Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 11:25:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Akcija hapšenja u Vojsci Srbije!  (Pročitano 12471 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Za bolje mesto na stambenoj listi tražili i do 2.000 evra
Autor: T. M. S. - V. Z. C. | 15.02.2009. - 00:01

Istražni sudija je odredio pritvor za 11 osumnjičenih od 16 osoba koje se terete za malverzacije sa stanovima, penzijama i invalidninama u Vojsci Srbije. Istraga jedino nije pokrenuta protiv Biljane Mojović, supruge prvoosumnjičenog kapetana Gorana Mojovića koji se tereti kao organizator grupe.

Od izvora bliskih istrazi saznajemo da su Goran Mojović, označen kao organizator grupe, njegova supruga Biljana, koja je zbog trudnoće puštena iz pritvora, i Biljanin otac Dušan Džulović negirali krivicu. Na isti način su se branili i doktori Jovan Jugović iz Kabineta za funkcionalnu dijagnostiku neurologije i Ivica Medenica, načelnik Odeljenja ortopedije i traumatologije na VMA.
Redakciji „Blica“ juče se javio penzionisani oficir Vojske koji tvrdi da mu je pre tri godine osumnjičeni Goran Mojović ponudio da uđe u šemu za dobijanje stana.
– Mojovića je kod mene poslao prijatelja koji je preko njega uspeo da dobije stan. Radio je po piramidalnom principu. Tražio je 2.000 evra da mi poboljša poziciju na rang-listi, ali pod uslovom da mu dovedem još četvoro kandidata. Za svakog dovedenog, Mojović mi je nudio deo od 500 evra, čime bih, kako me je ubeđivao, otplatio novac koji mi je on za stan tražio unapred – tvrdi penzionisani oficir. On kaže i da je tada pitao Mojovića kako će mu obezbediti bodove za stan.
– Suština je bila u pristajanju na sufinansiranje u izgradnji stanova. Postojala je odluka po kojoj dobijate bodove ukoliko učestvujete u izgradnji. Bilo je ljudi koji su tako pristajali da plate 90 odsto stana. Što je veći bio procenat sufinansiranja, dobijano je više bodova. Tako su se ljudi sa 114. pozicije na rang-listi ekspresno peli na peto mesto, a da potom nikada ni dinara nisu dali za navodno sufinansiranje. Jednostavno su se samo useljavali, a potom i otkupljivali dobijene stanove – priča oficir. On kaže i da mu se Mojović tada lažno predstavio kao član stambene komisije.
– Tvrdio je da su svi u komisiji na taj način dobili stanove, i da nikada niko nije platio to famozno učešće u finansiranju – kaže naš sagovornik. On tvrdi da ne samo da nije pristao na Mojovićevu ponudu, već i da je ceo slučaj tada ispričao jednom generalu.
– Sada čujem da su Mojovića pratili poslednjih godinu dana, a on to radi godinama i za to su u Vojsci svi znali. Mojović je prilazio svima i svima nudio pogodbu za stan. To je znala i Vojna bezbednost, i kako to da tek sada neko reaguje?! Za te manipulacije se znalo i u vrhu, ali je neko celu tu ekipu štitio jer je i sam učestvovao u tome – kaže penzionisani oficir, koji do sada nije dobio stan.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 11:25:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.