Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:56:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 64
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Adolf Hitler  (Pročitano 274098 puta)
20. Jan 2009, 22:19:05
Hronicar svakodnevice


Znas me,Znam te !

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 793
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson K610i
Адолф Хитлер (нем. Adolf Hitler; 20. април 1889. — 30. април 1945) је био немачки политичар и вођа Нацистичке партије који је 1933. постао немачки канцелар. После смрти немачког председника Паула фон Хинденбурга 1934. Хитлер је прогласио себе за фирера (вођу), звање у којем је, захваљујући уредби (нем. Ermächtigungsgesetz) из 1933, објединио овлашћења председника и канцелара и успоставио тоталитарни режим у Немачкој под његовом влашћу која је трајао све до његове смрти самоубиством 1945. године.

Нацистичка партија је значајно ојачала своју позицију током периода кризе у Немачкој након Првог светског рата, захваљујући одличној пропаганди и Хитлеровој харизми и говорничкој способности којом је лако придобијао масе. Партија је истицала национализам и антисемитизам као своје основне облике изражавања политичких ставова, и убрзо је прибегла и физичком уклањању својих политичких противника како би осигурала успех.

Након обнове немачке економије и поновног наоружавања Вермахта, у Немачкој је успостављена диктатура под Хитлером који је водио агресивну спољну политику са циљем освајања „животног простора“ (нем. Lebensraum). Као логични наставак овакве спољне политике уследио је немачки напад на Пољску 1939. због чега су Велика Британија и Француска, објавиле рат Немачкој чиме је и званично почео Други светски рат.

На почетку Другог светског рата Вермахт је постигао одличне успехе и Силе осовине су окупирале највећи део европског копна и делове Азије. Међутим, заједнички напор савезничких сила довео је до пораза Вермахта. До 1945. Хитлерова политика је претрпела пораз, а Нацистичка партија је била пред распадом. Хитлеров рат за територије и прочишћење расе проузроково је смрт десетина милиона људи, укључујући и геноцид над око 6.000.000 Јевреја[1], познатији као холокауст.

У последњим данима рата 1945, док је немачка престоница Берлин пружала последњи отпор совјетској Црвеној армији, Хитлер се оженио Евом Браун, да би за мање од 24 сата касније њих двоје извршили самоубиство у Фиреровом бункеру.

« Poslednja izmena: 20. Jan 2009, 22:24:02 od Lord* »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
a neke pikanterije  Smile

adolfova baba je bila sluzavka kod nekog rotsilda koji je zveketao i napravio jednog roditelja (zaboravih da li je otac ili majka) malom Hici. naravno rotsild je kasnije svoje unuce finansirao i gurao do mesta firera. unuce rotsildic se revansirao tako sto je odradio svoj deo u masterplanu.
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6131
znam i ja pikanteriju, bolje reci trac jer ne znam da li je to tacno  Smile
ali.. cula sam da je hitlerova majka htela da abortira dok je bila trudna s njim... zamislite kakve bi nas bede zena spasila!
a gledala sam na history da je hitler nakon dolaska na vlast zahtevao da sva deca u skolama znaju da nacrtaju shemu srodstva kako bi time dokazali da nisu jevreji... a sam hitler nije znao da napise na svojoj shemi ime svog pra pra pretka od koga potice cela njegova loza srodnika pa i on sam. to je jedan od razloga zbog cega se sumnja da je bio jevrejskog porekla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
pa kazem ja. Hica je samo pion masterplana. Gebels jesa. oni silni generali isto tako. a ovamo ubili mlrd jevreja.
da bi se ljudi vencali trebali su da dokazu svoje por.stablo unazad 100 god. a clanovi SS-a od 1750. pa na ovamo.
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
Treba reci i da su nasli grob nekog hitlera koji je bio jevrej, i da je pola rodbine krio,a polovini je placao da cute
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo opusteno!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 11290
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Možda bi trebalo reći i da on nije umro 30. aprila 1945. , da je njegova smrt jedna velika iscenirana farsa... Postoje o tome brdo dokumentaraca, a najači mi je onaj Ruski što je skoro bio na rts-u.

Ps. Sad vidoh da ima dole posebna tema o tome, pa koga zanima nek pročita.
« Poslednja izmena: 04. Feb 2009, 23:28:42 od mix79 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ne znam zašto se vas toliko obazire i smatra validnim podatke koje može dobiti sa nekog History channel-a ili pročitati iz knjiga dostupnih široj populaciji.  Jasno je i to svi znamo da istoriju pišu pobednici.

Treba reći i sledeće stvari o Adolfu :

-Izabran je za ličnost godine u TIME magazinu 1938
-Izvadio je Nemačku iz haosa u kome se nalazila
-Podario je svetu ideju autoputa i realizaciju istog svojoj zemlji (pravili su ga od betona kako ne bi uvozili skupe materijale poput bitumena i asfalta)
-Njegovom zaslugom je nastao narodni automobil koji je omogućio lakši prevoz milionima.  Misli se na VW Bubu koja je proizvedena u više od 21 milion primeraka tokom skoro 65god proizvodnje.  
-Pod njegovom vlašću u Nemačkoj se razvijao mlazni motor i raketni motor.  
-Prvi zakon o zaštiti životinja je donet u Nemačkoj 1933
-Prva organizovana borba protiv raka dojke i raka pluća kao i zabrana pušenja je počela da se primenjuje pod njegovom vlašću
-Bio je vegetarijanc
-Voleo je umetnost

Ovako bih mogao u nedogled. . .  Dodao bih još da je 1935 odlikovao Vladiku Nikolaja zbog obnove nemačkog groblja u okolini Bitolja. . .  Po nekom mom mišljenu pravi zločinac 20.  veka je bio Staljin, ali to je već skretanje sa teme. . .  Sve u svemu budite malo objektivniji i potrudite se da pogledate i drugu stranu priče - Adolf generalno nije ništa gori od mnogih svetskih lidera.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
Da bre,on je bio jedan od boljih ljudi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Izneo sam samo činjenice. . .  Sada bi bilo dobro ako bi forumaši mogli da predrasude ostave po strani. . .  Da su o Majci Terezi pričali negativno 60 godina i nju bi uspešno demonizovali...
« Poslednja izmena: 13. Feb 2009, 11:05:28 od gibanitza »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
A sta je sa zakonima koje su doneli nacisti?Ma necu da se objasnjavam sa tobom Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 64
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:56:03
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.