Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Strastveni seks... nije... nego sve o tome, ili mozda ne...  (Pročitano 563 puta)
23. Jan 2009, 13:16:57
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Strastveni seks u dugoj vezi



Nije retko uverenje da zaista strastveni seks, onaj kada prosto nasrnete jedno na drugo "kao pušteni s lanca", postoji samo na početku veze, ali to nije tačno. Ima veza u kojima strast kao da se vremenom izgubi, ali ima i partnera koji budu u vezi 20, 30, 40 godina, a strast ne da se ne izgubi već se vremenom i pojača.

Različiti su faktori koji doprinose tome da se strast vremenom izgubi u vezi, da više ne bude seksa "kao da se zemlja zatresla". Nekada je tu upadanje u kolotečinu, partneri su preumorni, fokusirani na druge stvari, nekada je tu i uverenje koje samo sebe ostvari, naime, da je takav seks nešto što se dešava na početku veze, dok ste još "mladi i ludi", a da kasnije jednostavno nije prikladan (tu spada i, recimo, mišljenje nekih muškaraca da nije prikladno da majka njihove dece bude i strastvena ljubavnica). I tako seks bude nešto što se rutinski obavlja, ili se ne obavlja, ili bude u vezi i dalje dobrog seksa, samo se više ne dešava da bude onako žestok kao na početku.

Međutim, ima i veza u kojima se strast održi. To su one veze u kojima postoji ne samo velika međusobna ljubav, veliko međusobno uvažavanje, poštovanje, razumevanje, već i prihvatanje činjenice da spontanost u seksu nema veze s godinama niti s dužinom veze, da je "divljački" seks podjednako prihvatljiv kada ste na početku veze kao i onda kada ste već duže vreme i "ozbiljni roditelji", ozbiljne osobe koje se brinu o svojoj porodici.

Ne kažemo da će seks biti takav svaki put. Neće; bilo bi previše iscrpljujuće da svaki čas "nasrćete" jedno na drugo. Ali, i u dugim vezama je sasvim moguća sledeća slika (ili neka varijacija iste): ona priprema jelo, on dolazi s posla (ovo pod pretpostavkom da ona ranije od njega stiže s posla), zagrli je i poljubi, momenat nežnosti preraste prvo u još maženja, a zatim u vođenje ljubavi tu gde su se zatekli, u kuhinji. Jeste, može da bude nezgodno ako su deca u susednoj sobi, plus se i jelo kuva, ali vrata je moguće zaključati, a šerpu skloniti s ringle - glavno je bar povremeno prihvatiti takve spontane trenutke kad naiđu, ne odbijati ih jer ste sebi zacrtali da će se stvari odvijati tim-i-tim redosledom (skuvaćete jelo i poslužiti ga, ili ćete nakon što pozdravite ženu sesti da pročitate novine i vrtite kanale na televiziji dok večera ne bude gotova).

Da ne bude zabune, ne radi se ovde samo o žestokom seksu, radi se i o činu velikog međusobnog poverenja, o tome da ste u stanju da se pred voljenom osobom pokažete i onda kada se potpuno predate strasti, znajući da će ona u tome uživati kao i vi, neće to ponašanje smatrati nečistim. I znajući da to nije ponašanje koje priliči samo "mladima i ludima", već da nema ničeg lošeg ni u tome da ga "stariji i ozbiljniji" upražnjavaju.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Seks kao uteha



Seks, kao što smo već pisali, nije univerzalni lek za sve, ali nekada može da bude lekovit i onda kada biste ga smatrali pomalo (ili malo više) neprikladnim. Recimo, onda kada vam je jako potrebna uteha.

Svakome se pre ili kasnije dese veoma bolne situacije, kao što je ozbiljna bolest ili smrt roditelja. Najčešće, to nije nešto što se odjednom desi, i bude gotovo, i vi to onda treba da odbolujete; te mučne situacije mogu da traju godinama, pa i decenijama. Ili, voljenoj osobi je neki član porodice ili već neka njemu/njoj draga osoba ozbiljno bolesna, na samrti, umrla je... Ima onih koji smatraju da je neprikladno, pa i sramotno u takvim situacijama uopšte pomišljati na seks, da bi samo "prljava" osoba, "životinja", poželela seks u takvoj situaciji, ali nije tako.

