Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Punto za stari automobil i 5.999 evra  (Pročitano 29239 puta)
02. Feb 2009, 23:41:35
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
Ministar ekonomije Mlađan Dinkić najavio je u ponedeljak da će građani imati mogućnost da bilo koji stari automobil koji nema ekološki motor Euro 3, uz doplatu, zamene za novi "punto", a da će država subvencionisati tu zamenu.

Dinkić je za Radio televiziju Srbije rekao da je ideja da građani koji menjaju stari automobil dobiju novi "punto", koji će se, po licenci italijanskog Fijata, proizvoditi u Kragujevcu po ceni od 5.999 evra, i to na kredit od sedam godina.

Inače, osnovni model tog automobila koji će se od marta proizvoditi u Zastavi u Kragujevcu, kako je najavljeno, koštaće oko 7.300 evra.

Dodao je da će građani stare automobile moći da dobiju uz odgovarajuću doplatu, a da će država dati subvenciju od najmanje 1.000 evra po automobilu.

Govoreći o najavljenoj proizvodnji od 15.000 komada "punta" u Zastavi, on je rekao da je to minimalna količina i dodao da je ideja da se modelom zamene "staro za 'punto'" ide na to da se podstakne tražnja za tim modelom Fijatovog automobila.

Dinkić je rekao da FIAT-ovi stručnjaci treba uskoro da dođu u Srbiju da vide šta domaći dobavljači mogu da obezbede za proizvodnju tog automobila u Kragujevcu.

Ideja je da "Trajal" i "Tigar" dopremaju gume za "punto", da se ugrađuju akumulatori iz Sombora, limovi iz železare u Smederevu, kao i domaći kablovi, naveo je Dinkić.

Govoreći o paketu mera koje je Vlada usvojila za saniranje posledica svetske ekonomske krize, Dinkić je rekao da Srbija ne kasni u tom procesu i da će među prvima u Evropi krenuti da primenjuje tu vrstu mera.

Ministar je naveo da se u Srbiju osećaju posledice finansijske krize jer država svoju robu prodaje na stranom tržištu i dodao da je u poslednje vreme najviše opao izvoz sirovina dok izvoz prehrambenih proizvoda beleži rast.

Vladine ekonomske mere, kako je kazao, predviđaju niske kamate za kreditiranje privrede ali i građana.

"Pokušavamo da povećamo privrednu aktivnost i održimo nivo zaposlenosti ali i da motivišemo banke da što više ulažu novac u privredu i dovedu novac iz matičnih banaka u Srbiju", kazao je Dinkić.

Kako je naveo, svi privrednici će imati mogućnost da učestvuju u programu i neće biti "partijskih miljenika" koji će dobijati kredite - jer će banke odlučivati ko će dobiti a ko ne.

Dinkić je kazao i da će na sednici u četvrtak Vlada usvojiti uredbu kojom će ograničiti limite za kredite za preduzetnike, mala, srednja i velika preduzeća pa će, na primer, kreditni limit za velika preduzeća iznositi dva miliona evra.

Prema njegovim rečima, Vlada će u četvrtak usvojiti još jedan paket mera - za ulaganje u infrastrukturu koji podrazumeva da se raspiše tender za izgradnju puta Horgoš-Novi Sad do kraja marta i izgradnju još nekoliko puteva na jugu Srbije kao i Koridor 10.

Kada su u pitanju strane investicije, ministar ekonomije je naveo da misli da će ove godine biti oko dve milijarde dolara direktnih stranih investicija i da novac od prodaje NIS-a neće biti jedini.

Računajući sredstva od prodaje NIS-a, Srbiji će ove godine nedostajati 300 miliona evra za finansiranje platnog deficita i otplate javnog duga i taj novac će, kako je rekao, biti obezbeđen kreditima od međunarodnih finansijskih institucija.

Dinkić, koji je i predsednik stranke G17 Plus, kazao je da su "smešne" priče o rekonstrukciji Vlade i dodao da Vlada sada, za razliku od decembra prošle godine, radi efikasnije i da se situacija popravila.

"U decembru sam imao značajnih razloga za nezadovoljstvo - jer su neki ljudi van vlade uticali više na odluke vlade nego vlada. Moja javna intervencija je imala efekte i sada je dobro", kazao je Dinkić, dodajući da je on "igrač za teške utakmice, a ne za laka vremena".

Nelogično je sada razmišljati o razdvajanju saveza G17 i Demokratske stranke, rekao je Dinkić, dodajući da taj savez smeta nekim ljudima jer čini vladu stabilnijom.

Govoreći o gasnoj krizi i skladištu Banatski dvor, potpredsednik vlade je naveo da tu problem nisu bile pare, već to što je neko dve godine namerno obarao tender za nabavku opreme za vađenje gasa iz skladišta.

"Mi imamo dovoljne količine gasa ali nismo imali opremu za vađenje gasa", kazao je Dinkić, dodajući da ta oprema košta oko 50 miliona evra.

Prema njegovim rečima, ovih dana se saznalo i da ne postoje svi projekti za izgradnju Koridora 10 iako se o tome priča već deset godina.

