Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: U Kaliforniji rođene druge osmorke u povijesti  (Pročitano 26800 puta)
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
HTC One V
u bog te....strasno!
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 1100
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Lekari zadovoljni napretkom
Američke osmorke dišu samostalno
Autor: Srna, AFP | 28.01.2009. - 10:39  11:22


Sve bebe rođene kao osmorke u Sjedinjenim Američkim Državama dišu samostalno nakon što su uklonjeni aparati kod tri bebe koje su imale problema sa disanjem, saopštili su lekari.

"Šest dečaka i dve devojčice napreduju veoma dobro", izjavio je doktor Mandhir Gupta za televiziju ABC.
Bebe, za koje se očekuje da će u inkubatorima provesti nekoliko nedelja, dobijaju majčino mleko u flašicama, ali majka namerava da doji svih osam beba kada budu veće.
Braća i sestre rođeni su carskim rezom osam nedelja pre termina u bolnici u Los Anđelesu.
Doktor Gupta izjavio je da i dalje postoji mogućnost da jednoj bebi bude potrebna pomoć aparata za disanje.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Rodila osmorke, a ima šestoro dece

LOS ANĐELES - Amerikanka koja je ove sedmice rodila osmorke već ima šestoro male dece, a kad se podvrgla lečenju od steriliteta uopšte nije očekivala da dobije još osmoro dece, izjavila je majka ove žene. Anđela Suleman, majka pomenute žene, izjavila je da se njena kćerka našla pred velikim izazovom odgajanja 14 dece.
Osmorke, šest dečaka i dve devojčice, rođene su u porodilištu čuvene bolnice Kajzer-Permanente u Belflauveru, tridesetak kilometara od Los Anđelesa. Bebe teške od 820 grama do 1,54 kilograma na svet su došle devet sedmica pre termina. Dve se nalaze u inkubatoru, jedna dobija kiseonik, ali lekari kažu da je stanje svih osam beba stabilno.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Нису нас сломиле ове тешке године...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12392
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 1100
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
у суштини,овај документарац је за зле људе,нацисте,геноцидни шљам и сличне креатуре...кокота,топла препорука за тебе Smile
од мене ...нула испод земље
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Majka osmorki opsednuta decom
Autor: Beta-AP | Foto:Los Angeles Times | 02.02.2009. - 10:34


Amerikanka koja je nedavno rodila osmorke, svih četrnaestoro dece donela je na svet posle veštačke oplodnje, nije udata, a od tinejdžerskog doba opsednuta je željom da ima što više dece, ispričala je njena majka.

Andžela Saleman rekla je agenciji AP da nije podržala ćerku Nađu kad se prošle godine odlučila za implantiranje još embriona. Pre toga, ona je već imala šestoro dece.
"To više ne može tako", rekla je Andžela Saleman u telefonskom intervjuu. "Imala je već šestoro dece, a nema muža. Ja sam vaspitana na tradicionalan način. Čvrsto verujem u brak. Ali, ona nije htela da se udaje".
Nađa Saleman (33), koja se porodila prošlog ponedeljka, moraće da ostane u bolnici još nekoliko dana, dok će novorođenčad u bolnici ostati još najmanje mesec dana.
Predstavnica bolnice izjavila je da bebe svakodnevno napreduju, da svih osmoro dišu bez pomoći aparata i da se hrane na bočicu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Majka osmorki: Želela sam da imam ogromnu porodicu
Autor: Blic online | Foto:AP | 06.02.2009. - 12:45

Samohrana majka iz Kalifornije, koja je nedavno rodila osmorke, po prvi put se oglasila u javnosti govoreći o svojoj želji da ima "ogromnu porodicu", preneo je BBC.

Nađa Suleman (33) istakla je u intervjuu za televizijsku stanicu NBC da je htela da nadoknadi svu samoću koju je osećala kao ćerka jedinica. Ona je sedam godina pokušavala da zatrudni i na kraju je uspela da postane majka veštačkom oplodnjom.
"Sedam godina sam pokušavala da zatrudnim. A onda je uspeo prvi pokušaj veštačke oplodnje. Od tada sam samo nastavila dalje", izjavila je Nađa.
Njen slučaj podstakao je brojne debate oko etike u njenom tretmanu.
Stručnjaci za plodnost upozoravali su na moguće probleme zbog velikog broja implantiranih embriona i razmatrali da li je ovakva procedura u skladu sa medicinskim načelima.
Na pitanje kako je kao ćerka jedinica završila sa četrnaestoro dece, Suleman je istakla da je uvek želela da ima veliku porodicu.
"Oduvek sam sanjala o tome da imam veliku, bolje rečeno ogromnu porodicu", ispričala je Nađa.
"Priželjkivala sam određene odnose sa drugom osobom koji su mi, verujem, stvarno nedostajali dok sam odrastala".
Izveštaji jednog lekara navode da je Nađa opisala rođenje svog prvog deteta kao "najlepšu i najbolju stvar koja joj se ikad dogodila u životu".
Kako je preneo "Dejli Mejl" opisujući svoje detinjstvo kao "disfunkcionalno", ona je dodala:
"Nisam osećala da imam kontrolu nad svojom okolinom. Osećala sam se bespomoćnom. To mi je dalo čulo predviđanja. Detinjstvo mi je bilo prilično disfunkcionalno, ali čije nije?".
Samohrana majka četrnaestoro dece rekla je, međutim, svom lekaru da je imala srećno detinjstvo, da je bila natprosečan učenik u srednjoj školi, da je uživala kao navijačica i da je imala mnogo prijatelja. Takođe je istakla da je imala tri pobačaja.
Drugi lekar je njene navode doveo u pitanju, navodeći da je imala dve vanmaterične trudnoće.
Nađa živi u kući sa tri spavaće sobe van Los Anđelesa, zajedno sa svojim roditeljima i nema ličnih finansijskih prihoda.
Sulemanovi su prvo kupili odvojenu kuću za Nađu, ali nakon što su bankrotirali morali su da pređu da žive zajedno.

Anđela Suleman istakla je za "LA Tajms" da je Nađinih prvih šestoro dece, starosti od dve do sedam godina, rođeno zahvaljujući jednom jedinom donatoru sperme.
Nađa je razvedena, ali njen bivši muž, kako ističe Anđela, nije otac dece.
Osmorke su rođene devet nedelja pre roka carskim rezom u bolnici "Kajzer Permanenet Medikal Senter" u Belflauru blizu Los Anđelesa 26. januara.
Nađa se trenutno oseća dobro i izašla je iz bolnice, ali će bebe biti hospitalizovane još nekoliko nedelja. Publicista Majk Furtni istakao je da je ona srećna što je izašla iz bolnice, ali da jedva čeka da bebe dođu kući.

Uprava bolnice u Belfauru saopštila je da nije posredovala u začeću osmorki, nakon što je Kalifornijski medicinski odbor započeo istragu da li je u ovom slučaju bilo "povrede standardne zdravstvene brige".
Američko društvo za reproduktivnu medicinu preporučilo je da žene tridesetih godina ne implantiraju više od dva embriona.
Stručnjaci za plodnost ukazali su na nedostatak regulative u ovom polju i pozvali profesionalne organizacije da donesu oštrija pravila za lekare i klinike.
Višestruke trudnoće nose povećani rizik od preranog rođenja i zdravstvene rizike po majku i bebe.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Ponosna majka predstavila svoju decu svetu
Fotografije američkih osmorki prvi put u javnosti
Autor: Blic online | Foto:Daily Mail | 10.02.2009. - 11:14

Dolazak američkih osmorki na svet nije svuda bio dočekan sa odobravanjem, ali niko ne može ostati ravnodušan gledajući prve fotografije beba, prenosi "Dejli mejl".
 


Noa, Malija, Isaja i Narija
 
Njihova nezaposlena samohrana majka, Nađa Suleman predstavila je nedavno svoje bebe svetu. Ona je priznala da su bebe začete pomoću sperme istog donatora koji je otac i njeno šestoro dece – čoveka koji nikada nije video nijedno dete.
Nađina majka Anđela, koja deli trosobni dom sa svojom ćerkom otkrila je da se jedva bori i snalazi sa čuvenjem njenih šestoro dece - svi su mlađi od osam godina - dok je njena ćerka bila u bolnici.
Međutim, Nađa je ostala pri svome:
"Moj izbor je da budem samohrana majka", rekla je tridesettrogodišnja žena. 



Mekai, Džosaja, Džeremaja i Džona


Osmorke (šest dečaka i dve devojčice) rođene su pre dve nedelje. To je drugi put u američkoj istoriji da je rađanje osmorki bilo uspešno. Očekuje se da će bebe ostati u "Kaiser Permanente" medicinskom centru nekoliko nedelja. Suleman je rekla da je ona u kontaktu sa ocem njeno 14 dece.
"Bio je u šoku. Nije znao šta da kaže i rekao je mu je potrebno malo vremena i da će u budućnosti možda želeti da ih upozna," kaže Nađa.
Njena majka je rekla da je Nađa odbila da se venča sa ocem svoje dece.
"On je bio zaljubljen u nju i želeo da se oženi sa njom ali je ona želela da sama ima decu", rekla je Anđela.
Američka mreža NBC emitovala je juče ekskluzivne snimke Nađe Suleman sa njenim bebama u bolnici.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
U jee, pun stomak ljudi...  Smile Trebao je ovaj njen manijak jos malo dublje pa da imaju za fudbalski tim.  Smile Smile

... svih četrnaestoro dece

Видиш да јој фали још само двоје за резерве  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Nađa Suleman u strahu za svoju porodicu
Majka osmorki dobila pretnje smrću

Autor: Blic online | Foto:AP | 12.02.2009. - 10:35

 
Nezaposlena, samohrana majka kalifornijskih osmorki koja prima materijalnu pomoć države primorana je da se krije sa svoje šestoro starije dece zbog pretnji smrću, rekao je njen predstavnik za štampu, javlja Rojters.

 
Nađa Suleman(33) postala je predmet javnog podsmeha zbog širenja svoje već velike porodice uz pomoć veštačke oplodnje, kada je 26. januara rodila šest dečaka i dve devojčice u bolnici u Los Anđelesu.
Javne kritike su se umnožile kada su neke činjenice o Sulemanovoj izašle u javnost - da je razvedena, da živi sa roditeljima, da je godinama nezaposlena, da prima invalidninu za troje dece, od kojih je jedan autističan, kao i 500 dolara mesečno u vidu pomoći za hranu. Međutim, Sulemanova je u intervjuu za televizijsku stanicu NBC istakla da "ne živi od novca poreskih obveznika" i da je pomoć koju prima privremena.
Kako navodi "Los Anđeles tajms", bolnica u kojoj se nalaze novorođene
osmorke zahteva nadoknadu za troškove od državnog programa medicinske pomoći za siromašne i to u iznosu od nekoliko stotina hiljada dolara.

Kriju se na tajnoj lokaciji

U poslednjih nekoliko dana Sulemanova i njeno šestoro starije dece, uzrasta od dve do sedam godina, kriju se "na tajnoj lokaciji", rekao je Majkl Furtni, konsultant za odnose s javnošću koji radi za porodicu. Sajt RadarOnline.com objavio je da porodica boravi u jednom hotelu.
Furtni je rekao da su Sulemanova i njegova firma za odnose s javnošću u poslednjih nekoliko dana zatrpani neprijateljski nastrojenim telefonskim i imejl porukama, od kojih neke sadrže pretnje nasiljem i smrću.
"Većina poruka je upućena njoj kao osobi koja zloupotrebljava sistem", rekao je Furtni i dodao da ima više neprijateljskih poruka nego onih koje sadrže reči podrške.
Neke od poruka usmerene su protiv novonastalog porodičnog veb sajta koji traži privatne donacije za pomoć.
Furtni je rekao da dobronamerni ljudi uglavnom nude nameštaj, odeću, hranu i druge osnovne potrepštine, kao i da je jedan poljoprivrednik iz Indijane ponudio da se cela porodica preseli kod njega i živi zajedno sa njegovom porodicom.
Furtni je takođe otkrio da "volonteri" plaćaju njene trenutne životne troškove. On je dodao da bi Sulemanova mogla da neko vreme živi u kući svoje majke u predgrađu Los Anđelesa, ali da je kuća sa tri spavaće sobe premala za 14 dece.
Majka Sulemanove, Anđela, nazvala je ćerkinu odluku da proširi svoju već veliku porodicu "beskrupuloznom" i izjavila da je je molila ćerkinog doktora da joj ne implantira toliko embriona.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.