IN < - 'Konzola PS3 će biti skupa - >LO
(1/2) > >> :: Odgovori!
Autor: SerbianFighter :
'Konzola PS3 će biti skupa'
 

 
Šef Sonyja nagovijestio je da će PlayStation 3 podržavati standarde kao što su HDTV i Blu-ray zbog toga što očekuju da će konzola imati životni vijek od čak 10 godina.
 


"S konzolom PlayStation 3 planiramo životni vijek od 10 godina. U ovom trenutku prebacujemo se sa standardnih televizija na high-definition televizije", izjavio je predsjednik kompanije Ken Kutaragi na Sonyjevoj konferenciji Sony Computer Entertainment's PlayStation Meeting u Japanu, na kojoj je bilo govora o novim informacijama koje se odnose na razvoj igraće konzole PlayStation 3.

"U narednih nekoliko godina većina televizija s ravnim ekranom bit će u potpunosti HD. Opremili smo PS3 sa svim HD karakteristikama i to od samog početka, tako da naši klijenti u budućnosti ne moraju kupovati drugu verziju ove konzole. Zbog toga koristimo i Blu-ray kao PS3 diskovni format."

Kutaragi je također i ovom prilikom istaknuo da će nadolazeća konzola PS3 biti kompatibilna s igricama za PlayStation i PlayStation 2.

 
"Svjestan sam da se sa svim ovim tehnologijama PS3 neće moći ponuditi po cijeni koja će odgovarati prosječnom kućanstvu. Ipak, smatram da ga svatko može kupiti, samo ako to želi", rekao je Kutaragi pred pretežno japanskom publikom, dodajući da Sonyjeva konzola "cilja na kupce širom svijeta".



Potom je Kutaragi izrekao zlokobno upozorenje: "Danas vam neću otkriti cijenu. Reći ću samo da će biti visoka."

Dok brojni fanovi širom svijeta čekaju PS3, spomenimo samo da su PlayStation i PS2 trenutno dostupni u 120 zemalja svijeta s više od 13.000 raspoloživih igrica; više od 7.700 za PlayStation i 5.200 igrica za PS2.


www.playstation.com

 
 
IskonInternet
26.07.2005.

Autor: Eagle :
mene samo zanima kako se drzi ona banana od kontrolera
Autor: kombinezon :
Kad japanac kaze da ce cena biti visoka...
Autor: OrpheuS :
Shta vam je ljudi to uopshte nije skupo nego mi nemamo para 
Autor: floramare :
Da limoze neko da mi odgovori na sledece pitanje:Koje su sve konzole izasle do sad?
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana