenicionisticki Bog kakvog ga pretstavljaju judeo-semitske religije.


Šta je sa bogovima iz drugih verovanja? Da li ateizam podrazumeva strogo materijalni pogled na univrzum?


Ateizam ne podrazumjeva nikakvog Boga, već sve postavlja pod lupu strogo materijalnog poimanja svijeta; dok ovo što je decky napisao važi za agnostike.

« Poslednja izmena: 17. Feb 2009, 14:58:17 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
što se mene tiče mene zabole što da li će neki Kinze verovati u Boga ili ne,mene zanima samo moj narod i moja religija,i želim da moj narod ide pravom stazom
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 85
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:03:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.