Komentarišući optužbe da je priča o besplatnoj podeli akcija građanima imala predizborni cilj, on je naveo da to nije tačno, ali da su se okolnosti značajno izmenile jer tada nije bilo reči o svetskoj ekonomskoj krizi.

Najavio je da će građani prvi deo novca dobiti do kraja godine.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Tattoo
Ovima sa golf II se to ne isplati. Smile Smile

Ustvari ne znam kome se isplati,nekome sa kecom iz 78 kome je riknuo motor i limarija,ali dali taj ima para za punta.

Dinkić mnogo pametuje i gura nos svuda. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Исплати се оном ко вози југа од 1.000 евра који реално не вреди ни 200. Посебно ако буде како кажу кредит под тим повољностима где неће јебавати са каматом као остале банке. Мада њима није веровати, пре месец дана су причали о 60.000 комада сад су дошли на 15.000. А успут паламуде о извозу у Русију...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


^^

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17395
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung Galaxy Note 4
Ovima sa golf II se to ne isplati. Smile Smile

Ustvari ne znam kome se isplati,nekome sa kecom iz 78 kome je riknuo motor i limarija,ali dali taj ima para za punta.

Dinkić mnogo pametuje i gura nos svuda. Smile Smile Smile

Ako ovo daju ja ću sa suzama u očima da dam mog stojadina  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 226
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Motorola E398, V9
...kad nema bolje dobro je i ovo...pre neki dan vidim reklamu na nekom nemackom TV kanalu (a cini mi se da sam video i na nekom dikaveriju gde pustaju rumunske reklame istu akciju) da se Grande Punto prodaje za 6.300 OJRA....mislim ipak postoji neka razlika izmedju Grande i Z10...bar u dizajnu, ako ne u tehnici... al' dobro u Sribiji se uvek preplacivalo sve i svasta - pocevsi od golfa koji je bar 5-7 puta skuplji ovde nego u nemackoj...znam jer sam vozio dvojku sa nemackim tablicama...dok mi nije dosadilo da izbegavam pandure...jer je voznja automobila stranih tablica "jebeni carinski prekrsaj"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Па без царине гранде пунто и код нас изађе нешто мање од 8.000 евра. Али немој да будеш ситничар сад за паре, није све у парама, ово је бре динкићев хит!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung i8510 innov8
To shto si video za 6300e, to je akcija kod njih, pola uplatish odmah a ostalih 6300e na rate odplacujesh, diskutovali smo vec o tome u nekoj temi... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 226
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Motorola E398, V9
Па без царине гранде пунто и код нас изађе нешто мање од 8.000 евра. Али немој да будеш ситничар сад за паре, није све у парама, ово је бре динкићев хит!  Smile

nisam sitnicar...ali razlika je idalje bar 1500 evra...malo li je...kod njih kriza pa spustaju cene...kod nas nema ekonomije - nema krize, pa uzmi sto vise moze...oni i na tih 6.300 evra ima ju sigurno neku zaradu...

jednom prilikom mi je pricao jedan lik koji saradjuje sa renoom u sloveniji i pita ga ovaj kao sta mislis koliko kosta clio? nemam pojma! oko 1200 evra!  Smile na to ide jos jednom 1200 € trosak proizvodjaca za garanciju, pa jos 1200 € trosak razvijanja doticnog auta, pa onda transport, kurac-palac oko 4000 €...ostalo do maloprodajne cene je porez i eventualno carina i naravno marza...to malo govno se prodaje u nemackoj za oko 10.000...najslabiji benzinac sa 3 vrata...zarada u normalnim uslovima je skoro 100%...naravno nije ista zarada za clio i za bmw x5...ali ne prave se onakvi prodajni centri od kredita koje ne mozes da otplatis....

...dakle hocu da kazem moze i fiat srbija da spusti malo cenu...pogotovo sto je prevazidjen model...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 226
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Motorola E398, V9
To shto si video za 6300e, to je akcija kod njih, pola uplatish odmah a ostalih 6300e na rate odplacujesh, diskutovali smo vec o tome u nekoj temi... Smile

ne radi se o otplati ostalih 6300 na rate...tamo niko ne daje ucesce u visini od 50%...radi se o akciji vlade nemacke da pomaze proizvodjacima...daju neku vrstu subvencije u koju su nazvali ECO-premija (das stari auto bar 9 god star i da se vodi na tebe bar 1 god.) u visini 2.500 ojra, pa minus jos neki bonus od fiat-a i tako ti dodje grande punto sa 11.550 ojra na 6.490 ojra a bravo sa 15.950 na 9.990.....npr. clio koji sam gore pominjao kosta 9.900 pa minus bonus =7.490...
ko zna nemacki...
http://www.auto-motor-und-sport.de/autokauf/abwrackpraemie-neuwagen-schon-ab-4-990-euro-943241.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
To shto si video za 6300e, to je akcija kod njih, pola uplatish odmah a ostalih 6300e na rate odplacujesh, diskutovali smo vec o tome u nekoj temi... Smile


Па колико онда испада кључ у руке, 12.600?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.