Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:53:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Avijacija siri krila  (Pročitano 15334 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung S7
Citat
Bas me zanima , Herose , da li si ti prosao tu selekciju za pilote
Prosao sam selekciju jos 1993  i pilot sam ...doduse ne borbeni.Mada sam zavrsio prve dve godine akademije.

Ljudi cisto da se razumemo da me ne biste shvatili pogresno.Ja prosto obozavam RUSKU avijaciju sto se vidi i u mom potpisu.Medjutim realno, njihove izvozne verzije su maksimalno osakacene.Rusi nikakvu podrsku ne daju,naprotiv moras da teras avione na remont......ne obucavaju strance.Trece, zasto bi uzeli neke SU30,SU27 ....itd?TO su ogromni avioni.Pogledajte verziju za Indiju sto je otisla SU30MK i uporedite sa Ruskom.Znaci 2 razlicita pojma ukljucujuci i slabije motore......Jesam za varijantu helikoptera, zasto da ne.....potpuno nam odgovaraju i u ceni kao i u upotrebi.Bolje je da kupimo 10 Gripena , nego 5SU30.Jeftiniji su za odrzavanje,visenamenski aparati...., a za ovako malu teritoriju i ne treba vise.Pre bih bacio akcenat na zemljanu VO.E tu bi trebalo uzeti Ruske sisteme.....mada to je mnogo skupo.


« Poslednja izmena: 02. Feb 2009, 16:28:01 od Herros »
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Више је пута прежвакано све што се тиче набавке нових ловаца али ајде да поновимо...

Наравно да се овде нико не залаже за набавку половних и осакаћених ловаца већ за нешто што је ново и квалитетно.
МиГ35 као најбољи изданак МиГ29 је сасвим довољан за нас... Притом нема школовања пилота и особља на земљи, нема непознаница (бар не много) а авион реално може да се носи са било чиме (осим са Ф22)...

На другој страни Грипен је сличне цене (исправите ме ако грешим) али уз све оно што би захтевала драстична промена главног ловца у авијацији испада скупљи много.

За Сухоје се слажем са тобом хероју  Smile превелике птице за нас...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Више је пута прежвакано све што се тиче набавке нових ловаца али ајде да поновимо...

Наравно да се овде нико не залаже за набавку половних и осакаћених ловаца већ за нешто што је ново и квалитетно.
МиГ35 као најбољи изданак МиГ29 је сасвим довољан за нас... Притом нема школовања пилота и особља на земљи, нема непознаница (бар не много) а авион реално може да се носи са било чиме (осим са Ф22)...

На другој страни Грипен је сличне цене (исправите ме ако грешим) али уз све оно што би захтевала драстична промена главног ловца у авијацији испада скупљи много.

За Сухоје се слажем са тобом хероју  Smile превелике птице за нас...

Apsolutno se slažem sa Feanorom. Herrose, ako izuzmemo problem sa Angolom oko Migova, Rusi nisu izvozili osakaćene verzije u zadnjih 15-ak godina (već naprotiv ono najmodernije).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Rusi u danasnje vreme kada je borba na trzistu postala na zivot i smrt ne mogu vise da plasiraju osakacene proizvode.Indiji su uz Su-30 pruzili svu neophodnu podrsku kao i obuku i strucno usavrsavanje.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia E51
mislim da je naš strateški partner za budućnost Crna Gora  Smile eto danas nam dadoše simulator za G4 Supergaleb.. A pregovara se i o avionima koji us ostali kod njih posle razlaza..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung S7
Citat
МиГ35 као најбољи изданак МиГ29 је сасвим довољан за нас... Притом нема школовања пилота и особља на земљи, нема непознаница (бар не много) а авион реално може да се носи са било чиме

Pilot obicog MIG 29S je "Novajlija" na MIG-u 29 SMT ili 35.Totalno drugacija avionika,Canopy MOD sistemi.Stari mig je imao 3 aktivna moda i 4 pasivna.Mig35 ima 11 aktivnih i 37 pasivnih.Vektorski motori su cudo, ali totalno obrnuta logika se koristi kad letite sa takvim motorima.Ima implementirane Ground VO koje mi nemamo .....znaci da skratim ...ako uzmemo MIG 35 ...dzabe, jer podrska za njih treba da se pojaca...sto opet kosta $$$$$ .Za gripena ne.Oni su prilagodljivi za small prise.Sto je najbitnije obuka sa nemackog Mig-a na Gripen traje svega 20 naleta i 50 sati teorije........, a zemljani sistemi su nebitni posto je Gripen druge namene za razliku od MIG-a.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ma treba lepo sesti pa sve na papir i izabrati najoptimalnije resenje - valjda ce se naci neki pametni...
Slazem se sa Herrosom u vezi helikoptera - trebalo bi nam vise toga i to ne samo transportnih nego nesto opako! Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
Herros , svaka cast tebi kada si prosao , ja sam otpao 1995.-te . Tim pre mi nije jasno zasto kazes da je smesna . Dobro , mnogo ljudi prolazi na ime i vezu , ali ni jedan od njih nije fizicki nespreman , samo imaju prednost kada se bira izmedju dva ravnopravna kandidata . Ako gresim , ispravi me .

Izvini , nisam razumeo sta mislis pod VO , prvo mi je palo na pamet na oficire i sisteme za navodjenje sa zemlje . Objasni mi molim te .