U ovakvim situacijama seks kao tešenje, kao intima s voljenom osobom, kao potvrda toga da ste još uvek živi, da ćete istrajati kroz sve nevolje, da u vama nije ubijena sva radost, može jako dobro da dođe. Postoji uverenje da kad je neko vama drag ozbiljno bolestan, ili je umro, vi morate u svakom trenutku da budete neraspoloženi, na ivici suza, povremeno i da zaplačete jer ne možete da se suzdržite... Svakako da će biti i takvih trenutaka, ali ne znači da u nekim trenucima ne smete i da se radujete (i to ne samo tek onda kad prođe propisani period za žaljenje - plus, kad je neko godinama ili decenijama ozbiljno bolestan, koji bi tu onda bio period kada je prikladno jedino ako ste "izbedačeni"?). I ne znači da treba da prestanete da budete intimni s voljenom osobom, da tuga treba da vas navede na to da se povučete u sebe, nakon izvesnog vremena prekinete vezu i do kraja života patite u samoći.

Nekada, kao uteha dođe samo međusobno maženje, razmena nežnosti. Nekada bude samo međusobnog manuelnog stimulisanja, a nekada i nežnog vođenja ljubavi. Ponekad dođe i do žestokog seksa, uprkos emotivno bolnoj situaciji ili, možda, baš zbog nje, kako biste sebi potvrdili da vas taj bol nije "ubio". I to je sve potpuno normalno i potpuno u redu - tužno je što vama drage osobe pate, i što ih gubite, ali to ne znači da do kraja života morate i vi da budete "prikladno nesrećni".

Pa ni te drage osobe vam to ne bi poželele, već bi, ako vas zaista vole, želele da budete srećni, da se radujete kad god možete i da na svaki način uživate u životu.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Užasno vam se prispava tokom seksa



Nekada se desi da biste i vi i voljena osoba želeli da vodite ljubav, stvarno ste oboje raspoloženi za to, i počnete, ali bili ste već jako umorni kada ste počinjali, i užasno vam se prispava. Nezgodna situacija.

Želite vi da vodite ljubav, nije da ne želite. I stvarno volite osobu s kojom ste, privlačna vam je, smatrate je poželjnom. Znate i da biste posle orgazma zaspali još lepše. Samo, zaista ste mrtvi umorni, i san ne da vam izgleda poželjno koliko i orgazam nego i poželjnije.

Onda kada je to izvodljivo, ne bi bilo loše završiti ono što ste počeli. I zbog vas i zbog voljene osobe. To što biste vi zaspali ona bi mogla prilično loše da primi, i da se oseti loše zbog toga, kao da vam je s njom dosadno, ne želite je, neprivlačna vam je, usred seksa ste prestali zato da biste spavali. Mnogi bi se u takvoj situaciji osetili jako povređeno i bili bi uvređeni.

Šta ako, ni uz najbolju volju, ne možete da završite? Ako vam se jednostavno previše spava, previše ste iscrpljeni? A zaista ne želite ni da povredite ni da uvredite voljenu osobu? Može da pomogne da joj otvoreno kažete da je volite i da je jako želite - i da ćete "krepati" od toga koliko vam se spava. Ne garantujemo da će joj to popraviti raspoloženje, da ipak neće biti povređena, ali moglo bi da pomogne, jer mnogima znači da im voljena osoba jasno i glasno kaže da ih voli i da su joj privlačni.

Ako jednostavno niste u stanju da izdržite budni, niste - a ko zna, nakon što zaspite ušuškani jedno uz drugo, možda se probudite nakon nekoliko sati dovoljno okrepljeni snom da nastavite ono što ste počeli, da "nadoknadite propušteno", i posle toga ponovo oboje slatko utonete u san. Nije ni to loše, a svakako je divno kad voljena osoba ima razumevanja za vaš umor i za to da želite, ali jednostavno ne možete - što ni u kom slučaju ne znači da nećete moći kad se malo odmorite, i to, sasvim moguće, s pojačanim žarom.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.