Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:52:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jagnjetina  (Pročitano 5642 puta)
29. Jan 2009, 16:01:47
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jagnjeća kapama sa spanaćem



Sastojci

1 kg jagnjetine
1 kg spanaća
200 grama kiselog mleka
1 dl ulja
1 kašika brašna
2 glavice crnog luka
7,5 dl vode
so, biber

Način pripreme

Meso oprati, skuvati dopola i iseći na parčad. Ispržiti na ulju sitno naseckan crni luk, meso i spanać. Dodati brašno, posoliti, pobiberiti i sve izmešati. Naliti vodom u kojoj se meso kuvalo. Poklopiti i peći u rerni na umerenoj temperaturi oko sat vremena. Gotova kapama ne sme da ima mnogo tečnosti, ali ne treba ni da bude sasvim ukrčkana. Kapamu služiti uz kiselo mleko.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zapečena jagnjetina s kiselim mlekom

Sastojci

2 kg jagnjetine
300 grama pirinča
1 litar vode
1 dl ulja
4 dl ovčijeg kiselog mleka
3 jajeta
1 glavica crnog luka
so i biber

Način pripreme

Za ovo jelo najbolje je uzeti meso od plećke. Najpre ga posoliti i kratko zapeći sa svih strana na vrelom ulju, a zatim prebaciti u rernu da bi omekšalo.Izvaditi meso, pa u istom ulju ispržiti sitno naseckan luk sa pirinčem. Preliti vodom, poklopiti i ostaviti da se krčka dok pirinač ne nabubri, a tada vratiti meso.

Jaja umutiti, pa ih sjediniti s kiselim mlekom, posoliti i pobiberiti. Preliti meso i vratiti u rernu da bi se zapeklo.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jagnjeći but



Sastojci

1,2 kg jagnjećeg buta
2 čena belog luka
limunov sok
so, biber
3 kašike listića timijana
8 kašika maslinovog ulja
300 grama ovčijeg sira
400 ml preliva za jagnjetinu
1 kašika senfa
zelena i žuta tikvica

Način pripreme

Na jagnjetini zaseći džep. Ispasirati beli luk. Izmešati limunov sok, so, biber, kašiku timijana i 6 kašika maslinovog ulja i time premazati meso.

Izdrobiti sir i izmešati ga sa kašikom timijana, ubaciti u džep i ušiti koncem. Zagrejati rernu na 175 stepeni. Preostalu marinadu i preliv za jagnjetinu zagrejati. Preliti time but, pa ga peći pola sata. Izmešati senf i 2 kašike maslinovog ulja, premazati time but, pa ga peći još 30 minuta.

Iseći tikvice na kocke. Trideset minuta pre kraja pečenja, dodati jagnjetini. Zatim izvaditi but, uviti ga u foliju i ostaviti 10 minuta. Procediti sok od pečenja. Servirati but sa tikvicama.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sarmica u jagnjećoj maramici

Sastojci
jagnjeća maramica
jagnjeća bela i crna džigerica
jagnjeće srce (po želji mogu i jagnjeća crevca)
veza mladog crnog luka
mala glavica crnog luka
so, biber
5 jaja
1 čaša kisele pavlake
40 grama pirinča
peršun
veza zeleni, ulje
Način pripreme
Jagnjeću maramicu pažljivo odvojiti i staviti u hladnu vodu.

Obe džigerice, srce i crevca očistiti, oprati u više voda i staviti u hladnu vodu. Posoliti i pobiberiti. Očistiti zelen, pa i nju spustiti u sud. Kuvati na tihoj vatri uz stalno ključanje: u zavisnosti od tvrdoće iznutrica, kuvanje će potrajati oko pola sata. Kada svi sastojci potpuno omekšaju, ocediti i sasvim sitno iseckati na kockice i samleti.

Pirinač očistiti, oprati i skuvati u slanoj kipućoj vodi (20 minuta).

Luk iseckati. Propržiti na ulju, pa spustiti iseckane iznutrice. Izmešati, ukloniti sa vatre i dodati 3 jaja i obaren pirinač. Posoliti, pobiberiti (dobro začiniti). Maramicu izvući iz hladne vode, prostrti je i malo raširiti. Ovo pažljivo raditi da se ne bi pocepala.

Umutiti dva jaja i pavlaku, pa preliti sarmice (sarmica u stvari ima izgled pogače), posuti seckanim peršunom i zapeći u rerni oko pola sata.

Služiti sa kiselim mlekom i zelenom salatom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bamje s jagnjetinom ili piletinom



Sastojci

3 pregršti bamja (vrsta mahunastog povrća)
3 glavice crnog luka
4 čena belog luka
1/2 kg jagnjetine ili piletine bez kostiju, isečene na kocke
3 zrela paradajza
čaša maslinovog ulja
šećer
so
aleva paprika
kiselo mleko (za serviranje)

Način pripreme

Bamje očistiti od peteljki, oprati, ocediti i malo propržiti na 1/2 čaše maslinovog ulja.

Odvojeno (u drugoj šerpi) propržiti sitno seckan crni luk, isitnjen beli luk i meso. Kad meso omekša i porumeni, dodati očišćen i na kockice isečen paradajz i oceđene bamje. Preliti ostatkom maslinovog ulja, ostaviti da se 10 minuta dinsta, dodati so, biber i po jednu kafenu kašičicu šećera i aleve paprike.

Preliti vodom da ogrezne, pa na najtišoj vatri ostaviti oko dva sata da krčka. Može se zapeći u rerni.

Bamje se jedu sa kiselim mlekom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Punjena jagnjeća plećka



Sastojci

1 jagnjeća plećka
2 jagnjeća bubrega
120 grama kuvane šunke
6 malih paradajza
50 grama putera
peršun
timijan
1 luk vlašac
so, biber

Način pripreme

Zamoliti mesara da iz jagnjeće plećke izvadi sve kosti osim ramene. Iseckati šunku, vlašac i peršun i dodati timijan. U tiganj staviti kašiku putera, pa propržiti bubrege isečene napola, posoliti ih i pobiberiti. Izvaditi bubrege, dodati šunku, luk, peršun i timijan. Promešati, dosoliti i pobiberiti.

Ovom masom napuniti plećku, pa odozgo poređati bubrege, zašiti i staviti u pleh. Okolo poređati paradajze kojima je skinuta ljuska. Posoliti i pobiberiti. Peći i povremeno okretati plećku. Smanjiti vatru, dodati kašiku putera i malo vode. Iseći na ovalne parčiće i poslužiti s boranijom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:52:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.