Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Upload video fajlova na net i youtube?  (Pročitano 7464 puta)
16. Feb 2009, 16:22:06
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Zelim da neke video fajlove uploadujem za download i na youtube...
Video fajl koji imam je pomocu AutoGK-a konvertovan iz dvd-a u avi i sada je "tezine" 350mb,trajanje 45min, kvalitet je solidan i interesuje me da li ovaj fajl mogu da uploadujem na youtube i koliko ce mi vremena biti potrebno? Druga stvar koja me interesuje je da ovaj isti video uploadujem na sajt za download, ali ne znam da nije slucajno dosta veliki, trazici po netu nasao sam da jednom kompresovani fajl ne moze vise da se kompresuje pa sam mislio da li mozda postoji neki arhiver kojim mogu da spakujem ovaj video na nekih 100-150mb? Ako to ne moze, sledeca opcija mi je da ga podelim na dva dela pomocu winrar-a i tako okacim za download. Naravno to sam sve nasao na raznim forumima, ali nigde konkretno nisam nasao kako se to radi. Ako je neko razumeo o cemu pricam i ima neku ideju neka pise...

a ako nisam bio jasan, kako bi ste vi DVD "tezine" izmedju 2 i 3 GB trajanja 45 min sredili da kvalitet ostane zadovoljavajuci i onda ga uploadovali na youtube i na obican web sajt sa kog bi mogao da se downloaduje...Treba mi mogucnost gledanja na youtube-u i download, zato trazim resenje i za jedno i za drugo.
Unapred hvala!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Sto se postavljanja na youtube tice, mislim da ne mozes, ako se ne varam youtube ima limit od 10 minuta (mozda gresim, proveri, ali mislim da sam u pravu).
Mozes da podelis na delove od 10ak minuta i upujes, koliko znam, to dosta ljudi to radi...

Drugo...

Nije tacno da jednom kompresovan snimak ne mozes dalje kompresovati...
Mozes... mozes to da smanjis na par megabajta al se nista nece ni videti ni cuti...
Treba ti ozbiljniji alat za kompresiju i mozes postici da snimak te duzine i zadovoljavajuceg kvaliteta bude 150-200 MB.

Ti snimak mozes i kod sebe na sajt da postavis, ali protok je preskup...
Verujem da ima jos nekoliko servisa osim youtube-a koji mogu odraditi odlican posao... koji mozda nemaju takve limite i slicno...
Youtube je dobar jer popularan snimak ima odlicnu reklamu u okviru samog sajta, ali ako ti to nije bitno, trazi dalje Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6120c
blip.tv
vimeo.com
blip bi ti odgovarao, mozes u masi formata da okacis a ima i download...
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6


Nije tacno da jednom kompresovan snimak ne mozes dalje kompresovati...
Mozes... mozes to da smanjis na par megabajta al se nista nece ni videti ni cuti...
Treba ti ozbiljniji alat za kompresiju i mozes postici da snimak te duzine i zadovoljavajuceg kvaliteta bude 150-200 MB.

Ti snimak mozes i kod sebe na sajt da postavis, ali protok je preskup...

Koji to alat mogu upotrebiti?
A kako mislis da protok moze biti preskup, ne razumem?

Sto se tice ovih drugih sajtova upravo pokusavam da uplodujem na blip.tv...
javicu rezultate...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
posto sam obecao rezultate pa daih javim....