Sto se tice game naoruzanja , opet ce nas kostati jeftinije , jer dokupljujemo , a ne kupujemo sve . Sto se trenaze tice , ne verujem da bi bio potreban veci broj sati za prelazak sa nasih MiG-29 na varijantu SMT ili MiG-35 nego za prelazak na Gripene ili Eurofajtere ili Rafale . Ako mislis da je veliki problem letenje sa avionima sa motorima sa vektorisanim potiskom , cak i da jeste , opet daje veliki skok borbenih mogucnosti . Obuka tehnicara bi isto trebala da bude laksa . A zbog sve vece konkurencije , a i zbog pojavljivanja novih aviona kao sto je PAK FA ne verujem da ce nam Rusi dati osakacene avione , sa 40% losijim motorima , avionikom i radarima , kao sto su radili pre .

Nemoj da me razumes pogresno , znam sve prednosti F-16 i F-18 sto se jurisnih dejstava u nocnim uslovima tice , ali ako vec moram da kupujem stare preradjene avione , ne bih da bacam pare dzabe ( sama cena aviona po komadu je veca , mora se nabaviti kompletno naoruzanje , oprema za dijagnostiku , rezervni delovi , alati , moraju da se obuce piloti i tehnicari ) . Zato bih voleo Gripene , Eurofajtere ili Rafale , ali to kosta jos vise . Ako budemo imali para za njih , super , ali nesto u to ne verujem . Zato bi mozda bilo dobro uzeti MiG-29SMT ili MiG-35 , mozda i kao prelazno resenje , pa za petnaestak godina videti ( zavisno od finansijskih mogucnosti ) koje je resenje najoptimalnije na duzi vremenski rok . Pogotovu sto Rusi sada nude otvorenu arhitekturu sto se avionike tice i prilagodjenje na NATO standarde .

I jos nesto , sto se game sredstava za dejstvo po ciljevima na zemlji tice , tu nece biti nikakve prednosti ako se kupe zapadnoevropski lovci , jer tu nisu mnogo ( a mozda nisu uopste ) bolji od Rusa . A ne verujem da ce amerikanci dozvoliti da neka sredstva njihove proizvodnje koje koriste Britanci i Svedjani za njihove avione dobijemo i mi , pogotovu ako izmedju njihovih aviona i zapadnoevropskih izaberemo ove druge . I Britanci , i Nemci , i Svedjani , i Francuzi ubrzano razvijaju nova sredstva da zamene ili nadomeste americka , ali su ta sredstva uglavnom jos uvek u razvoju , a mnoga imaju losije osobine .
« Poslednja izmena: 02. Feb 2009, 21:39:18 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citat
Pilot obicog MIG 29S je "Novajlija" na MIG-u 29 SMT ili 35.Totalno drugacija avionika,Canopy MOD sistemi.Stari mig je imao 3 aktivna moda i 4 pasivna.Mig35 ima 11 aktivnih i 37 pasivnih.Vektorski motori su cudo, ali totalno obrnuta logika se koristi kad letite sa takvim motorima.Ima implementirane Ground VO koje mi nemamo .....znaci da skratim ...ako uzmemo MIG 35 ...dzabe, jer podrska za njih treba da se pojaca...sto opet kosta $$$$$ .Za gripena ne.Oni su prilagodljivi za small prise.Sto je najbitnije obuka sa nemackog Mig-a na Gripen traje svega 20 naleta i 50 sati teorije........, a zemljani sistemi su nebitni posto je Gripen druge namene za razliku od MIG-a.

Опет остаје МиГ као солуција јер је у питању и стратешка одлука... Од Шведске мало користи можемо да имамо... Реално они су једна неутрална и далека земља...
Да не причам сада о Рафалима и ЕФ јер ипак смо пре 10 година ратовали против држава које их праве... Некако ми је језиво кад сада Иран има Ф14 а напето је са Америма... Некако су ми ти авиони одмах непоуздани, бар због тога што их амери знају до шрафа...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson C702i
Moj stav je slican Herrosovom da treba ulagati u sisteme protiv vazdusne odbrane (protiv vazduhoplovne)ako sam dobro shvatio,mislim da su tu rusi daleko ispred zapada,sto se avijacije tice tj lovacke avijacije mislim da je pametno uzeti samo ono sto nam je neophodno za cuvanje neba na koje smo obavezni...
Helikopteri su druga prica,tu bi bilo pametno ulagati u transportne helikoptere koji se mogu koristiti i u druge svrhe van vojske (protiv pozarna dejstva,traganje i spasavanje,prevoz povredjenih i slicno).
Realno gledano sa kime cemo mi ratovati...I ako i dodje do nekog napada sigurno nam nece pomoci 12 aviona,ali 12 modernih sistema PVO bi bilo od daleko vece koristi
Po meni je jako zanimljiv avion EMB 314 Super Tucano http://en.wikipedia.org/wiki/Embraer_EMB_314_Super_Tucano
Resili bi problem obuke pilota kao i trenaze za duzi vremenski period sa jako jeftinim avionima koji se mogu koristiti i za dejstva po ciljevima na zemlji.Ostaje naravno da vidimo kolika ce zapravo cena Laste biti za nase vazduhoplovstvo (i hoce li drzava ponovo sama sebi naplatiti PDV) ali opet nije to avion koji se moze porediti sa ovim.
Iako volim avione nase konstrukcije,ekonomija je surova,ponekad je jeftinije kupiti nego modernizovati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:53:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.