Uspeo sam da uploadujem video velicine 35omb i trajanja 45min...stim sto je trajalo nekih 6 sati, ali nije frka, za takve stvari sluzi noc, ali me interesuje da li neko nekad pokusavao da okaci negde vece fajlove npr oko 800-900mb....vidim da je limit po fajlu 1GB.
To bi mi pomoglo da kompresovani video mogu da sredim a da pritom dobijem solidan kvalitet.
Ja sam pokusao fajl od 900mb da okacim, ali je na 12% izbacilo da je konekcija izgubljena, pokusao sam da nastavim, ali bez uspeha, mada na sajtu pise da je moguce nastaviti.
Pa u vezi sa tim zelim da se raspitam da li je uopste moguce okaciti ovoliki video ili je to samo u teoriji a u praksi znatno drugacije.
Hvala jos jednom na ponudjenom sajtu...inace dobra stvar je sto na sajt video moze da se uploaduje preko FTP-a...
« Poslednja izmena: 19. Feb 2009, 00:58:11 od Zoran13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Koji to alat mogu upotrebiti?
Bilo koji ozbiljniji program za manipulaciju i obradu videa.
Citat
A kako mislis da protok moze biti preskup, ne razumem?
Lepo, ako bi ti bio taj koji hostuje, imao bi problem jer se protok placa a streaming video klipova bas krvnicki srche.
Citat
Uspeo sam da uploadujem video velicine 35omb i trajanja 45min...stim sto je trajalo nekih 6 sati, ali nije frka, za takve stvari sluzi noc
Uradi speedtest na speedtest.net pa ako vidis da je up dosta sporiji od down-a a 99% jeste, onda je to realno vreme potrebno za tako nesto (mada to jeste bolno sporo...)
Citat
ali me interesuje da li neko nekad pokusavao da okaci negde vece fajlove npr oko 800-900mb....vidim da je limit po fajlu 1GB.
To bi mi pomoglo da kompresovani video mogu da sredim a da pritom dobijem solidan kvalitet.
Solidan kvalitet ces imati i na 200 Mb, a ako stavis negde 900 (a niko ozbiljan ti to nece dozvoliti jer je za njihovu stranu to preskupo), razmisljas li o tome da to treba neko i da gleda i da je mali broj ljudi koji su dovoljno ludi da tako nesto pokusaju...
Citat
Pa u vezi sa tim zelim da se raspitam da li je uopste moguce okaciti ovoliki video ili je to samo u teoriji a u praksi znatno drugacije.
Na server koji to dozvoljava, recimo tvoj licni zakupljeni server, mozes da okacis onoliki fajl koliko ima slobodno na hard disku...
Servisi kakvi su youtube, blip i slicni uglavnom imaju naznaceno koliko velike fajlove dozvoljavaju... i uglavnom dodatno kompresuju fajl sta god mu ti prethodno radio...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ako nije problem mozes li mi reci tacno koji program mi ti preporucujes, jer ja sam u ovome pocetnik i stvarno ne znam koji da probam, a ako budem isprobavao sve izgubicu mnogo vremena.
Ovo sto ja kacim su utakmice, i onda link ostavljam na mom sajtu i dirktno se mogu gledati bez downloada, zato mi je potreban najbolji odnos kvaliteta i "tezine"...jer su obicno trajanja od 45 do 60 min...
A drugu stvar koju zelim je da te iste utakmice ostavim i za download.

Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ako nije problem mozes li mi reci tacno koji program mi ti preporucujes, jer ja sam u ovome pocetnik i stvarno ne znam koji da probam, a ako budem isprobavao sve izgubicu mnogo vremena.
Ne bavim se time, ali Sony Vegas, Adobe Premiere, Pinnacle Studio...
Citat
Ovo sto ja kacim su utakmice, i onda link ostavljam na mom sajtu i dirktno se mogu gledati bez downloada, zato mi je potreban najbolji odnos kvaliteta i "tezine"...jer su obicno trajanja od 45 do 60 min...
Jel imas ti nesto od toga? Posto, iskren da budem, to je prilicno jebanja za malo benefita.
Mozes ti koristiti ove free servise, ali to je stravicno cimanje + klip uvek moze da bude nedostupan ili da ne radi jer je servis takav da ne daje nikakve garancije.
Pritom, gubis iz vida jednostavnu stvar... ako to neko ne moze da gleda i skida, tj da streaming ide otprilike brzinom malo manjom od maksimalnog downloada, niko to nece hteti da gleda...
To znaci da moras da napravis video koji ce biti ne veci od 150 MB ako ce se gledati 45 minuta (maksimim: 512 kilobita down = 60 kilobajta u sekundi... 60x60x45 = 162000 KB = 162 MB)
Sve preko toga bi bilo suludo.
Citat
A drugu stvar koju zelim je da te iste utakmice ostavim i za download.
Podeli na po 200 MB ili smanji na 200MB pa uploaduj na Rapidshare kako radi 99% ljudi...
Ne pamtim da sam negde video neki takav servis da bude free...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ovo radim iz vise razloga a od toga imam itekako koristi....sad ide prelazni rok a ja da svakom menadzeru posaljem disk DHL-om mnogo kosta a kad vec imam sajt mogu da ga iskoristim za te svrhe...
U svakom slucaju hvala na pomoci...
pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3969
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Megaupload dozvoljava upload fajlova velicine do 1gb-1024mb.Tako barem pise, ja nisam probao ali ti pokusaj kad ti je vec toliko bitno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.